ПК-манія

Софт-line:
Kyodai MahJongg 21.42 -- "Kyodai MahJongg - Збірка дуже красивих китайських 3D головоломки, що ..." -- 01 жовтня 2020
CIL View 2.0 -- "CilView - програма для перегляду CIL-коду методів в збірках ..." -- 08 серпня 2020
DataExpress 3.0 beta (10.06.2020) -- "DataExpress - це універсальна, що повністю настроюється база даних ..." -- 25 липня 2020
YogaDNS 1.14 Beta -- "YogaDNS - інструмент, який автоматично перехоплює DNS-запити на ..." -- 25 липня 2020
Сімейна літопис 6.4 -- "Сімейна літопис - Мабуть, у кожного з нас рано чи пізно виникає думка ..." -- 24 липня 2020
Collector Notepad 1.5.4.12 -- "Collector Notepad - невелика, безкоштовна і проста програма для ..." -- 18 липня 2020
Tunngle 5.8.9 -- "Tunngle - потужний інструмент для створення ігрових віртуальних ..." -- 17 липня 2020
FPS Monitor 5245 -- "FPS Monitor - це програма для виводу на екран FPS і різних сенсорів ..." -- 09 липня 2020
WorldWide Telescope 5.5.03 -- "WorldWide Telescope - унікальна програма від корпорації Microsoft, що ..." -- 04 липня 2020
Win Toolkit 1.7.0.15 -- "Win Toolkit (Windows 7 Toolkit) - безкоштовна утиліта, за допомогою ..." -- 04 липня 2020

Допомога hi-tech

Все для чайників і не тільки.

  • Головна
    Головна Тут ви можете знайти всі повідомлення в блозі на сайті.
  • Категорії
    Категорії Відображає список категорій з цього блогу.
  • Блогери
    Блогери Пошук вашого улюбленого блогера з цього сайту.
  • Архіви
    Архіви Містить список блогів, які були створені раніше
  • Увійти
    Login Login form

Опублікував Автор: Створено: в Безпека
  • Розмір шрифту: Більший Менший
  • Переглядів: 5197
  • Коментарів: 0
  • Поскаржитись

Який вибрати антивірус

Який вибрати антивірус Перед кожним користувачем, після установки операційної системи або при підключенні до Інтернет-провайдера, виникає дуже серйозне і складне питання: який вибрати антивірус? На це питання ми і постараємося знайти відповідь у цій статті, розповівши про те, для чого потрібен антивірус, як його вибрати і що необхідно для його надійного захисту.
Для чого потрібен антивірус
Напевно, більшість з вас чули про таке поняття як «комп'ютерні віруси». Комп'ютерні віруси - це шкідливий код або вид комп'ютерних програм, який спрямований на те, щоб завдати шкоди комп'ютеру користувача, викрасти або видалити інформацію або віддалено керувати комп'ютером у корисливих цілях. Таким чином, будь-яка з перерахованих цілей вірусу - завдати істотної шкоди комп'ютеру та паралізувати його роботу.

Чим небезпечні віруси


Відомим видом шкідливих вірусних програм є Трояни. Троянські програми, як правило, маскуються під нешкідливі програми, щоб спровокувати користувача їх запустити. Кінцевою метою троянської програми є нанесення шкоди комп'ютеру користувача, як у корисливих так і безкорисливих цілях. Є такі «трояни», мета яких стерти інформацію на жорсткому диску комп'ютера, тобто, всі ваші дані, музику, документи, фільми, фотографії - все це піти і відновити їх буде практично неможливо. Ще один вид «троянів» - це розкрадання збережених на комп'ютері паролів в різних програмах, найчастіше розкрадання паролів відбувається з браузерів, таким чином, якщо це станеться, то ви втратите доступ до електронної пошти, соціальних мереж та інших акаунтів. Ну і останній поширений вид троянських програм - які блокують роботу комп'ютера з метою отримання грошових коштів за розблокування. Іншими словами, ви включаєте комп'ютер і у вас з'являється вікно блокування, з вимогою перерахувати певну суму грошових коштів для розблокування комп'ютера.

Крім цього, є ще велика кількість видів шкідливих об'єктів, які шкодять комп'ютера, але на них ми докладно зупинятися не будемо, так як вони не настільки поширені. Головне, щоб ви зрозуміли, що віруси дуже небезпечні і свою «машину» необхідно убезпечити.

