Софт-line:
Adobe Premiere Pro CS6 / 2.0 -- "Adobe Premiere Pro це потужний пакет програм для редагування відео з ..." -- 25 жовтня 2016
RealPlayer 16.0.3.51 -- "RealPlayer - це популярний програвач аудіо і відео. Програвач ..." -- 25 жовтня 2016
BSPlayer 2.70.1080 -- "BSplayer - мультимедіа програвач з підтримкою скінів. BSplayer ..." -- 25 жовтня 2016
CrystalDiskInfo 7.0.4 -- "CrystalDiskInfo - відстежує стан жорстких дисків, що підтримують ..." -- 25 жовтня 2016
Comodo AntiSpam 2.70 -- "Comodo AntiSpam - програма для блокування вхідного спаму із ..." -- 25 жовтня 2016
DVD X Player Pro 4.1 -- "DVD X Player - DVD плеєр з вбудованою функцією обходу регіонального ..." -- 25 жовтня 2016
DivX 10.6.2 -- "DivX - найпопулярніший на сьогоднішній день відеокодек. DivX - ..." -- 25 жовтня 2016
Ігрові автомати 1.1 -- "Ігрові автомати - Програма призначена для збору та аналізу інформації ..." -- 25 жовтня 2016
Need For Speed: Underground -- "Need For Speed: Underground - продовження аркадного вулично-гоночного ..." -- 25 жовтня 2016
Journey Through The Firmanent 1.0 -- "Journey Through The Firmanent - вражає своєю красою і реальністю ..." -- 25 жовтня 2016
Як змінювався графічний інтерфейс ОС сімейства Windows, ранніх версій? Які зміни були тепло прийняті комп'ютерної громадськістю, а які - навпаки, викликали гнів користувачів? Коли динаміка розвитку інтерфейсу досягла своєї кульмінації і коли розвиток призупинився майже повністю?

Microsoft Windows - родина найпоширеніших користувальницьких операційних систем в світі, до якого майже кожен з нас живить прив'ялі теплі почуття. Але те, що так добре починалося, схоже, починає підходити до кінця.
Народження і еволюція
Повернемося більш ніж на 30 років у минуле, під час, коли багатьох з нас ще не було на білому світі. 10 листопада 1983 року Microsoft вперше показує публіці Windows 1.0, а 20 листопада 1985 року запускає у виробництво. Особливістю нової ОС (або надбудову над ОС) була наявність вікон, які можна було розташувати один біля одного і можливість управління мишкою.

Так, графічні інтерфейси існували і до Windows і багато хто зараз ведуть суперечки, хто у кого вкрав ідею створення графічного інтерфейсу, але, звичайно, сам факт крадіжки ідеї ніяк не впливає на успіх або провал ОС на ринку.

Комп'ютери в 80-х - це вузькоспеціалізовані пристрої, вони не продаються в магазині за рогом, їх рідко зустрінеш будинку. Велика частина користувачів - працівники великих фірм, яким доводиться працювати з великими обсягами даних або текстами, WordStar, наприклад, Windows починає з'являтися на моніторах.

Можливо, тоді це ще не було зрозуміло, але 1983 рік можна по праву назвати початком нової ери в розвитку комп'ютерної техніки, адже народився прадід найпопулярніших користувача ОС у світі, хоч і прийнятий він був прохолодно. Принципово нове взаємодія людини і машини з допомогою нового пристрою "миша" згодом стане нормою. Інтерфейс Windows 1.01
У 1987 році Мікрософт випускає Windows 2.0, в якій вікна вже можуть перекривати один одного, у відмінності від версії 1.0. Для відображення інтерфейсу використовується 16 квітів, і до вікон вперше застосовані терміни "згортати" і "розгортати". Зовнішній вигляд Windows 2.0 з перекриваються вікнами. Стрілки дозволяють "згортати" і "розгортати" вікно
Windows 2.0 варто вважати еволюційним кроком вперед. Крім принципових поліпшень інтерфейсу був доданий ряд нових функцій, і, що важливо, в 1989 році дебютували Microsoft Word і Microsoft Excel для Windows. Незважаючи на це, MS-DOS все ще залишався більш поширеною ОС, але його дні вже були пораховані.

