Новини:

Досвід Байнета : як нові медіа впливають на стандарти журналістики

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ов)]
Як впливає медійне середовище, що міняється, в якому все більшу роль починають грати ІНТЕРНЕТ-ЗМІ і соціальні мережі, на стандарти якості білоруської журналістики? Пошуком відповіді на це питання займалися учасники дискусії, яка пройшла 26 червня в Мінському міжнародному освітньому центрі імені Йоханнеса Рау.

 

Свою точку зору висловили представники Білоруської асоціації журналістів (БАЖ) і провладної Білоруської спілки журналістів (БСЖ), а також блогери і користувачі соціальних мереж. Члени керівництва обох творчих союзів виявилися солідарні відносно того, що етичні принципи журналістики не змінилися, незважаючи на розвиток нових медійних технологій.

Вічні цінності і поле поза редакторським контролем

Глава комісії з етики БАЖ Анатолій Гуляєв повідомив, що ця організація відмовилася від ідеї приймати якийсь особливий кодекс поведінки журналістів в Мережі, вирішивши доповнити вже існуюче зведення правив розділом, який міститиме технічні деталі, що відносяться до цієї сфери.

"Треба провести розділення: є ЗМІ в інтернеті, а є діти, які просто вийшли погуляти, попустувати, висловити свою думку"- продовжив думку відповідальний секретар БСЖ Сергій Сверкунов.

Як відмітив менеджер освітніх програм IBB Мартін Шен-Чанишвили (Martin Schön - Chanishvili), завдяки інтернету зникла монополія ЗМІ на звернення до читачів, і виникло величезне поле нових массмедиа, що знаходиться поза рамками професійних стандартів журналістики.

"Проблема в тому, що є журналісти - вони написали для себе кодекси поведінки. А є суб'єкти інформаційного процесу, які не знаходяться в цих институционализированных рамках"- відмітив Шен-Чанишвили.

Заступник головного директора міжнародного мовлення Білоруського радіо Руслан Прохоров висловив думку, що така ситуація розмиває критерії професіоналізму журналіста і дискредитує традиційні ЗМІ. Але журналістам треба йти в Мережу і відстоювати свої стандарти, упевнений Прохоров.

Зниження журналістських стандартів

Аналітик інформагентства БелаПАН Олександр Класковский констатував, що у ряді ІНТЕРНЕТ-ЗМІ спостерігається зниження журналістських стандартів, яке списується на необхідність працювати швидко. З колегою згоден і головний редактор інтернет-газети "Салідарнасць" Олександр Старикевич.

У інтерв'ю DW він зробив акцент на збільшення об'єму і швидкості інформаційного потоку, внаслідок чого "у журналіста залишається все менше і менше часу на осмислену роботу, менше і менше часу, який він може приділяти конкретній темі". За словами Старикевича, проблемою інтернет-видань є і хронічна нестача співробітників, що впливає на якість контенту.

Втім, додав редактор інтернет-газети "Салідарнасць", для широкої аудиторії у Байнете якість сьогодні - не пріоритет. Масовий читач, за словами Старикевича, все більше схиляється до перегляду картинок і підписів до них: "Але, звичайно ж, є аудиторія, для якої якість журналістського продукту залишається важливою".

Дуалізм і загрози іміджу журналіста

Заступник голови БСЖ, головний редактор видаваного президентською адміністрацією журналу "Беларуская думання" Вадим Гигин вказав на подвійну природу журналістів, які ведуть блоги.

"Ми в традиційних ЗМІ строгіші, а в якихось висловлюваннях в інтернеті, блогах можемо дозволити собі трохи більше, стилістика прийнятого в інтернеті мови спілкування вже має на увазі це"- пояснив Гигин.

У свою чергу аналітик БелаПАН Олександр Класковский звернув увагу на те, що якщо західні медіакорпорації вже мають зведення правил поведінки журналістів у блогосфері і соціальних мережах, то у білоруських ЗМІ тільки починається осмислення цієї нової реальності.

"Багато журналістів не розуміють, що у них один і той же образ - що на сторінках традиційних ЗМІ, що в Facebook. Іноді вони себе просто "роздягають" гострими дискусіями в соціальних мережах, чим перекреслюють свої "правильні" статті"- резюмував Класковский.

Добавить комментарий
  • Комментарии не найдены
Рекламма

Яндекс.Метрика