Софт-line:
Blackbird 1.0.11 -- "Blackbird - оптимальне рішення для блокування відстеження активності ..." -- 19 грудня 2018
PassMark RAMMon 1.1 (build 1001) -- "PassMark RAMMon - зручна і корисна утиліта для отримання і ..." -- 18 грудня 2018
CLIQZ 1.18.0 -- "CLIQZ - зручний, швидкісний браузер на базі Mozilla Firefox, який ..." -- 18 грудня 2018
Ризик відхилень 1.00 -- "Ризик відхилень - безкоштовна програма для Windows, яка призначена ..." -- 18 грудня 2018
BatteryCare 0.9.32 -- "BatteryCare - зручна програма, яка виробляє моніторинг циклів ..." -- 18 грудня 2018
Ashampoo ClipFinder HD 2.52 -- "Ashampoo ClipFinder - безкоштовна програма, що дозволяє шукати і ..." -- 18 грудня 2018
EF Process Manager 18.08 -- "Програма EF Process Manager являє собою просунутий менеджер процесів, ..." -- 18 грудня 2018
Adblock 3.25.3 для Google Chrome -- "Adblock - популярне розширення для браузера Google Chrome, яке блокує ..." -- 18 грудня 2018
AppAudioConfig 1.05 -- "Починаючи з Windows Vista, у користувача з'явилася можливість ..." -- 18 грудня 2018
Lim Online TV 1.1.2 -- "Lim Online TV - зручний додаток для тих користувачів, хто хоче ..." -- 18 грудня 2018


Ще не так давно венчурні капіталісти міркували про те, як Bitcoin змінить всю світову валютну систему і відбере у держав функції з нагляду за грошовими операціями. Але сьогодні ця валюта сама бореться за виживання.

Нова реальність почалася 14 січня, коли впливовий розробник Bitcoin Майк Херн про крах проекту і додав, що продав всі свої біткойни. Після цього ціна биткойна впала за один день на 10% – неприємна новина для тих, хто втратив на цьому гроші.

У Bitcoin був серйозний потенціал, але зараз його вже не повернути. Вкрай необхідно створити щось нове.

Більшість грошових і банківських систем, як і раніше непрозорі, неефективні і недешеві.

Візьмемо для прикладу Північноамериканську фондову біржу NASDAQ. Одна з найбільш технічно досконалих бірж у світі. Щоб купити або продати на ній акцію Facebook, закриття угоди потрібно чекати кілька днів. Це абсолютно неприйнятно, угода повинна проходити за мілісекунди.

У Венесуелі, щоб купити хоч що-небудь корисне в супермаркеті, люди стоять у чергах цілодобово, тому що з-за гіперінфляції гроші сильно знецінюються кожен день.

Коли тамтешні робітники-мігранти відправляють гроші своїм сім'ям в Мексиці, Індії чи Африці, оператори грошових переказів відверто вимагають у них гроші – до 5-12% від суми переказу. Навіть у США платіжні процесори і емітенти банківських карт беруть 1-2,5% від кожної транзакції. Цей тягар лежить на всій економіці.

Bitcoin намагався це змінити, але з самого початку страждав від декількох проблем. По-перше, це нерегулиремость і анонімність, в силу чого він швидко став притулком наркоторговців і анархістів. Неймовірна волатильність курсу стала приводом для божевільних спекуляцій. Більшість біткойнів знаходяться у володінні невеликої групи людей, які першими стали просувати систему – пішли порівняння з фінансовою пірамідою.

Обмінні сервіси на базі Bitcoin мали серйозні уразливості. А потім на вудку попалися й венчурні капіталісти.

Деякі з них купили великі суми валюти і почали розкручувати Bitcoin як потужний вибух, який потягне за собою цілий ланцюжок фінансових інновацій у всіх областях, від мобільного банкінгу до миттєвих закордонних переказів. Вони влили мільйони доларів в Bitcoin-стартапи в надії заробити стану.

Але Bitcoin ні зараз, ні тоді не був готовий до широкого впровадження. оголило жорстоку реальність – цілу низку серйозних, хронічних проблем.

Наприклад, понад 50% всіх видобувних потужностей контролюють майнеры з Китаю, які пов'язані з іншою екосистемою Bitcoin через Великий китайський фаєрвол. Це уповільнює роботу всієї системи подібно поганому Wi-Fi в готелі, за словами Херна. А ще це дає китайської Народної армії стратегічний контроль над усією світовою валютою.

