ПК-манія

Софт-line:
Kyodai MahJongg 21.42 -- "Kyodai MahJongg - Збірка дуже красивих китайських 3D головоломки, що ..." -- 01 жовтня 2020
CIL View 2.0 -- "CilView - програма для перегляду CIL-коду методів в збірках ..." -- 08 серпня 2020
DataExpress 3.0 beta (10.06.2020) -- "DataExpress - це універсальна, що повністю настроюється база даних ..." -- 25 липня 2020
YogaDNS 1.14 Beta -- "YogaDNS - інструмент, який автоматично перехоплює DNS-запити на ..." -- 25 липня 2020
Сімейна літопис 6.4 -- "Сімейна літопис - Мабуть, у кожного з нас рано чи пізно виникає думка ..." -- 24 липня 2020
Collector Notepad 1.5.4.12 -- "Collector Notepad - невелика, безкоштовна і проста програма для ..." -- 18 липня 2020
Tunngle 5.8.9 -- "Tunngle - потужний інструмент для створення ігрових віртуальних ..." -- 17 липня 2020
FPS Monitor 5245 -- "FPS Monitor - це програма для виводу на екран FPS і різних сенсорів ..." -- 09 липня 2020
WorldWide Telescope 5.5.03 -- "WorldWide Telescope - унікальна програма від корпорації Microsoft, що ..." -- 04 липня 2020
Win Toolkit 1.7.0.15 -- "Win Toolkit (Windows 7 Toolkit) - безкоштовна утиліта, за допомогою ..." -- 04 липня 2020

Допомога hi-tech

Все для чайників і не тільки.

  • Головна
    Головна Тут ви можете знайти всі повідомлення в блозі на сайті.
  • Категорії
    Категорії Відображає список категорій з цього блогу.
  • Блогери
    Блогери Пошук вашого улюбленого блогера з цього сайту.
  • Архіви
    Архіви Містить список блогів, які були створені раніше
  • Увійти
    Login Login form

Опублікував Автор: Створено: в Комп'ютерні штуки
  • Розмір шрифту: Більший Менший
  • Переглядів: 6847
  • Коментарів: 0
  • Поскаржитись

Як вибрати домашній комп'ютер?

Як вибрати домашній комп'ютер? У наш час комп'ютер вже не розкіш, а засіб взаємодії з навколишнім світом. Комп'ютер - величезний скачок в розвитку цивілізації. З його появою почали активно розвиватися різні галузі індустрії, пов'язані з цифровими та інформаційними технологіями. Зараз комп'ютер використовується практично у всіх сферах діяльності людини: робить за нас нудну роботу, зв'язує людей, які живуть на різних континентах і просто допомагає розслабитися і розважитися.

Далі ми розглянемо:

  • Нюанси вибору
  • Процесор (CPU)
  • Материнська плата
  • Оперативна пам'ять (ОЗП)
  • Блок живлення
  • Жорсткий диск
Відеокарта

Нюанси вибору

   До вибору комп'ютера варто поставитися досить уважно, адже мало кому сподобається, коли сам раптом комп'ютер вимкнеться, не зберігши річний звіт. Прийшовши в магазин побутової техніки, відразу в очі кидаються довгі стелажі, заставлені системними блоками всіх кольорів, розмірів і комплектацій. А подивившись на таблички, на яких написані технічні характеристики комп'ютера відразу хочеться кликати консультанта, який в першу чергу захоче продати комп'ютер «крутіші і подорожче». Але не все так страшно, як здається! Далі ми розглянемо кожну складову сучасного комп'ютера і розберемося, що і кому підходить.

   «Начинку» комп'ютера необхідно вибирати в залежності від завдань, для яких він буде використовуватися. Проста робота з «офісною» рутиною, серфінг в Інтернеті, перегляд фільмів або комп'ютерні ігри вимагають своєї конфігурації. Та й навіщо переплачувати за потужний ігровий комп'ютер, який буде використовуватися для відвідування соціальних мереж і міні-ігор? В магазинах, в основному, комп'ютери продаються вже повністю зібраними і забезпеченими вищезгаданими «страшними» табличками.

