Понедельник Сен 19

Коментарии

Гость (Kajicage)
новости, смотреть канал новости, новости 15 Новости Читы новости первый канал, новости про, новости...

Календарик

<< < Сен 2016 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Рекомендуем



Seattle Tech Days: Перспективи українського ІТ-ринку

Америка відкриває для себе український ІТ-бізнес. Так можна сформулювати головні результати бізнес-форуму Seattle Tech Days, який організував ІТ-Комітету Європейської Бізнес Асоціації (EBA). В ході заходу своїм досвідом, досягненнями та прогнозами щодо розвитку ІТ-сектору поділилися топ-менеджери AOL, GlobalLogic, Google, KPMG, Luxoft, Microsoft, Sigma Software і ряду інших компаній.
ІТ в Україні: клондайк для іноземних замовників
ІТ-сектор в Україні — одна з найбільш динамічно розвиваються сфер бізнесу. Темпи її зростання перевищують показники інших галузей економіки. У 2012 році внесок ІТ в економіку країни був на рівні частки в 0,8% від загального обсягу ВВП. У 2015 році показник досяг рівня в 3% ВВП. При цьому очікується стійке зростання цього сектора і в майбутньому. ІТ зараз займає третє місце за внеском до ВВП країни після металургії та агросектору, і конкурує з експортом хімічних матеріалів, — такі дані озвучила Олена Мініч, директор департаменту інновацій та інтелектуальної власності Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. За її словами, щорічно ІТ-сектор у країні зростає на 25%, а за останні 10 років він зріс у 10 разів.
Основний продукт українського ІТ-сектора — це розробка програмного забезпечення на замовлення. Згідно з опитуваннями топ-менеджерів провідних ІТ-компаній України, зростання експортної ІТ-індустрії склав 9% за результатами 2015 року. Основний ризик, який бачать партнери з-за кордону — політична та економічна нестабільність з-за подій на сході країни.
За оцінками провідних ІТ-асоціацій, в тому числі і ІТ-комітету ЕВА, обсяг послуг, наданих українськими розробниками закордонним компаніям, досяг у 2015 році $2,3 млрд.
"ІТ індустрія України може бути конкурентоспроможною у багатьох сегментах і нішах одночасно в контексті глобального зростання хай тек, йде мова про створення продуктів або про надання сервісів. Важливо витримувати перевірену формулу — надавати кращий товар — якісний та інноваційний. Україна може його створити, завдяки своєму основному конкурентній перевазі — людського капіталу, кваліфікованим фахівцям, здатним вести творчу діяльність і створювати інновації, рухати нову економіку вперед", — пояснює Володимир Бек, Голова ІТ-комітету EBA.
За словами Віталія Потрібного, керуючого директора по Східній Європі компанії Luxoft Ukraine, при сприятливих умовах для розвитку галузі до 2020 року можна очікувати триразове зростання ІТ-галузі в Україні — до $7 млрд. До 2020 року частка ІТ-сектора у ВВП країни може досягти 5,7%. Кількість робочих місць тільки в ІТ-секторі до 2020 року може скласти 180 тис. осіб, при цьому понад 400 тис. робочих місць будуть створені в інших секторах економіки. За даними асоціації NASSCOM, що об'єднує більше тисячі ІТ-компаній Індії, один новий ІТ-фахівець створює до чотирьох додаткових робочих місць у суміжних галузях. Це співвідношення працює і для України.
Україна — один з лідерів у списку країн, найбільш привабливих у світі для замовлення розробки програмного забезпечення. За результатами 2015 року Україна зайняла 24-е місце у глобальному рейтингу найбільш привабливих країн для розробки IT-рішень (Global Location Services Index). У нашої країни є цілий ряд переваг для розвитку індустрії розробки програмного забезпечення на експорт.
Основними замовниками послуг українських ІТ-компаній є компанії із США і Європи. Основними конкурентами Української ІТ-індустрії є Польща і Румунія. Тому останнім часом ІТ-галузь України осінь стурбована питанням формування свого іміджу за кордоном.
Seattle Tech Days: світові ІТ-лідери обирають Україну
Однією з успішних ініціатив щодо популяризації бренду України як флагмана ІТ-аутсорсингу та одного з європейських та світових ІТ-центрів став бізнес-форум Seattle Tech Days. Метою заходу, організованого Європейською Бізнес Асоціацією в місті Сіетл (США) 25 серпня 2016 року, стало більш тісне знайомство американського і світового бізнес-співтовариства з Україною і українським ІТ-сектором.
Вибір місця можна пояснити тим, що Сіетл готується стати другою Кремнієвої Долиною. В цьому регіоні активно відкривають офіси найбільші ІТ-компанії, в тому числі Amazon, Boeing, Costco, Expedia, Microsoft, T-mobile. За перший квартал 2016 року ВВП штату Вашингтон, в якому розташований Сіетл, виріс майже на 4%, при цьому зростання в 1% був досягнутий за рахунок ІТ-сектора, — такі дані на форумі Seattle Tech Days озвучив Джозеф Вільямс, керівник департаменту економіки штату Вашингтон, США.
