- 2015 19/01
- Автор: Зінаїда Іванівна
- | Перегляди: 1416
![](https://pkhelp.net.ua/images/JoomlaGrabber/it/new/20150119/0cb1d138c6eef1053b466aa3bbb5d5e0.jpg)
У ситуації, яка виникла навколо телеканалу "Інтер", українська влада повинні дотримуватися принципів європейської демократії, зокрема, принципів свободи слова.
Таку думку висловив директор інституту Кеннана при Міжнародному центрі Вудро Вільсона Метью Рожанські, пишуть Українські новини.
"Я б порекомендував владі в Києві вести себе як можна більш акуратно, щоб не порушити ні один принцип європейської демократії, зокрема - свободи слова, тому що вони зараз знаходяться в центрі уваги світової громадськості", - сказав експерт.
Ситуація з телеканалом "Інтер" - приклад класичного важкого питання, яке виникає у всіх демократій, коли необхідно знайти баланс між безпекою держави з одного боку і принципами свободи слова з іншого, зазначає експерт.
"Я думаю, що загальне правило має бути таким: якщо це не загрожує безпеці держави і людей - будь-які слова мають право на існування. Це загальні демократичні принципи", - сказав Рожанський.
Він зазначив, що оскільки Україна зараз сама цілеспрямовано рухається в Європу, у братство європейських і євроатлантичних країн, проводить європейські реформи - вона повинна дотримуватися цього принципу.
"Якщо на телебаченні провокується насильство проти будь-якого населення, тоді такі програми в цілях безпеки можна обмежити, але завжди потрібен баланс", - підкреслив експерт.
Як повідомлялося, 1 січня обурився Турчинов трансляцією в новорічному ефірі телеканалу "Інтер" виступів ряду оголошених в Україні "персонами нон грата" російських артистів і закликав позбавити телеканал ліцензії.
Новорічний концерт на "Інтері" став шоком для "Подробиць".
У той же час ряд користувачів соцмереж, в тому числі і політики, відзначили, що виступ артистів - "персон нон грата" транслював не тільки "Інтер", але і ряд інших телеканалів, в тому числі і 1+1.
У той же час, на 1+1 вважають, що скандал з "Інтером" оголив проблему в суспільстві.