В 1988 і 1989 роках виходять Windows 2.1/2.11 з ідентичним користувальницьким інтерфейсом, а в 1990 Microsoft знову робить величезний крок вперед, випускаючи Windows 3.0. Тепер користувач міг милуватися 256-ма кольорами, що однозначно робило роботу більш приємною, хоча основні елементи інтерфейсу залишилися без істотних змін.

Якщо говорити про поліпшення функціональних, то вперше підтримувався захищений режим роботи процесора, а трохи більш пізні Windows 3.1 і 3.11 відкривали нові горизонти в роботі з мережами і мультимедіа. У версії 3.1 вперше з'явився системний реєстр. Windows 3.хх була успішною системою і з точки зору маркетингу компанії - вона розійшлася величезним тиражем. Програма звукозапису і нова колірна палітра Windows 3.1
Паралельно розвивалося сімейство ОС Windows NT, але в плані інтерфейсу взаємодії з користувачем вони практично не відрізнялися від розглянутих операційних систем від Microsoft.
РеволюцияИменно таким гучним словом варто назвати появу кнопки "Пуск!" і "Робочого столу" Windows 95. Разом з ними ми отримали добре знайомі ярлики, "Провідник", "Панель задач" і фантастичні звукові ефекти. Нова версія підтримувала 16-бітний і 32-бітний колір. Можна бути абсолютно впевненим у тому, що будь-який сучасний користувач ПК не заплутався б у Windows 95, якщо раптом виникне якась незвичайна необхідність попрацювати з цією ОС. Windows 95. Start it up!
Інтерфейси Windows 98 і Windows 98 SE не являли собою нічого принципово нового і практично не відрізнялися один від одного і незначно відрізнялися від Windows 95. Хоч Windows 98 і отримала безліч нових функцій, але без деяких незначних елементів интерфейсаона виглядала абсолютно ідентично своєї прародительки.

Журнал "PC World" часів виходу Windows 98 давав приблизно наступну рекомендацію: "Якщо ви хочете отримати Windows 95 з усіма доповненнями і виправленими помилками на одному диску - купуйте Windows 98".

Але саме Windows 95 слід вважати революційним кроком вперед завдяки народженню відомої кнопки "Пуск!" і "Робочого столу". Певний комфорт для користувача створювало і широке застосування контекстних меню. Інтерфейс Windows 98. Quick launch - один з небагатьох нових елементів інтерфейсу
Паралельний світ
Windows NT ранніх версій - набагато менш популярний, і, можна сказати, нішевий продукт Microsoft, який, тим не менш, зіграв важливу стратегічну роль в історії компанії. Незважаючи на те, що зовнішній вигляд інтерфейсу Windows NT зазвичай майже повністю відповідав такому в поточній версії Windows, це була зовсім інша ОС, коріння розвитку якої сягають у часи співпраці Microsoft і IBM.

З 1985 року компанії спільно працюють новою операційною системою. Перші її версії CP-DOS і OS/2 1.0 не мали графічного інтерфейсу, а в 1988 році з'явилася OS/2 1.1, що була, як дві краплі води схожа на Windows 2.1.
У 1990 році компанії припинили співпрацю в силу ідеологічних розбіжностей, IBM продовжує розробку OS/2, а кілька виснажена розробкою безлічі продуктів одночасно Microsoft вирішує практично повністю переробити цю операційну систему. За рішенням керівництва компанії ще не випущена NT, OS/ 2 отримує назву Windows NT (це пов'язано з впізнаваністю назви комерційно успішного продукту - Windows 3.0).

В 1993 році була випущена Windows NT 3.1. Зовні вона, знову ж, мало відрізнялася від поточної версії Windows. Переваги і перспективи цієї ОС ховалися під її капотом. Нова Windows NT повинна була стати наднадійною, повинна була працювати на машинах з ЦП різних архітектур і, крім цього, повинна була дозволяти запускати програми, написані для Windows, MS-DOS і OS/2.

