- Розмір шрифту: Більший Менший
- Переглядів: 2233
- Коментарів: 0
- Поскаржитись
Чому комп'ютер сам вимикається
Чому комп'ютер сам вимикається Дуже часто на форумах і блогах, можна побачити таке питання: «Чому комп'ютер сам вимикається?». Його ставлять абсолютно все, від дорослих до дітей, від новачків до професіоналів. Тому сьогодні ми вирішили розповісти Вам про всі можливі причини вимкнення комп'ютера.
- Кулер процесора в пилу. Однією з найбільш популярних причин вимикання комп'ютера є запилений процесор. Точніше не він, а кулер і решітка радіатора, яку він охолоджує. Пил не дає можливості правильно обмінюватися тепла, в результаті цього відбувається перегрів процесора, який подає сигнал про відключення ПК. Це особливо часто відбувається під час гри, так як в цей час більшість комплектуючих працюють по максимуму, а значить, вимагають гарного охолодження. Для виправлення ситуації Вам необхідно зняти кулер, гарненько його прочистити, а головне прибрати шар пилу «на» і «між» радіаторної решітки.
- Термопаста між процесором і радіатором втратила свої здібності. Іноді причина криється в поганому термопасті, яка знаходиться між процесором і радіатором, вона служить провідником холодної температури і виходом теплою. Усунути цей перегрів також просто зніміть кулер і радіаторну решітку. Після нанесіть тонкий шар пасти на процесор і закріпіть всі деталі назад.
- Погана циркуляція повітря в системному блоці. Якщо Ви активно користуєтеся комп'ютером в літній час, комплектуючі деталі якого вже пора міняти, однак на це немає грошей, але хочеться позбутися від постійного відключення мережі. Не поспішайте засмучуватися! Є інший вихід: уникнути перегрівання і вимикання комп'ютера допоможе покращена циркуляція свіжого повітря, для цього потрібно встановити додаткові кулера на корпус, а також замінити старі на процесорі і блоці живлення. Також не рекомендується використовувати ПК у закритому з усіх боків місці (наприклад, між столом, стінкою і принтером), інакше температура буде підвищуватися.
- На комп'ютері використовується зайва кількість програм. Ще одна поширена причина перегріву комп'ютера і його відключення - запущено багато програм. Це особливо позначається на старих моделях комп'ютерів. Зменшіть кількість запущених процесорів до необхідних, через диспетчер завдань (однак відключайте їх дуже обережно!).
- Несправний блок живлення комп'ютера. Ще одна найпопулярніша причина не роботи комп'ютера (його мимовільне вимикання). Блоки живлення часто виходять з ладу із-за їх низької якості, перепадів напруги, а також неправильного (різкого виключення ПК). Як правило, в наших країнах блоки живлення вимагають заміни кожні 3-5 років експлуатації. Характерною особливістю при поломці блоки живлення є такий симптом: комп'ютер вимикається в різний час, незалежно від роботи, а іноді і зовсім далі завантаження операційної системи не доходить. Крім того причиною поломки іноді служить велика кількість пилу, тому перед тим, як нести в ремонт БП або купувати новий, слід спробувати його самостійно розібрати і почистити від пилу, змастивши ще і його кулер для належної вентиляції.
- Проблема з оперативною пам'яттю або материнською платою. Вимикання комп'ютера під час гри або активного використання софта, може бути симптомом виходу з роботи материнської плати або оперативної пам'яті. Тут самостійно у Вас не вийде вирішити проблему, тому в таких випадках рекомендується звертатися до професіоналів з ремонту комплектуючих деталей Вашого комп'ютера! Однак перед тим, приберіть пил з плати, перевірте контакт (добре всуньте всі деталі в свої роз'єми) і виключіть інші можливі проблеми.
- Поганий контакт з електричною мережею. У цьому пункті розуміється будь-яка проблема, пов'язана з поганим контактом, між комп'ютером і електричною мережею - це може бути як «пробій» в мережевому кабелі, який з'єднує системник і ел.мережу, так і пробій мережевого подовжувача. Загалом, тут Вам потрібно перевірити всі дроти на контакт, зробити це можна за допомогою спеціального приладу, або замінити один кабель на інший (наприклад, запозичивши їх у друзів). Також вивчіть розетку, справа може бути і в ній.
- Вірус. Останньою можливою причиною може стати програмне забезпечення, яке самостійно відключає ПК або вірус, який тим самим шкодить Вам. Тому потрібно вивчити всі встановлені програми, немає у них таймера вимкнення і не включений він. До речі Ви можете заглянути і в налаштування електроживлення, якщо Вас дратує, коли комп'ютер вимикається сам, після того, як проходить 10-20 хвилин його бездіяльності. Видалити вірус можна за допомогою спеціальних програм - антивірусів. Кращим з них вважається «Касперський» (якщо користуєтеся інтернетом - підійде KIS, якщо ні, то KAV). Може вийти так, що видалити вірус не вийде, тоді залишається переустановка операційної системи або запрошення спеціаліста до Вас додому або в офіс.
Ваш помошник
ТОП-3 блогери
Відео дня
Коментарі
"я не можу ввести паролю я вводжу а воно вибиває"