     Які ще функції виконують антивіруси

Крім захисту комп'ютера від вірусів та троянських програм, антивірус також може контролювати відвідувані вами сайти, в першу чергу блокувати ті ресурси, які здатні завдати шкоди вашому комп'ютеру, просто це ті сайти, на яких є віруси. Крім того, антивіруси можуть блокувати рекламу на сайтах, а також спливаючі банери, що дійсно дуже корисно.

Не можна не відзначити таку додаткову функцію, в деяких антивірусах, як «Батьківський контроль». Дана функція призначена для того, щоб захистити дітей від відвідування небажаних ресурсів в Інтернеті.

Як комп'ютер заражається вірусом

Заразитися вірусною програмою можна лише ззовні, тобто, сам по собі вірус в комп'ютер з'явитися не може. Існує два варіанти зараження комп'ютера вірусами: через Інтернет або через знімний носій. Через Інтернет, ваш комп'ютер може заразитися вірусом при скачуванні будь-яких файлів або ж під час відвідування шкідливих сайтів. Що стосується знімних носіїв, то прикладом таких носіїв є флешки або CD/DVD диски, коли вони були записані на інфікованому комп'ютері і шляхом копіювання або запуску вірусу перемістилися на ваш комп'ютер. Антивірусна програма в обох цих випадках захищає комп'ютер від попадання вірусів ззовні.

     Як вибрати антивірусну програму

На сьогоднішній день існує велика кількість антивірусів, і звичайно ж, єдиної думки з приводу того, який антивірус краще - ні. Це відбувається по ряду причин: незадовільна захист антивірусних програм, проблеми в роботі самого антивіруса, або ж висока вартість ліцензії. Тому, який саме вибрати антивірус - вирішувати вам. Ми ж, у свою чергу, дамо вам критерії для вибору антивірусної програми і перерахуємо найбільш популярні з них, які варті вашої уваги.

     Які функції повинен включати в себе антивірус

Давайте розглянемо функції антивіруса, які необхідні для надійного захисту комп'ютера, в порядку важливості:
  • Антивірусний монітор
Антивірусний монітор виробляє моніторинг файлів і папок з якими ви працюєте, для перевірки їх на наявність вірусів.
  • Сканер
Сканер - це функція, яка здійснює сканування жорсткого диска і оперативної пам'яті, на наявність вірусів. Дуже корисна функція щоб перевірити підозрілі і потенційно небезпечні файли на вашому комп'ютері, особливо корисний сканер для перевірки змінних носіїв.
  • Самозахист антивіруса
Функція самозахисту антивіруса спрямована на те, щоб антивірус міг самостійно захистити себе від впливу вірусів. Існують віруси, які намагаються відключити деякі функції антивіруса, так і запобігти його роботу в цілому, щоб він не заважав поширяться вірусів по всьому комп'ютеру, саме для цього і потрібна функція самозахисту.
  • Контроль активності програм
Дана функція антивіруса спрямована на те, щоб контролювати роботу програм. У разі, якщо програма буде заражена вірусом, то він почне вносити зміни в її роботу, що повинен відразу виявити даний контроль антивіруса.
  • Мережевий контроль і веб-антивірус
Ці компоненти антивіруса забезпечують безпеку роботи в Інтернеті. Мережевий контроль контролює мережеву активність, а веб-антивірус перевіряє HTTP-трафік, блокуючи загрожують безпеці комп'ютера скрипти розміщені на сайтах.
  • Постійне оновлення антивірусних баз
Дуже важливою для надійного захисту антивірусу є можливість постійного оновлення антивірусних баз. Антивірусні бази - це свого роду «знання» про віруси та їх особливості, які антивірус використовує для виявлення і запобігання вірусів. В виду того, що нові віруси з'являються мало не щодня, розробники антивірусів, при виявленні нового вірусу, повинні навчити свої продукти, які встановлені у користувачів, знань про їх виявлення та усунення. Таким чином, якщо ви хочете, щоб ваш антивірус захищав комп'ютер не тільки від відомих старих вірусів, але і від нових, оновлення повинні бути регулярними.
  • Низьке ресурсопотребление
Одна з проблем багатьох антивірусів - велике ресурсопотребление. При виборі антивірусного програмного забезпечення намагайтеся вибрати такий продукт, який не буде сильно навантажувати систему, так як в іншому випадку працювати за таким комп'ютером або ноутбуком буде дуже некомфортно.

