Софт-line:
iRedSoft Image Resizer 5.43 -- "iRedSoft Image Resizer - програма для обробки колекцій цифрових ..." -- 19 вересня 2018
NonCompressibleFiles 2.83 -- "NonCompressibleFiles - невелика безкоштовна програма, яка дозволяє ..." -- 18 вересня 2018
SigmaCAD 1.1.0.646 -- "SigmaCAD - додаток яке призначене для виконання стандартних обчислень ..." -- 17 вересня 2018
VMware OS Optimization Tool b1094 -- "VMware OS Оптимізація Tool - безкоштовна програма для оптимізації ..." -- 15 вересня 2018
Movavi СлайдШОУ 4.2.0 -- "Movavi СлайдШОУ - проста і зручна у використанні програма, що ..." -- 13 вересня 2018
Steganos Safe 20.0.0 Rev 12366 -- "Steganos Safe - програма, яка дозволяє надійно захистити ..." -- 13 вересня 2018
ASAP Utilities 7.4 -- "ASAP Utilities - це, мабуть, одна з найпопулярніших надбудови MS ..." -- 13 вересня 2018
ReIcon 1.8 -- "ReIcon - не вимагає установки утиліта для управління іконками ..." -- 13 вересня 2018
Advanced TIFF Editor 4.18.6.25 -- "Advanced TIFF Editor - потужний переглядач і редактор для файлів ..." -- 13 вересня 2018
SysExporter 1.76 -- "SysExporter - проста утиліта для витягання даних з сторонніх ..." -- 12 вересня 2018


Німеччина вимагає від Facebook послідовних дій проти людиноненависницьких коментарів, але є проблема з закритими групами. У російській мережі навіть не потрібно створювати закритих спільнот, щоб дати вихід ненависті.

У соціальній мережі Facebook прихильники праворадикальної ідеології, вступаючи в закриті спільноти і групи, які систематично порушують закон, пише Ян Веркенер, кореспондент німецького видання der Tagesspiegel. Автору вдалося отримати запрошення в одну з таких груп і протягом місяця спостерігати за активністю її членів.

В групі під назвою "Коло" постійно ведуться жваві дискусії, йдеться в статті. Так, Моніка Р. з Фрідберга просить учасників групи ради: до її 10-річної дочки, покупавшей морозиво, звернулися "троє темношкірих "нових громадян" і попросили допомогти грошима. Мама розгубилася: як поступати в таких випадках?

У Крістіана Ст., учасника групи з Штайермарка, є ідея: "Кожен раз, коли таке от лайно розкриває свою пащу, потрібно брати бейсбольну биту і бити навідліг". Детлеф С. вважає, що біженців треба тиснути автомобілями, а Буркгард Б. закликає "відрізати їм геніталії", передає хід дискусії журналіст.

"Типова розмова в закритій групі, такий, як "Коло". Зміст доступно для перегляду тільки учасників групи - для членства треба надіслати заявку, її розглянуть і приймуть рішення. Зараз група налічує 15 тис. учасників", - повідомляє автор матеріалу.

Всі користувачі Facebook через пошукову систему на сайті можуть виявити цю групу, проте увійти в неї не вийде. Саме тому пости в таких групах і спільнотах можуть мати яке завгодно зміст - тут в ходу і розпалювання міжнаціональної ворожнечі та заклики вбивати біженців, йдеться в статті.

Протягом декількох років федеральний уряд вимагає від Facebook більш послідовних дій, спрямованих проти пропагують ненависть коментарів. Facebook піддає критичні висловлювання детальної перевірки лише у тому разі, якщо на посаду надійшла скарга від іншого користувача. Близько року тому, йдеться в статті, міністр юстиції ФРН Хайко Маас отримав у компанії обіцянка здійснювати такі перевірки протягом 24 годин. Однак, на думку автора, Facebook не поспішає виконувати дану обіцянку, гірше того, подібна практика не працює для закритих спільнот. І таких груп сотні. "Німеччина, схаменись!", "Патріоти відкривають особи і б'ються за майбутнє", "Цивільна оборона: захистимо наших жінок", - ось назви лише деяких з них.

В описі групи "Коло" йдеться про те, що вона дає можливість своїм учасникам "вести дискусію". Насправді йдеться про цькування біженців. В публікаціях та коментарях мігранти характеризуються не інакше як "скоти", "генетичний сміття", "фекалії", свідчить Веркенер.

