Софт-line:
Booknizer 10.0 -- "Booknizer - функціональний каталогізатор книг, який дозволяє ..." -- 07 квітня 2020
Ammyy Admin 3.9 -- "Ammyy Admin - невелика портативна програма, за допомогою якої можна ..." -- 07 квітня 2020
Resistor 2.1.0.2 -- "Resistor - калькулятор кольорове маркування резисторів, який допоможе ..." -- 06 квітня 2020
Рісовалка для дітей (Машинки) 1.0 -- "Рісовалка для дітей (Машинки) - програма яка однозначно сподобається ..." -- 06 квітня 2020
Універсальний облік 2.1.0.10 -- "Універсальний облік - це інформаційна платформа для створення та ..." -- 05 квітня 2020
Serv-U 15.1.7 -- "Serv-U - потужна і проста в управлінні утиліта, яка перетворює ..." -- 04 квітня 2020
DNS Jumper 2.2 -- "DNS Jumper - невелике безкоштовний додаток для швидкого перемикання ..." -- 03 квітня 2020
Web Proxy Checker 2.24 -- "Web Proxy Checker - програма для перевірки SOCKS4/SOCKS5/HTTP/HTTPS ..." -- 03 квітня 2020
Download Analyzer 1.8 -- "Download Analyzer - аналізатор лог файлів веб-серверів ..." -- 02 квітня 2020
DNSDataView 1.60 -- "DNSDataView - утиліта являє собою альтернативу для стандартного ..." -- 02 квітня 2020


Видання Network World опублікувало своє бачення найближчого майбутнього центрів обробки даних. Що ж нас чекає в 2020 році?

1. Інтернет речей як причина появи локальних ЦОД

Інтернет речей генерує великий обсяг інформації і є одним з факторів зростання центрів обробки даних (ЦОД). Раніше ЦОД мали лише у великих містах у зв'язку з потребою якісного електроживлення та інфраструктурою. Однак акцент зміщується в бік обчислень на кордоні мережі (інформація від датчиків, лічильників, безлічі локальних пристроїв), все це потрібно обробляти на місцях, так що потреба в локальних ЦОД значно зросте.

2. Впровадження мережевих прискорювачів

Big Data і штучний інтелект (ШІ) породжують величезні обсяги даних, для обробки яких потрібні потужні чіпи в мережевих пристроях, або ресурси центрального процесора. Тому на ринку з'являється все більше «розумних» мережевих прискорювачів начебто Mellanox ConnectX, що дозволяють розвантажити центральний процесор і значно підвищити швидкість обміну даними.

3. Використання NVMe-over-fabric

NVMe — це інтерфейс, розроблений для SSD накопичувачів, який має низку важливих переваг порівняно з SATA: значно менші затримки доступу до даних і високу ступінь паралелізму при обробці запитів. Для підключення дисків використовується шина PCI-express.

У NVMe була одна проблема – диски могли взаємодіяти тільки з фізичним сервером, в якому вони були встановлені, при зверненні по мережі значно зростали затримки і падала швидкість доступу до даних. NVMe-over-fabric (NVMeoF) — важливий крок вперед. Дана технологія дозволяє значно підвищити швидкість обміну даними NVMe-дисків по мережі між різними серверами.

4. Здешевлення storage-class пам'яті

Storage-class memory (SCM) — це пам'ять у форм-факторі DRAM, яка може функціонувати як SSD, але при цьому має швидкість близьку до звичайної DRAM. Типовим прикладом SCM є Intel Optane DCPMM. Intel постійно вдосконалює свою технологію, і є надія, що це дозволить знизити ціни на SCM, т. к. на даний момент 512-Гбайт модуль Optane коштує більше $8000. Це дешевше DRAM, але все одно чимало. Крім того, конкуренцію Intel складе Micron QuantX, так і корейська SK Hynix теж збирається вивести на ринок SCM-продукт. А у Samsung вже є Z-SSD.

5. Автоматизація ІЇ на серверах провідних брендів

Всі провідні виробники серверів додають ІЇ у свої системи, щоб позбавити адміністраторів від рутинної роботи. На даний момент лідирує Oracle з власними напрацюваннями — від ОС і стека додатків до програмного забезпечення. HPE, DELL і Lenovo планують впроваджувати свої розробки. Виробники другого ешелону, які займаються тільки «залізом», такі як Supermicro і Inspur, поки що відстають.

6. Уповільнення міграції в хмари

Ще зовсім недавно багато організації планували закрити свої дата-центри і повністю перейти в хмару, проте останнє дослідження IDC CloudPulse показує, що в наступному році 86% підприємств планують перенести робочу навантаження із загальнодоступних сервісів в приватні. Недавнє опитування Nutanix показав, що 73% респондентів повідомили, що переносять деякі додатки з хмари в свій ЦОД. Основною причиною була названа безпека.

7. Зростання проблеми зберігання даних

Зростанням обсягів інформації нікого не здивуєш, той же IoT з першого пункту цього тільки посприяє. Однак проблема не тільки в об'ємі, але і в самих підходах до зберігання. IDC вказує на те, що тільки 10% корпоративних даних використовуються часто. Ще до 30% звертаються рідко, а 60% здебільшого зберігаються без діла. Так що незабаром все більше будуть замислюватися про те, які дані і куди (SSD, HDD, стрічки) слід зберігати.

8. Більше процесорів, різних і швидких

На зміну класичним серверів, обладнаних тільки x86 CPU, приходять нові машини. Все частіше в них використовуються GPU, специализрованные прискорювачі ІЇ та інших завдань. Крім того, є й альтернативні платформи в особі ARM. Все це призводить до збільшення потреб в охолодженні і впровадження СЖО. Змінюється і програмний стек.

Головне на ПК-манія

Должность php разработчик

Наверное, большинство современных людей, особенно мальчишки, мечтают в будущем стать и овладеть IT ...

Software новини 2020-03-19 17:17:01

Класичні настільні ігри: цікаві та веселі

Настільні ігри, або настолки – цікавий та веселий спосіб провести час з рідними, або друзями. ...

Hard новини 2020-02-21 07:57:16

Samsung Galaxy Fold 2 вийде з новим стилусом S ...

Після недавніх новин про Galaxy Fold 2 настав час ще трохи розповісти про його дизайні. Згідно ...

IT новини 2020-02-19 18:00:29

Відео дня

Живі додатки

Мультимедіа

Bigasoft Audio Converter 4.2.8

Bigasoft Audio Converter - простий у використанні аудіо конвертер, який дозволяє користувачеві швидко і легко конвертувати

Графіка та дизайн

Шаблони і форми СПДС 1.0

Шаблони і форми СПДС - набір шаблонів і форм стандарту СПДС призначений для розробки проектної і робочої документації для

  • Prev
  • software
Scroll to top