- 2016 01/07
- Автор: Зінаїда Іванівна
- | Перегляди: 1012
Прагнучи убезпечити себе від різних кіберзагроз, а також зберегти в таємниці своє приватне життя і цінні дані, російські користувачі деколи вибирають неоднозначні методи. Як показали опр оси "Лабораторії Касперського", 28% респондентів не вірять в необхідність установки захисного ПЗ і намагаються самостійно контролювати свої активності в Мережі і на цифрових пристроях.
Приміром, щоб захиститися від стеження, 23% російських користувачів прикривають або заклеюють веб-камеру. І хоча цей крок і справді допоможе сховатися від сторонніх очей, але він ніяк не захищає від перехоплення будь-яких розмов, які ведуться недалеко від пристрою з цією самою камерою.
З іншого боку, 14% опитаних росіян настільки переживають, що мережевих ресурсів стане доступно хоч що-небудь з їх життя, що уникають відвідування таких популярних сервісів, як Google і Facebook. Проте вони забувають, що сьогодні майже всі веб-майданчика зберігають інформацію про активностях відвідали їх користувачів.
Для захисту цінних даних третина користувачів (34%) вважає за краще зберігати їх на пристроях без доступу в Інтернет. Але надійність цього методу також викликає сумніви, адже він не виключає можливості зараження будь-яким шкідливим ПЗ через знімні носії інформації, наприклад, через USB-флешки.
15% користувачів не лінуються негайно вручну видаляти всі дані, введені ними в різних веб-формах, наприклад, при здійсненні онлайн-покупки. Ось тільки від кілоггерів, перехоплюючих будь натискання на клавіатурі, це не рятує. Варто також згадати, що 4% особливо старанних користувачів ховають свій комп'ютер від інших людей, ніби це якось може захистити їх від інтернет-загроз.
"Результати наших опитувань виявили дві проблеми. З одного боку, є чимало користувачів, які вважають, що вжиті ними заходи дійсно допоможуть уникнути киберинцидентов. А з іншого боку, є категорія "невіруючих", які вважають, що вони і їх дані не цікаві зловмисникам і, отже, взагалі нехтують будь-яким захистом. А тим часом сучасні технології дозволяють легко і надійно захистити як цифрові пристрої, так і всю що зберігається на них інформацію – при цьому від користувача потрібно лише встановити відповідне ПЗ та підтримувати його в актуальному стані", – зазначив Сергій Ложкін, антивірусний експерт "Лабораторії Касперського".