Окремим завданням була конкуренція з Novell по частині мережевих рішень. Для досягнення цих цілей були зроблені конкретні технічні рішення. Надійність передбачала стійкість ОС до додатків або обладнання, які містили потенційні помилки, це досягалося ізоляцією ядра і обмеженням доступу до нього додатків.

Для забезпечення роботи з ЦП різних архітектур код ОС був написаний на мові програмування С та частково на асемблері. З метою підтримки додатків, написаних для Windows, MS-DOS і OS/2, були реалізовані особливі механізми функціонування API. В ядро були перенесені частини коду відповідають за мережеву підсистему для забезпечення її кращої швидкодії. Windows NT 3.1 - перша повністю 32-х розрядна ОС від Microsoft.
У 1994 році з випуском Windows NT 3.5 Microsoft вперше поділяє нову ОС на дві версії - серверну і для робочої станції. Крім безлічі технічних поліпшень, оновився інтерфейс - він відповідає популярної Windows 3.1/3.11. Версія NT 3.5 з виправленими помилками і мінімальною кількістю нових функцій (хоча серед них були і досить важливі) отримала індекс 3.51.
Windows NT 4.0 - остання Windows з буквами NT у назві та перша NT з підтримкою Direct X. Windows NT 4.0 з'явилася трохи згодом Windows 95 і зовні була їй ідентична. Microsoft випустила 6 сервіс паків (7, якщо враховувати SP6a) що забезпечило практично ідеальну стабільність даної ОС і забезпечило їй фантастичну популярність в будь-якому середовищі, де критично важливим було безпомилкове функціонування системи.
Наступна Windows NT, а саме її п'ята версія вже мала цифровий індекс 2000 і була в деякому роді комбінацією найкращого з лінійки Windows 9x і NT.
Сімейство Windows NT заклало основи і логіку функціонування внутрішніх механізмів операційних систем від Microsoft на роки вперед, але, тим не менш, у плані графічного інтерфейсу взаємодії з користувачем жодна з версій не несла з собою нічого дійсно важливого.
Самий оригінальний інтерфейс або "Привіт, Боб!"
У 1995 році Microsoft зробила спробу випустити оболонку для ОС Windows з принципово новим інтерфейсом. Після завантаження Bob користувач бачив зображення будинку з різними кімнатами, зовнішній вигляд яких можна було налаштовувати під себе. В кожній кімнаті можна було розміщувати тематично підібрані ярлики додатків, так що ще в 1995 році ми могли почути популярне нині слово "скевоморфизм" (хоч його сенс і відрізняється трохи). Собака-помічник знайома нам по Office і Windows XP
Незважаючи сміливу і новаторську ідею, "Боб" провалився і був вкрай погано оцінений критиками.
Об'єднання лінійок ОС і "епоха застою" в розвитку користувальницького інтерфейсу
У лютому і вересні 2000 року виходять Windows 2000 і Windows ME відповідно - дуже різні всередині і дуже схожі зовні. У них обох з'являється провісник нової епохи взаємодії людина-комп'ютер - вперше з'являється Екранна клавіатура" для сенсорного введення, більш нічого значущого в плані інтерфейсу дані ОС не несуть.
Інтерфейс Windows 98. Quick launch - один з небагатьох нових елементів інтерфейсу
Windows XP, яка з'явилася в 2001 році, могла похвалитися повністю переробленим зовнішнім виглядом інтерфейсу (тема "Luna"), принципові елементи якого залишилися без змін, за винятком нового меню "Пуск".

