Софт-line:
Kyodai MahJongg 21.42 -- "Kyodai MahJongg - Збірка дуже красивих китайських 3D головоломки, що ..." -- 01 жовтня 2020
CIL View 2.0 -- "CilView - програма для перегляду CIL-коду методів в збірках ..." -- 08 серпня 2020
DataExpress 3.0 beta (10.06.2020) -- "DataExpress - це універсальна, що повністю настроюється база даних ..." -- 25 липня 2020
YogaDNS 1.14 Beta -- "YogaDNS - інструмент, який автоматично перехоплює DNS-запити на ..." -- 25 липня 2020
Сімейна літопис 6.4 -- "Сімейна літопис - Мабуть, у кожного з нас рано чи пізно виникає думка ..." -- 24 липня 2020
Collector Notepad 1.5.4.12 -- "Collector Notepad - невелика, безкоштовна і проста програма для ..." -- 18 липня 2020
Tunngle 5.8.9 -- "Tunngle - потужний інструмент для створення ігрових віртуальних ..." -- 17 липня 2020
FPS Monitor 5245 -- "FPS Monitor - це програма для виводу на екран FPS і різних сенсорів ..." -- 09 липня 2020
WorldWide Telescope 5.5.03 -- "WorldWide Telescope - унікальна програма від корпорації Microsoft, що ..." -- 04 липня 2020
Win Toolkit 1.7.0.15 -- "Win Toolkit (Windows 7 Toolkit) - безкоштовна утиліта, за допомогою ..." -- 04 липня 2020

Допомога hi-tech

Все для чайників і не тільки.

 • Головна
  Головна Тут ви можете знайти всі повідомлення в блозі на сайті.
 • Категорії
  Категорії Відображає список категорій з цього блогу.
 • Блогери
  Блогери Пошук вашого улюбленого блогера з цього сайту.
 • Архіви
  Архіви Містить список блогів, які були створені раніше
 • Увійти
  Login Login form

Опублікував Автор: Створено: в Інтернет
 • Розмір шрифту: Більший Менший
 • Переглядів: 3082
 • Коментарів: 0
 • Поскаржитись

Як вибрати Wi-Fi роутер

Як вибрати Wi-Fi роутер Сьогодні інтернет є практично в кожній другій квартирі нашої країни. Інтернет розвивається величезними темпами, рівно як і розвиваються технології його передачі. Якщо в кінці дев'яностих і до середини двотисячних років швидкість інтернету вимірювалася в кілобайтах, наприкінці двотисячних - в мегабітах, то зараз відбувається перехід обчислення швидкості інтернету аж у гігабайти! Якщо раніше доступ до інтернету здійснювався лише по проводах, то тепер передача даних може відбуватися і в бездротовому режимі.
Далі ми розглянемо такі питання:
 • Для чого потрібен Wi-Fi роутер
 • Як вибрати Wi-Fi роутер
 • Який вибрати Wi-Fi роутер


Для чого потрібен Wi-Fi роутер
Wi-Fi роутер необхідний для того, щоб організувати доступ до Інтернету кількома пристроями одночасно. Тобто, якщо у вас є кілька пристроїв, на яких ви хочете налаштувати доступ до інтернету, то вам потрібен роутер. Якщо ж деякі з цих пристроїв підтримують обмін даними за коштами технології Wi-Fi, то тоді вам необхідний вже не простий роутер, а Wi-Fi роутер.
Wi-Fi роутер - це мережевий пристрій, до якого підключається Інтернет, з метою розподілу його на кілька пристроїв. Розподіл інтернету здійснюється як по LAN так і по Wi-Fi. Таким чином, якщо у вас вдома є: комп'ютер, ноутбук, планшет, смартфон і супутниковий ресивер з можливістю доступу в Інтернет - то вам допоможе Wi-Fi роутер. В тих пристроях, в яких немає Wi-Fi модуля, що підключається до роутера по LAN.

