- 2015 01/07
- Автор: Зінаїда Іванівна
- | Перегляди: 1470
![](https://pkhelp.net.ua/images/JoomlaGrabber/it/new/20150701/66f4e066921b8daccba312ecfac91ea8.jpg)
До 2020 року до інтернету буде підключено 50 млрд різних пристроїв і об'єктів. Поки ж 99% неживих предметів залишаються непідключеними, повідомила Cisco. Щоб використовувати можливості, що надаються прийдешньої хвилею цифровізації, компанії і цілі міста інтенсифікують впровадження рішень інтернету речей.
Цифровізація - процес комплексний. Замовники починають підключати пристрої та об'єкти, об'єднувати розрізнені мережі у безпрецедентних масштабах. Щоб сповна реалізувати цінність цих зв'язків, їм необхідний сучасний рівень аналізу даних і новий клас інтелектуальних додатків для впровадження нових бізнес-моделей і підвищення продуктивності. При цьому ні на одній ділянці, на всьому шляху крізь хмару - від пристрою до Цод - не повинна приноситися в жертву інформаційна безпека.
Враховуючи вищевикладене, компанія Cisco анонсувала систему Cisco Internet of Things. Вона включає шість опорних технологічних компонентів, поєднання яких в архітектуру допомагає спростити процеси цифровізації. Одночасно Cisco представила 15 нових IoT-продуктів для цих шести технологічних компонентів.
"Cisco IoT System надає повнофункціональний набір IoT-технологій і продуктів, які прискорюють і спрощують розгортання IoT-інфраструктури, - заявив Квп Комптон, віце-президент і генеральний менеджер групи IoT-систем та програмного забезпечення компанії Cisco. - Ця унікальна інтегрована система забезпечує впровадження, розвиток та інновації в інтернеті речей".
Шість опорних технологічних компонентів Cisco IoT System включають мережеве взаємодія (сюди входять спеціалізовані маршрутизатори, комутатори і вузли бездротових мереж в захищеному і звичайному виконанні), туманні обчислення (під "туманною мережею" мається на увазі розподілена обчислювальна IoT-інфраструктура, розширює виконання обчислень і, відповідно, аналіз даних до мережі). За прогнозами Cisco, до 2018 р. 40% даних, що генеруються в інтернеті речей, буде оброблятися за допомогою туманних обчислень. Також безпека передбачає забезпечення як інформаційної, так і фізичної безпеки для підвищення операційної ефективності та захисту фізичних і цифрових ресурсів. Портфоліо Cisco, що включає IP-продукти для візуального спостереження, мережеві продукти з підтримкою технології TrustSec, а також продукти для забезпечення хмарної та інформаційної безпеки, дозволяють замовникам здійснювати моніторинг, виявляти і відбивати атаки на інформаційні та операційні технології. Наступним компонентом є аналіз даних. Cisco IoT System надає оптимізовану інфраструктуру виконання аналізу даних і отримання оперативної інформації як для портфоліо Cisco Connected Analytics, так і для аналітичного програмного забезпечення третіх фірм. Cisco IoT System забезпечує підвищену безпеку, контроль і підтримку безлічі вертикальних функцій, надаючи зручну в експлуатації систему управління постійно зростаючою кількістю кінцевих точок і додатків. Шостий компонент - платформа реалізації програм включає набір інтерфейсів прикладного програмування (API), які можуть застосовуватися партнерами по екосистемі і незалежними розробниками, створюють і впроваджують власні додатки для промисловості і міського господарства на базі можливостей IoT System.