Софт-line:
Kyodai MahJongg 21.42 -- "Kyodai MahJongg - Збірка дуже красивих китайських 3D головоломки, що ..." -- 01 жовтня 2020
CIL View 2.0 -- "CilView - програма для перегляду CIL-коду методів в збірках ..." -- 08 серпня 2020
DataExpress 3.0 beta (10.06.2020) -- "DataExpress - це універсальна, що повністю настроюється база даних ..." -- 25 липня 2020
YogaDNS 1.14 Beta -- "YogaDNS - інструмент, який автоматично перехоплює DNS-запити на ..." -- 25 липня 2020
Сімейна літопис 6.4 -- "Сімейна літопис - Мабуть, у кожного з нас рано чи пізно виникає думка ..." -- 24 липня 2020
Collector Notepad 1.5.4.12 -- "Collector Notepad - невелика, безкоштовна і проста програма для ..." -- 18 липня 2020
Tunngle 5.8.9 -- "Tunngle - потужний інструмент для створення ігрових віртуальних ..." -- 17 липня 2020
FPS Monitor 5245 -- "FPS Monitor - це програма для виводу на екран FPS і різних сенсорів ..." -- 09 липня 2020
WorldWide Telescope 5.5.03 -- "WorldWide Telescope - унікальна програма від корпорації Microsoft, що ..." -- 04 липня 2020
Win Toolkit 1.7.0.15 -- "Win Toolkit (Windows 7 Toolkit) - безкоштовна утиліта, за допомогою ..." -- 04 липня 2020

Все більше країн хочуть будувати власні орбітальні станції.

Економічні втрати і сумнівна цінність цих проектів для науки їх не лякають - імідж понад усе, пише Павло Сивокінь в №13 журналу Корреспондент від 3 квітня 2015 року.

Кінець березня був багатий космічними новинами. Спочатку Росія заявила, що швидше за все покине проект Міжнародна космічна станція (МКС). Політичні розбіжності призвели до того, що Москва заявила про готовність побудувати власну дослідницьку лабораторію на орбіті. Більш того, згідно з новою програмою з освоєння космічного простору, Росія до 2030 року має запустити багаторазовий корабель на Місяць і почати будувати там базу для подорожей у далекий космос.

У свою чергу США говорять про те, що зможуть обслуговувати МКС до 2024 року. А також запрошують Китай та Індію взяти участь у проекті. У NASAзаявили, що готують спеціальний корабель, здатний в осяжному майбутньому злітати на Марс і почати колонізацію Червоної планети. Для цього в найближчі роки фінансування космічних програм планують збільшити на 10%.

«Цього, звичайно, мало, але гроші дозволять хоча б вирішити проблему відсутності у нас багаторазового корабля», - каже Кореспонденту Ерік Стерн з Вашингтонського університету.

На думку вченого, для Штатів було дуже дивно багато років не мати свого корабля, після того як програма Шаттл була закрита в 2011-м. За кожен запуск вантажів до МКС доводилося платити Росії більше $ 20 млн і сподіватися, що ракета з кораблем Союз не вибухне на старті. Тепер ситуація має змінитися: США розраховують самі повернутися до підкорення космосу.

Одночасно в Китаї заявили, що хочуть розширити свою орбітальну платформу, Тяньгун, зробити її важливою дослідною станцією. Для цього Пекін має намір інвестувати в космічну програму більше $ 50 млрд за наступні чотири роки. У цю програму також увійде освоєння інших планет і будівництво бази на Місяці.

Нарешті, Індія і Бразилія заговорили про те, що і їм потрібно побудувати власну станцію, яка забезпечить їх новими даними з космосу. Реальні кроки поки що зробили тільки індійці - вони підкріпили свої плани фінансовими вливаннями і готуються розробити важку ракету для доставки вантажів на далекі відстані. У Делі також говорять про Місяць як проміжної базі.

Експерти вважають, що такий інтерес до космосу пробудився з трьох причин.

По-перше, економічна криза в США поступово закінчується, і країна може більше уваги приділити науці, на відміну від останніх років, коли асигнування на дослідження космосу постійно знижувалися.

По-друге, країни світу, що розвивається поступово нагромадили достатньо матеріальних ресурсів для того, щоб задуматися про власну програму з дослідження космосу.

Нарешті, Росія показує все більше прагнення до незалежності від інших держав і хоче відродити програму, на цей раз по заселенню Місяця.

Інша справа, що значна частина цих проектів, на думку експертів, буде носити тільки політичний характер. Будівництво повноцінних станцій коштує занадто дорого для окремих країн, і тому вони можуть виявитися порожніми металевими контейнерами, в яких астронавти будуть доводити всьому світу, що їх батьківщина - велика космічна держава.