Як вибрати Wi-Fi роутер
Виробник Wi-Fi роутера
В принципі, вибір роутера, в першу чергу, необхідно проводити виходячи з його технічних характеристик, але фірма відіграє також важливу роль. Тому, ми радимо робити вибір параметрів роутера, спочатку звузивши їх вибір до таких фірм як: ASUS, D-link, HP, TP-LINK.
Стандарт Wi-Fi
Мережевий стандарт Wi-Fi має 4 види:
 • 802.11 a - передає дані на швидкості до 54 Мбіт/с;
 • 802.11 b - передає дані на швидкості до 11 Мбіт/с;
 • 802.11 g - передає дані на швидкості до 54 Мбіт/с;
 • 802.11 n - передає дані на швидкості до 600 Мбіт/сек;
 • 802.11 ac - передача даних досягає швидкості понад 1 Гбіт/сек.
Рекомендуємо придбати Wi-Fi роутер з мережевим стандартом не нижче стандарту 802.11 n.
Максимальна швидкість з'єднання
Зверніть увагу на такий параметр як максимальна швидкість з'єднання, щоб роутер не обмежував вашу швидкість інтернету. Тобто, якщо ваш тарифний план, припустимо 60 Мегабіт, а пропускна здатність роутера всього лише 30, то канал буде урізаний роутером наполовину. Намагайтеся вибирати такий Wi-Fi роутер, реальна швидкість з'єднання якого буде перевищувати швидкість вашого тарифного плану. Крім офіційних даних про швидкості роутера є реальні, їх ви можете дізнатися за відгуками користувачів в інтернеті.
Маршрутизатор і DHCP-сервер
Маршрутизатор (Роутер) - забезпечує одночасний доступ до всіх підключених до нього пристроїв. Кожному підключеному до роутера пристрою DHCP-сервер призначає внутрішній ip-адресу, це дозволяє підключити кілька пристроїв з використанням одного зовнішнього ip-адреси.
Маршрутизатор налаштовує роботу з провайдером, або як кажуть «піднімає з'єднання», і є буфером між ним і вашими домашніми мережевими пристроями.
Радіус дії Wi-Fi
Радіус дії мережі Wi-Fi - параметр, який визначає межі зони дії Wi-Fi мережі. Даний показник абстрактний, так як він обчислюється з ідеальних умов (відсутності стін і перегородок, відсутності радіо і магнітних перешкод тощо). Тому, якщо виробник вказує радіус дії роутера 100 м, то в реальних умовах (у квартирі) радіус дії буде становити близько 20 м. Щоб забезпечити стабільну роботу Wi-Fi каналу, віддайте перевагу роутера з широким радіусом дії. Врахуйте, чим краще якість Wi-Fi мережі, тим вища швидкість обміну даними.

