- 2018 22/09
- Автор: Валерій Петрович
- | Перегляди: 12
Нещодавно HP Enterprise (HPE) рекомендувала своїм партнерам розглянути перспективу використання серверних продуктів на базі чіпів AMD, щоб уникнути негативного впливу дефіциту 14-нм процесорів Intel. Але джерела Digitimes з ланцюжків поставок показали, що жоден інший виробник серверів не стикався з проблемами постачання серверних процесорів Intel. Тому таке звернення HPE до клієнтів може свідчити про зміну стратегії компанії.
Згідно з останніми даними IDC з постачання серверів у другому кварталі 2018 року, Dell обійшла HP і стала найбільшою серверної маркою у світі, зайнявши частку ринку у 19,5 % та збільшивши продажі на 16,6 % за рік. Займає третє місце Lenovo також продемонструвала вражаючий зростання на 53,9 % у другому кварталі порівняно з аналогічним періодом минулого року. При цьому серед основних гравців на ринку HPE була єдиною, в якій падіння за рік склало 12,4 %, а частка ринку скоротилася з більш ніж 20 % до 15,1 % у цьому кварталі.
HPE співпрацювала з Foxconn Electronics (Hon Hai Precision Industry), щоб підсилитися на ринку центрів обробки даних для хмарних обчислень, прагнучи компенсувати втрати замовлень від клієнтів, які переходять на використання публічних хмарних систем. Але після трирічної співпраці компанії розлучилися, не домігшись особливих успіхів. HPE з тих пір працює сам на ринку хмарних серверів, але цей напрямок стає висококонкурентним з-за появи безлічі ODM.
HPE зараз змістила акцент на наданні рішень і послуг постачальникам хмарних послуг другого ешелону. Але в умовах зростаючої конкуренції з боку кількох тайваньських ODM, компанія, яка ніколи не була надто успішна в області цінової конкуренції, мабуть, відчуває істотні труднощі. HPE також коригує свою політику, роблячи акцент не на зростанні поставок, а на розширення привабливості, можливостей та конкурентоспроможності своїх серверних продуктів. Це частково пояснює, чому поставки HPE знизилися у другому кварталі 2018 року.
В даний час Intel є найбільшим постачальником серверних процесорів з часткою ринку в 95 %. Займаючи таке домінуюче становище, виробник CPU може віддавати пріоритет з постачання чіпів тим партнерам, які продають більше серверів. Можливо, з цієї причини HPE зіткнулася з дефіцитом.
Багато намагалися підірвати домінуюче становище Intel в області серверів: і Qualcomm, і AMD, IBM. HPE співпрацює з Міністерством енергетики США в області розробки нових суперкомп'ютерів Astra, заснованих на процесорах з архітектурою ARM. І рекомендації HPE щодо серверів на базі AMD цілком можуть бути продовженням таких спроб.
Головне на ПК-манія
Що стоїть за рекомендацією HP Enterprise придивитися до чіпів EPYC?
Нещодавно HP Enterprise (HPE) рекомендувала своїм партнерам розглянути перспективу використання ...
Hard новини 2018-09-22 18:11:30
У Росії діють 220 тисяч базових станцій LTE
У Міністерстві цифрового розвитку, зв'язку і масових комунікацій (Мінкомзв'язку) розповіли про ...
Новини інтернету 2018-09-21 19:54:01
Технологія LTE-900 дозволить поліпшити якість мобільного зв'язку в Росії
«Вимпелком» (бренд «Білайн») і Huawei оголосила про успішне тестування технології мобільного ...
Новини інтернету 2018-09-20 18:59:50
Відео дня
Живі додатки
Файли та диски
Max Data Recovery 1.9
Max Data Recovery - це зручна у використанні програма для легкого і швидкого відновлення даних з пошкоджених і нестабільних
Файли та диски
EaseUS EverySync 3.0
EaseUS EverySync - сервіс для синхронізації будь-яких даних між папками на комп'ютері, FTP-серверами або хмарними сховищами.