Велика і маленькі

На початку 2015 року доля МКС була невизначеною. Тоді Росія заявила, що не готова продовжувати обслуговування своїх модулів, які складають більше 40% станції. Це означало, що в 2018-му, коли закінчиться термін дії агрегатів станції без ремонту, її доведеться затопити.

«Конструкція МКС виключає можливість відключення одних модулів і використання інших. Нам би довелося закривати всі», - каже Джанет Стівенс з Космічного фонду (США).

У Білому домі справді обговорювали можливість затоплення станції, так як не було зрозуміло, чи виділять американські влади на неї гроші

У Білому домі справді обговорювали можливість затоплення станції, так як не було зрозуміло, чи виділять американські влади на неї гроші. У Вашингтоні говорили, що станція поки не виправдала тих $ 20 млрд, що інвестовані в її роботу. У NASA відповідали, що у світі немає іншого майданчика, де люди можуть спокійно проводити експерименти в умовах відкритого космосу і невагомості, а також що вона здатна стати перевалочним пунктом для майбутнього освоєння далекого космосу.

Американців також бентежила висока ціна за запуск російських ракет, які залишалися єдиним способом доставки вантажі й людей на орбіту. А також їх ненадійність: за даними Європейського космічного агентства, за останні десять років більше третини усіх запусків з Байконура закінчилися аварією, причому здебільшого з-за недосконалості ракет.

Але до 2015 року ситуація почала поступово змінюватися. Приватні компанії, наприклад SpaceX, створили кілька кораблів багаторазового використання, які почали літати до МКС і коштували набагато дешевше. А головне, для того щоб використовувати їх, не треба домовлятися з державою, обвинуваченим в агресивній політиці в Європі.

Тому до березня США заявили, що МКС буде отримувати гроші з бюджету до 2024 року. А вже після цього і Росія погодилася лагодити свої модулі до цього терміну, але відразу заявила, що будує власну станцію. За словами експертів, цей заклик - чиста політика.

«МКС обійшлася в $ 20 млрд, китайський Тяньгун коштував трохи менше, хоча витрати на нього не розголошуються», - каже Кореспонденту Бред Биддингтон з Австралійської асоціації космічної промисловості.

На його думку, в нинішній економічній ситуації Росія навряд чи зможе побудувати станцію. Розмови про Місяці і її колонізації експерт вважає і зовсім фантастикою: поки це можуть зробити тільки Китай або США, де є колосальні фінансові резерви держави і розвинена авіакосмічна промисловість. Але навіть тоді це буде дуже нелегко.

Що по силам Москві, так це вивести на орбіту кілька модулів, де будуть жити космонавти. Але з-за невеликих розмірів займатися дослідженнями вони там навряд чи зуміють

Що по силам Москві, так це вивести на орбіту кілька модулів, де будуть жити космонавти. Але з-за невеликих розмірів займатися дослідженнями вони там навряд чи зуміють. За схожим принципом працювала і перша станція Тянгун, тому вона і не залишила помітного сліду в науці.

Приблизно те ж саме розраховують Індія і Бразилія. Обидві країни розпочали конкурс проектів станцій з житловими модулями, але при цьому лабораторні комплекси станції дуже малі. Експерти вважають, що зараз держави спробують довести свої політичні амбіції в космосі і заговорять про ще більш масштабних проектах, таких як поселення на Марсі. Хоча нічого спільного з дійсністю і наукою це мати не буде.

Головне на ПК-манія

Где купить бюджетный смартфон

Интернет-магазин Device Market предлагает более 1000 моделей телефонов с ценами от 299 гривен. Если ...

Hard новини 2021-08-13 14:05:15

Бумажные пакеты: где и как их выгодно купить

В настоящее время бумажные пакеты имеют широкую сферу применения. В какую компанию стоит обратиться ...

Software новини 2021-07-08 09:41:08

Плівка для ламінування: переваги, види, правильне ...

Ламінація відноситься до найбільш затребуваного способу захисту поліграфічних виробів. Для цього ...

Hard новини 2021-07-08 09:36:02

Відео дня

Живі додатки

Системні програми

SimpleWMIView 1.35

SimpleWMIView - невелика простенька утиліта, за допомогою якої Ви можете побачити результати запитів WMI в табличному вигляді.

Програмування

MassCert 1.3.1.4

MassCert - невелика утиліта для прикріплення цифрових підписів до Ваших програм і додатків. Ця утиліта працює на основі

  • Prev
  • software
Scroll to top