- 2016 21/09
- Автор: Зінаїда Іванівна
- | Перегляди: 994
![](https://pkhelp.net.ua/images/JoomlaGrabber/it/new/20160921/b3e439422d7b4906a1d3cb775046fd91.jpg)
Європейська комісія оприлюднила переглянутий проект нових умов переходу на безкоштовний і необмежений мобільний роумінг у всіх країнах Європейського союзу, що передбачає додаткові заходи захисту операторів стільникового зв'язку від зловживань.
Новий механізм заснований на принципі постійного місця проживання в одній з країн ЄС або стійких зв'язках європейських споживачів з однією з таких країн, йдеться в прес-релізі Єврокомісії.
Євросоюз ще в квітні оголосив про скасування додаткової плати за роумінг з 15 червня 2017 року, з кінця квітня-2016 були знижені тарифи для європейських абонентів на користування послугами зв'язку при поїздках в інші країни ЄС.
Єврокомісія виходить з того, що з червня 2017 року мобільний зв'язок в межах Євросоюзу буде безлімітним за тривалістю та обсягом переданих даних. Раніше ЄК критикували за намір встановити ліміти на використання мобільного зв'язку за кордоном — не більше 30 днів підряд і не більше 90 днів протягом одного року, і ця пропозиція не потрапило в нову версію регламенту.
"Парламент і Рада погодили пропозицію про припинення роумінгових платежів для мандрівників в ЄС. Разом ми повинні забезпечити користувачам по всій Європі низькі ціни, повне використання нових мобільних послуг. Європейські споживачі не погодилися б на інший варіант", — зазначив заступник голови ЄК Андрус Ансіп, що відповідає за Єдиний цифровий ринок ЄС.
Регламент передбачає, що жителі країн ЄС, що використовують в поїздках по державам блоку sim-карту з країни проживання, зможуть користуватися мобільними пристроями в будь-якій точці Євросоюзу на тих же умовах, що і вдома. Важливим застереженням є згадка "стабільних зв'язків з країнами ЄС: мова, зокрема, йде про щоденних поїздках на роботу в іншу країну (наприклад, між Люксембургом і Бельгією), про фахівців, подовгу працюють за кордоном, але регулярно повертаються в рідну країну, і про студентів, які навчаються в ЄС по програмах Erasmus.
Телекомунікаційні компанії побоювалися із-за зловживань після скасування роумінгу: наприклад, купівлі sim-карти в країні ЄС з дешевою зв'язком для використання в іншій країні, де тарифи менш вигідні для споживачів. Єврокомісія вирішила цю проблему через механізм резидентства, але експерти не виключають, що на практиці і цей підхід може викликати труднощі.
Щоб уникнути зловживань операторам рекомендується перевіряти, як абоненти використовують зв'язок за кордоном, звертаючи увагу на такі моменти, як незначне використання зв'язку на "рідному" ринку при істотних обсягу роумінгу; тривалі періоди неактивності, які змінюються використанням картки переважно в роумінгу; послідовне використання кількох sim-карт одним споживачем в роумінгу і інші сигнали.
У випадку зловживань оператор повинен повідомити користувача. Після цього компанія зможе стягувати з порушника невелику додаткову плату за роумінг. Максимальні параметри, рекомендовані ЄК: 4 євроцента за хвилину голосового зв'язку, 1 євроцент за SMS і 0,85 євроцента за 1 Мб даних.
Такі ж надбавки можуть використовуватися операторами у разі виникнення виняткових умов на ринку зв'язку в тій чи іншій країні.
Вартість послуг мобільного зв'язку в Євросоюзі разюче відрізняється: наприклад, абоненти в Ірландії платять за голосові виклики в шість разів більше, ніж латвійські клієнти телекомів.
Підсумкове пропозицію буде прийнято до 15 грудня 2016 року з урахуванням коментарів Об'єднання європейських регуляторів у сфері зв'язку (BEREC), країн-учасниць та інших зацікавлених осіб, повідомила Єврокомісія.