Софт-line:
Kyodai MahJongg 21.42 -- "Kyodai MahJongg - Збірка дуже красивих китайських 3D головоломки, що ..." -- 01 жовтня 2020
CIL View 2.0 -- "CilView - програма для перегляду CIL-коду методів в збірках ..." -- 08 серпня 2020
DataExpress 3.0 beta (10.06.2020) -- "DataExpress - це універсальна, що повністю настроюється база даних ..." -- 25 липня 2020
YogaDNS 1.14 Beta -- "YogaDNS - інструмент, який автоматично перехоплює DNS-запити на ..." -- 25 липня 2020
Сімейна літопис 6.4 -- "Сімейна літопис - Мабуть, у кожного з нас рано чи пізно виникає думка ..." -- 24 липня 2020
Collector Notepad 1.5.4.12 -- "Collector Notepad - невелика, безкоштовна і проста програма для ..." -- 18 липня 2020
Tunngle 5.8.9 -- "Tunngle - потужний інструмент для створення ігрових віртуальних ..." -- 17 липня 2020
FPS Monitor 5245 -- "FPS Monitor - це програма для виводу на екран FPS і різних сенсорів ..." -- 09 липня 2020
WorldWide Telescope 5.5.03 -- "WorldWide Telescope - унікальна програма від корпорації Microsoft, що ..." -- 04 липня 2020
Win Toolkit 1.7.0.15 -- "Win Toolkit (Windows 7 Toolkit) - безкоштовна утиліта, за допомогою ..." -- 04 липня 2020

Допомога hi-tech

Все для чайників і не тільки.

  • Головна
    Головна Тут ви можете знайти всі повідомлення в блозі на сайті.
  • Категорії
    Категорії Відображає список категорій з цього блогу.
  • Блогери
    Блогери Пошук вашого улюбленого блогера з цього сайту.
  • Архіви
    Архіви Містить список блогів, які були створені раніше
  • Увійти
    Login Login form

Опублікував Автор: Створено: в Безпека
  • Розмір шрифту: Більший Менший
  • Переглядів: 2231
  • Коментарів: 0
  • Поскаржитись

Захист від вірусів! Що таке Трояни, Шпигуни, Руткіти? Як уберегти комп'ютер від вірусів?

Насправді лікувати віруси, це не дуже складна операція, щоб платити фахівцям величезні гроші за цю роботу. Здійснити захист комп'ютера від вірусів, або ж у випадку зараження повернути комп'ютер в «здорове» стан, видаливши шкідливі програми, можна і самому, вибравши гарну антивірусну програму і дотримуючись деякий правила. Взяти хоча б два з найважливіших: Перше - регулярно обновляти бази антивірусу. Друге - один раз на місяць повністю перевіряти комп'ютер на наявність вірусів.

Отже, з цим думаю зрозуміло, що видалення шкідливих програм здійснюється з допомогою антивірусів. Вони бувають платні і безкоштовні, про бесплатыне способи я розповів у наступних стаття:

  • Установка безкоштовного антивіруса Avast.
  • Безкоштовний антивірус AVG.

А тепер про те, що ж таке шкідлива програма або ж по-іншому вірус?

Комп'ютерний вірус чи шкідлива програма - це програма, основною метою якої є: заподіяння шкоди комп'ютеру, псування даних користувача, крадіжка або видалення особистої інформації, погіршення роботи комп'ютера і багато іншого.

На сьогоднішній день шкідливі програми можна віднести до кількох типів з їх впливу на комп'ютер.

  • Класичні віруси.
  • Троянські програми.
  • Шпигуни.
  • Руткіти.
  • Adware.

Розглянемо кожен тип шкідливих програм детальніше.

Класичні віруси - це шкідливі програми, якими може бути заражений комп'ютер, наприклад, через інтернет. І суть таких вірусів полягає в саморазмножении. Такі віруси копіюють самі себе, копіюють файли і папки, які знаходяться на зараженому комп'ютері. Роблять вони це з метою заразити дані, щоб надалі їх відновлення було неможливо. Цей вірус намагається пошкодити всі дані на комп'ютері, заносячи свій код у всі файли починаючи з файлів системи і закінчуючи особистими даними користувача. Найчастіше порятунком, на такому зараженому комп'ютері, є перевстановлення Windows.

Троянська програма - це серйозний тип вірусів. Троянські програми пишуться зловмисниками під певну мету, наприклад, крадіжка інформації з комп'ютерів, або «відведення» паролів і так далі.

Троян ділиться на дві частини. Перша частина, під назвою Сервер, зберігається у зловмисника, а друга - Клієнтська частина, розповсюджується по всім можливим куточках інтернету і в інших місцях. Якщо клієнтська частина шкідливої програми потрапляє на комп'ютер, то цей ПК стає зараженим і троян починає замасковано відправляти зловмисникові на його сервер різні відомості.

Також троян може виконувати за запитом сервера (зловмисника) різні операції на комп'ютері, красти паролі, заражати документи і файли шкідливим кодом.

