Софт-line:
Total Movie Converter 4.1.0.32 -- "Total Movie Converter - інструмент для конвертації відео файлів з ..." -- 14 червня 2019
Zer0 0.19.0.22 -- "Zer0 - зовсім невелика утиліта, яка допоможе видалити з жорсткого ..." -- 13 червня 2019
10-Strike LANState 9.1 -- "10-Strike LANState - програма для адміністраторів і простих ..." -- 12 червня 2019
XMedia Recode 3.4.6.5 -- "XMedia Recode - гідний уваги відеоконвертер з фунциями редактора ..." -- 12 червня 2019
PDF24 Creator 8.9.0 -- "PDF24 Creator - безкоштовна програма, яка дозволяє легко створювати ..." -- 12 червня 2019
Облік комп'ютерів 2.666 -- "Облік комп'ютерів - Програма призначена для обліку комп'ютерів, ..." -- 12 червня 2019
ShellExView 2.01 -- "ShellExView - невелика безкоштовна утиліта, яка відображає список ..." -- 12 червня 2019
World of Warships 0.8.4 -- "World of Warships - багатокористувальницька онлайн-гра в реальному ..." -- 11 червня 2019
ФотоШОУ PRO 14.2 -- "ФотоШОУ PRO - потужна програма для створення яскравих високоякісних ..." -- 11 червня 2019
World of Tanks 1.5.1.0 -- "World of Tanks - популярний багатокористувацький ММО-екшен, завдяки ..." -- 11 червня 2019


У той час як США продовжують чинити тиск на союзників, щоб вони не купували обладнання Huawei Technologies для запуску мобільних мереж 5G, китайський гігант спокійно просувається на глобальному ринку одного з найбільш важливих компонентів світової телекомунікаційної інфраструктури — ринку підводних кабелів.

Величезна кількість даних у світі передається між континентами і островами завдяки кабелів, прокладених по дну морів і океанів. Космічні супутники зв'язку також використовуються для цього, але їх частка становить не більше 1 %. Здається, що США, Європа і Японія повністю контролюють кабельний ринок, але в майбутньому їх домінування може бути не таким однозначним, як це здається зараз. Особливо після того, як наприкінці минулого року Huawei повідомила індустрію, що вона завершила прокладення підвідного кабелю між Південною Америкою та Африкою.

В даний час увага всього світу зосереджена на прагненні Вашингтона заборонити використання обладнання Huawei для створення мереж п'ятого покоління. Японія і Австралія вже підтримали США, у той же час адміністрація Дональда Трампа чинить тиск на Великобританію, Німеччину і Францію, щоб вони зробили те ж саме. Як повідомляється, США зайшли настільки далеко, що загрожують союзникам обмежити доступ до своїх розвідувальних даних та іншої важливої інформації, пов'язаної з безпекою, якщо останні не відмовляться від китайської компанії.

Huawei, зі свого боку, не демонструє ніяких ознак відступу. Виробник смартфонів готується до нових продажу в Європі, Південно-Східній Азії, на Близькому Сході і в Африці. Таким чином, готуючи грунт для затяжної боротьби між США і Китаєм за першість в телекомунікаційних технологіях та глобальному контролі даних. У метушні цього протистояння проблема з підводними кабелями ще не привернула великої уваги громадськості. Але окремі політики в США, Японії і Австралії все більше стурбовані цим питанням.

На морському дні по всьому світу прокладено близько 400 відомих підводних кабелів. Всякий раз, коли електронні листи або цифрові файли відправляються з одного континенту на інший, сигнали проходять через них. Країни також використовують величезну кількість секретних кабелів для військових цілей.

Лідерами на світовому ринку підводних комунікацій є американська компанія SubCom і японська NEC, відразу за ними слід французька Alcatel-Lucent. Взяті разом, ці три компанії проклали понад 90% загальновідомою довжини підводних кабелів у світі. Але зараз Huawei, яка стала символом торгової війни США і Китаю, також активно вторгається на цей ринок і явно збирається скласти конкуренцію поточним монополістам.

