Воскресенье Окт 09

Коментарии

Гость (Tezragore)
новости россии и мира сегодня, новости 1 канал, новости армении Новости Энгельса новости 2015 видео...

Календарик

<< < Июнь 2013 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 27 28 29 30

Рекомендуем



Топ-9 серйозних проектів Kickstarter

Мало хто міг подумати, що ця не дуже серйозна платформа згодиться для запуску дійсно цікавих технологічних і наукових проектів, але в 2010 році журнал Time назвав Kickstarter одним з технологічних проривів року. Пропонуємо читачам підбірку найцікавіших з них. Відразу відмітимо, що в огляд потрапили тільки свідомо успішні проекти.

 


Спочатку краудфандинговая платформа Kickstarter- тобто платформа для колективної співпраці інвесторів, яких зазвичай називають донорами, - призначалася для збору грошей на різного роду розважальні проекти. Через нього планувалося фінансувати фільми, концертні виступи, запис музичних альбомів і створення комп'ютерних ігор.

Загалом, майданчик впорався зі своїм завданням - мабуть, голосніше усього Kickstarter заявив про себе, коли допоміг зібрати гроші на повнометражний фільм по серіалу "Вероніка Марс" і гру Wasteland 2

Принцип роботи Kickstarter наступний: зареєстрований користувач заводить проект. Потім призначається сума, яку хоче отримати користувач, і час, за який ці гроші потрібно зібрати. Донори заходять на сайт, бачать проект і залишають гроші.

Якщо вказану суму вдається зібрати до терміну, гроші (за винятком 5 відсотків, які утримує собі Kickstarter) передаються авторові проекту. Якщо суму зібрати не вдається, то гроші повертаються донорам.

При цьому в умовах розміщення проекту вказані так звані бонуси - матеріальні (аж до участі в зйомках фільму) або нематеріальні (наприклад, вдячність авторів або згадка на сайті), які отримує кожен, що пожертвував обумовлену суму. Зазвичай чим більше сума, тим більше цікаві бонуси отримує донор.

Аерофотознімання майже задарма

Проект, про який йде мова, називається Balloon Mapping Kits (BMK), тобто "Набори для картографування з повітряної кулі". Метою цього проекту було (умовно) масове виробництво таких комплектів. Організаторами виступало некомерційне співтовариство ентузіастів PLOTSщо займається "створенням open source інструментів для вивчення довкілля".

Збір грошей проводився в січні 2012 року, і організатори легко роздобули заявлені 6,2 тисяч доларів. У комплект входять багаторазова повітряна куля діаметром 170 сантиметрів, стійкий до дії ультрафіолету; 305 метрів нитки для утримання кулі; захисні рукавички; прищіпки для утримання камери на кулі (камера, до речі, в комплект не входить); деяка кількість витратних матеріалів.

Вартість набору складає 95 доларів. За словами авторів проекту, для роботи знадобиться камера, здатна вести безперервну зйомку. Отримані фото "склеюються" в одну велику карту за допомогою безкоштовного застосування MapKnitter.

Слід сказати, що, окрім грошей на виробництво, організатори проекту отримали і інший бонус - рекламу. Зараз співтовариство процвітає - на сайті, наприклад, розповідається про можливість побудови карт в інфрачервоному діапазоні. Такі речі можуть бути корисні, наприклад, фермерам для спостереження за здоров'ям посівів.

Проект, що дістав назву OpenROVє open - source робота (це означає, що креслення, програмне забезпечення і документація викладені у відкритий доступ) для підводних досліджень.

Метою збору коштів на Kickstarter став, як і у випадку з BMK, запуск у відносно масове виробництво комплектів для самостійної зборки такого робота. І той і інший проекти, до речі, розраховані на любителів робити усе самостійно.

Як сказано на сайті OpenROV, робот був створений засновником проекту Эриком Стэкполом, який одного разу вирішив вивчити підводну печеру поряд з будинком, де, нібито, повинні були зберігатися скарби. Ніяких скарбів там не виявилось, та зате на світ з'явився чудовий апарат.
Увага! У вас відключений JavaScript, ваш браузер не підтримує HTML5, або встановлена стара версія програвача Adobe Flash Player. Топ-9 серьезных проектов Kickstarter

Лінійні розміри робота складають 30 на 20 на 15 сантиметрів при масі в 2,5 кілограми. Апарат може занурюватися на глибину до 100 метрів. Усередині апарату розташовується герметична труба з прозорого пластика, в якій знаходяться камера і інші деталі, які повинні залишатися сухими. Труба наводиться в рух сервомоторами і може обертатися навколо горизонтальної осі.

