Комментарии
- Комментарии не найдены
21 жовтня у Рівненському обласному драматичному театрі презентували загальнонаціональний інтернет-портал, який містить електронну енциклопедію і перше мережеве телебачення, яке буде демонструвати відеосюжети на історичну тематику в прямому ефірі. Проект повинен зібрати знання з усіх бібліотек, музеїв, університетів України. Долучитися до його наповнення пропонують і самим користувачам.
"Українцям мало загальної "Вікіпедії", ми можемо і повинні створити власний продукт власної історії. Матеріалів у нас достатньо і можливості - величезні, - вважають автори і виконавці проекту громадського об'єднання "Укра╖на Славетна". - Тут не замішана політика, це пропаганда історії, де на неї можуть бути абсолютно різні погляди. Наша мета - об'єднати версії на одному порталі, і представити користувачам якомога більше інформації про наше минуле і сьогодення. Ми хочемо, щоб українці відчували гордість за свій народ".
Презентацію організатори вирішили провести в Києві, тому що співпрацюють з Національним університетом "Острозька академія" та обласною владою.
Історичний портал www.litopys.com.ua фінансується за кошти благодійників і вже почав свою роботу. Сайт в дії являє заступник губернатора Рівненщини Олексій Губанов. Глядачів набралося майже на повний зал театру.
"Користувачам пропонуємо три розділи - енциклопедію, форум і онлайн-телебачення. "Енциклопедія" вже містить перших 2,5 тисячі статей. До кожної є депозитарій з фотографіями, відеозаписами та гіперпосиланнями, - показує на екран Олексій Губанов. - "Онлайн-телебачення" передбачає прямі ефіри і передачі на історичну та культурну тематику, архів відеосюжетів з різних телерадіокомпаній країни, спілкування між історичними клубами".
Ресурс будуть наповнювати самі користувачі: учні, студенти, викладачі, діаспора, режисери-аматори. Кожна робота пройде два експертних ради вчених, перш ніж потрапити на портал - обласний та всеукраїнський. Це необхідно, щоб уникнути помилок і неточностей в матеріалах.
"У нас в Україні діє 45 тисяч середніх шкіл, і в кожній є випускники, якими можна пишатися. Айвазовський, Сікорський, Прокоф'єв - всі ці люди колись були учнями. Чому б школярам не зібрати про них цікаві відомості? - додає Володимир Зубанов, один з ініціаторів проекту і радник президента України. - У країні є 23 тисяч бібліотек і сотні музеїв, що володіють унікальними архівами. Будемо просити їх оцифрувати історичну інформацію. Скільки у нас є сіл і міст, чию історію можуть дослідити і написати самі мешканці або студенти університетів? Можливостей наповнення порталу чимало, адже історія пишеться щодня".
Фоном для головної сторінки історичного порталу стали картини відомого художника-баталіста Артура Орленова. Репродукції його картин, присвячені князю Кию і князям Острозьким, можна побачити у виставковому залі драмтеатру Рівне - тому що оригінали або подорожують країною або перебувають на постійній експозиції в музеях.
"Над кожним полотном працюю по кілька місяців. А для картини "Князь Данило Острозький у битві на Синіх Водах" мені довелося збирати історичні відомості півроку. Довго консультувався з істориками, як правильно написати одяг, зброя тих часів, - каже художник. - Зараз на моєму мольберті в майстерні чекає "Острозька Біблія". Хочеться, щоб ми краще знали свою історію і шанували її".
Нагадаємо, за підсумками березня 2013 року "Вікіпедія" українською мовою стала першою у світі за темпами зростання популярності серед найбільших "Вікіпедій" світу.
pkhelp.net.ua
Оставьте свой комментарий