Близько десяти років тому Huawei створила спільне підприємство з британською компанією Global Marine Systems, яке зайнялося прокладанням кабелів у таких регіонах, як Південно-Східна Азія і Далекий Схід Росії. Все це виглядало досить невинно, так як проекти були досить компактні за своїми масштабами, але у вересні минулого року Huawei здивувала лідерів галузі в Японії, США і Європі, проклавши трансатлантичний кабель довжиною 6000 км, що з'єднує Бразилію з Камеруном.

Це наочно продемонструвало, що у Huawei є і можливості, і технології для створення масштабних комунікаційних міжконтинентальних проектів, хоча вона як і раніше сильно відстає від визнаних гравців в плані досвіду і кількості проектів.

Очікується, що протягом періоду з 2015 по 2020 роки Huawei завершить будівництво 20 нових кабелів, досить не протяжних, кожен довжиною менше 1000 км. Коли вони будуть завершені, частка Huawei на ринку кабельних комунікацій все ще буде становити менше 10 %. Однак у довгостроковій перспективі китайська компанія може стати гравцем, з яким доведеться рахуватися. Повідомляється, що на даний момент Huawei бере участь у 30 кабельних проектах, а також у 60 по удосконаленню посадкових станцій для збільшення пропускної здатності вже побудованих маршрутів.

В цей же час фахівці з безпеки в США, Японії і Австралії почали спільну роботу з розробки заходів для усунення цієї потенційної загрози. Вони розглядають до застосування такі кроки, як заборона Huawei прокладати кабель до їх країнам і заклик інших урядів не допускати участь китайської компанії в будь-яких великих комунікаційних проектах. Тим не менш, інформовані джерела бачать, принаймні, три причини, по яким буде складно зупинити просування Huawei.

По-перше, всього за десять років Huawei змогла кинути виклик західним гравцям на ринку прокладки протяжних кабельних систем. На додаток до кабелю Бразилія-Камерун китайський гігант прокладає кабель між Пакистаном і Кенією, а також між Джібуті і Францією.

По-друге, в Huawei вже є власні висококонкурентні технології для наземної телекомунікаційної інфраструктури. Вона може використовувати свої розробки для установки як підводних ретрансляторів, так і для комунікаційного устаткування на посадкових станціях.

По-третє, Huawei може отримати вигоду з політики Пекіна, спрямованої на сприяння будівництву цифрової інфраструктури китайськими компаніями по всьому світу в рамках проекту «Один пояс і один шлях». Невідомо, яку саме підтримку Huawei отримує від Пекіна, але вона може забезпечити компанії значну цінову перевагу в порівнянні з японськими, американськими та європейськими конкурентами.

Конкуренція за підводні кабелі не є чимось новим. Після закінчення Першої світової війни серед переможців виникла запекла боротьба за те, хто буде використовувати кабелі, прокладені Німеччиною. Країни прекрасно розуміли, що управління кабелями є потужним геополітичним перевагою. В ході цього процесу Японія придбала кабель між островом Яп у південній частині Тихого океану і Шанхаєм, який заклав основу для розвитку міжнародної телекомунікаційної мережі країни. Зараз США і Китай борються за глобальну гегемонію, і дно океану перетворюється в головне поле битви.

Головне на ПК-манія

Ринку високопродуктивних обчислень пророкують ...

Аналітична компанія Hyperion Research підвищила прогноз по світовому ринку високопродуктивних ...

Hard новини 2019-06-20 11:35:35

Стартували перші продажі фітнес-браслета Xiaomi ...

Новий фітнес-браслет Xiaomi Mi Band 4, анонсований пару днів назад, вступив у першу свою продаж в ...

IT новини 2019-06-17 02:26:20

Lenovo випустила ноутбуки ThinkPad L490 і ...

Китайська компанія Lenovo випустила два бізнес-ноутбука ThinkPad L490 і ThinkPad L590, які стали ...

Hard новини 2019-06-17 02:21:49

Відео дня

Живі додатки

Мультимедіа

MediaHuman Music Converter 1.2

MediaHuman Music Converter - програма для конвертації найбільш часто використовуваних аудіо форматів MP3, OGG, WAV, WMA, ААС.

Системні програми

Relaxing Ocean Screensaver 3.0

Relaxing Ocean Screensaver - перенесе на ваш десктоп накочуються на одного руга океанічні хвилі, а разом з ними і почуття

  • Prev
  • software
Scroll to top