Софт-line:
MemTest 6.0 -- "MemTest - утиліта призначена для тестування надійності роботи ..." -- 25 вересня 2018
WinAudit 3.2.1 -- "WinAudit Freeware - безкоштовна програма для діагностики ..." -- 24 вересня 2018
Caramba Switcher 2018.09.24 -- "Caramba Switcher - це принципово новий, безкоштовний автоматичний ..." -- 24 вересня 2018
SnagIt 18.2.1 build 1590 -- "SnagIt - основне призначення програми - зняття скріншотів з екрану ..." -- 20 вересня 2018
Active@ UNERASER 12.0 -- "Active@ UNERASER - ефективна утиліта для DOS і Windows, відновлює ..." -- 20 вересня 2018
PhotoStage Slideshow 5.10 -- "PhotoStage Slideshow - зручний і простий у використанні інструмент ..." -- 20 вересня 2018
NVIDIA Inspector 1.9.7.8 -- "NVIDIA Inspector - невелика безкоштовна програма, за допомогою якої ..." -- 20 вересня 2018
Batch It! 6.57 -- "Batch It! - це програма для обробки популярних графічних форматів ..." -- 20 вересня 2018
AOMEI PE Builder 2.0 -- "AOMEI PE Builder - засіб для створення завантажувального носія або ..." -- 19 вересня 2018
Alternate Pic View 2.620 -- "Alternate Pic View - непогана заміна стандартному додатком для ..." -- 19 вересня 2018


Ще не так давно венчурні капіталісти міркували про те, як Bitcoin змінить всю світову валютну систему і відбере у держав функції з нагляду за грошовими операціями. Але сьогодні ця валюта сама бореться за виживання.

Нова реальність почалася 14 січня, коли впливовий розробник Bitcoin Майк Херн про крах проекту і додав, що продав всі свої біткойни. Після цього ціна биткойна впала за один день на 10% – неприємна новина для тих, хто втратив на цьому гроші.

У Bitcoin був серйозний потенціал, але зараз його вже не повернути. Вкрай необхідно створити щось нове.

Більшість грошових і банківських систем, як і раніше непрозорі, неефективні і недешеві.

Візьмемо для прикладу Північноамериканську фондову біржу NASDAQ. Одна з найбільш технічно досконалих бірж у світі. Щоб купити або продати на ній акцію Facebook, закриття угоди потрібно чекати кілька днів. Це абсолютно неприйнятно, угода повинна проходити за мілісекунди.

У Венесуелі, щоб купити хоч що-небудь корисне в супермаркеті, люди стоять у чергах цілодобово, тому що з-за гіперінфляції гроші сильно знецінюються кожен день.

Коли тамтешні робітники-мігранти відправляють гроші своїм сім'ям в Мексиці, Індії чи Африці, оператори грошових переказів відверто вимагають у них гроші – до 5-12% від суми переказу. Навіть у США платіжні процесори і емітенти банківських карт беруть 1-2,5% від кожної транзакції. Цей тягар лежить на всій економіці.

Bitcoin намагався це змінити, але з самого початку страждав від декількох проблем. По-перше, це нерегулиремость і анонімність, в силу чого він швидко став притулком наркоторговців і анархістів. Неймовірна волатильність курсу стала приводом для божевільних спекуляцій. Більшість біткойнів знаходяться у володінні невеликої групи людей, які першими стали просувати систему – пішли порівняння з фінансовою пірамідою.

Обмінні сервіси на базі Bitcoin мали серйозні уразливості. А потім на вудку попалися й венчурні капіталісти.

Деякі з них купили великі суми валюти і почали розкручувати Bitcoin як потужний вибух, який потягне за собою цілий ланцюжок фінансових інновацій у всіх областях, від мобільного банкінгу до миттєвих закордонних переказів. Вони влили мільйони доларів в Bitcoin-стартапи в надії заробити стану.

Але Bitcoin ні зараз, ні тоді не був готовий до широкого впровадження. оголило жорстоку реальність – цілу низку серйозних, хронічних проблем.

Наприклад, понад 50% всіх видобувних потужностей контролюють майнеры з Китаю, які пов'язані з іншою екосистемою Bitcoin через Великий китайський фаєрвол. Це уповільнює роботу всієї системи подібно поганому Wi-Fi в готелі, за словами Херна. А ще це дає китайської Народної армії стратегічний контроль над усією світовою валютою.