Репутація та популярність


Репутація і популярність антивіруса - дуже важливий фактор, який необхідно брати до уваги при виборі антивірусної програми. Чим популярніший антивірус, тим відповідно і більше користувачів його використовують, а стало бути, навряд чи велика кількість людей будуть використовувати ненадійний антивірус.

     Платний або безкоштовний

Кожен з нас розуміє, що платна продукція завжди має кращу якість, ніж безкоштовно. Подумайте: для того, щоб антивірус надійно захищав, необхідний штат співробітників, який постійно буде збирати інформацію про нові віруси і шкідливі коди з просторів Інтернету, а також працювати над їх нейтралізацією. Потім, дані бази знань необхідно сформувати в оновлення і завантажувати їх на сервер, щоб клієнтські програми оновилися - і так має бути постійно. Крім того, необхідно займатися розробкою нових версій і функцій антивіруса. Який висновок можна зробити з цього? Для створення і підтримки антивіруса необхідний цілий штат співробітників і повна їх зайнятість, а стало бути, щоб це все організувати, кінцевий продукт повинен покривати всі витрати на цю діяльність. Ну а хто погодиться працювати за безкоштовно? А якщо раптом і так, то і якість такого антивіруса буде відповідним.

Переважна більшість фірм і компаній, а також простих користувачів, використовують платні антивіруси, а чи це не показник!? Тому, ми рекомендуємо віддати перевагу саме платній антивірусної програми.

Придбати ліцензію на антивірус ви можете в комп'ютерному магазині, на офіційному сайті антивіруса або в інтернет-магазині.

   Як встановити антивірус

Яку саме антивірусну програму встановити на комп'ютер або ноутбук - вирішувати виключно вам, так як це має бути виключно суб'єктивною думкою кожного користувача. Далі ми перерахуємо найбільш популярні антивірусні програми, які існують на сьогоднішній день, коротко описавши їх переваги і недоліки.

Антивірус Касперського


Мабуть, найпопулярніший на сьогоднішній день антивірус, який створений і виробляється в Росії. Дана антивірусна програма має декілька версій, але найпопулярнішими є Антивірус Касперського і Kaspersky Internet Security. Відмінності цих двох продуктів, друг від друга полягають в тому, що Kaspersky Internet Security, крім антивірусного захисту, який включає в себе Антивірус Касперського, має інтернет-захист, що дуже важливо для безпечної роботи у Всесвітній павутині.

З переваг даної антивірусної програми можна відзначити високий ступінь захисту комп'ютера, широкий спектр функцій і гнучкі налаштування. До недоліків «Касперського» можна віднести високу вартість ліцензії і надмірний контроль програми в деяких аспектах.

Ціна ліцензії на 1 рік для Антивіруса Касперського становить 1200 рублів, а для Kaspersky Internet Security 1600 рублів.

Dr.WEB

Другий за популярністю антивірус, вироблений в Росії - Dr.Web. Dr.Web також має дві версії: простий антивірус - Антивірус Dr.Web і версію антивірусу + захист для роботи в інтернеті Dr.Web Security Space.

На превеликий жаль, антивірус Dr.Web трохи програє на тлі «Касперського», як за кількістю функцій, так і щодо захисту від вірусів. Тим не менш, Dr.Web використовують велику кількість користувачів, які в повній мірі задоволені його роботою, а це дуже важливий показник.

Ціна ліцензії на один рік: Антивірус Dr.Web - 990 рублів, Dr.Web Security Space - 1290 рублів. Як ви бачите, Dr.Web робить більш вигідні пропозиції користувачам.

Avast! Free Antivirus

Безкоштовний чеський антивірус, який користується великою популярністю у користувачів як відмінний варіант безкоштовного антивіруса. Якщо ви не знаєте, який безкоштовний антивірус вибрати, то Avast! найоптимальніший антивірус для цих завдань. Крім того, у даного антивіруса є і платні версії, але на них загострювати вашу увагу ми не будемо. З переваг даного антивіруса можна виділити його безкоштовну версію.

