Аренда торговых площадей в запорожье: форум запорожья teta.zp.ua. . Купить коллиматорный прицел коллиматор.
Новини:

"Як "Пуск" знайшли і втратили". Історія графічних інтерфейсів Windows

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ов)]
Як змінювався графічний інтерфейс ОС сімейства Windows, ранніх версій? Які зміни були тепло прийняті комп'ютерної громадськістю, а які - навпаки, викликали гнів користувачів? Коли динаміка розвитку інтерфейсу досягла своєї кульмінації і коли розвиток призупинився майже повністю?

Microsoft Windows - родина найпоширеніших користувальницьких операційних систем в світі, до якого майже кожен з нас живить прив'ялі теплі почуття. Але те, що так добре починалося, схоже, починає підходити до кінця.
Народження і еволюція
Повернемося більш ніж на 30 років у минуле, під час, коли багатьох з нас ще не було на білому світі. 10 листопада 1983 року Microsoft вперше показує публіці Windows 1.0, а 20 листопада 1985 року запускає у виробництво. Особливістю нової ОС (або надбудову над ОС) була наявність вікон, які можна було розташувати один біля одного і можливість управління мишкою.

Так, графічні інтерфейси існували і до Windows і багато хто зараз ведуть суперечки, хто у кого вкрав ідею створення графічного інтерфейсу, але, звичайно, сам факт крадіжки ідеї ніяк не впливає на успіх або провал ОС на ринку.

Комп'ютери в 80-х - це вузькоспеціалізовані пристрої, вони не продаються в магазині за рогом, їх рідко зустрінеш будинку. Велика частина користувачів - працівники великих фірм, яким доводиться працювати з великими обсягами даних або текстами, WordStar, наприклад, Windows починає з'являтися на моніторах.

Можливо, тоді це ще не було зрозуміло, але 1983 рік можна по праву назвати початком нової ери в розвитку комп'ютерної техніки, адже народився прадід найпопулярніших користувача ОС у світі, хоч і прийнятий він був прохолодно. Принципово нове взаємодія людини і машини з допомогою нового пристрою "миша" згодом стане нормою. Інтерфейс Windows 1.01
У 1987 році Мікрософт випускає Windows 2.0, в якій вікна вже можуть перекривати один одного, у відмінності від версії 1.0. Для відображення інтерфейсу використовується 16 квітів, і до вікон вперше застосовані терміни "згортати" і "розгортати". Зовнішній вигляд Windows 2.0 з перекриваються вікнами. Стрілки дозволяють "згортати" і "розгортати" вікно
Windows 2.0 варто вважати еволюційним кроком вперед. Крім принципових поліпшень інтерфейсу був доданий ряд нових функцій, і, що важливо, в 1989 році дебютували Microsoft Word і Microsoft Excel для Windows. Незважаючи на це, MS-DOS все ще залишався більш поширеною ОС, але його дні вже були пораховані.

В 1988 і 1989 роках виходять Windows 2.1/2.11 з ідентичним користувальницьким інтерфейсом, а в 1990 Microsoft знову робить величезний крок вперед, випускаючи Windows 3.0. Тепер користувач міг милуватися 256-ма кольорами, що однозначно робило роботу більш приємною, хоча основні елементи інтерфейсу залишилися без істотних змін.

Якщо говорити про поліпшення функціональних, то вперше підтримувався захищений режим роботи процесора, а трохи більш пізні Windows 3.1 і 3.11 відкривали нові горизонти в роботі з мережами і мультимедіа. У версії 3.1 вперше з'явився системний реєстр. Windows 3.хх була успішною системою і з точки зору маркетингу компанії - вона розійшлася величезним тиражем. Програма звукозапису і нова колірна палітра Windows 3.1
Паралельно розвивалося сімейство ОС Windows NT, але в плані інтерфейсу взаємодії з користувачем вони практично не відрізнялися від розглянутих операційних систем від Microsoft.
РеволюцияИменно таким гучним словом варто назвати появу кнопки "Пуск!" і "Робочого столу" Windows 95. Разом з ними ми отримали добре знайомі ярлики, "Провідник", "Панель задач" і фантастичні звукові ефекти. Нова версія підтримувала 16-бітний і 32-бітний колір. Можна бути абсолютно впевненим у тому, що будь-який сучасний користувач ПК не заплутався б у Windows 95, якщо раптом виникне якась незвичайна необхідність попрацювати з цією ОС. Windows 95. Start it up!
Інтерфейси Windows 98 і Windows 98 SE не являли собою нічого принципово нового і практично не відрізнялися один від одного і незначно відрізнялися від Windows 95. Хоч Windows 98 і отримала безліч нових функцій, але без деяких незначних елементів интерфейсаона виглядала абсолютно ідентично своєї прародительки.