Завдяки таким заходам у українського ІТ-бізнесу є можливість продемонструвати свої компетенції, познайомитися з потенційними замовниками та бізнес-партнерами.
"Такі заходи з просування бренду України за кордоном, як Seattle Tech Days, є одним з інструментів, за допомогою яких ми маємо можливість залучати в країну ще більш масштабні і більш цікаві проекти. Це мотивує людей працювати в Україні і створювати інтелектуальний продукт, не виїжджаючи з країни", — говорить Володимир Бек.
На Seattle Tech Days багато говорили про потенціал України як технологічного центру Східної Європи. Незважаючи на ряд труднощів (макроекономічна нестабільність, відсутність системи фіскальної підтримки, відтік фахівців з країни), зростання ІТ-ринку в найближчі роки не викликає сумнівів.
Щорічно Україна готує близько 15 тисяч ІТ-спеціалістів. Потужний освітній потенціал держави забезпечується випускниками, що володіють унікальними знаннями та вузькою спеціалізацією. "Якщо до цього додати низьку вартість життя та ведення бізнесу в Східній Європі, можна отримати набір вигод для американських компаній, які будуть зацікавлені передавати розробку високотехнологічних проектів в Україну", — так на Seattle Tech Days оцінив потенціал України Патрік Коркоран, директор із зовнішніх связам і роботі з аналітиками компанії Luxoft.
Бред Белл, генеральний менеджер по хмарних технологій і інфраструктури в Microsoft вважає, що однією з переваг України має стати наявність лідерів, які зможуть управляти глобальними командами, члени яких працюють у різних часових поясах: "ІТ-компанії повинні вміти залучати фахівців з різних географічних регіонів. Але якщо люди не звикли працювати віддалено, вони навряд чи зможуть повною мірою виразити себе в сучасному середовищі, їм важко буде бути продуктивними. Для мене, наприклад, не має значення, де ви живете. До тих пір, поки у нас є контракт і налагоджена система взаємодії, що дозволяє добитися результату".
Український ІТ — на орбіті інтересів США і країн Європи
Розвиток світової ІТ-галузі, в тому числі американського ІТ-сектора, може призвести до дефіциту ІТ-фахівців у США. Арія Барирани, Директор з маркетингу компанії GlobalLogic зазначає, що "попит на ІТ-таланти в США вже в найближчі роки досягне показника в 5 млн інженерів. Однак протягом цих п'яти років США зможе підготувати тільки 500 тисяч фахівців, в результаті чого на ринку праці утворюється значний дефіцит. А такі країни як Україна зможуть заповнити цей пробіл".
Україна може стати серйозним гравцем на ринку країн, котрі готують висококваліфікованих кадрів для ІТ-індустрії. Причому конкуренція між країнами за фахівців буде досить високою в найближчі роки. За словами першого віце-президента AOL Майкла Хаймана, "сьогодні в США працює близько 3,6 млн розробників програмного забезпечення, ще 18 млн працюють за кордоном... Успіх проекту залежить від рівня підготовки кожного члена команди. Тому я витрачаю багато часу на те, щоб зібрати кращі таланти в свою компанію".
Високотехнологічний зростання для України: рецепт успіху
Український ІТ-бізнес може бути більш успішним і рости швидкими темпами, отримувати більше замовлень від зарубіжних клієнтів. Але для цього необхідно дотримуватися певної стратегії, яка і стане фундаментом для зростання ІТ-бізнесу. Прозорі та зрозумілі правила гри і їх дотримання всіма державними та регулюючими органами — це перший "must have". Традиційно високий рівень освіти повинен йти в ногу з розвитком технологій. З кожним роком повинен зменшуватися розрив між рівнем випускників і вимогами, які висуває ринок — це другий важливий крок. Багато чого вже робиться з боку самих ІТ-компаній.
"Майстер-класи та стажування, підтримка перспективних студентів і виділення цільових степендій та грантів — це те, що багато компаній роблять вже сьогодні. А Sigma Software розвиток молодих талантів тримає в особливому фокусі", — поділився досвідом Валерій Красовський, генеральний директор компанії Sigma Software.
Дотримання прав на інтелектуальну власність, що працює податкова система, державна підтримка ІТ індустрії і стартапів — додаткові кроки на шляху до успіху ІТ-галузі
Між тим, існують й інші напрями розвитку ІТ-сфери, крім розробки ПЗ на замовлення. Велика кількість кваліфікованих ІТ-фахівців і державна підтримка можуть стати основою розвитку також продуктових компаній та ІТ-стартапів, перетворивши тим самим Україну в інноваційний технологічний центр Європи.

Добавить комментарий
  • Комментарии не найдены

20 the best new

Видеообзор дня

Яндекс.Метрика