Софт-line:
Display Driver Uninstaller 18.0.1.0 -- "Display Driver Uninstaller - утиліта для повного видалення драйверів ..." -- 08 квітня 2019
Soft4Boost Slideshow Studio 4.9.1.955 -- "Soft4Boost Slideshow Studio - дуже проста, але ефективна програма для ..." -- 08 квітня 2019
Soft4Boost AMPlayer 5.1.7.941 -- "Soft4Boost AMPlayer - відмінний багатофункціональний медіаплеєр аудіо ..." -- 08 квітня 2019
Soft4Boost Audio Mixer 5.2.3.141 -- "Soft4Boost Audio Mixer - цікава програма для створення власних і ..." -- 08 квітня 2019
Media Player Codec Pack 4.5.3 -- "Media Player Codec Pack - безкоштовний і простий в установці пакет ..." -- 08 квітня 2019
OSFMount 3.0.1000 -- "OSFMount - невелика безкоштовна утиліта, яка дозволяє монтувати ..." -- 08 квітня 2019
Soft4Boost Document Converter 5.7.9.109 -- "Soft4Boost Document Converter - програма для перегляду і конвертації ..." -- 08 квітня 2019
All My Books 4.9 build 1242 -- "All My Books - програма для любителів книг і для людей, бажаючих ..." -- 08 квітня 2019
PC Win Booster 10.6.3.475 -- "PC Win Booster Free - програма для оптимізації комп'ютерів під ..." -- 08 квітня 2019
Desktop Wallpaper Manager 2.0.0 -- "Desktop wallpaper manager - невелика програма для управління фоновими ..." -- 07 квітня 2019

Допомога hi-tech

Все для чайників і не тільки.

 • Головна
  Головна Тут ви можете знайти всі повідомлення в блозі на сайті.
 • Категорії
  Категорії Відображає список категорій з цього блогу.
 • Блогери
  Блогери Пошук вашого улюбленого блогера з цього сайту.
 • Архіви
  Архіви Містить список блогів, які були створені раніше
 • Увійти
  Login Login form

Опублікував Автор: Створено: в Практика
 • Розмір шрифту: Більший Менший
 • Переглядів: 6652
 • Коментарів: 0
 • Поскаржитись

Інструменти виділення в Фотошопі

Loading...

Якщо Ви читали мої перші уроки по Фотошопу, то, напевно, пам'ятаєте, я коротко розповідав, для чого призначені ті або інші інструменти в програмі Фотошоп. А сьогодні ми детально розберемо інструменти, призначені для виділення різних ділянок, на фотографіях і картинках.

Інструменти виділення в Фотошопі призначені для того, щоб виділити певну область зображення і далі обробити її. Іншими словами, можна, наприклад, виділити якусь частину на фото, і затемнити її, при цьому інша частина залишиться не пошкоджене.

Якщо подивитися на панель інструментів в Фотошопі, то ми побачимо три «полички» з інструментами виділення.

Але насправді інструментів більше. Для того щоб побачити решта, потрібно затиснути ліву кнопку миші. У такому разі вони з'являються у випадаючому списку. Затиснувши перший інструмент виділення, ми побачимо всі чотири: Прямокутна область, Овальна область, Область (горизонтальний рядок), Область (вертикальна рядок). Це головні інструменти виділення.

Нижче у нас ідуть: Ласо, Прямолінійне ласо, Магнітне ласо.

І третя партія інструментів виділення: Швидке виділення і Чарівна паличка.

Давайте створимо новий документ і спробуємо попрацювати з цими інструментами.

Натискаємо меню «Файл - Новий».

У вікні, вкажемо розміри документа, на 600 500. Тиснемо «Так».

Документ створений. Вибираємо інструмент Прямокутна область виділення. Тепер клікаємо по створеному документу лівою кнопкою миші, утримуючи її, тягнемо руку в сторону, розтягуємо. Коли потрібна ділянка буде виділена, мишку треба буде відпустити.

Таким чином, у нас вийшла довільно виділена область. Якщо ми хочемо щоб при виділенні зберігалися пропорції, то все це потрібно робити з затиснутою клавішею Shift. Ось що у мене вийшло:

Це виділення ми можемо переміщати по всьому документу. Для цього потрібно навести курсор миші на саме виділення, натиснути і перетягнути в потрібне місце.

Якщо ми спробуємо створити ще одне виділення, то перше зникне. Так виділення налаштований за замовчуванням. Але ми можемо це підправити в Опціях, вибравши другий режим «Додати до виділеної області» кникнув по відповідній іконці.

Тепер кожне нове виділення буде залишатися. І ще ми можемо додавати область виділення, до вже виділеної області.

Щоб прибрати виділення потрібно вибрати меню «Виділення - Скасувати виділення». Або скористатися гарячою клавішею Ctr+D.

Інші інструменти виділення даної групи схожі в роботі. Наприклад, Овальна область. За допомогою нього ми можемо виділити овальну область, або коло, якщо збережемо пропорції, затиснувши клавішу Shift.