В групі складаються переважно чоловіки: батьки сімейств, пенсіонери, молодь, люди з постійною роботою та безробітні. Є і скінхеди; багато хто в своїх профілях заявляють про свою прихильність ідеям АдГ. "Всіх їх об'єднує ненависть до тих, хто хоче отримати статус біженця на території Німеччини, а також до канцлеру Ангелі Меркель, яка пускає їх в країну. Нерідко в дискусіях можна зустріти твердження, що потік біженців - не що інше, як систематична спроба змішати "білу расу" з темношкірими, таким чином винищивши німців".

Єдність поглядів панує і в питанні про необхідність застосування сили. Детлеф М., 52-річний житель Бохума, заявляє про готовність взяти участь у каральній акції. "Мені потрібно 100 тис. набоїв, автомат, гранати - і в дорогу!" 17 людей поставили "лайки" під цим постом, пише автор статті.

Детлеф М. не побоюється публікувати подібні коментарі, зауважує журналіст: як йому повідомили в Facebook, в даний час керівництво не бачить приводів для перевірок. Подібні розслідування - справа поліції. Але тут і виникає проблема: "юридично поліція може оцінювати лише знаходяться в публічному доступі форуми і блоги". "Проводити будь-які слідчі дії у закритих спільнотах можливо тільки після наведення від будь-якого користувача або розробника сайту. Коло замикається", - констатує автор.

Те, що відбувається в закритих інтернет-спільнотах, ніяк не в'яжеться з законами і цінностями Німеччини. Там радіють, якщо горить приміщення, де розміщуються біженці, а в коментарях з приводу потонулих по дорозі до Європи мігрантів превалює сарказм, йдеться в статті. За межами закритих груп їх учасники воліють видавати себе за добропорядних бюргерів, зауважує журналіст. Сандро Р., 48-річний користувач з Франкфурта-на-Майні, працює в компанії, яка займається імпортом фруктів. На фото в профілі він позує в солідному костюмі з келихом білого вина. У відкритому доступі - лише стримані коментарі про політику. Йому подобається співачка Шакіра і він вболіває за FC Bayern.

Однак цей же Сандро Р. - учасник закритої групи "Біженці? Ні, спасибі!" Там він висловлюється проти допомоги сирійським дітям з Алеппо. "Не рятувати, а дати здохнути. Добрий мусульманин - мертвий мусульманин", - пише "добропорядний бюргер Р.

Погрози фізичної розправи звучать навіть на адресу таких провідних політиків, як Ангела Мекель і Клаудіа Рот. Не кажучи вже про представника МЗС Німеччини Савсан Чебли, має палестинські коріння.

"Поряд з мусульманами, гомосексуалістами, зеленими, об'єктами цькування стають в першу чергу євреї", - повідомляє автор публікації.

Серед закритих спільнот виділяють сверхзакрытые - їх можна виявити навіть при відповідному запиті в пошуковій системі. Учасники однієї з таких груп вітають один одного нацистським "Хайль Гітлер", вихваляють відомих нацистів минулого і мріють про повернення фашистів до влади, стверджує Веркенер.

Практично в кожній подібній групі систематично порушується закон. Досі стало відомо лише про один випадок, коли поліція взялася за членів однієї з цих груп - мова йде про учасників групи "Велика Німеччина". У липні цього року поліція провела обшуки в 42 квартирах по всій Німеччині, конфіскувавши комп'ютери. За деякими даними, на учасників групи вдалося вийти за наводкою одного з її колишніх членів, повідомляє видання.

"Учасників закритих спільнот об'єднують не лише заклики до насильства і ненависть до чужинців. Їх ріднить і впевненість у тому, що вони - порушники закону, а жертви. Учасники кожної окремо взятої групи сходяться на якійсь своїй уявній загрозі ззовні", - йдеться в статті. Хтось вважає, що світ чекає катастрофа з-за того, що США втягують Росію в третю світову війну. Інші впевнені, що президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган насправді єврей, який планує зіштовхнути німців і турецьких націоналістів, що, в свою чергу, теж призведе до світової війни.

А ось учасники групи "Проти міграційного обману і ліворадикального насильства" вважають, що сьогодні в Німеччині проживають "від 20 до 35 тис. бойовиків ИГИЛ (забороненої в Росії терористичної організації. - Прим. ред.), які тільки чекають команди почати вбивати мирних жителів".

Якщо одні відкрито називають себе "націонал-соціалістами", інші запевняють, що вони "демократи, які безпосередньо ріжуть правду, а це не всім подобається", зауважує автор статті.