Перевагою апарату є його плавучість - для зміни глибини занурення використовується один гвинт, для горизонтального руху - ще два, розташовані в задній частині апарату. Джерелом живлення служать 8 батарей З, яких вистачає на годину-півтора автономної роботи.

Топ-9 серьезных проектов Kickstarter

Нині проект живе і є здоровим. Наприклад, зараз творці робота тестують нові гвинти для своєї машини, які повинні збільшити ефективність роботи бортових електродвигунів і, отже, час автономної роботи апарату.

Про знайдені за допомогою робота скарби доки нічого не повідомляється.

Стереолитография в кожен будинок

Проект, що дістав назву Form 1, виставлявся на Kickstarter з вересня по жовтень 2012 року. Його організатором виступила компанія Formlabs. Її метою було зібрати грошей на запуск у виробництво однойменного настільного 3D-принтера - першого у своєму класі.

Передбачалося, що принтер здійснюватиме друк методом стереолитографии - витратним матеріалом в такому принтері виступає рідкий фотополімер, які застигає після опромінення лазером. Такого роду технологія підходить для отримання об'єктів з великою кількістю дрібних деталей.
Компанія Formlabs пообіцяла прислати принтер кожному, хто пожертвує через Kickstarter 2299 доларів США. Окрім принтера в комплект включається програмне забезпечення для звичайного ПК, деяка кількість витратних матеріалів і набір для пост-обработки деталей (після друку поверхню пластикових деталей зазвичай обробляють, щоб добитися гладкості). Для порівняння, зазвичай 3D-принтеры, працюючі в техніці стереолитографии, коштують декілька десятків тисяч доларів.

17 травня 2013 року компанія почала відвантаження принтерів своїм донорам. В той же час Formlabs нині знаходиться в стані "патентної війни" з 3D Systems, яка володіє патентом на технологію стереолитографии з 1986 року. Втім, деякий час назад стало відомо, що компанії вирішили не доводити справу до суду
 
Старий добрий шатл
У 1975 році Французький центр космічних досліджень запропонував проект багаторазового космічного корабля, що отримав ім'я "Гермес". У 1985 році проект виносився на обговорення Європейського космічного агентства, проте так і не був прийнятий до розробки.

Зараз група ентузіастів з Star Systems, на тлі успіхів приватної космонавтики (наприклад, SpaceX), вирішила все-таки реалізувати проект, удавшись до послуг краудфандинга.

Вони ризикнули розпочати з малого - зібрати грошей на тестування технологій для двигуна майбутнього апарату. Для цього знадобилося "всього" 20 тисяч доларів. Якщо бути точним, то модель двигуна у авторів проекту вже є - зібрані гроші повинні були піти на купівлю палива, установку додаткових сенсорів, а також устаткування для аналізу даних.


Увага! У вас відключений JavaScript, ваш браузер не підтримує HTML5, або встановлена стара версія програвача Adobe Flash Player. Топ-9 серьезных проектов Kickstarter
 
Нині проект розвивається. Останні стендові випробування двигуна пройшли в грудні 2012 року.

Враховуючи, що для завершення робіт французам знадобиться декілька мільйонів доларів, можна передбачити їх повернення на Kickstarter - благо та ж гра Wasteland 2 зібрала на майданчику 2 933 252 долари.

Картонні спектрометри
Ще одним проектом PLOTS, що успішно "вистрілив" на Kickstarter, став портативний набір для зборки домашнього спектрометра. Як і у попередньому випадку, метою проекту було налагодити масове виробництво таких наборів. Збір грошей проводився з серпня по жовтень 2012 року. Відмітно, що при заявленій сумі в 10 тисяч доларів вдалося зібрати в 11 разів більше.

Кожен набір, вартість якого складає всього 35 доларів, складається з чорного картону, шматка порожнього DVD - R, USB -камеры високого розділення, що проводить тіла, двостороннього скотча і ножа. Дані, зібрані таким картонним спектрометром, аналізуються за допомогою спеціального безкоштовного програмного забезпечення.

Поки у проекту немає серйозних наукових цілей. В той же час, його автори сподіваються, що активне використання пристрою допоможе зібрати онлайн-бібліотеку спектральних "відбитків" на кшталт "Вікіпедії". Це, за задумом авторів, допоможе вирішувати прикладні завдання - наприклад, виявляти забруднення в повітрі.

Втім, поки що за допомогою "картонних" спектрометрів ентузіастам вдалося проаналізувати спектри деяких ламп денного світла і звичайного вина.