Розподілена мережа Bitcoin здатна обробляти лише кілька транзакцій за секунду. Це викликає непередбачувані затримки при обробці транзакцій та інші вкрай небажані в грошовій системі тенденції. Наприклад, в моменти пікових навантажень комісії в Bitcoin можуть бути вище, ніж по банківських картах.

Але і це ще не все: в співтоваристві Bitcoin ведеться ціла громадянська війна. Його члени займаються цензурою дебатів і атакують сервери один одного. Крихітний комітет з п'яти головних розробників, контролюючий код Bitcoin, перетворився в Зоряну палату, яка вершить долі технології.

Все це вже серйозно вдарило по репутації – і гаманцях – багатьох венчурних капіталістів. Але деякі з них продовжують активно захищати Bitcoin.

Настав час визнати, що Bitcoin в його нинішньому вигляді має зникнути й поступитися дорогу інноваціям на основі технології блокової ланцюга, яка лежить в його основі.

Блокова ланцюг – це прозора база транзакцій, яка одночасно зберігається на безлічі комп'ютерів по всьому світу, і з її допомогою можна створювати цифрові валюти і цілі віртуальні банки.

Якщо реалізувати цю концепцію правильно, мені здається, можна створити кращу модель проведення і перевірки транзакцій, ніж та, що використовується у світовій фінансовій системі зараз. Можна створити і багато інших видів операцій: голосування, публічні реєстри, походження об'єктів мистецтва, зміна власників нерухомості.

Провали Bitcoin навчають нас, як не повинні працювати цифрові комунікації. Ми побачили, що блокові системи можна зламати. Ми побачили бездумну витрату ресурсів, коли в гігантських серверних фермах в Китаї гігават-години електроенергії витрачаються заради однієї гри цифр, щоб «добувати» біткойни.

Потрібно вчитися в успішних технологічних проектів з відкритим вихідним кодом, таких як Linux Foundation. Ця організація сьогодні процвітає в основному тому, що довела свою корисність як нейтрального органу, керуючого різними відкритими проектами, які занадто розрослися, щоб ними могли керувати маленькі групи традиційними способами. Також потрібно переглянути ряд аспектів блокової ланцюга, про що говорять Херн і прихильники Bitcoin.

А ще давайте не забувати про ту причину, по якій деякі венчурні капіталісти перетворюються в ревнителів Bitcoin, – чистої води жадібність. Особисто для мене це найочевидніша причина провалу Bitcoin. Ця система замислювалася як зрівнювач правил гри, як більш ефективна система транзакцій, але в результаті переросла в бійку зацікавлених сторін про те, у кого більше грошей.

Спочатку Bitcoin був благородним експериментом. Сьогодні це відволікання. Настав час створити більш раціональні, прозорі, потужні, підзвітні системи управління, щоб забезпечити більш процвітаюче майбутнє для кожного.

Головне на ПК-манія

У Парижі відкрили кафе, де рахунок оплачують електрикою

Японська компанії Nissan відкрила в Парижі незвичайне кафе, де рахунок можна оплатити ...

IT новини 2018-12-19 02:12:08

Lenovo випустила Z5 Pro — перший у світі смартфон з чіпом Snapdragon 855 і 12 ГБ оперативної ...

Компанія Lenovo сьогодні крім анонсу смартфона Z5s також представила нову версію Z5 Pro ...

Hard новини 2018-12-19 02:09:36

Apple випустить нове оновлення iOS в Китаї, щоб зняти заборону на продажі старих iPhone

Пройшло кілька днів із того часу, як суд у Китаї заборонив продаж старих iPhone. Це випадок, який ...

IT новини 2018-12-19 02:00:17

Відео дня

Живі додатки

Графіка та дизайн

Neox Screen 1.1.0

Neox Screen - безкоштовна утиліта, яка дозволяє швидко і легко робити якісні скріншоти, після чого отримані знімки автоматично

Файли та диски

Acronis Disk Director 12 Build 12.0.3270

  Acronis Disk Director - комплексний програмний пакет, який включає в себе: менеджер розділів, що дозволяє здійснювати

  • Prev
  • software
Scroll to top