Розподілена мережа Bitcoin здатна обробляти лише кілька транзакцій за секунду. Це викликає непередбачувані затримки при обробці транзакцій та інші вкрай небажані в грошовій системі тенденції. Наприклад, в моменти пікових навантажень комісії в Bitcoin можуть бути вище, ніж по банківських картах.

Але і це ще не все: в співтоваристві Bitcoin ведеться ціла громадянська війна. Його члени займаються цензурою дебатів і атакують сервери один одного. Крихітний комітет з п'яти головних розробників, контролюючий код Bitcoin, перетворився в Зоряну палату, яка вершить долі технології.

Все це вже серйозно вдарило по репутації – і гаманцях – багатьох венчурних капіталістів. Але деякі з них продовжують активно захищати Bitcoin.

Настав час визнати, що Bitcoin в його нинішньому вигляді має зникнути й поступитися дорогу інноваціям на основі технології блокової ланцюга, яка лежить в його основі.

Блокова ланцюг – це прозора база транзакцій, яка одночасно зберігається на безлічі комп'ютерів по всьому світу, і з її допомогою можна створювати цифрові валюти і цілі віртуальні банки.

Якщо реалізувати цю концепцію правильно, мені здається, можна створити кращу модель проведення і перевірки транзакцій, ніж та, що використовується у світовій фінансовій системі зараз. Можна створити і багато інших видів операцій: голосування, публічні реєстри, походження об'єктів мистецтва, зміна власників нерухомості.

Провали Bitcoin навчають нас, як не повинні працювати цифрові комунікації. Ми побачили, що блокові системи можна зламати. Ми побачили бездумну витрату ресурсів, коли в гігантських серверних фермах в Китаї гігават-години електроенергії витрачаються заради однієї гри цифр, щоб «добувати» біткойни.

Потрібно вчитися в успішних технологічних проектів з відкритим вихідним кодом, таких як Linux Foundation. Ця організація сьогодні процвітає в основному тому, що довела свою корисність як нейтрального органу, керуючого різними відкритими проектами, які занадто розрослися, щоб ними могли керувати маленькі групи традиційними способами. Також потрібно переглянути ряд аспектів блокової ланцюга, про що говорять Херн і прихильники Bitcoin.

А ще давайте не забувати про ту причину, по якій деякі венчурні капіталісти перетворюються в ревнителів Bitcoin, – чистої води жадібність. Особисто для мене це найочевидніша причина провалу Bitcoin. Ця система замислювалася як зрівнювач правил гри, як більш ефективна система транзакцій, але в результаті переросла в бійку зацікавлених сторін про те, у кого більше грошей.

Спочатку Bitcoin був благородним експериментом. Сьогодні це відволікання. Настав час створити більш раціональні, прозорі, потужні, підзвітні системи управління, щоб забезпечити більш процвітаюче майбутнє для кожного.

Головне на ПК-манія

«Ростелеком» і Nokia створили спільну компанію

Телекомунікаційний гігант «Ростелеком» і виробник устаткування для операторів зв'язку Nokia ...

Новини інтернету 2018-09-24 15:56:32

Що стоїть за рекомендацією HP Enterprise придивитися до чіпів EPYC?

Нещодавно HP Enterprise (HPE) рекомендувала своїм партнерам розглянути перспективу використання ...

Hard новини 2018-09-22 18:11:30

У Росії діють 220 тисяч базових станцій LTE

У Міністерстві цифрового розвитку, зв'язку і масових комунікацій (Мінкомзв'язку) розповіли про ...

Новини інтернету 2018-09-21 19:54:01

Відео дня

Живі додатки

Ігри та розваги

Гра Бізнес і Гроші 1.0

Гра «Бізнес і Гроші» - економічний симулятор бізнесмена. Нова інтерпретація старій і давно забутої гри. Мета гри розбагатіти за

Хобі та захоплення

Твоє родовідне дерево 3.2.0.0

Твоє родовідне дерево - безкоштовний додаток для побудови генеалогічних (родоводів) дерев, зберігання і відображення інформації

  • Prev
  • software
Scroll to top