NOD32

Відомий словацький антивірус, що випускається з 1987 року. NOD32 позиціонується як досить надійний антивірус, споживає малу кількість системних ресурсів і маючи високу швидкість антивірусної перевірки. За функціями ESET NOD32 Smart Security не відстає від своїх платних аналогів і включає в себе антивірус і інтернет-захист.

Ціна ліцензії для ESET NOD32 Smart Security на один рік становить близько 1267 рублів, що по суті не відрізняється від цін аналогів.

Який антивірус краще

Складно відповісти на питання про те, який антивірус краще. У кожного з них є як свої переваги, так і свої недоліки. Крім цього, відверто кажучи, 100% надійного антивіруса немає, кожен з них може пропустити вірус, але у кого-то ця ймовірність висока, а у кого-то зводиться до мінімуму. Також, робота самого антивіруса і його нових версій може викликати нарікання, про це ми говорили трохи вище на увазі споживання великої кількості системних ресурсів і інших недоробок.

Антивіруси для гаджетів

З-за широкого розповсюдження таких гаджетів як смартфон і планшет, які за функціями нічим не поступаються комп'ютера, хакерами та іншими зловмисниками були розроблені віруси і для даних пристроїв. Варто відзначити, що більшість сучасних мобільних операційних систем схильні вірусів. Ви напевно запитаєте, а вудіння чи антивірус для Android? - Антивірусне рішення необхідно для наступних мобільних операційних систем-Android, Windows Mobile (Phone), Symbian і BlackBerry.

Тому, щоб відповісти на питання, чи потрібен антивірус для планшета, ви повинні знати його операційну систему (платформу). Якщо ж у вас встановлена одна з перерахованих вище платформ, то антивірус в такому разі ми рекомендуємо встановити. Найкращими антивірусними програмами для платформ, які можуть бути схильні до вірусів, є продукт Лабораторії Касперського - Kaspersky Mobile Security і продукт компанії Dr.Web - Dr.Web ОЕМ Мобільний.

Тепер, що стосується питань пов'язаних з пристроями компанії Apple. Для пристроїв, які знаходяться під управлінням операційної системи iOS, антивірусні програми не потрібні, так як вірусів під неї просто немає. Тому, якщо вас цікавить питання: чи потрібен антивірус для iPad, відповідь однозначна - ні. Теж саме стосується і відповіді на питання: чи потрібен антивірус для iPhone - він також не потрібен.

Бережіть свою інформацію!

Ваш помошник

Оцінити цей запис:

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Субота, 23 січня 2021

Відео дня

Головне на ПК-манія

Внутренняя seo оптимизация сайта, как верный, но ...

В современном мире каждый из нас привык к большой скорости: все куда-то бегут, бояться опоздать, ...

Новини інтернету 2020-11-20 14:14:40

Вибираємо наручний годинник Casio на подарунок

Якщо ви хочете подарувати своїй близькій людині наручний годинник, то настійно рекомендуємо ...

IT новини 2020-10-06 05:13:46

Штучний інтелект і технології перекладу

Було проведено опитування усіх постачальників технологій перекладу, які прийшли на думку: у яких ...

IT новини 2020-06-13 04:39:57

Популярне в помічнику  

Як зареєструватися в Фейсбук? Реєстрація в Facebook
Інтернет
Я зареєструватися на Facebook  в недалекому 2010 році, і до речі, в контактах у мене цілих шість друзів! Чому так мало? Ні, не тому що я поганий друг. Я нормальна людина. Насправді я просто ніколи не був постійним користувачем соціальної мережі Facebook. Я заходжу туди раз в рік і два на великдень, саме тому у мене там практично немає друзів
Оцінити цей запис в блозі:

ТОП-3 блогерів

Петренко Віталій
251 пост(ів)
Петренко Віталій ще не створив свою біографію
Войтенко Костя
182 пост(ів)
Войтенко Костя ще не створив свою біографію
Валерій Петрович
145 пост(ів)
Якщо ти хочеш вийти заміж за розумного, красивого ...
  • Prev
  • software
Kyodai MahJongg 21.42
CIL View 2.0
DataExpress 3.0 beta (10.06.2020)
YogaDNS 1.14 Beta
Сімейна літопис 6.4
Collector Notepad 1.5.4.12
Tunngle 5.8.9
FPS Monitor 5245
WorldWide Telescope 5.5.03
Win Toolkit 1.7.0.15
Scroll to top