Новини:

"Не злетить". Хороші проекти, які убив Google

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ов)]
За всі роки існування на ринку компанії Google вдалося створити безліч успішних проектів (Android, Chrome, YouTube, Maps та інші), але були й такі, які залишилися в тіні, причини на те є різні. Пропонуємо згадати потенційно вдалі ідеї і зрозуміти, чому вони "не злетіли".

Video Player (2005-2007)
Популярність Windows Media Player в свій час не давала спокою не тільки прямим конкурентам, але і Google. Тоді в "Корпорації Добра" загорілися ідеєю створити свій аналог, і все-таки зробили. Але Video Player (таку назву отримав плеєр) не знайшов своїх користувачів, тому проект згорнули.

Google Catalogs (2002-2009)

За задумом творців, сервіс Google Catalogs повинен був зібрати всі паперові каталоги в інтернеті і здійснювати пошук інформації за ним. Для цього в компанії просили надсилати їм ці каталоги, потім сканували їх і завантажували в мережу. Через деякий час виявилося, що подібні публікації в інтернеті - марна річ. Ті люди, яким потрібні були каталоги, продовжували ними користуватися, але як і раніше в паперовому вигляді.

Web Accelerator (2005-2008)

Команда розробників Web Accelerator працювала над створенням програми, яка збільшувала швидкість доступу в інтернет, використовуючи спеціальні проксі-сервери компанії Google, що мають функцію кешування. Але проект довелося закрити, це пов'язано з великою кількістю збоїв і не дуже хорошою системою безпеки.

Google X (2005)

Проект Google X, напевно, перший і єдиний випадок, коли "Корпорація Добра" позитивно відгукувалася про Apple. Google X - домашня сторінка пошукового сервісу, оформлена в стилі інтерфейсу Mac OS. Згадати це можна хоча б заради напису внизу сторінки: "Roses are red. Violets are blue. OS X rocks. Homage to you". Але чудес не буває, Google X прожив всього один день.

Google Answers (2002-2006)

Google Answers - це відповідь на сервіс Yahoo Answers, тільки платний (забігаючи вперед, скажу, що це головна причина закриття проекту). Як виявилося пізніше, більшість користувачів в інтернеті воліють все-таки безкоштовну інформацію, тому сервіс довелося закрити. Зараз існує російськомовна безкоштовна версія.

Dodgeball (2006-2009)

Це соціальна мережа, куплена Google в 2005 році. Засновник Dodgeball покинув компанію і заснував ще один сервіс, який зараз доволі успішний - foursquare. Dodgeball припинив своє існування, на заміну йому прийшов додаток Latitude (Локатор), але, на жаль, в 2013 році і цей проект Google закрив.

Google Wave (2009-2010)

Google Wave - експериментальний проект, який був покликаний поєднати в собі електронну пошту, чат, форум і сервіс для колективного редагування документів. Основною причиною відмови від подальшої розробки була низька популярність, а це, в свою чергу, було викликано складним і заплутаним інтерфейсом. Проект закрили не відразу, ще кілька місяців він був доступний в режимі "тільки читання".

Google Notebook (2006-2009)

Google Notebook являє собою додаток, що дозволяє створювати записи, збирати зображення і посилання зі сторінок в інтернеті. Вся збережена інформація відправляється в хмару, таким чином, нею можна ділитися з іншими користувачами. Через 5 років після запуску Google оголосила про закриття проекту, а всі файли стали доступні в Google Docs.

Google Page Creator (2006-2008)

Google Page Creator - сервіс для створення інтернет-сторінок, які розміщуються на серверах Google. Проект був досить цікавим, але 2008 році роботу над ним зупинили, всі розробники з команди зайнялися Google Sites (працює і на сьогоднішній день).

Google Buzz (2010-2011)

Google Buzz свого роду соціальна мережа. Вона допомагала швидко ділитися повідомленнями з друзями, зображеннями, відео та іншою інформацією. На момент виходу, Google Buzz вже був інтегрований з Picasa, Flickr, Google Reader і Twitter. Сайт не був популярний, тому його довелося закрити. Всі сили спрямували на розробку Google+.

Це далеко не весь список, можна згадати і Wiki Search, і Jaiku, і Google Reader. Але поганого в цьому нічого немає, в будь-якій компанії є як успішні, так і відверто провальні проекти, які закривають (або заморожують) і починають працювати над іншими ідеями. Зараз вже не дуже віриться і в Hangouts, Picasa, та й чого гріха таїти, Google+, теж.

pkhelp.net.ua

Добавить комментарий
  • Комментарии не найдены
Рекламма

Яндекс.Метрика