Софт-line:
SPlayer 4.8.2 -- "SPlayer - універсальний медіапрогравач від китайських розробників з ..." -- 19 січня 2020
Нагадувач TiMemory 1.1.2.4 beta -- "Нагадувач TiMemory - програма здійснює видачу нагадувань за ..." -- 19 січня 2020
SunsetScreen 1.32 -- "SunsetScreen - програма, за допомогою якої можна налаштувати ..." -- 18 січня 2020
EarthDesk 7.2.2 -- "EarthDesk - цікаве додаток для відображення на Вашому робочому столі ..." -- 17 січня 2020
RAD Studio 10.3.3 -- "RAD Studio - найбільш повна платформа розробки додатків для Windows ..." -- 17 січня 2020
Rainlendar Lite 2.15.2 -- "Rainlendar Lite - безкоштовний багатоплатформовий календар з функцією ..." -- 17 січня 2020
Brackets 1.14.1 -- "Brackets - легкий, але потужний, сучасний текстовий редактор від ..." -- 17 січня 2020
Сніг на робочому столі 1.4.1 -- "Сніг на робочому столі - невелика, безкоштовна програма, за допомогою ..." -- 17 січня 2020
InstallAware X11 (28.00.0.2020) -- "InstallAware - платформа для автоматичного створення інсталяційних ..." -- 17 січня 2020
CQtDeployer 1.3.2 -- "CQtDeployer - це програма призначена для вилучення всіх залежних ..." -- 17 січня 2020


Видання Network World опублікувало своє бачення найближчого майбутнього центрів обробки даних. Що ж нас чекає в 2020 році?

1. Інтернет речей як причина появи локальних ЦОД

Інтернет речей генерує великий обсяг інформації і є одним з факторів зростання центрів обробки даних (ЦОД). Раніше ЦОД мали лише у великих містах у зв'язку з потребою якісного електроживлення та інфраструктурою. Однак акцент зміщується в бік обчислень на кордоні мережі (інформація від датчиків, лічильників, безлічі локальних пристроїв), все це потрібно обробляти на місцях, так що потреба в локальних ЦОД значно зросте.

2. Впровадження мережевих прискорювачів

Big Data і штучний інтелект (ШІ) породжують величезні обсяги даних, для обробки яких потрібні потужні чіпи в мережевих пристроях, або ресурси центрального процесора. Тому на ринку з'являється все більше «розумних» мережевих прискорювачів начебто Mellanox ConnectX, що дозволяють розвантажити центральний процесор і значно підвищити швидкість обміну даними.

3. Використання NVMe-over-fabric

NVMe — це інтерфейс, розроблений для SSD накопичувачів, який має низку важливих переваг порівняно з SATA: значно менші затримки доступу до даних і високу ступінь паралелізму при обробці запитів. Для підключення дисків використовується шина PCI-express.

У NVMe була одна проблема – диски могли взаємодіяти тільки з фізичним сервером, в якому вони були встановлені, при зверненні по мережі значно зростали затримки і падала швидкість доступу до даних. NVMe-over-fabric (NVMeoF) — важливий крок вперед. Дана технологія дозволяє значно підвищити швидкість обміну даними NVMe-дисків по мережі між різними серверами.

4. Здешевлення storage-class пам'яті

Storage-class memory (SCM) — це пам'ять у форм-факторі DRAM, яка може функціонувати як SSD, але при цьому має швидкість близьку до звичайної DRAM. Типовим прикладом SCM є Intel Optane DCPMM. Intel постійно вдосконалює свою технологію, і є надія, що це дозволить знизити ціни на SCM, т. к. на даний момент 512-Гбайт модуль Optane коштує більше $8000. Це дешевше DRAM, але все одно чимало. Крім того, конкуренцію Intel складе Micron QuantX, так і корейська SK Hynix теж збирається вивести на ринок SCM-продукт. А у Samsung вже є Z-SSD.

5. Автоматизація ІЇ на серверах провідних брендів

Всі провідні виробники серверів додають ІЇ у свої системи, щоб позбавити адміністраторів від рутинної роботи. На даний момент лідирує Oracle з власними напрацюваннями — від ОС і стека додатків до програмного забезпечення. HPE, DELL і Lenovo планують впроваджувати свої розробки. Виробники другого ешелону, які займаються тільки «залізом», такі як Supermicro і Inspur, поки що відстають.

6. Уповільнення міграції в хмари

Ще зовсім недавно багато організації планували закрити свої дата-центри і повністю перейти в хмару, проте останнє дослідження IDC CloudPulse показує, що в наступному році 86% підприємств планують перенести робочу навантаження із загальнодоступних сервісів в приватні. Недавнє опитування Nutanix показав, що 73% респондентів повідомили, що переносять деякі додатки з хмари в свій ЦОД. Основною причиною була названа безпека.

7. Зростання проблеми зберігання даних

Зростанням обсягів інформації нікого не здивуєш, той же IoT з першого пункту цього тільки посприяє. Однак проблема не тільки в об'ємі, але і в самих підходах до зберігання. IDC вказує на те, що тільки 10% корпоративних даних використовуються часто. Ще до 30% звертаються рідко, а 60% здебільшого зберігаються без діла. Так що незабаром все більше будуть замислюватися про те, які дані і куди (SSD, HDD, стрічки) слід зберігати.

8. Більше процесорів, різних і швидких

На зміну класичним серверів, обладнаних тільки x86 CPU, приходять нові машини. Все частіше в них використовуються GPU, специализрованные прискорювачі ІЇ та інших завдань. Крім того, є й альтернативні платформи в особі ARM. Все це призводить до збільшення потреб в охолодженні і впровадження СЖО. Змінюється і програмний стек.

Головне на ПК-манія

Приставка Sony PlayStation 5 показана в новому ...

В останні пару місяців в Мережу потрапляє велика кількість зображень, на яких нібито зображена ...

IT новини 2020-01-19 07:40:24

Керівництво Xiaomi натякає на смартфон зі 100-Мп ...

Керівництво Xiaomi продовжує інтригувати користувачів свіжими подробицями про флагманських ...

Hard новини 2020-01-19 07:39:52

З'явилися нові подробиці про доступне планшеті ...

Інформація про підготовку до дебюту недорогого планшета Samsung з підтримкою стилуса S Pen ходить ...

Hard новини 2020-01-19 07:38:45

Відео дня

Живі додатки

Робота з текстом

Clipboardic 1.11

Clipboardic - невелика утиліта, яка відстежує дії користувача з буфером обміну, і кожен раз коли Ви копіюєте в буфер обміну, то

Файли та диски

FBackup 8.0.147

FBackup - програма для автоматичного резервного копіювання на будь-який USB/Firewire накопичувач, локальний, або мережевий диск.

  • Prev
  • software
Scroll to top