Операційна система Android, на якій працює більшість смартфонів, як у Білорусі, так і в світі, "обросла" безліччю варіантів заміни стандартного робочого столу. Розглянуто найцікавіші лончери - програми для перетворення домашнього екрану.
Фанати iOS і Windows Phone вже зловтішно хихикають. Вважається, що на "суперниках" Android все і так ідеально, ергономічно і естетично - нічого міняти не потрібно. Але якщо все-таки захочеться відійти від звичної зовнішності домашнього екрану, то варіантів не так і багато.
На WP8 незабаром (з приходом оновлення 8.1) стане можна змінювати фон плиток робочого столу. А найкращий спосіб "перефарбувати" iOS без "злому" (jailbreak) це змінити шпалери на акуратно підібрані фахівцями - найпопулярніша програма для цього, до речі, розроблена білорусами.
Нагадаємо: ми сумніваємося, що найближчим часом на ринок вийде серйозний конкурент "великої трійки" мобільних ОС.
Так от, про Android. Із сотень лончеров ми вибрали два десятки кращих. Деякі з них багато в чому схожі, але на одних смартфонах краще йде один лончер, на інших його родич-двійник. Порадимо для початку вибрати "шлях преображення" (яких ми нарахували сім), а потім випробувати кілька схожих додатків.
Благо, всі вони безкоштовні, хоч деякі і попросять доплатити за продовження функціоналу або нові "фішки".
Шлях старомодний
![](https://pkhelp.net.ua/images/JoomlaGrabber/soft/20140522/06498a6415e90abb2cdffe992270656b.jpg)
![](https://pkhelp.net.ua/images/JoomlaGrabber/soft/20140522/cdb91f378a07dea0326433ed5081e245.jpg)
Лончеры існували чи не з самого виходу Android на ринок. І в далекі часи версій Clair, Froyo і Gingerbread вони були незамінні: стандартний інтерфейс був відверто жахливий як в лончере Google, так і у фірмових від виробників. Із загальної маси (не скажемо чого) виділялися HTC з їх акуратним інтерфейсом Sense.
У ті часи "рулили" LauncherPro, ADW і Zeam. Вони дозволяли те, чого не вміли стандартні лончеры в "кам'яний вік" Android - але приблизно те, що вміють сучасні (змінювати кількість робочих столів, створювати папки, ставити альтернативні теми...).
Сьогодні вони знадобляться по-перше власникам застарілих пристроїв, по-друге - власникам "безіменних китайців" з непередбачуваними гальмами. Всі три "героя" вже покинуті своїми розробниками.
Шлях популярний
![](https://pkhelp.net.ua/images/JoomlaGrabber/soft/20140522/94805cfe1d3507ff5b7216f31d1c4f5d.jpg)
"Гігантом лончеростроения" можна сміливо назвати Go Dev Team. Їх Go Launcher Ex зібрав з півмільярда завантажень. У свій час він був справжньою сенсацією: стільки функцій і "фішок", тим і віджетів, та ще й безкоштовно, та ще й не гальмує! Next Launcher це футуристична модифікація Go Launcher з ще більшим числом "наворотів". Для цих лончеров доступні сотні, якщо не тисячі тим і десятки фірмових віджетів. Але сьогодні продукція Go Dev Team "обросла жирком": функцій і часом навіть занадто багато, далеко не кожен "подужає" різноманітність, а деякі навороти зроблені скоріше "до купи", а не заради корисності. До того ж, на багатьох (не всіх) апаратах стали спостерігатися проблеми з швидкодією "зоопарку фішок".
І тим не менш, саме їх застосування найбільш популярні. Сміливий і нелинивый знайде в них чимало корисного, а марне відключить.
Шлях чистий
![](https://pkhelp.net.ua/images/JoomlaGrabber/soft/20140522/db5a00d8a641ce59ba13be1d4f1dd447.jpg)
![](https://pkhelp.net.ua/images/JoomlaGrabber/soft/20140522/397a46c91e96486eb02a9dfdbd06265f.jpg)
![](https://pkhelp.net.ua/images/JoomlaGrabber/soft/20140522/9bcf79c1119d7dea6bfa1f8728db2620.jpg)
З виходом Android версії Ice Cream Sandwich сторонні лончеры з "майже необхідності" сталі "просто альтернативою". Стандартний інтерфейс ICS був цілком стерпним і функціональним.
Прихильникам чистоти і бажаючим лише злегка розширити базовий функціонал (зайвий ряд іконок, приховування непотрібних програм зі списку, фіксація іконок і віджетів на своїх місцях...) порадимо близькі до "чистого Android" лончеры.