Антени
Від кількості антен Wi-Fi роутера залежить швидкість передачі даних. Якщо у пристрої одна антена, то вона працює як на прийом, так і на передачу даних, і при підключенні до Wi-Fi інших пристроїв, роутеру необхідно буде знижувати швидкість, щоб забезпечити коректну роботу передачі даних.
Дві антени в роутері працюють таким чином - одне на передачу, інше на прийом, що дозволяє розділити потоки і при цьому зберегти максимальну швидкість.
Wi-Fi роутер з трьома антенами працює таким чином: одна антена на прийом, дві інші на передачу і за рахунок цього забезпечується стабільна і висока швидкість обміну даними.
Максимально можлива кількість антен Wi-Fi роутера - 6 штук. Відповідно, чим більше в пристрої антен, тим якісніше буде працювати Wi-Fi мережу.
При виборі Wi-Fi роутера зверніть увагу на те, щоб антени в ньому були знімними, так як це дозволить замість них встановити більш потужні окремі антени, щоб збільшити зону дії мережі Wi-Fi.
Метод шифрування даних
Для того, щоб до вашої Wi-Fi мережі ніхто не зміг підключитися, використовується шифрування даних. На сьогоднішній день існує 2 методу шифрування даних: WEP і WPA. Як правило, переважна більшість роутерів включають в себе обидва цих методу шифрування, але найбільш кращим з них вважається метод шифрування WPA - він більш надійний.
Наявність USB інтерфейсу
USB роз'єм в Wi-Fi роутера дозволяє підключити до нього інші пристрої. Наприклад, ви зможете підключити зовнішній жорсткий диск або флешку, для того, щоб відкрити доступ до файлів що знаходяться на ній, для всіх пристроїв мережі. Також, до USB роз'єму можна підключити принтер, щоб відкрити доступ інших мережевих пристроїв. До USB роз'єму можна підключити і 3G-модем, але для цього роутер повинен підтримувати цю функцію.
Можливість підключення 3G-модему
Наявність інтерфейсу USB Wi-Fi роутера ще не означає, що він буде працювати з 3G-модемом, для цього повинна бути реалізована спеціальна можливість. При наявності цієї можливості ви зможете розділити доступ до 3G інтернету на кілька пристроїв. Це необхідно для тих, у кого немає можливості підключити стаціонарний провайдер, або ж 3G інтернет є подстановочным варіантом при неполадках із стаціонарним.
Підтримка ADSL
Якщо ви підключені до ADSL інтернету, то рекомендуємо придбати Wi-Fi роутер з підтримкою ADSL. Завдяки цьому, ваш роутер крім маршрутизації буде виконувати ще й функції ADSL модему, і вам непотрібно буде використовувати 2 пристрої: ADSL модем і Wi-Fi роутер - обидва ці пристрої в одному.
Кількість портів комутатора
Ще один важливий параметр - кількість портів комутатора. Як правило, більшість точок доступу включають в себе 4 Ethernet порту, завдяки яким можна побудувати ще й дротову мережу. Наприклад: стаціонарні комп'ютери, телевізор, ресивер ви можете підключити до Ethernet портів, а смартфон, планшет і ноутбук - до Wi-Fi, і всі ці пристрої будуть знаходиться в одній мережі, підключені тільки різними способами.
Пам'ятайте, що швидкість обміну даними через Ethernet краще і вище, ніж через Wi-Fi, саме тому стаціонарну комп'ютерну техніку краще підключати через Ethernet.

Швидкість портів
Як ми вже говорили вище, сьогодні швидкість обміну даними обчислюється в гигабитах. Більшість провайдерів надає максимальну швидкість доступу в інтернет до 100 Мбіт/с, але технології розвиваються і тому, зовсім скоро, швидкість доступу в інтернет буде обчислюватися вже сотнями мегабіт, а для цього необхідний Wi-Fi роутер який буде підтримувати гігабітні мережі.
Якщо ви активний користувач мережі інтернет, то рекомендуємо зупинити свій вибір на роутері, швидкість портів якого (WAN і LAN) 1000 Мбіт/сек, це дозволить роутеру як можна довше зберігати свою актуальність. Якщо ви збираєтеся переглядати на телевізорі фільми HD-якості, які знаходяться на комп'ютері, то підключення по локальній мережі повинно бути також гігабітним. Але врахуйте, такі роутери на порядок дорожче.
Якщо ж вам не потрібна висока швидкість, то віддайте перевагу роутеру зі швидкістю 100 Мбіт/сек.
Web-інтерфейс
Завдяки наявності Web-інтерфейсу, ви зможете здійснювати налаштування роутера через браузер, тобто, меню налаштувань буде у вигляді Web-сайту.
Можливість перепрошивки
Як правило, у всіх роутерах є можливість оновлення ПО (прошивки). По суті, прошивка є операційною системою пристрою, яка організує його роботу. Нові версії прошивок включають в себе виправлення будь-яких помилок в роботі пристрою і розширюють його функціонал. Тому, вибирайте роутер який можна легко перепрошивати і для якого створюються нові версії прошивок.