   Для більшості користувачів такі комп'ютери повністю задовольнять їх вимогам. Але для «просунутих» користувачів, які хочуть вичавити з «машинки» максимум, такі комп'ютери не найкращий варіант. Вони вважатимуть за краще зібрати його самостійно. Варто також пам'ятати, що для складання комп'ютера вручну, потрібно точно знати, що і куди вставляти, або можна звернутися до тих, хто володіє подібним досвідом. Якісна ручна збірка залишає далеко позаду комп'ютери, укомплектовані на заводі, а також обходиться дешевше. Але незалежно від того, яка збірка вам більше по душі, при виборі комп'ютера необхідно звернути увагу на такі комплектуючі: процесор, материнська плата, оперативна пам'ять, блок живлення, жорсткий диск і відеокарта.

Процесор (CPU)

   Процесор - це «мозок» комп'ютера. Саме він виробляє всі основні обчислення та операції. На даний момент, лідерами на ринку процесорів є Intel і AMD. Продуктивність програм і ігор, що запускаються на комп'ютері, на пряму залежить від того, який в комп'ютері встановлений процесор. Звичайно, для роботи цілком достатньо простого, бюджетного процесора (наприклад, AMD A10). Але для любителів сучасних ігор потрібен потужний високочастотний «проц» (наприклад, Intel Core i5 або i7). В цілому, потужність і швидкість процесора вимірюються в частотних одиницях - герцах. Чим вище показник частоти процесора, тим краще, те ж саме стосується і кількості ядер.

Материнська плата

   Материнська плата (у народі просто «материнка») - основа всього комп'ютера. Виглядає як величезна плата, з купою роз'єму і слотів. Вона служить як «опора» для всіх комплектуючих, а також пов'язує їх між собою. При купівлі вже укомплектованого комп'ютера пункт вибору материнської плати не настільки суттєвий. А для тих, хто вирішив збирати вручну, варто звернути увагу на роз'єм для процесора, так як процесори Intel і AMD мають різні кріпильні системи. Також, зверніть увагу на кількість роз'ємів для ОЗП, відеокарт і види роз'ємів на задній панелі: чим потужніший вам потрібен комп'ютер, тим більше їх має бути.

Оперативна пам'ять (ОЗП)

   Оперативна пам'ять - кращий супутник процесора. Це кількість пам'яті, яку використовує процесор в своїй роботі. Потужний процесор з високою частотою + великий обсяг ОЗП = швидкий і потужний комп'ютер. З цієї формули можна зробити висновок, що чим більше пам'яті додати процесора, тим краще. Але не перестарайтеся, надмірний обсяг пам'яті - зайва трата грошей.

   Оптимальна кількість ОЗУ - 2 гігабайти. Для ігрових комп'ютерів бажано мати в запасі 4 гігабайти. Так само, якщо згодом ви захочете поліпшити швидкість роботи комп'ютера, додаткові слоти на материнській платі можна додати карти оперативної пам'яті. Також не варто забувати про те, що додавати їх потрібно у відповідності з «материнки». Поцікавтеся у продавців або подивіться в інструкції типи підтримуваної пам'яті, а потім вибирайте саму карту оперативної пам'яті.

Блок живлення

   Комп'ютер без електрики - те ж саме, що й рахунки без кісточок. Блок живлення забезпечує всі комплектуючі комп'ютера електрикою. Потужність блоку живлення впливає на стабільність роботи всіх частин комп'ютера. Ігрові комп'ютери споживають велику кількість енергії, що в свою чергу робить неможливим використання слабких блоків живлення. Для таких комп'ютерів потрібні блоки потужністю від 1000 Ватт. Так само варто звернути увагу на наявність вентилятора в блоці живлення, так як без належного охолодження можна досягти лише пошкодження «нутрощів» комп'ютера. Для простого комп'ютера блок живлення повинен мати як мінімум 500 Ватт потужності.

