Софт-line:
ExaHotel 5.48 -- "ExaHotel - програма для автоматизації роботи невеликих готелів, ..." -- 14 грудня 2019
Wire Pilot 3.10.1 -- "Wire Pilot дозволяє видаляти на фотографіях дроти, стовпи, антени і ..." -- 14 грудня 2019
ScraperDecryptor 1.0.0.4 -- "ScraperDecryptor - утиліта від Лабораторії Касперського для боротьби ..." -- 13 грудня 2019
Сімейні фінанси 3.1.6 -- "Сімейні фінанси - програма для ведення домашньої бухгалтерії та ..." -- 13 грудня 2019
Storog 7.11 -- "Storog - програма, за допомогою якої ви завжди будете в курсі, що ..." -- 13 грудня 2019
Color Pilot 5.2.1 -- "Color Pilot — програма для швидкої корекції зображень. Програма, яка ..." -- 13 грудня 2019
Конверт PRO 4.2.1.11 -- "Конверт PRO - зручна програма для зберігання і друку адрес на ..." -- 13 грудня 2019
Reportizer 6.3.5.32 -- "Reportizer - інструмент для виробництва і друку звітів з баз даних. ..." -- 12 грудня 2019
LeaderTask 14.8.6 -- "LeaderTask - один із самих популярних і зручних органайзерів для ..." -- 12 грудня 2019
Replay Radio 11.0.3.1 -- "Replay Radio - програма являє собою засіб для запису інтернет-радіо. ..." -- 12 грудня 2019


Хмарні обчислювальні платформи цілком можуть скласти конкуренцію традиційним суперкомпьютерам. Це довів експеримент, поставлений спільно Суперкомпьютерным центром Сан Дієго і Нейтринної обсерваторії Ice Cube.

В експерименті було задіяно понад 50 тисяч доступних прискорювачів, розташованих в хмарних платформах Amazon Web Services, Microsoft Azure і Google Cloud Platform в 28 регіонах трьох континентів ‒ Північної Америки, Європи і Азії.

Всього в хмарах зараз має приблизно 80 тисяч NVIDIA Tesla V100. Фактично ж для досвіду задіювався весь доступний на той момент для оренди масив різнорідних прискорювачів ‒ 51500 одиниць. Він був об'єднаний в єдиний комплекс з допомогою HTCondor.

Експеримент розпочався 16 листопада і тривав близько 200 хвилин. Він переслідував три основні цілі: з'ясувати, наскільки серйозні потужності можна задіяти таким чином; виявити реальні масштаби використання ДП в хмарах; і, нарешті, вирішити реальну наукову задачу.На графіку добре видно, як наростала потужність «хмарного суперкомп'ютера»; вона досягла максимуму приблизно до 110 хвилині і склала приблизно 350 Пфлопс (FP32). Для порівняння, лідер списку TOP500, суперкомп'ютер Summit, розвиває близько 400 Пфлопс на обчисленнях такої ж точності.

Всі сегменти загальної задачі були оптимізовані з урахуванням особливостей кожної з восьми доступних моделей прискорювачів NVIDA. Час роботи сегментів не перевищувало 15-30 хвилин для мінімізації ризику відключення від сервісу через раптово виниклого попиту. Приблизна оцінка витрат: від $120 до $150 тисяч у перший день обчислень. Тобто близько половини виділеного на описуваний проект гранту EAGER.

Для розрахунків використовувалися дані, отримані нейтринної обсерваторії IceCube. Це найбільший у світі детектор нейтрино, розміщений на антарктичній станції Амундсен-Скотт. Він має масив з 5160 високочутливих оптичних детекторів, розміщених у спеціальних свердловинах на глибинах від 1450 до 2450 метрів.

У 2017 році з допомогою нового масиву вдалося вперше зафіксувати космічні нейтрино надвисоких енергій і відстежити їх джерело. За годину експерименту вдалося провести симуляцію такого обсягу даних з детекторів IceCube, який в звичайних умовах зажадав би місяці.

В даний час активно розвивається так звана «багатоканальна астрономія» (multi-messenger astronomy). Її суть полягає в комплексному дослідженні всього, що можуть випускати астрономічні об'єкти від електромагнітного випромінювання до гравітаційних хвиль і частинок. Але така астрономія вимагає обробки величезних масивів даних.

Проведений експеримент показав, що «хмарні системи» підходять для подібних цілей і дозволяють розгортати серйозні потужності досить оперативно, протягом невеликого проміжку часу, що вкрай важливо для проектів з жорсткими термінами.

Хоча досягти запланованих спочатку 80 тисяч прискорювачів NVIDIA Tesla V100 і не вдалося, але був отриманий безцінний досвід, який у перспективі має прокласти дорогу широкому використанню хмарних сервісів з ДП-прискорювачами і для інших наукових проектів. У найближчому майбутньому буму хмарних суперобчислень не очікується, адже якщо вони стануть широко популярними, то вартість такого підприємства неминуче зросте.

Слід також зазначити, що «віртуальний суперкомп'ютер» підходить для вирішення далеко не всіх наукових завдань, пов'язаних з супервычислениями. Деякі з таких завдань критичні до пропускної здатності межз'єднань, а це не найсильніша сторона подібного роду рішень. Постачальники хмарних послуг це розуміють; зокрема, на виставці SC19 Microsoft представила нові хмарні сервери Microsoft, використовують внутрішню мережу на базі InfiniBand HDR зі швидкістю 200 Гбіт/с і підтримкою RDMA.

Головне на ПК-манія

ZTE готує до запуску модель Axon 10s Pro і ще 9 ...

Компанія ZTE офіційно оголосила, що незабаром буде випущений флагманський 5G-телефон Axon 10s ...

Hard новини 2019-12-16 01:00:49

Huawei поступово наздоганяє Samsung на ринку ...

Незважаючи на санкції США, компанія Huawei стрімко просувається до лідерства на мобільному ринку, ...

IT новини 2019-12-15 23:02:40

Концепт смартфона Cyberphone, натхненний Tesla ...

Дизайнери практично відразу ж надихнулися электропикапом Cybertruck від компанії Tesla, і ...

Hard новини 2019-12-15 22:57:32

Відео дня

Живі додатки

Програмування

EMS MySQL Manager Pro 4.1.2.1

EMS MySQL Manager - потужний і ефективний засіб для адміністрування сервера MySQL і управління його об'єктами. Його графічний

Робота з текстом

Txt2Sup 42.11

Txt2Sup - утиліта для швидкої конвертації субтитрів формату srt/txt/sub у формат sup, для подальшого додавання їх на DVD

  • Prev
  • software
Scroll to top