Який вибрати Wi-Fi роутер
Який вибрати бюджетний роутер
TP-LINK TL-WR743ND
Дана модель Wi-Fi роутера має низьку ціну і при цьому включає в себе хороші технічні характеристики. Роутер підійде для тих, кому не потрібна висока швидкість передачі даних, а головним завданням є організація доступу домашніх пристроїв до мережі.
TP-LINK TL-WR743ND включає в себе: 4 LAN-порту зі швидкістю 100 Мбіт/с для підключення пристроїв по мережевому кабелю і 1 WAN-порт зі швидкістю 100 Мбіт/с для підключення провайдера. Підтримує стандарт бездротового зв'язку 802.11 n, має 1-ну знімну антену. З властивостей безпеки можна відзначити захист від DoS-атак і систему шифрування WPA-PSK/WPA2-PSK. Максимальна швидкість Wi-Fi з'єднання - 150 Мбіт/с.
Ціна пристрою: 1000 рублів.

Який вибрати Wi-Fi роутер для будинку
TP-LINK TL-WR1043ND
Якщо ви не знаєте, який роутер вибрати для дому, то це самий оптимальний варіант. TL-WR1043ND поєднує в собі високу швидкість передачі даних, а також якісний сигнал Wi-Fi мережі.
Роутер укомплектований 4-ма гігабітними LAN портами і одним гігабітним WAN-портом, також є 1 USB порт. Стандарт бездротового зв'язку 802.11 n, шифрування WPA-PSK/WPA2-PSK. Варто відзначити і наявність 3-ох знімних антен. Максимальна швидкість по Wi-Fi - 300 Мбіт/с. Реалізована підтримка IPTV.
Ціна пристрою: 2000 рублів.
Який роутер найкращий
ASUS RT-AC66U
Найкращим роутером на сьогодні є роутер ASUS RT-AC66U, його перевага полягає в тому, що він має високу пропускну здатність і низьку ціну в порівнянні з аналогами.
Роутер має 4 LAN-порту зі швидкістю 1 Гігабіт/с, 1 Гігабітний WAN-порт і 2 USB-порту. Працює по стандарту бездротового зв'язку 802.11 ac, забезпечуючи швидкість по Wi-Fi до 1300 Мбіт/с. Роутер має 3 дводіапазонні антени. Тип шифрування даних - WPA2-PSK і нижче. Крім цього, в роутері є: DoS-захист, мережевий фільтр, фільтр адрес і фільтр портів. Реалізована підтримка IPTV.
Ціна роутера: 6000 рублів.

Ваш помошник

Оцінити цей запис:
0

Коментарі

 • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Вівторок, 22 червня 2021

Відео дня

Головне на ПК-манія

Чому у деяких студентів не виходить стати ...

Вакансії з IT сфери ваблять високими зарплатами, а офіси комфортними умовами. Надихають на перехід ...

IT новини 2021-06-03 11:07:14

Smartlead отзывы о системе продаж Владимира ...

Интернет-бизнес стремительно развивается. Тому способствует много факторов, в том числе и непростая ...

Новини інтернету 2021-05-03 10:43:26

Новые технологии в интернет соединении без помех ...

В современных реалиях потребность в интернете возрастает постоянно, при этом обществу необходимы ...

Новини інтернету 2021-03-22 17:49:28

Популярне в помічнику  

Як зареєструватися в Фейсбук? Реєстрація в Facebook
Інтернет
Я зареєструватися на Facebook  в недалекому 2010 році, і до речі, в контактах у мене цілих шість друзів! Чому так мало? Ні, не тому що я поганий друг. Я нормальна людина. Насправді я просто ніколи не був постійним користувачем соціальної мережі Facebook. Я заходжу туди раз в рік і два на великдень, саме тому у мене там практично немає друзів
Оцінити цей запис в блозі:

ТОП-3 блогерів

Петренко Віталій ще не створив свою біографію
Войтенко Костя
182 пост(ів)
Войтенко Костя ще не створив свою біографію
Якщо ти хочеш вийти заміж за розумного, красивого ...
 • Prev
 • software
Scroll to top