Жорсткий диск
   Жорсткий диск - пристрій, пам'ять і дбайливо зберігає всю інформацію, яка є у нас на комп'ютері. Операція система, документи, музику або фільми - все це зберігається на вінчестері. Для зберігання музики та документів буде цілком достатньо жорсткого диска об'ємом понад 200 гігабайт. А для любителів ігор і фільмів в Blue-ray якості відмінно підійде обсяг 500-1500 гігабайт. У будь-якому випадку, обсяг фізичної пам'яті можна розширити за допомогою зовнішнього жорсткого диска.

Відеокарта

   Відеокарта - важливе комплектуючий для будь-якого геймера і кіномана. Без неї зображення не буде виводитися на екран монітора, а при слабких її параметрах - перегляд фільмів в HD-якості і гри з потужною графікою будуть гальмувати. Об'єм пам'яті відеокарти впливає на якість відтворення графіки в іграх. В цілому, продуктивність комп'ютера в іграх залежить не тільки від відеопам'яті, але і від оперативної пам'яті і потужності процесора. Величезне значення має охолодження відеокарти, так як її перегрів знизять якість роботи і може пошкодити саму карту. Перевагу варто віддати картками, які обладнані вентиляторами. Карти, забезпечені радіаторним охолодженням, не блищать особливою продуктивністю. Якщо ж Вам не потрібен потужний комп'ютер, то ви можете вибрати архітектуру комп'ютера з інтегрованою відеокартою (на базі процесора AMD з підтримується материнською платою).

   Ще один важливий аспект - це корпус, але тут на любителя. Також, в склад комп'ютера входять дисковий привід CD/DVD - RW і картрідером, але якщо перший обов'язковий, то другий - за бажанням.

   В цілому, вибір комп'ютера залежить від ваших уподобань. І не забувайте, що якісно обраний комп'ютер в подальшому може заощадити вам час, нерви і гроші!

Ваш помошник

Оцінити цей запис:

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Субота, 23 січня 2021

Відео дня

Головне на ПК-манія

Внутренняя seo оптимизация сайта, как верный, но ...

В современном мире каждый из нас привык к большой скорости: все куда-то бегут, бояться опоздать, ...

Новини інтернету 2020-11-20 14:14:40

Вибираємо наручний годинник Casio на подарунок

Якщо ви хочете подарувати своїй близькій людині наручний годинник, то настійно рекомендуємо ...

IT новини 2020-10-06 05:13:46

Штучний інтелект і технології перекладу

Було проведено опитування усіх постачальників технологій перекладу, які прийшли на думку: у яких ...

IT новини 2020-06-13 04:39:57

Популярне в помічнику  

Як зареєструватися в Фейсбук? Реєстрація в Facebook
Інтернет
Я зареєструватися на Facebook  в недалекому 2010 році, і до речі, в контактах у мене цілих шість друзів! Чому так мало? Ні, не тому що я поганий друг. Я нормальна людина. Насправді я просто ніколи не був постійним користувачем соціальної мережі Facebook. Я заходжу туди раз в рік і два на великдень, саме тому у мене там практично немає друзів
Оцінити цей запис в блозі:

ТОП-3 блогерів

Петренко Віталій
251 пост(ів)
Петренко Віталій ще не створив свою біографію
Войтенко Костя
182 пост(ів)
Войтенко Костя ще не створив свою біографію
Валерій Петрович
145 пост(ів)
Якщо ти хочеш вийти заміж за розумного, красивого ...
  • Prev
  • software
Kyodai MahJongg 21.42
CIL View 2.0
DataExpress 3.0 beta (10.06.2020)
YogaDNS 1.14 Beta
Сімейна літопис 6.4
Collector Notepad 1.5.4.12
Tunngle 5.8.9
FPS Monitor 5245
WorldWide Telescope 5.5.03
Win Toolkit 1.7.0.15
Scroll to top