Софт-line:
NonCompressibleFiles 2.83 -- "NonCompressibleFiles - невелика безкоштовна програма, яка дозволяє ..." -- 18 вересня 2018
SigmaCAD 1.1.0.646 -- "SigmaCAD - додаток яке призначене для виконання стандартних обчислень ..." -- 17 вересня 2018
VMware OS Optimization Tool b1094 -- "VMware OS Оптимізація Tool - безкоштовна програма для оптимізації ..." -- 15 вересня 2018
Movavi СлайдШОУ 4.2.0 -- "Movavi СлайдШОУ - проста і зручна у використанні програма, що ..." -- 13 вересня 2018
Steganos Safe 20.0.0 Rev 12366 -- "Steganos Safe - програма, яка дозволяє надійно захистити ..." -- 13 вересня 2018
ASAP Utilities 7.4 -- "ASAP Utilities - це, мабуть, одна з найпопулярніших надбудови MS ..." -- 13 вересня 2018
ReIcon 1.8 -- "ReIcon - не вимагає установки утиліта для управління іконками ..." -- 13 вересня 2018
Advanced TIFF Editor 4.18.6.25 -- "Advanced TIFF Editor - потужний переглядач і редактор для файлів ..." -- 13 вересня 2018
SysExporter 1.76 -- "SysExporter - проста утиліта для витягання даних з сторонніх ..." -- 12 вересня 2018
DiskMax 6.02 -- "DiskMax - інструмент для очищення комп'ютера від сміття та ..." -- 08 вересня 2018


По мірі того як хмарні сховища отримують все більше поширення, безпека даних стає все більш серйозною проблемою.

Компанії та навчальні заклади постійно розширюють використання таких сервісів, як , а багато окремі користувачі також зберігають файли , , , , , і т. п.. Всі вони, без сумніву, зацікавлені в тому, щоб зберігати свою інформацію в таємниці.

Мільйони користувачів могли б зберігати дані в Інтернеті, якби були впевнені в їх безпеці.

Дані в хмарі майже завжди зберігаються в зашифрованому вигляді, тому зловмисникові необхідно зламати шифр, перш ніж він зможе прочитати інформацію. Крім того, існують відносно прості способи, за допомогою яких користувачі можуть підвищити безпеку своїх даних крім того, що вбудовано в самі системи, які вони використовують.

Хто володіє ключами?

Комерційні системи хмарного зберігання кодують дані кожного користувача за допомогою спеціального ключа шифрування. Зашифровані цим ключем файли виглядають як тарабарщина, а не значущі дані.

Але у кого є цей ключ? Він може зберігатися або на самому сервісі, або окремих користувачів. Більшість служб зберігають ключ шифрування самостійно, дозволяючи своїм систем переглядати і обробляти дані користувача, такі як дані індексування для майбутніх пошуків. Ці служби також отримують доступ до ключа, коли користувач входить в систему з паролем, розблокуємо дані для використання. Це набагато зручніше, ніж коли користувачі самостійно зберігають ключі шифрування.

Але це також менш безпечно: як і звичайні ключі від вхідних дверей або автомобіля, якщо вони у когось є, то вони можуть бути вкрадені або використані без відома власника.

Також деякі служби хмарного зберігання даних можуть мати недоліки у своїх системах безпеки, які роблять уразливими дані користувачів.

Дозвіл користувачам зберігати контроль

Кілька менш популярних хмарних сервісів, в тому числі і вимагають від користувачів завантажувати і викачувати файли через клієнтські додатки, які включають функції шифрування. Ця додаткова міра безпеки дозволяє користувачам зберігати ключі шифрування самостійно. Ціна цієї додаткової безпеки даних — це відмова від деяких функцій, таких як можливість пошуку серед своїх хмарних даних, оскільки система не має до них доступ і не може проіндексувати.

Ці сервіси також не ідеальні — існує ймовірність того, що їх власні програми можуть бути скомпрометовані або зламані, що дозволяє зловмисникові викрасти файли користувача до того, як вони будуть зашифровані під час завантаження або після вивантаження і розшифровки. Крім того, постачальник зашифрованих хмарних послуг може навіть вбудувати деякі функції в свій додаток, зробивши дані вразливими. І, звичайно ж, якщо користувач втрачає пароль і/або ключ шифрування, то його дані будуть безповоротно втрачені.

В одному новому мобільному додатку кажуть, що воно може зберігати фотографії в смартфоні в зашифрованому вигляді з моменту їх отримання. Можуть виникнути інші нові послуги, що пропонують аналогічну захист для інших типів даних, хоча користувачі повинні бути напоготові із потенційної можливості крадіжки інформації протягом тих кількох хвилин після того, як фотографія зроблена до того, як вона буде зашифрована і збережена.

Захисти себе сам

Щоб максимально підвищити безпеку хмарних сховищ, найкраще об'єднати різні підходи.

Перед завантаженням даних хмара спочатку зашифруйте їх на своєму комп'ютері за допомогою власного програмного забезпечення. Завантажте закодований файл в хмару. Щоб отримати доступ до файлу знову, увійдіть в сервіс, вивантажите його на свій комп'ютер і розшифруйте самостійно.

Це, звичайно, не дозволяє користувачам скористатися перевагами багатьох хмарних сервісів, таких як живе редагування загальних документів і пошук у хмарних файлах. Хмарний сервіс також може змінювати дані, змінюючи зашифрований файл перед його завантаженням. І це призведе до того, що користувач потім не зможе його розшифрувати.

Найкращим способом захисту від цього є використання автентичного шифрування. Цей метод зберігає не тільки зашифрований файл, але і додаткові метадані, які дозволяють користувачеві визначити, чи був файл змінено з моменту його створення.

У кінцевому рахунку, для людей, які не можуть і не хочуть вчитися програмувати, є два основних варіанти: знайти службу хмарного сховища з надійним завантаженим програмним забезпеченням, яке має відкритий вихідний код і цей код був перевірений незалежними фахівцями у сфері безпеки. Або використовувати надійне програмне забезпечення для шифрування з відкритим вихідним кодом для шифрування ваших даних перед завантаженням у хмару; вони доступні для всіх операційних систем і, як правило, безкоштовні або дуже дешеві.

Головне на ПК-манія

Кількість кіберзагроз у сегменті Інтернету речей стрімко зростає

Дослідження, проведене «Лабораторією Касперського», говорить про те, що мережеві зловмисники все ...

Новини інтернету 2018-09-18 17:34:11

Дата-центри втричі збільшили частку доходів від хмарних сервісів в Росії

Оператори комерційних центрів зберігання і обробки даних в Росії заробили на надання хмарних ...

Hard новини 2018-09-18 17:33:37

«Інформзахист» залучила до співпраці блокчейн-компанію Bitfury

Російський системний інтегратор в області інформаційної безпеки «Інформзахист» оголосив про ...

Software новини 2018-09-18 16:27:09

Відео дня

Живі додатки

Електронні книги

Книга правильних студентів 1.0

Книга правильних студентів - ця книга заклик до дії, сміливості і зухвалості. Для тих, хто прагне отримати від студентського

Мультимедіа

MediaHuman YouTube Downloader 3.9.8.22

MediaHuman YouTube Downloader - зручний додаток за допомогою якого можна швидко і легко завантажити потрібний відеокліп або

  • Prev
  • software
Scroll to top