Софт-line:
SlimBrowser 10.0.2.0 -- "SlimBrowser - безкоштовний браузер, виконаний за технологією TPI ..." -- 22 серпня 2019
HyperCam 5.5.1908.02 -- "HyperCam - програма для захоплення дії на екрані і запису відео в ..." -- 21 серпня 2019
Soft4Boost Split Movie 5.0.7.189 -- "Soft4Boost Split Movie - простий редактор відеофайлів, який ..." -- 21 серпня 2019
Реєстрація заявок IT 6.9.1 -- "Реєстрація заявок IT - це Help Desk система, яка призначена для ..." -- 21 серпня 2019
Ashampoo WinOptimizer FREE 17.00.23 -- "Ashampoo WinOptimizer FREE - відомий і добре зарекомендував себе ..." -- 21 серпня 2019
AIMP 4.60 Build 2144 -- "AIMP - це багатофункціональний аудіо центр. Завдяки вбудованим ..." -- 20 серпня 2019
ConfigureDefender 2.0.0.1 -- "ConfigureDefender - утиліта для перегляду і тонкої настройки важливих ..." -- 20 серпня 2019
NetRadio 1.6.3.4 -- "NetRadio — безкоштовна програма з 19 встановленими фіксованими ..." -- 19 серпня 2019
FxSound 13.027 -- "FxSound (раніше DFX Audio Enhancer) - відмінне додаток, що дозволяє ..." -- 19 серпня 2019
Free M4a to MP3 Converter 9.7 -- "Free M4a to MP3 Converter - простенький, але досить ефективний ..." -- 19 серпня 2019


У той час як США продовжують чинити тиск на союзників, щоб вони не купували обладнання Huawei Technologies для запуску мобільних мереж 5G, китайський гігант спокійно просувається на глобальному ринку одного з найбільш важливих компонентів світової телекомунікаційної інфраструктури — ринку підводних кабелів.

Величезна кількість даних у світі передається між континентами і островами завдяки кабелів, прокладених по дну морів і океанів. Космічні супутники зв'язку також використовуються для цього, але їх частка становить не більше 1 %. Здається, що США, Європа і Японія повністю контролюють кабельний ринок, але в майбутньому їх домінування може бути не таким однозначним, як це здається зараз. Особливо після того, як наприкінці минулого року Huawei повідомила індустрію, що вона завершила прокладення підвідного кабелю між Південною Америкою та Африкою.

В даний час увага всього світу зосереджена на прагненні Вашингтона заборонити використання обладнання Huawei для створення мереж п'ятого покоління. Японія і Австралія вже підтримали США, у той же час адміністрація Дональда Трампа чинить тиск на Великобританію, Німеччину і Францію, щоб вони зробили те ж саме. Як повідомляється, США зайшли настільки далеко, що загрожують союзникам обмежити доступ до своїх розвідувальних даних та іншої важливої інформації, пов'язаної з безпекою, якщо останні не відмовляться від китайської компанії.

Huawei, зі свого боку, не демонструє ніяких ознак відступу. Виробник смартфонів готується до нових продажу в Європі, Південно-Східній Азії, на Близькому Сході і в Африці. Таким чином, готуючи грунт для затяжної боротьби між США і Китаєм за першість в телекомунікаційних технологіях та глобальному контролі даних. У метушні цього протистояння проблема з підводними кабелями ще не привернула великої уваги громадськості. Але окремі політики в США, Японії і Австралії все більше стурбовані цим питанням.

На морському дні по всьому світу прокладено близько 400 відомих підводних кабелів. Всякий раз, коли електронні листи або цифрові файли відправляються з одного континенту на інший, сигнали проходять через них. Країни також використовують величезну кількість секретних кабелів для військових цілей.

Лідерами на світовому ринку підводних комунікацій є американська компанія SubCom і японська NEC, відразу за ними слід французька Alcatel-Lucent. Взяті разом, ці три компанії проклали понад 90% загальновідомою довжини підводних кабелів у світі. Але зараз Huawei, яка стала символом торгової війни США і Китаю, також активно вторгається на цей ринок і явно збирається скласти конкуренцію поточним монополістам.