Як пише німецька газета Die Welt, в інтернет-просторі існує соціальна мережа, в якій не потрібно створювати закритих спільнот, щоб дати вихід ненависті і відкрито заявити про свої праворадикальних поглядах.

В якості фотографії профілю у Ніколаса Х. - портрет Адольфа Гітлера і підпис: "Він би нами пишався". Х. може відкрито викладати цитати, картинки зі свастикою - і не боятися покарання. Він робить це не в соціальній мережі Facebook, а на своїй сторінці в "ВКонтакте" (VK). Це - аналог Facebook з Росії, повідомляє автор публікації Торстен Мумме. Якщо вірити розробникам, щомісяця соціальну мережу відвідують до 90 млн користувачів по всьому світу.

Після численних блокувань у Facebook Ніколас Х. вирішив влаштуватися в VK. "З того моменту, як Facebook посилив дії, спрямовані проти агресивних коментарів, все більше представників праворадикальної сцени в Німеччині перейшли в VK. Тут існує вагома різниця з американським аналогом: за цькування в публікаціях та коментарях користувач не блокується, а самі пости не видаляються, так що можна виливати помиї на євреїв і біженців, поширювати нацистську пропаганду - і не побоюватися наслідків", - йдеться в статті.

Соцмережа "ВКонтакте" перетворилася в улюблене місце зустрічей не тільки неонацистів: тут представлений весь правий спектр. Це і ті, хто ненавидить іслам, і праві популісти, і просто любителі поскаржитися на владу, і ті, хто досі вірить в ідеали "третього рейху". "Схоже, сюди знайшли доріжку всі імениті представники праворадикальної сцени: Лутц Бахманн і Тетяна Фестерлинг з німецького антимиграционного руху Pegida, а також відомий своїми антиісламськими висловлюваннями Міхаель Маннхаймер. Не відстає і АдГ - в жовтні 2015 року партія отримала офіційною сторінкою в VK", - повідомляє Мумме.

Спецслужби Німеччини давно зацікавилися російської соцмережею, пише Die Welt. Скільки конкретно користувачів з Німеччини перекинулися в VK, оцінити непросто: є лише непрямі докази. Приміром, після того, як в Facebook була заблокована група антиісламського характеру Anonymous, всі її послідовники виявилися на VK - це 46 тис. користувачів. За повідомленнями Федерального відомства кримінальної поліції, VK не демонструє зацікавленості у співпраці з німецькими правоохоронцями.

Сама компанія в бесіді з Die Welt вказала, що всі її користувачі можуть відкрито обговорювати будь-які теми", при цьому, "якщо буде виявлений незаконний, завідомо неправдивий або екстремістський контент, команда VK видалить пост чи коментар і заблокує користувача". За спостереженнями самого автора статті, просте відвідування соціальне мережі доводить зворотне.

Однак не всі німецькі політики налаштовані песимістично щодо співробітництва з російською компанією. Так, депутат від партії "Зелених", експерт з питань інформаційної безпеки Костянтин фон Нотц вказує на успішне співробітництво з росіянами по такій темі, як протидію розповсюдженню дитячої порнографії в мережі.

А поки суд та діло, резюмує автор, неонацисти та інші адепти радикальних ідей можуть і далі неприкрито поширювати свої фанатичні агресивні погляди і знаходити однодумців.

Головне на ПК-манія

IBM розробила інструменти для визначення об'єктивності рішень ІІ

Компанія IBM розробила інструменти, які дозволять аналізувати в режимі реального часу, як і чому ...

Software новини 2018-09-19 10:34:38

Кількість кіберзагроз у сегменті Інтернету речей стрімко зростає

Дослідження, проведене «Лабораторією Касперського», говорить про те, що мережеві зловмисники все ...

Новини інтернету 2018-09-18 17:34:11

Дата-центри втричі збільшили частку доходів від хмарних сервісів в Росії

Оператори комерційних центрів зберігання і обробки даних в Росії заробили на надання хмарних ...

Hard новини 2018-09-18 17:33:37

Відео дня

Живі додатки

Системні програми

Заставка Манчестер Юнайтед 2.1

Манчестер Юнайтед - футбольна заставка для вболівальників знаменитого англійського клубу "Манчестер Юнайтед". Являє собою

Мультимедіа

TalkHelper Free Skype Recorder 1.3.5

TalkHelper Free Skype Recorder - зручний додаток для запису розмов по Skype в автоматичному режимі. Бувають ситуації, коли Ви

  • Prev
  • software
Scroll to top