Софт-line:
Гамблер 3.46 RC (3.46.1.9) -- "Gambler - клієнт для ігрового сервера www.gambler.ru.Дозволяє грати і ..." -- 26 травня 2020
Microsoft Visual C++ Redistributable 2015-2019 ... -- "Microsoft Visual C++ Redistributable - пакет, що встановлює ..." -- 21 травня 2020
NeoAxis Engine 2020.2.1 -- "NeoAxis 3D Engine - потужна універсальна середовище для розробки ..." -- 21 травня 2020
Resonic Player 0.9.3.1806 -- "Resonic Player - досить шустрий аудіо програвач, який може ..." -- 21 травня 2020
ChrisPC Anonymous Proxy 8.15 Free -- "ChrisPC Anonymous Proxy - безкоштовний анонімайзер, який забезпечує ..." -- 20 травня 2020
Music Maker 28.0.2.43 -- "Music Maker - потужна програма для створення музики, який дозволяє ..." -- 14 травня 2020
Majento PositionMeter 2.9.4 (build 842) -- "Majento PositionMeter - невелика програма для сканування позицій ..." -- 14 травня 2020
VRCP SPRuler 2.6.0.2017.0 -- "SPRuler - екранна лінійка, за допомогою якої можна швидко і легко ..." -- 14 травня 2020
LEGO Digital Designer 4.3.12 -- "LEGO Digital Designer - програма являє собою віртуальний конструктор ..." -- 05 травня 2020
MultimeterCL 1.0 -- "" -- 02 травня 2020


При згадці 5G зазвичай всі відразу згадують про фантастичні швидкості передачі даних. Трохи рідше — про низькі затримки. Ще рідше про те, що 5G — це не тільки про швидкість і затримки, але і про збільшення щільності покриття та Інтернет речей. І вже зовсім не згадують про те, що за всім цим стоїть не тільки нова радіочастину, але і глобальна трансформація всієї інфраструктури передачі, зберігання і обробки даних.

Впровадження 5G дасть нові можливості користувачам, бізнесу та суспільству в цілому. Однак не варто забувати, що недбалий підхід до розгортання мереж п'ятого покоління може принести безліч проблем, які краще вирішувати на етапі проектування і побудови, а не пост-фактум.

Одна з таких складнощів — безпека, адже з лавиноподібним зростанням переданих даних, який прогнозується в мережах 5G, суттєво збільшиться площа для потенційних кібератак, а отже, і їх небезпека В рамках конференції GSMA Mobile 360 Eurasia були представлені доповіді на цю та інші теми, пов'язані з майбутнім 5G.

Отже, якщо говорити про безпеку даних, для 5G буде характерна різко збільшена площа поверхні атаки. На одному кінці ланцюжка зв'язків нас чекають мільярди пристроїв Інтернету речей, які в силу малої потужності навряд чи будуть здатні реалізовувати додаткові механізми захисту, які є у тих же смартфонів. На іншому — хмарні дата-центри, де безліч фізичних машин ділять між собою провайдери послуг.

Але і між цими точками теж все змінюється. Мережі стають все складніше, і в світі 5G їх стане просто неможливо налаштувати вручну. Саме цей тренд на автоматизацію робить як ніколи актуальними програмно-определяемыеми мережі (SDN) і мережі, що працюють на основі намірів (IBN). У мережах 5G частину потужностей хмари виноситься ближче до клієнтів і перетворюється в прикордонні (edge) вузли обробки даних, а базові станції перестають бути одноосібною власністю операторів. Вся інфраструктура стає загальною, розподіленої і динамічно переконфигурируемой. Простіше кажучи, зручною для використання, але складною в управлінні.

Комплексна інфраструктура вимагає і комплексного підходу до її захисту. На думку Ericsson, є дві сторони, які повинні брати участь у цьому процесі: виробник телекомунікаційного обладнання і провайдер послуг. Для останнього основою створення захищеної системи повинен бути набір довіреної обладнання і ПЗ для нього, а для перших — загальні безпечні стандарти, що особливо важливо в умовах використання апаратних рішень багатьох виробників.

Власне кажучи, від мультивендорных рішень зараз нікуди вже не дітися. Євросоюз навіть настійно рекомендує будувати 5G-мережі так, щоб не бути повністю залежним від одного постачальника, тому що у випадку великий ризик атаки, побічно натякаючи на Huawei, але прямо не називаючи цю компанію. З іншого боку, в реальності часто все одно радіочастину, опорна та транзитні мережі можуть і не належати одній компанії, і бисть побудовані на обладнанні різних вендорів. Втім, хайп навколо китайської компанії, у всякому разі, неабияк вплинув на її асоціацію з 5G взагалі, що не дуже радує інших виробників.