Далі у нас йдуть інструменти Ласо. Першим користуватися дуже просто, як олівцем, обводимо потрібну область, і вона стає виділення, після того як ми відпускаємо клавішу миші. Цей інструмент виділення довільний.

Далі йде Прямолінійне ласо. Виділення відбувається від точки до точки. Ставимо на документі точку, потім другу, третю і т.д., потім замикаємо останню крапку з першої і виходить виділена область. Найбільш зручно використовувати для виділення якихось прямокутних об'єктів.

І Магнітне ласо, цей інструмент намагається автоматично визначити межі об'єкта, який ми намагаємося виділити. Цей інструмент ми краще розглянемо на прикладі вже який-небудь картинки. Візьмемо ось цей фотоапарат.

І спробуємо його виділити. Для цього ставимо крапку де-небудь, де починається фотоапарат, і ведемо навколо нього. І що ми бачимо, інструмент сам примагничивает і створює точки навколо нього. Після повного обведення фотоапарата, потрібно замкнути інструмент з першою точкою, і об'єкт виділено.

Тепер ми можемо працювати з виділеною областю. Переносити на новий документ, зменшувати, змінювати колір і багато іншого.

Наступна група інструментів: Швидке виділення і Чарівна паличка.

З допомогою Швидкого виділення ми можемо виділяти об'єкт, просто як би зафарбовуючи ті місця, які потрібно виділити. Він чимось нагадує інструмент Швидка маска, розглянутий нами раніше.

І ще один інструмент - Чарівна паличка. Він виділяє те місце, куди ми натискаємо і сусідні схожі за кольором пікселі.

Тобто, наприклад, якщо у нас є фотографія, де є блакитне небо, і воно сильно відрізняється за кольором від інших об'єктів, то за допомогою Чарівної палички, нам не скласти праці, виділити небо, клацнувши по ньому один раз лівою кнопкою миші.

З цим фото я так і вчинив:

Тут також є кілька важливих налаштувань в Опціях. Перше, - це, як і з першим інструментом виділення - вибір режиму, тобто кожне натискання буде додавати новий виділення, а старе зникати або у нас виділення буде додаватися до того, що є.

І друге, - це Допуск, чим більше це значення, тим більше сусідніх кольорів буде порушуватися при виділенні. Тобто щось на зразок чутливості.

Тепер давайте подивимося, як ми можемо застосовувати Інструменти виділення при обробці фотографій. Насправді цим інструменти застосовуються в сотнях різних операціях. Але ми розглянемо декілька цікавих.

Отже, давайте попрацюємо з виділеною областю.

Повернемося до одному з зображень, яке вже відкривали, і з допомогою інструмента виділення Чарівної палички, виділимо небо. А потім спробуємо поміняти йому колір. Для цього вибираємо меню «Зображення - Корекція - Колірний тон/Насиченість».

Тут з допомогою трьох повзунків можна налаштовувати, - Насиченість, Тон і Яскравість. Посувайте ці повзунки для отримання цікавого вам ефекту. Одночасно можна спостерігати за тим, який результат виходить.

Після того як все буде налаштована натисніть кнопку «Так».

Дивіться, що у мене вийшло.

Небо потемніло!

Але як бачите, деякі ділянки неба не були виділені, і залишилися, як і раніше світлими. Це сильно помітно серед зеленого листя дерев. У таких випадках потрібно в Опціях збільшити Допуск і прибрати галочку Смеж. пікс., що означає виділення вказаного кольору і схожого в районі допуску, по всьому зображенню.

Зараз я зробив колір неба не багато іншим, і як бачите, збільшивши Допуск і відключивши Смеж. пікс. вийшло набагато краще.

За допомогою інструментів виділення, наприклад Магнітне ласо, ми можемо вирізати необхідні частини з фотографії.

І переносити їх на інші фотки, нові документи.

Виділивши очі, з допомогою інструменти Овальна область, можна змінити їх колір, знову зайшовши в меню «Зображення - Корекція - Колірний тон/Насиченість».

Можна просто створювати виділення, потім зафарбовувати їх інструментом Заливка або Градієнт.

І так далі.

Загалом, область застосування виділення різна, і вона зустрічається постійно при роботі в Фотошопі. Потрібно обов'язково хоч на базовому рівні вміти користуватися Інструментами виділення.

 

Ваш помошник

Оцінити цей запис:
0

Коментарі

 • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Субота, 20 квітня 2019

Популярне в помічнику  

Як зареєструватися в Фейсбук? Реєстрація в Facebook
Інтернет
Я зареєструватися на Facebook  в недалекому 2010 році, і до речі, в контактах у мене цілих шість друзів! Чому так мало? Ні, не тому що я поганий друг. Я нормальна людина. Насправді я просто ніколи не був постійним користувачем соціальної мережі Facebook. Я заходжу туди раз в рік і два на великдень, саме тому у мене там практично немає друзів
Оцінити цей запис в блозі:

ТОП-3 блогерів

Петренко Віталій ще не створив свою біографію
Войтенко Костя
183 пост(ів)
Войтенко Костя ще не створив свою біографію
Якщо ти хочеш вийти заміж за розумного, красивого ...
 • Prev
 • software
Scroll to top