Софт-line:
Virtual CloneDrive 5.5.1.0 -- "Virtual CloneDrive - утиліта, призначена для створення віртуальних ..." -- 26 лютого 2020
Sadovod 1.3.11_18 від 11.01.2020 -- "Додаток Sadovod створена на основі програми Cvetovod. Вона зберегла ..." -- 22 лютого 2020
LCircuit 1.3.1 -- "LCircuit - програма для моделювання роботи схем на основі булевої ..." -- 22 лютого 2020
Будильник 2.5.5.2 -- "Будильник - програма-годинник з безліччю корисних функцій.Дозволяє ..." -- 22 лютого 2020
fre:ac (BonkEnc) 1.0.33 -- "fre:ac (BonkEnc) - безкоштовний аудіо конвертер і CD ріппер з ..." -- 22 лютого 2020
PSPad 5.0.3 build 377 -- "PSPad - безкоштовний текстовий редактор для програмістів" -- 22 лютого 2020
EyeLeo 1.34 -- "EyeLeo - програма, яка допоможе вам піклуватися про своє здоров'я при ..." -- 22 лютого 2020
FlyingStars 1.1 -- "FlyingStar - програма для створення карти летючих зірок Феншуй, ..." -- 22 лютого 2020
Інтервальний таймер Табата Хікі 1.4 -- "Інтервальний таймер Табата Хікі - інтервальне тренування, ..." -- 22 лютого 2020
HelpNDoc 6.7.0.479 -- "HelpNDoc - потужна і зручна у використанні програма, за допомогою ..." -- 22 лютого 2020


Компанія Nokia відсвяткувала 150-річчя. У вівторок в головному офісі компанії в Еспоо (Фінляндія) в честь цього організували свято, а співробітники компанії станцювали наймасовішу в історії "летка-енку". У чому секрет успіхів та невдач компанії, що стала національною гордістю Фінляндії?

Ще не так давно словосполучення "Nokia" було мало не синонімом мобільних телефонів. При цьому не всі знають, що бізнес підприємства почався в XIX столітті з будівництва водяних млинів для виробництва паперу. Їх тоді ставили на берегах річки Nokianvirta, звідки і взялася назва Nokia. Пізніше було виробництво калош, гумових чобіт і шин (так-так, шини Nokian - це отпочковавшееся підприємство!), обрезиненних електричних кабелів, ну і, нарешті, в 70-ті роки минулого століття - електроніки, телевізорів, комп'ютерів і мобільних телефонів. І якщо з телевізорами та комп'ютерами якось не зрослося, мобільна телефонія виявилася абсолютним успіхом.

В'ячеслав Семенчук, серійний підприємець: "Основним коником Nokia було кілька складових. Перше - велика кількість співробітників. Це вчені-інноватори, які дозволили Nokia рухатися в бік розвитку і створення нових технологій. Розвиток у Фінляндії допомогло Nokia з точки зору її початкового розвитку і демонстрації того, що вони орієнтуються не тільки на локальний ринок Фінляндії, але і на глобальний ринок, що і говорили технології, які створювалися. Завдяки цим параметрам Nokia став одним з перших творців GSM, галузевого стандарту, який дозволив їм закріпитися на ринку інновацій, просувати власну технологію і розвиватися далі на їх базі".

Однак є місце і для щасливого збігу обставин. Одним з авторів успіху Nokia у виробництві мобільних телефонів став - вільно чи мимоволі - генеральний секретар ЦК КПРС Михайло Горбачов. У жовтні 1987 року під час візиту в Гельсінкі він здійснив дзвінок з першого серійного мобільного Nokia - Mobіra Cityman 900 до міністерства зв'язку СРСР. Зроблено це було під запис камер фінського телебачення. Тому модель незабаром отримала прізвисько Gorba. Незважаючи на те, що коштував телефон 24 тисячі фінських марок (близько 5 тисяч доларів), попит на апарат різко виріс по всьому світу, і він став хітом продажів. Було ще кілька проривних маркетингових успіхів - модель Nokia 1011, яка дозволила відправляти та приймати SMS, а також Nokia 8110, стала сверхзнаменитой, так як нею користувався Морфеус стала культовою "Матриці". Але всьому приходить кінець. Мобільний лідерство Nokia завершилося через помилки в стратегії розвитку програмного забезпечення для входили в моду смартфонів.

Михайло Чернишов, директор з розвитку бізнесу мобільних технологій компанії Pocketbook: "Ми бачили, як компанія-лідер індустрії потихеньку почала втрачати ринок. Не встигли вони перебудуватися під нові віяння, розвивали свою операційну систему Symbian і відкрили себе для нових популярних операційних систем, таких як Android. А Windows - це було занадто пізно. Nokia - компанія досить велика, у неї багато патентів на всілякі обладнання і стандарти. Компанія буде по-любому жити, питання, чим вона буде займатися. Не факт, що це телефони. Ми бачимо, що компанія розширює свій бізнес в ключі професійного обладнання.

Минулого місяця Nokia оголосила про те, що купує одного зі своїх головних конкурентів - французької Alcatel-Lucent. Покупка обійшлася більше, ніж в 16,5 мільярда доларів, що, швидше за все, означає: з фінансами у Nokia все в порядку. При цьому вона продає своє картографічне підрозділ, приблизно за 3 мільярди, сервісу таксі Uber, і це може свідчити про те, що гіпотеза про майбутній черговому перепрофілювання бізнесу компанії цілком правдоподібна.

Головне на ПК-манія

Класичні настільні ігри: цікаві та веселі

Настільні ігри, або настолки – цікавий та веселий спосіб провести час з рідними, або друзями. ...

Hard новини 2020-02-21 07:57:16

Samsung Galaxy Fold 2 вийде з новим стилусом S ...

Після недавніх новин про Galaxy Fold 2 настав час ще трохи розповісти про його дизайні. Згідно ...

IT новини 2020-02-19 18:00:29

AMD представила EPYC 7H12: найшвидший процесор ...

Сьогодні в Римі компанія AMD провела європейську презентацію процесорів EPYC Rome (символічно, чи ...

Hard новини 2020-02-19 17:48:14

Відео дня

Живі додатки

Комп'ютерне навчання

Задачка 2.7

Задачка — тренажер з математики, що дозволяє навчити і потренувати дитини у вирішенні всіх типів завдань, що зустрічаються в

  • Prev
  • software
Scroll to top