- 2017 15/05
- Автор: Корбут Руслан
- | Перегляди: 69
Microsoft заявила, що Ubuntu, SUSE і Fedora з'являться в Windows Store. Це дасть користувачеві можливість скачати і запустити їх усередині Windows 10 або Windows 10S. Таким чином Microsoft сподівається залучити нових користувачів, у першу чергу розробників і тих, хто лише вивчає програмування.
Дистрибутиви Linux Windows Store
Ubuntu, SUSE і Fedora, популярні дистрибутиви Linux, будуть доступні для скачування і установки в магазині додатків Windows Store, що дозволить запустити їх усередині Windows 10. Про це повідомив на конференції Microsoft Build 2017 в Сіетлі, США, віце-президент Microsoft з питань Windows & Devices Террі Майєрсон (Terry Myerson). Одночасно він згадав про намір компанії додати сумісність з SUSE і Fedora в підсистему Windows для Linux (WSL), яка поки що розрахована тільки на роботу з Ubuntu.
«Під установкою Ubuntu, SUSE і Fedora всередині Windows 10 розуміється не повноцінна установка дистрибутива з графічним інтерфейсом, дисплейним сервером і набором додатків X11. Мова йде тільки про користувацькому просторі і середовищі розробки, без витрат на віртуалізацію і емуляцію», — пояснює ресурс OMG!Ubuntu! При цьому будуть доступні всі утиліти командного рядка, які присутні в звичайній установці. При бажанні користувач може запустити більше одного дистрибутива одночасно. Крім Windows 10 дистрибутиви зможуть працювати на спрощеній системі Windows 10S, розрахованої на потреби освіти, яка дозволяє встановлювати додатки тільки з Windows Store.
Можливість встановити Ubuntu, SUSE і Fedora повинна зробити Windows-пристрою більш привабливими для розробників, яким потрібен доступ до систем з відкритим кодом, пише ресурс The Verge. Зокрема, це можуть бути школярі або студенти, які вивчають програмування і використовують Windows 10S. Це повинно у перспективі збільшити число користувачів Windows.
Підсистема Windows для Linux
У Windows 10 присутній шар, який забезпечує сумісність системи з Linux-додатками — так звана підсистема Windows для Linux. Підсистема є результатом співпраці Microsoft з компанією Canonical, розробник Ubuntu. Вперше WSL з'явилася в Insider Preview Windows 10 build 14316 — складання, випущеної в квітні 2016 р. Це дало можливість інтегрувати в дистрибутив Windows Ubuntu, доступ до якого здійснюється за допомогою командної оболонки Bash, оскільки графічний інтерфейс у цій інтеграції передбачений не був.
У Microsoft пояснили, що рішення поєднати Linux і Windows було ухвалене після отримання великої кількості відповідних прохань від розробників. Вони хотіли, щоб у Windows було простіше створювати вільне ПО.
Після установки Ubuntu розробник може запускати скрипти Bash, користуватися інструментами командного рядка Linux, такими як sed, awk і grep, а також використовувати Ruby, Git і Python всередині Windows. В серпні 2016 р. користувачі інтернету підтвердили, що всередині Windows 10 можна запустити Unity — робочий стіл Ubuntu, що дало можливість роботи в повному десктопному оточенні Linux.