Журнал "PC World" часів виходу Windows 98 давав приблизно наступну рекомендацію: "Якщо ви хочете отримати Windows 95 з усіма доповненнями і виправленими помилками на одному диску - купуйте Windows 98".

Але саме Windows 95 слід вважати революційним кроком вперед завдяки народженню відомої кнопки "Пуск!" і "Робочого столу". Певний комфорт для користувача створювало і широке застосування контекстних меню. Інтерфейс Windows 98. Quick launch - один з небагатьох нових елементів інтерфейсу
Паралельний світ
Windows NT ранніх версій - набагато менш популярний, і, можна сказати, нішевий продукт Microsoft, який, тим не менш, зіграв важливу стратегічну роль в історії компанії. Незважаючи на те, що зовнішній вигляд інтерфейсу Windows NT зазвичай майже повністю відповідав такому в поточній версії Windows, це була зовсім інша ОС, коріння розвитку якої сягають у часи співпраці Microsoft і IBM.

З 1985 року компанії спільно працюють новою операційною системою. Перші її версії CP-DOS і OS/2 1.0 не мали графічного інтерфейсу, а в 1988 році з'явилася OS/2 1.1, що була, як дві краплі води схожа на Windows 2.1.
У 1990 році компанії припинили співпрацю в силу ідеологічних розбіжностей, IBM продовжує розробку OS/2, а кілька виснажена розробкою безлічі продуктів одночасно Microsoft вирішує практично повністю переробити цю операційну систему. За рішенням керівництва компанії ще не випущена NT, OS/ 2 отримує назву Windows NT (це пов'язано з впізнаваністю назви комерційно успішного продукту - Windows 3.0).

В 1993 році була випущена Windows NT 3.1. Зовні вона, знову ж, мало відрізнялася від поточної версії Windows. Переваги і перспективи цієї ОС ховалися під її капотом. Нова Windows NT повинна була стати наднадійною, повинна була працювати на машинах з ЦП різних архітектур і, крім цього, повинна була дозволяти запускати програми, написані для Windows, MS-DOS і OS/2.

Окремим завданням була конкуренція з Novell по частині мережевих рішень. Для досягнення цих цілей були зроблені конкретні технічні рішення. Надійність передбачала стійкість ОС до додатків або обладнання, які містили потенційні помилки, це досягалося ізоляцією ядра і обмеженням доступу до нього додатків.