Заголовок вікна і кнопки управління вікном стали більшими, їх розмір залишиться відносно великий і в наступних версіях Windows - Vista, 7 і 8. Це спрощує керування ОС за допомогою сенсорного введення. Windows Vista і 7 візуально відрізнялися від XP новою темою інтерфейсу Aero, головною особливістю якої була прозорість. В Vista дебютували "Гаджети робочого столу, які, втім, не стали популярними. Vista так само стала останньої ОС від Microsoft, в якій можна було включити класичне меню "Пуск!" (як в Windows 95).
В цілому в період часу починаючи з Windows 95 і закінчуючи Windows 7 не було зроблено жодної зміни, яке принципово міняло б характер взаємодії користувача і ОС. Все необхідне для комфортного використання ОС є і у інтерфейсі Windows 95, від версії до версії ми виділи лише еволюційні зміни і всіх це влаштовувало. Пуск-пуск-запуск!
Кінець або новий початок?
Якщо зіставити в часі зміни інтерфейсу операційних систем з актуальними способами введення інформації і їх популярністю, то цілком очевидно, що:
 
 • Windows 1.0 - піонер операційних систем з віконним графічним інтерфейсом та можливістю керування за допомогою миші і клавіатури.
 • Windows 3.0 - перша популярна операційна система Microsoft з графічним інтерфейсом.
 • Windows 95-98-98SE-2000-ME-XP-Vista-7 закріплюють успіх і позиції Microsoft на ринку ОС. У цьому ряду варто виділити, мабуть, Windows Vista - в плані розвитку графічного інтерфейсу вона не виділяється із загального ряду, але прохолодно прийнята громадськістю.
 • Windows 8 - піонер операційних систем з віконним інтерфейсом, "тайлами" і можливістю керування за допомогою миші, клавіатури і сенсорного екрану (пальцями).
 • Windows 8.1 Основний екран Фото: Microsoft
  Windows 8 поєднала в собі, здається, неможливе, і, ймовірно, не всім подобається ця комбінація інтерфейсів. Але повернемося на три десятиліття в минуле до першої версії Windows. Такий же холодний прийом, такі ж незадоволені користувачі, які пізніше щиро полюбили нові версії цієї чудової ОС.

  Зізнаюся, я не в захваті від Windows 8, але я вірю і сподіваюся, що у Microsoft вийде виправити помилки, реалізувати всі свої ідеї і створити нову і зручну ОС. Адже коли-то вийшло.

  pkhelp.net.ua

  Останні новини

  Новини інтернету 20.10.2017

  Поставки ігрових

  Поставки моніторів ігрової спрямованості за

  Hard новини 19.10.2017

  Apple вдвічі зменшила

  Джерело, близьке до ланцюжку поставок,

  Новини інтернету 19.10.2017

  Samsung представила

  Samsung в ході свого заходи Samsung Developer

  Новини інтернету 19.10.2017

  Протокол, 13 років

  Фахівці з'ясували, що хакерам вдалося зламати

  Software новини 19.10.2017

  Google Фото навчився

  Компанія Google регулярно покращує свої

  Software новини 19.10.2017

  Сервіс Am.ru представив

  Сервіс автомобільних оголошень Am.ru оголосив про

  Головне на ПК-манія 

  Оголошена вартість GeForce GTX ...

  Компанія NVIDIA оголосила рекомендовані роздрібні ціни на графічний прискорювач GeForce GTX 1080 ...

  Школярка знайшла спосіб боротьби з ...

  Учениця середньої школи в штаті Іллінойс Тріша Прабгу стала фіналісткою конкурсу юних науковців ...

  У самому дивному мобільному ...

  Творці самого мінімалістичного месенджера Yo, про який ми писали раніше, оновили свій додаток для ...

  Відео дня

  Живі додатки

  AutoCAD і AutoCAD LT для ...

  Корпорація Autodesk анонсувала вихід 2015 версії систем ...

  Solar System 3D 1.0.12

  Solar System 3D - відмінний тривимірний скрінсейвер з ...

  Real Estate Agency 12.0.1

  Real Estate Agency - програма для ведення роботи будь-якого ...

  1-st order low-pass filter ...

  1-st order low-pass filter - безкоштовний VST-плагін з ...

  • Prev
  • software
  Scroll to top