Близько десяти років тому Huawei створила спільне підприємство з британською компанією Global Marine Systems, яке зайнялося прокладанням кабелів у таких регіонах, як Південно-Східна Азія і Далекий Схід Росії. Все це виглядало досить невинно, так як проекти були досить компактні за своїми масштабами, але у вересні минулого року Huawei здивувала лідерів галузі в Японії, США і Європі, проклавши трансатлантичний кабель довжиною 6000 км, що з'єднує Бразилію з Камеруном.

Це наочно продемонструвало, що у Huawei є і можливості, і технології для створення масштабних комунікаційних міжконтинентальних проектів, хоча вона як і раніше сильно відстає від визнаних гравців в плані досвіду і кількості проектів.

Очікується, що протягом періоду з 2015 по 2020 роки Huawei завершить будівництво 20 нових кабелів, досить не протяжних, кожен довжиною менше 1000 км. Коли вони будуть завершені, частка Huawei на ринку кабельних комунікацій все ще буде становити менше 10 %. Однак у довгостроковій перспективі китайська компанія може стати гравцем, з яким доведеться рахуватися. Повідомляється, що на даний момент Huawei бере участь у 30 кабельних проектах, а також у 60 по удосконаленню посадкових станцій для збільшення пропускної здатності вже побудованих маршрутів.

В цей же час фахівці з безпеки в США, Японії і Австралії почали спільну роботу з розробки заходів для усунення цієї потенційної загрози. Вони розглядають до застосування такі кроки, як заборона Huawei прокладати кабель до їх країнам і заклик інших урядів не допускати участь китайської компанії в будь-яких великих комунікаційних проектах. Тим не менш, інформовані джерела бачать, принаймні, три причини, по яким буде складно зупинити просування Huawei.

По-перше, всього за десять років Huawei змогла кинути виклик західним гравцям на ринку прокладки протяжних кабельних систем. На додаток до кабелю Бразилія-Камерун китайський гігант прокладає кабель між Пакистаном і Кенією, а також між Джібуті і Францією.

По-друге, в Huawei вже є власні висококонкурентні технології для наземної телекомунікаційної інфраструктури. Вона може використовувати свої розробки для установки як підводних ретрансляторів, так і для комунікаційного устаткування на посадкових станціях.

По-третє, Huawei може отримати вигоду з політики Пекіна, спрямованої на сприяння будівництву цифрової інфраструктури китайськими компаніями по всьому світу в рамках проекту «Один пояс і один шлях». Невідомо, яку саме підтримку Huawei отримує від Пекіна, але вона може забезпечити компанії значну цінову перевагу в порівнянні з японськими, американськими та європейськими конкурентами.

Конкуренція за підводні кабелі не є чимось новим. Після закінчення Першої світової війни серед переможців виникла запекла боротьба за те, хто буде використовувати кабелі, прокладені Німеччиною. Країни прекрасно розуміли, що управління кабелями є потужним геополітичним перевагою. В ході цього процесу Японія придбала кабель між островом Яп у південній частині Тихого океану і Шанхаєм, який заклав основу для розвитку міжнародної телекомунікаційної мережі країни. Зараз США і Китай борються за глобальну гегемонію, і дно океану перетворюється в головне поле битви.

Головне на ПК-манія

Вся перша партія смартфона Vivo iQOO Pro 5G ...

Кілька днів тому ми повідомляли про випуск смартфона Vivo iQOO Pro 5G, який в даний момент є ...

Hard новини 2019-08-25 15:45:17

Компанія Lava офіційно представила новий смартфон ...

Lava Z93 є наступником Lava Z92, який дебютував на початку поточного року.Lava Z93 має глянсовий ...

Hard новини 2019-08-25 11:30:13

IBM готує стрічкові накопичувачі з захистом від ...

Компанія IBM далеко просунулася в розробці квантових обчислювачів, тому вона краще за інших ...

Hard новини 2019-08-25 08:24:09

Відео дня

Живі додатки

Мультимедіа

Музика Мій Світ 0.2.0.7 для Google Chrome

Музика Мій Світ - розширення для Google Chrome, що представляє собою програвач музики з соціальної мережі Мій Світ. Дозволяє

Мережа та інтернет

MSL aka My series list 2.1.0

MSL aka My series list - безкоштовна програма для спрощення перегляду серіалів/аніме. Зберігає назви тайтлов, посилання на них

  • Prev
  • software
Scroll to top