Софт-line:
Soft4Boost Video to Device 6.2.5.181 -- "Soft4Boost Video to Device - корисний і зручний інструмент, який ..." -- 18 березня 2019
TrustViewer 1.7.20 -- "TrustViewer - програма, яка допоможе налаштувати віддалений доступ до ..." -- 18 березня 2019
Hide My IP 1.0.31 для Google Chrome, Firefox -- "Hide My IP - зручне розширення для браузерів Google Chrome і Firefox ..." -- 18 березня 2019
Фотомайстер 6.15 -- "Фотомайстер - потужна програма для швидкого і якісного редагування ..." -- 18 березня 2019
Family Tree Builder 8.0.8516 -- "Family Tree Builder - одна з кращих програм для складання свого ..." -- 18 березня 2019
NTI Amiti Antivirus 25.0.410.0 -- "NTI Amiti Antivirus - потужне антивірусне рішення на основі движка ..." -- 18 березня 2019
Any Burn 4.4 -- "Any Burn - невелика безкоштовна утиліта для роботи з CD/DVD/Blue-ray ..." -- 18 березня 2019
AnyToISO Lite 3.9.4 -- "AnyToISO - інструмент для створення ISO-образу з даними з інших ..." -- 18 березня 2019
Dont Sleep 5.15 -- "Dont Sleep - портативна безкоштовна утиліта, яка може тимчасово ..." -- 18 березня 2019
SmartFTP 9.0.2642.0 -- "SmartFTP - FTP клієнт, з легко налаштованим эксплорероподобным ..." -- 18 березня 2019


По мірі того як хмарні сховища отримують все більше поширення, безпека даних стає все більш серйозною проблемою.

Компанії та навчальні заклади постійно розширюють використання таких сервісів, як , а багато окремі користувачі також зберігають файли , , , , , і т. п.. Всі вони, без сумніву, зацікавлені в тому, щоб зберігати свою інформацію в таємниці.

Мільйони користувачів могли б зберігати дані в Інтернеті, якби були впевнені в їх безпеці.

Дані в хмарі майже завжди зберігаються в зашифрованому вигляді, тому зловмисникові необхідно зламати шифр, перш ніж він зможе прочитати інформацію. Крім того, існують відносно прості способи, за допомогою яких користувачі можуть підвищити безпеку своїх даних крім того, що вбудовано в самі системи, які вони використовують.

Хто володіє ключами?

Комерційні системи хмарного зберігання кодують дані кожного користувача за допомогою спеціального ключа шифрування. Зашифровані цим ключем файли виглядають як тарабарщина, а не значущі дані.

Але у кого є цей ключ? Він може зберігатися або на самому сервісі, або окремих користувачів. Більшість служб зберігають ключ шифрування самостійно, дозволяючи своїм систем переглядати і обробляти дані користувача, такі як дані індексування для майбутніх пошуків. Ці служби також отримують доступ до ключа, коли користувач входить в систему з паролем, розблокуємо дані для використання. Це набагато зручніше, ніж коли користувачі самостійно зберігають ключі шифрування.

Але це також менш безпечно: як і звичайні ключі від вхідних дверей або автомобіля, якщо вони у когось є, то вони можуть бути вкрадені або використані без відома власника.

Також деякі служби хмарного зберігання даних можуть мати недоліки у своїх системах безпеки, які роблять уразливими дані користувачів.

Дозвіл користувачам зберігати контроль

Кілька менш популярних хмарних сервісів, в тому числі і вимагають від користувачів завантажувати і викачувати файли через клієнтські додатки, які включають функції шифрування. Ця додаткова міра безпеки дозволяє користувачам зберігати ключі шифрування самостійно. Ціна цієї додаткової безпеки даних — це відмова від деяких функцій, таких як можливість пошуку серед своїх хмарних даних, оскільки система не має до них доступ і не може проіндексувати.

Ці сервіси також не ідеальні — існує ймовірність того, що їх власні програми можуть бути скомпрометовані або зламані, що дозволяє зловмисникові викрасти файли користувача до того, як вони будуть зашифровані під час завантаження або після вивантаження і розшифровки. Крім того, постачальник зашифрованих хмарних послуг може навіть вбудувати деякі функції в свій додаток, зробивши дані вразливими. І, звичайно ж, якщо користувач втрачає пароль і/або ключ шифрування, то його дані будуть безповоротно втрачені.

В одному новому мобільному додатку кажуть, що воно може зберігати фотографії в смартфоні в зашифрованому вигляді з моменту їх отримання. Можуть виникнути інші нові послуги, що пропонують аналогічну захист для інших типів даних, хоча користувачі повинні бути напоготові із потенційної можливості крадіжки інформації протягом тих кількох хвилин після того, як фотографія зроблена до того, як вона буде зашифрована і збережена.

Захисти себе сам

Щоб максимально підвищити безпеку хмарних сховищ, найкраще об'єднати різні підходи.

Перед завантаженням даних хмара спочатку зашифруйте їх на своєму комп'ютері за допомогою власного програмного забезпечення. Завантажте закодований файл в хмару. Щоб отримати доступ до файлу знову, увійдіть в сервіс, вивантажите його на свій комп'ютер і розшифруйте самостійно.

Це, звичайно, не дозволяє користувачам скористатися перевагами багатьох хмарних сервісів, таких як живе редагування загальних документів і пошук у хмарних файлах. Хмарний сервіс також може змінювати дані, змінюючи зашифрований файл перед його завантаженням. І це призведе до того, що користувач потім не зможе його розшифрувати.

Найкращим способом захисту від цього є використання автентичного шифрування. Цей метод зберігає не тільки зашифрований файл, але і додаткові метадані, які дозволяють користувачеві визначити, чи був файл змінено з моменту його створення.

У кінцевому рахунку, для людей, які не можуть і не хочуть вчитися програмувати, є два основних варіанти: знайти службу хмарного сховища з надійним завантаженим програмним забезпеченням, яке має відкритий вихідний код і цей код був перевірений незалежними фахівцями у сфері безпеки. Або використовувати надійне програмне забезпечення для шифрування з відкритим вихідним кодом для шифрування ваших даних перед завантаженням у хмару; вони доступні для всіх операційних систем і, як правило, безкоштовні або дуже дешеві.

Головне на ПК-манія

Можливе перше офіційне фото смартфона Google Pixel 4 XL злито в Мережу

Ресурс Slashleaks поступово стає одним з основних джерел витоків, що стосуються непрезентованих ...

Hard новини 2019-03-18 17:39:50

Ощадбанк відкрив дата-центр «Сколково»

Ощадбанк повідомив про введення в експлуатацію першої черги центру обробки даних в інноваційному ...

Software новини 2019-03-18 17:24:36

Gartner: квартальні поставки серверів істотно зросли

Компанія Gartner оцінила розстановку сил на світовому серверному ринку в останній чверті 2018 ...

Hard новини 2019-03-18 15:34:55

Відео дня

Живі додатки

Безпека

Quick Heal Total Security 16.00 (9.0.24.3)

Quick Heal Total Security - комплексний захист від всіх видів інтернет-загроз, шкідливих програм і крадіжки конфіденційних

Системні програми

Diary from ENOT 1.2

Diary from ENOT - безкоштовний щоденник для створення заміток і зустрічей у календарі. Є можливість синхронізації важливих

  • Prev
  • software
Scroll to top