Софт-line:
CIL View 2.0 -- "CilView - програма для перегляду CIL-коду методів в збірках ..." -- 08 серпня 2020
DataExpress 3.0 beta (10.06.2020) -- "DataExpress - це універсальна, що повністю настроюється база даних ..." -- 25 липня 2020
YogaDNS 1.14 Beta -- "YogaDNS - інструмент, який автоматично перехоплює DNS-запити на ..." -- 25 липня 2020
Сімейна літопис 6.4 -- "Сімейна літопис - Мабуть, у кожного з нас рано чи пізно виникає думка ..." -- 24 липня 2020
Collector Notepad 1.5.4.12 -- "Collector Notepad - невелика, безкоштовна і проста програма для ..." -- 18 липня 2020
Tunngle 5.8.9 -- "Tunngle - потужний інструмент для створення ігрових віртуальних ..." -- 17 липня 2020
FPS Monitor 5245 -- "FPS Monitor - це програма для виводу на екран FPS і різних сенсорів ..." -- 09 липня 2020
WorldWide Telescope 5.5.03 -- "WorldWide Telescope - унікальна програма від корпорації Microsoft, що ..." -- 04 липня 2020
Win Toolkit 1.7.0.15 -- "Win Toolkit (Windows 7 Toolkit) - безкоштовна утиліта, за допомогою ..." -- 04 липня 2020
Chris-PC Game Booster 5.06.30 -- "Chris-PC Game Booster - корисна утиліта для оптимізації ПК на ..." -- 01 липня 2020


Компанія Nokia відсвяткувала 150-річчя. У вівторок в головному офісі компанії в Еспоо (Фінляндія) в честь цього організували свято, а співробітники компанії станцювали наймасовішу в історії "летка-енку". У чому секрет успіхів та невдач компанії, що стала національною гордістю Фінляндії?

Ще не так давно словосполучення "Nokia" було мало не синонімом мобільних телефонів. При цьому не всі знають, що бізнес підприємства почався в XIX столітті з будівництва водяних млинів для виробництва паперу. Їх тоді ставили на берегах річки Nokianvirta, звідки і взялася назва Nokia. Пізніше було виробництво калош, гумових чобіт і шин (так-так, шини Nokian - це отпочковавшееся підприємство!), обрезиненних електричних кабелів, ну і, нарешті, в 70-ті роки минулого століття - електроніки, телевізорів, комп'ютерів і мобільних телефонів. І якщо з телевізорами та комп'ютерами якось не зрослося, мобільна телефонія виявилася абсолютним успіхом.

В'ячеслав Семенчук, серійний підприємець: "Основним коником Nokia було кілька складових. Перше - велика кількість співробітників. Це вчені-інноватори, які дозволили Nokia рухатися в бік розвитку і створення нових технологій. Розвиток у Фінляндії допомогло Nokia з точки зору її початкового розвитку і демонстрації того, що вони орієнтуються не тільки на локальний ринок Фінляндії, але і на глобальний ринок, що і говорили технології, які створювалися. Завдяки цим параметрам Nokia став одним з перших творців GSM, галузевого стандарту, який дозволив їм закріпитися на ринку інновацій, просувати власну технологію і розвиватися далі на їх базі".

Однак є місце і для щасливого збігу обставин. Одним з авторів успіху Nokia у виробництві мобільних телефонів став - вільно чи мимоволі - генеральний секретар ЦК КПРС Михайло Горбачов. У жовтні 1987 року під час візиту в Гельсінкі він здійснив дзвінок з першого серійного мобільного Nokia - Mobіra Cityman 900 до міністерства зв'язку СРСР. Зроблено це було під запис камер фінського телебачення. Тому модель незабаром отримала прізвисько Gorba. Незважаючи на те, що коштував телефон 24 тисячі фінських марок (близько 5 тисяч доларів), попит на апарат різко виріс по всьому світу, і він став хітом продажів. Було ще кілька проривних маркетингових успіхів - модель Nokia 1011, яка дозволила відправляти та приймати SMS, а також Nokia 8110, стала сверхзнаменитой, так як нею користувався Морфеус стала культовою "Матриці". Але всьому приходить кінець. Мобільний лідерство Nokia завершилося через помилки в стратегії розвитку програмного забезпечення для входили в моду смартфонів.

Михайло Чернишов, директор з розвитку бізнесу мобільних технологій компанії Pocketbook: "Ми бачили, як компанія-лідер індустрії потихеньку почала втрачати ринок. Не встигли вони перебудуватися під нові віяння, розвивали свою операційну систему Symbian і відкрили себе для нових популярних операційних систем, таких як Android. А Windows - це було занадто пізно. Nokia - компанія досить велика, у неї багато патентів на всілякі обладнання і стандарти. Компанія буде по-любому жити, питання, чим вона буде займатися. Не факт, що це телефони. Ми бачимо, що компанія розширює свій бізнес в ключі професійного обладнання.

Минулого місяця Nokia оголосила про те, що купує одного зі своїх головних конкурентів - французької Alcatel-Lucent. Покупка обійшлася більше, ніж в 16,5 мільярда доларів, що, швидше за все, означає: з фінансами у Nokia все в порядку. При цьому вона продає своє картографічне підрозділ, приблизно за 3 мільярди, сервісу таксі Uber, і це може свідчити про те, що гіпотеза про майбутній черговому перепрофілювання бізнесу компанії цілком правдоподібна.

Головне на ПК-манія

Штучний інтелект і технології перекладу

Було проведено опитування усіх постачальників технологій перекладу, які прийшли на думку: у яких ...

IT новини 2020-06-13 04:39:57

Роль R&D в інноваційному процесі програмного ...

Підхід, використаний компанією-розробником програмного забезпечення в процесі розробки програмного ...

Software новини 2020-05-02 19:00:22

Должность php разработчик

Наверное, большинство современных людей, особенно мальчишки, мечтают в будущем стать и овладеть IT ...

Software новини 2020-03-19 17:17:01

Відео дня

Живі додатки

Мультимедіа

Free Video To MP4 Converter 1.5.1

Free Video To MP4 Converter - безкоштовна програма для перетворення будь-яких відео файлів у формат MP4. Підтримує більшість

Управління бізнесом

ТЗ-Транспорт 3.15

ТЗ-Транспорт - програма для автоматизації обліку зважувань автомобілів і вагонів на електронних вагах. Додаток підтримує

  • Prev
  • software
Scroll to top