- 2016 03/05
- Автор: Зінаїда Іванівна
- | Перегляди: 1400
![](https://pkhelp.net.ua/images/JoomlaGrabber/it/new/20160503/568b4fcd655fa2e19c26c242c1630d37.jpg)
За словами професора Chiana, незважаючи на ряд обмежень по експорту процесорних і програмних технологій із США, Китай продовжує роботу над двома системами з піковою продуктивністю близько 100 Пфлопс (петафлопс). Одна з них є наступною ітерацією суперкомп'ютера Tianhe-2, встановленого в Національному суперкомпьютерном центрі в Гуаньджоу і протягом кількох років очолює список найбільш продуктивних систем планети TOP500. Друга система під назвою Sunway буде встановлена в Інституті комп'ютерних технологій в провінції Цзяннань Усі (Wuxi, недалеко від Шанхая).
Офіційна версія китайської влади свідчить, що обидві системи будуть введені в експлуатацію до кінця 2016 року", однак одна або навіть обидві системи можуть бути представлені вже в червні на конференції ISC'16 у Франкфурті. Так, наприклад, керівник суперкомп'ютерного центру в Усі розповів про апаратної і програмної частини суперкомпьютерной системи Sunway, а також про деяких додатках для неї. Саме ця система, швидше за все, може бути офіційно анонсована вже цього літа. Основу нової 100-Пфлопс системи Sunway становлять 1-Пфлопс кластери на процесори другого покоління ShenWei власного китайського виробництва.
Нагадаємо, що лідер TOP500 протягом останніх років, суперкомп'ютер Tianhe-2 (Чумацький шлях-2), у нинішній версії має піковою продуктивністю 54,9 Пфлопс з червня 2013 року. Спочатку передбачалося використовувати для підвищення продуктивності Tianhe-2 нове покоління мультиядерних процесорів Intel Xeon Phi (Knights Landing), однак через експортних обмежень Китай прийняв рішення використовувати процесори FeiTeng власного виробництва.
Обидві ці системи розроблялися в рамках 12-ї китайської п'ятирічки (2011-2015). Також в рамках цієї програми розроблялася нова операційна модель і механізм роботи загальнонаціональної HPC-середовища CNGrid, що включає доменно-орієнтовані програми хмарного класу і розповсюджує обчислювальні ресурси і системи зберігання по всьому Китаю. Система включає 14 вузлів, більше 8 Пфлопс агрегованої обчислювальної потужності і систему зберігання ємністю понад 15 Пб.
Розвиток китайських HPC-технологій у рамках 13-го п'ятирічного плану включає найбільш амбітну програму у світі - створення суперкомп'ютера з продуктивністю 1 Эфлопс (экзафлопс, 10 в 18-й ступеня операцій з плаваючою комою в секунду) з енергоспоживанням не більше 35 МВт до кінця 2020 року! Для досягнення цієї мети китайські розробники мають намір сконцентрувати увагу на технологіях продуктивних комунікацій з 3D-чіпами, кремнієвої фотоніці та інтегрованих мережевих рішень.
Прототип суперкомп'ютера класу "экзаскейл" буде виконаний на базі приблизно 512 вузлів з продуктивністю 5-10 Тфлопс на модуль, енергоспоживанням 10-20 Гфлопс/Вт, межблочными шинами продуктивністю понад 200 Гбіт/с і латентністю MPI менше 1,5 мкс. Ключовою проблемою при експлуатації системи китайські розробники в даний час бачать масштабування вже існуючих додатків, тому їх портування ведеться вже зараз.