Для забезпечення роботи з ЦП різних архітектур код ОС був написаний на мові програмування С та частково на асемблері. З метою підтримки додатків, написаних для Windows, MS-DOS і OS/2, були реалізовані особливі механізми функціонування API. В ядро були перенесені частини коду відповідають за мережеву підсистему для забезпечення її кращої швидкодії. Windows NT 3.1 - перша повністю 32-х розрядна ОС від Microsoft.
У 1994 році з випуском Windows NT 3.5 Microsoft вперше поділяє нову ОС на дві версії - серверну і для робочої станції. Крім безлічі технічних поліпшень, оновився інтерфейс - він відповідає популярної Windows 3.1/3.11. Версія NT 3.5 з виправленими помилками і мінімальною кількістю нових функцій (хоча серед них були і досить важливі) отримала індекс 3.51.
Windows NT 4.0 - остання Windows з буквами NT у назві та перша NT з підтримкою Direct X. Windows NT 4.0 з'явилася трохи згодом Windows 95 і зовні була їй ідентична. Microsoft випустила 6 сервіс паків (7, якщо враховувати SP6a) що забезпечило практично ідеальну стабільність даної ОС і забезпечило їй фантастичну популярність в будь-якому середовищі, де критично важливим було безпомилкове функціонування системи.
Наступна Windows NT, а саме її п'ята версія вже мала цифровий індекс 2000 і була в деякому роді комбінацією найкращого з лінійки Windows 9x і NT.
Сімейство Windows NT заклало основи і логіку функціонування внутрішніх механізмів операційних систем від Microsoft на роки вперед, але, тим не менш, у плані графічного інтерфейсу взаємодії з користувачем жодна з версій не несла з собою нічого дійсно важливого.
Самий оригінальний інтерфейс або "Привіт, Боб!"
У 1995 році Microsoft зробила спробу випустити оболонку для ОС Windows з принципово новим інтерфейсом. Після завантаження Bob користувач бачив зображення будинку з різними кімнатами, зовнішній вигляд яких можна було налаштовувати під себе. В кожній кімнаті можна було розміщувати тематично підібрані ярлики додатків, так що ще в 1995 році ми могли почути популярне нині слово "скевоморфизм" (хоч його сенс і відрізняється трохи). Собака-помічник знайома нам по Office і Windows XP
Незважаючи сміливу і новаторську ідею, "Боб" провалився і був вкрай погано оцінений критиками.
Об'єднання лінійок ОС і "епоха застою" в розвитку користувальницького інтерфейсу
У лютому і вересні 2000 року виходять Windows 2000 і Windows ME відповідно - дуже різні всередині і дуже схожі зовні. У них обох з'являється провісник нової епохи взаємодії людина-комп'ютер - вперше з'являється Екранна клавіатура" для сенсорного введення, більш нічого значущого в плані інтерфейсу дані ОС не несуть.
Інтерфейс Windows 98. Quick launch - один з небагатьох нових елементів інтерфейсу
Windows XP, яка з'явилася в 2001 році, могла похвалитися повністю переробленим зовнішнім виглядом інтерфейсу (тема "Luna"), принципові елементи якого залишилися без змін, за винятком нового меню "Пуск".

Заголовок вікна і кнопки управління вікном стали більшими, їх розмір залишиться відносно великий і в наступних версіях Windows - Vista, 7 і 8. Це спрощує керування ОС за допомогою сенсорного введення. Windows Vista і 7 візуально відрізнялися від XP новою темою інтерфейсу Aero, головною особливістю якої була прозорість. В Vista дебютували "Гаджети робочого столу, які, втім, не стали популярними. Vista так само стала останньої ОС від Microsoft, в якій можна було включити класичне меню "Пуск!" (як в Windows 95).
В цілому в період часу починаючи з Windows 95 і закінчуючи Windows 7 не було зроблено жодної зміни, яке принципово міняло б характер взаємодії користувача і ОС. Все необхідне для комфортного використання ОС є і у інтерфейсі Windows 95, від версії до версії ми виділи лише еволюційні зміни і всіх це влаштовувало. Пуск-пуск-запуск!
Кінець або новий початок?
Якщо зіставити в часі зміни інтерфейсу операційних систем з актуальними способами введення інформації і їх популярністю, то цілком очевидно, що:
 
  • Windows 1.0 - піонер операційних систем з віконним графічним інтерфейсом та можливістю керування за допомогою миші і клавіатури.
  • Windows 3.0 - перша популярна операційна система Microsoft з графічним інтерфейсом.
  • Windows 95-98-98SE-2000-ME-XP-Vista-7 закріплюють успіх і позиції Microsoft на ринку ОС. У цьому ряду варто виділити, мабуть, Windows Vista - в плані розвитку графічного інтерфейсу вона не виділяється із загального ряду, але прохолодно прийнята громадськістю.
  • Windows 8 - піонер операційних систем з віконним інтерфейсом, "тайлами" і можливістю керування за допомогою миші, клавіатури і сенсорного екрану (пальцями).
  • Windows 8.1 Основний екран Фото: Microsoft
    Windows 8 поєднала в собі, здається, неможливе, і, ймовірно, не всім подобається ця комбінація інтерфейсів. Але повернемося на три десятиліття в минуле до першої версії Windows. Такий же холодний прийом, такі ж незадоволені користувачі, які пізніше щиро полюбили нові версії цієї чудової ОС.

    Зізнаюся, я не в захваті від Windows 8, але я вірю і сподіваюся, що у Microsoft вийде виправити помилки, реалізувати всі свої ідеї і створити нову і зручну ОС. Адже коли-то вийшло.

    pkhelp.net.ua

    Добавить комментарий
    • Комментарии не найдены
    Рекламма

    Яндекс.Метрика