Рослина, що світиться

Групі ентузіастів (яких вже прозвали "біохакерами") вдалося зібрати гроші на створення рослини, що світиться, в проекті Glowing Plants.

Для цього дослідники розробили генетичну конструкцію, яка, при внесенні її в ДНК рослини, змусить його світитися в темряві. Раніше подібна конструкція була вже випробувана на бактеріях, але автори проекту змінили її для роботи в рослинах (на першому етапі буде використана непоказна резуховидка Таля

Тепер для отримання рослини, що світиться, вимагається просто синтезувати необхідну ДНК і внести її в геном. Серед бонусів для тих, що вклалися в проект були як насіння рослини, що світиться, так і зашифровування імені донора в ДНК.

Поки, проте, головним результатом роботи "біохакерів" стала не розробка нової рослини, а істерика у "зелених", таких, що злякалися поширення ГМО. Критична стаття про проект з'явилася навіть у The Guardian.

Компанія FFD з червня по липень 2012 року зібрала 27 тисяч доларів на розробку недорогого скафандра. Основна ідея авторів проекту проста: найближчим часом очікується бум приватних космічних компаній, яким знадобляться надійні і недорогі скафандри. Недорогі - значить, дешевше існуючих зразків як мінімум на пару порядків.

Варто відмітити, що йдеться про роботу усередині космічного корабля, тобто маються на увазі скафандри, які пасажири і пілоти надіватимуть під час виходу корабля в космічний простір і його повернення на Землю. Новий скафандр дістав назву 3G, оскільки він є вже третім поколінням космічних костюмів, розроблених компанією.

У описі проекту говорилося, що зібрані гроші будуть витрачені на виготовлення дослідного зразка (зробити це планувалося до початку 2013 року). Скафандр повинен був відповідати специфікації NASA і пройти відповідну сертифікацію. Що нині відбувається з цим проектом, невідоме. На сайті повідомляєтьсящо у ще не створеного скафандра в 2012 році з'явився покупець.

Громадський термоядерний реактор

Суть проекту, який фінансувався з січня по березень 2010 року, полягала у будівництві працюючої моделі поливелла. Це система по утриманню плазми, яка, в теорії, може служити для створення повноцінного термоядерного реактора.

Ідея була запропонована фізиком Робертом Бассардом, який до кінця свого життя намагався зібрати гроші на практичні випробування своєї ідеї.

Організатор проекту, що ховається за никнеймом Famulus, досить легко зібрав заявлені 3 тисячі доларів. За цю суму він обіцяв побудувати працюючу модель поливелла. Хід своєї роботи він планував освітлювати на сайті prometheusfusionperfection.com

Судячи з сайту, справи у амбітного проекту, метою якого було "забезпечити світ чистою і дешевою енергією", йдуть не особливо - з січня там не з'явилося жодному запису про хід робіт.

Втім, якщо навіть у Famulus і його донорів нічого не вийде, їм не слід засмучуватися - жоден з проектів термоядерного синтезу, що розробляються на сьогодні, так і не привів до скільки-небудь відчутного результату (ITERNIF

Свій власний "Хаббл"

У кінці травня 2013 року компанія Planetary Resources Inc., що раніше заявила про намір почати промисловий видобуток корисних копалини на астероїдах, почала через Kickstarter збір коштів на орбітальний телескоп. Збір грошей планується закінчити 30 червня, проте вже зараз ясно, що проект вдався - компанія вже отримала заявлену суму в мільйон доларів.
Технічні характеристики майбутнього апарату під назвою ARKYD такі: 15-кілограмовий рефлектор з дзеркалом діаметром 200 міліметрів, пятимегапиксельной матрицею і декількома світлофільтрами, що дозволяють вести спостереження в певному спектральному діапазоні.

Чутливість матриці ARKYD припускає реєстрацію не лише видимого світла, але і ближнього інфрачервоного, а також ультрафіолетового випромінювання з довжиною хвилі від 200 до 1100 нанометрів.


Серед бонусів, які отримають спонсори апарату, є як даремні - фото донора показуватимуть на спеціальному екрані, встановленому зовні телескопа, так і цілком серйозні: наприклад, можливість спостерігати конкретний космічний об'єкт або подарувати ученим 5 хвилин роботи на телескопі.

Незважаючи на порівняно невеликий розмір, ARKYD зможе шукати астероїди, які представляють для Planetary Resources Inc. значний інтерес.

Добавить комментарий
  • Комментарии не найдены

20 the best new

Видеообзор дня

Яндекс.Метрика