У Росії, наприклад, Tele2 поза БС практично повністю обслуговується обладнанням Cisco. Білайн, так само як і МТС, також використовує його. Зокрема, пілотна зона на ВДНГ, організована МТС для демонстрації одного з можливих сценаріїв використання майбутніх мереж — розумних світлофорів — для радіочастини використовувала продукцію Huawei. Однак пакетне ядро, що не менш важливо для швидкого 5G-підключення, зроблено Cisco.

В цілому, як було зазначено в рамках заходу, Cisco пропонує найбільш повний спектр рішень для 5G — у тій частині, яка не стосується радіо. Зокрема, мова про побудову мереж між базовою станцією і додатками інтернет. До них відносяться рішення для побудови мереж 5G X-Haul, транспортних і магістральних мереж з підтримкою мережевого слайсинга на основі технології Segment Routing.

Було відзначено також хмарне рішення Cisco Ultra Packet Core для пакетного ядра 5G, яке підтримує переважна більшість мережних функцій у відповідності з архітектурою 3GPP. Також чимало говорилося про рішення Cisco, що забезпечують наскрізну безпека 5G, що особливо важливо в додатках масованого інтернету речей, а також про рішення для побудови хмарних інфраструктур.

Наступний рівень — створення продуктів з необхідними функціями безпеки на базі тих самих загальних стандартів і, що не менш важливо, їх коректне впровадження в інфраструктуру. Останній пункт, взагалі кажучи, має на увазі не тільки і не стільки навчання співробітників коректного налаштування обладнання, але і контроль над їх роботою в цілому. У доповіді Ernst & Young, зробленим у рамках тієї ж сесії (так, вона вийшла досить дивною), говорилося, що, зокрема, більше половини витоків персональних даних відбувається з вини працівників організацій, звідки ці дані і витекли.

Нарешті, фінальним, верхнім шаром в обох стеках є довіра до бізнесу в цілому у випадку провайдера послуг і менеджмент безпеки в разі постачальника обладнання. І ось до такого рівня безпеки ще далеко. Зараз все ще використовуються «статичні» політики, тобто прописують вручну людиною. Наступний рівень — динамічні застосування політик безпеки і моніторинг — все ще не скрізь впроваджений.

Когнітивні системи, тобто такі, які будуть автоматично виявляти загрози з допомогою машинного навчання і ІІ. А підсумком має стати поява повністю автоматизованої інтелектуальної системи, яка сама в режимі реального часу не тільки виявляла б проломи, але і закривала їх. Причому в масштабі всієї країни або навіть в рамках групи країн.

Поки що до цього далеко. Тим не менш, компанії активно рухаються в цьому напрямку. Та ж Cisco в рамках сесії зробила особливий наголос на те, що в портфоліо компанії вже є маса продуктів, які дозволяють забезпечити комплексний захист мереж 5G. В основному це стартапи і компанії зі стажем, куплені протягом кількох останніх років, рішення яких плавно інтегруються одне в інше: шлюзи безпеки і фільтрації, системи аналізу трафіку, захист від DDoS, системи сегментування та ізоляції, управління політиками безпеки і цілком традиційні засоби боротьба зі зловредів.

Тим же самим займаються і інші компанії. Питання лише в тому, чи будуть вони готові прозоро інтегрувати свої рішення з іншими вендорами і чи з'явиться в найближчому майбутньому єдиний стандарт безпеки для 5G.

Головне на ПК-манія

Роль R&D в інноваційному процесі програмного ...

Підхід, використаний компанією-розробником програмного забезпечення в процесі розробки програмного ...

Software новини 2020-05-02 19:00:22

Должность php разработчик

Наверное, большинство современных людей, особенно мальчишки, мечтают в будущем стать и овладеть IT ...

Software новини 2020-03-19 17:17:01

Класичні настільні ігри: цікаві та веселі

Настільні ігри, або настолки – цікавий та веселий спосіб провести час з рідними, або друзями. ...

Hard новини 2020-02-21 07:57:16

Відео дня

Живі додатки

Управління бізнесом

Облік Програмного Забезпечення 8.16 Free

Облік Програмного Забезпечення - безкоштовна програма для інвентаризації та обліку програмного забезпечення на комп'ютерах в

Графіка та дизайн

Paint.NET 4.0.11

Paint.NET - Графічний редактор Paint.NET відрізняється продуманим інтерфейсом і значною функціональністю в порівнянні із

  • Prev
  • software
Scroll to top