Шпигуни, чимось схожі на троянські програми. Але у них є головна відмінність і полягає воно в тому, що шпигуни не завдають шкоди файлів системи і користувача. Шпигунські програми по-тихому влаштовуються на комп'ютері і шпигують. Вони можуть красти паролі або навіть зберігати абсолютно все що ви вводите з клавіатури.

Програма шпигун найбільш інтелектуальний тип вірусів і може навіть відправляти файли з зараженого комп'ютера. Шпигун знає про зараженому ПК масу інформації: яка система встановлена, яким антивірусом ви користуєтеся, з якого браузера сидите в інтернеті, які програми встановлені на комп'ютері і так далі. Шпигун - одна з найбільш небезпечних шкідливих програм.

Руткіти - це самі по собі не віруси. Але руткіти це програми, мета яких приховати існування інших вірусів на комп'ютері. Наприклад, комп'ютер був заражений вірусом "шпигун" одночасно з руткітам. І руткіт буде намагатися приховати, від вашого антивіруса і операційної системи, шпигуна. Відповідно наявність руткітів на комп'ютері не менш небезпечно, так як вони можуть досить добре працювати і тривалий час приховувати від очей нашого антивіруса купу вірусів (шпигунів, троянів)!

Adware - це ще один тип шкідливого програмного забезпечення. Це менш небезпечна програма, і суть її крутити рекламу на вашому комп'ютері всілякими способами в різних місцях. Adware не завдає якоїсь шкоди і не заражає, не псує файли. Але від такого типу вірусів теж потрібно захищатися.

Ось такі типи шкідливих програм існують. Для захисту комп'ютера від вірусів нам знадобиться хороший антивірус. Про те, який антивірус найкращий, я розповів в іншій статті, а зараз продовжимо тему описи вірусів і схем захисту свого комп'ютера.

Раніше у вірусів не було якоїсь певної мети, вони писалися для інтересу і розробник не ставив перед собою певною метою. Зараз же віруси є складними алгоритмами, суть яких найчастіше в крадіжці грошей і даних. Трояни, найчастіше, розраховані лише на те, щоб вкрасти паролі та інші важливі дані.

До речі, був атакований Ваш комп'ютер вірусами можна відрізнити за деякими ознаками:

  • Програми працюють неправильно або зовсім перестають працювати.
  • Комп'ютер почав гальмувати, працювати повільно.
  • Деякі файли псуються, відмовляються відкриватися.

Дуже часто такі ознаки можуть стати ознакою зараження комп'ютера вірусами, але, на щастя, не завжди.

Слід звернути увагу на те, що частіше всього один конкретний вірус може заражати різні типи файлів. Тому навіть після лікування комп'ютера від сильної атаки вірусами найбільш правильним буде форматування розділів.

Захиститися від вірусів, як я вже сказав вище, Вам допоможуть антивірусні програми. На сьогоднішній день антивірусні програми володіють функціями, яких вистачить щоб відобразити практично всі шкідливі програми, які розповсюджуються в інтернеті. Але для максимального захисту від вірусів важливу роль відіграє правильно підібрана і налаштована антивірусна програма для повної «бойової» працездатності. Я рекомендую Вам почитати статтю про те, який антивірус найкращий. Але якщо у Вас немає часу, то я прямо тут назву Вам найкращі антивірусні програми. На сьогоднішній день, це:

  • Касперський
  • Avast
  • Dr.Web
  • NOD32

Думаю є серед чого вибирати.

Удачі і відмінною Вам захист від вірусів.

Ваш помошник

Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Середа, 22 вересня 2021

Відео дня

Головне на ПК-манія

Где купить бюджетный смартфон

Интернет-магазин Device Market предлагает более 1000 моделей телефонов с ценами от 299 гривен. Если ...

Hard новини 2021-08-13 14:05:15

Бумажные пакеты: где и как их выгодно купить

В настоящее время бумажные пакеты имеют широкую сферу применения. В какую компанию стоит обратиться ...

Software новини 2021-07-08 09:41:08

Плівка для ламінування: переваги, види, правильне ...

Ламінація відноситься до найбільш затребуваного способу захисту поліграфічних виробів. Для цього ...

Hard новини 2021-07-08 09:36:02

Популярне в помічнику  

Як зареєструватися в Фейсбук? Реєстрація в Facebook
Інтернет
Я зареєструватися на Facebook  в недалекому 2010 році, і до речі, в контактах у мене цілих шість друзів! Чому так мало? Ні, не тому що я поганий друг. Я нормальна людина. Насправді я просто ніколи не був постійним користувачем соціальної мережі Facebook. Я заходжу туди раз в рік і два на великдень, саме тому у мене там практично немає друзів
Оцінити цей запис в блозі:

ТОП-3 блогерів

Петренко Віталій ще не створив свою біографію
Войтенко Костя
182 пост(ів)
Войтенко Костя ще не створив свою біографію
Якщо ти хочеш вийти заміж за розумного, красивого ...
  • Prev
  • software
Scroll to top