Еталоном чистоти на ОС від Google логічно назвати лончер від Google. Працює він не на всіх пристроях і версіях ОС, але кого це зупиняє? Два вічних суперника, Nova і Apex, майже однаково справляються зі своїми функціями, але чомусь відрізняються по швидкодії на різних пристроях. До них підбирається новомодний і злегка більш наворочений, але менш стабільний Solo.
Шлях надчистий і надшвидкісний
Власникам зовсім слабких пристроїв і любитеям зовсім чистою "оперативки" порекомендуємо ультимативний варіант: Faster Then Lightning. Головна й навряд чи не єдина мета розробників - швидкодія.
Усіляких "красивостей" і "витребеньок" там самий мінімум. Але якщо навіть гальмує FTL, то або у вас зовсім екзотичне "залізо", або пора в сервісний центр.
Шлях плагіаторский
![](https://pkhelp.net.ua/images/JoomlaGrabber/soft/20140522/98c35f5aff6c1fa976218b847d1a5e7d.jpg)
![](https://pkhelp.net.ua/images/JoomlaGrabber/soft/20140522/234d54a51a6046b2ac7d73c974b26f19.jpg)
Якщо ви вважаєте, що в плані інтерфейсу Apple або Microsoft справляються краще, то Android можна встановити і клони чужих інтерфейсів. Звичайно, швидкодії "виндафонов" і "айгаджетов" вони не принесуть, але фірмовий стиль вдало скопіюють і навіть доповнять Android-функціоналом.
Мімікрувати під "виндафон" допоможе, наприклад, Metro 8, а під "айфон" - Kukool Launcher. Теми-клони "айоси" часто на перших рядках серед популярних тем в альтернативних лончерах. "Закосити" під Samsung можна за допомогою Galaxy Launcher, а під модних в Китаї Xiaomi - з MI Launcher. Спроби скопіювати інтерфейси Sony, LG і в особливості HTC успіхом не увінчалися.
Шлях цікавий
![](https://pkhelp.net.ua/images/JoomlaGrabber/soft/20140522/6ac54dd994c3bb53bb849beadba228ec.jpg)
![](https://pkhelp.net.ua/images/JoomlaGrabber/soft/20140522/35c65557c81de70ba6573bf1bc521708.jpg)
Дещо цікаве, цілісне і досить красиве може запропонувати російський "Яндекс". Точніше, куплений ними лончер SPB Shell, після покупки зроблений безкоштовним і перейменований в Яндекс.Shell. Нічого екстраординарного, але швидко і зручно і все під рукою.
Відважним експериментаторам запропонуємо китайський 360 Launcher. Багато-багато всього (майже як у Go Launcher), все літає і бабахає. Але дещо не перекладено з китайського або переведено криво. А дещо (ніякого расизму!) працює "по-китайськи" у гіршому розумінні.
Є не тільки лончеры, копіюють когось або розвиваючі чиїсь ідеї. Smart Launcher 2 і Aviate пропонують мінімалістичний погляд на інтерфейс і зручне (не завжди точну автоматично) сортування додатків. А EverythingMe пробує вгадати, що вам знадобиться саме тут і зараз (недоступність на многіх пристроях знову ж вирішувана).
Шлях мізковиносний
![](https://pkhelp.net.ua/images/JoomlaGrabber/soft/20140522/c75a1d798ad8afae91ba2cbc0dd825da.jpg)
Хочете, щоб ваш смартфон виглядав зовсім не так, як було? Зовсім не схожим на Android і конкурентів?
Є пара додатків, які докорінно міняють зовнішність домашнього екрану - Buzz Launcher і став майже легендарним, але так і не позбавився від приставки "beta" Themer.
Обидва пропонують безліч готових варіантів робочих столів. Не просто інші іконки і шрифти, а динамічні інтерактивні (і при цьому редаговані) картинки. Всі "склеєно" в унікальному стилі і зовсім не схоже на те, що ви бачили раніше.
Вважаєте, що у вас красивий і оригінальний робочий стіл, акуратні ярлички і стильні шпалери? Поділіться з нами скріншотом робочого столу вашого смартфона або планшета в Twitter, Facebook і "ВКонтакте"! Просто запостіть на своїй сторінці скріншот з хештегом #ittutbyhomescreen - якщо знайдуться справжні модники, ми відберемо і опублікуємо кращі скріншоти і запитаємо ради у їх авторів!
pkhelp.net.uaп
Оставьте свой комментарий