Софт-line:
Равноускоренное рух 1.0 -- "Равноускоренное рух - додаток, який імітує виконання лабораторної ..." -- 20 квітня 2018
Norton Security 22.14.0.54 -- "Norton Security - забезпечує необхідну ступінь захисту від вірусів, ..." -- 19 квітня 2018
PDF Candy Desktop 2.0 -- "PDF Candy Desktop багатофункціональна програма, що надає широкий ..." -- 19 квітня 2018
Kaspersky Rescue Disk 10.0.32.17 (09.04.2018) -- "Kaspersky Rescue Disk - засіб швидкої антивірусної допомоги, який ..." -- 18 квітня 2018
R-Studio 8.5 build 170237 -- "R-Studio - набір утиліт для відновлення даних і файлів з жорстких ..." -- 18 квітня 2018
Etcher 1.3.1 -- "Etcher – просте і надійне додаток для запису ISO, ZIP та інших ..." -- 17 квітня 2018
O&O RegEditor 12.0.2172 -- "O&O RegEditor - потужний редактор реєстру, аналог редактора ..." -- 17 квітня 2018
Hetman Partition Recovery 2.8 -- "Hetman Partition Recovery - програма для відновлення зіпсованих ..." -- 17 квітня 2018
Windows 7 Manager 5.1.9 -- "Windows 7 Manager - програма для настройки і оптимізації операційної ..." -- 16 квітня 2018
EDS Video Downloader 2.0.1.2 -- "EDS Video Downloader - відмінний і зручний завантажувач відео файлів ..." -- 16 квітня 2018


Ваче Давтян, президент компанії " Промкабель-Електрика, поділився у своєму блозі для "Київстар Бізнес" Дайджесту думкою про книгу Алекса Сучжон-Кім Пана "Приборкання цифровий мавпи. Як позбутися від інтернет-залежності".

У книзі відомого американського психолога мова йде про те, що сучасні технології (інтернет, всілякі гаджети), з одного боку, корисні, а з іншого - завдають серйозної шкоди. Коли людина думає, що технології полегшують життя, насправді вони її ускладнюють, породжуючи залежність, перевантаженість непотрібною інформацією і хворобливу пристрасть до володіння. В результаті - постійна нестача часу, падіння ефективності, безлад у справах.

Одним з основних шкідників при неправильному використанні автор вважає соцмережі. Він проводить аналогію, що коли ми пірнаємо в соцмережі, то стаємо схожими на мавп, які живуть тільки сьогоднішнім днем і просто реагують на зовнішні подразники: кидаються до їжі, б'ються, хапаються то за одне, то за інше.

Глибоке занурення в цю середу і нестримне поглинання уривчастою інформацією призводить до формування фрагментарного мислення. Людина в режимі нон-стоп переключається з однієї задачі на іншу, що сильно знижує ефективність, оскільки якісно мозок може працювати тільки над однією справою. Якщо ж він завантажений відразу двома-трьома - відбувається розфокусування. Коли людина постійно реагує, тобто відповідає на щось, що приходить ззовні, то стратегічне мислення, вміння планувати і вміння розставляти пріоритети повністю відключається. Залишається одне суцільне "реагування". Крім того, фрагментарне мислення не дозволяє читати серйозні книги, оскільки все сприймається в мозаїчному форматі. Якщо ви хочете пройтися по верхах, то соцмережі нададуть таку можливість. Але коли є бажання вникнути в суть питань глибше, потрібно серйозно обмежити час, проведений в них.

Ідея книги в тому, що людина буквально зростається зі своїми улюбленими гаджетами. Як хороший водій, сідаючи за кермо, зливається з машиною, або як людина, надягаючи одяг, перестає її помічати. І передаючи пристроїв частину функцій, сам втрачає здібності, які дозволяють ці функції виконувати. Наприклад, я помітив, що багато хто зараз не можуть без калькулятора виконати елементарні арифметичні дії.

Також автор зазначив, що життя в цифровому світі впливає на фізіологію: в очікуванні чергової порції зовнішніх подразників людина починає дихати поверхнево, що неприродно для організму.

У книзі наведено вісім кроків до споглядального компьютингу. Наводжу, на мій погляд, найбільш цікаві з них.

1. Не будьте залежними від соцмереж. Автор пропонує використовувати програми, які блокують соцмережі та інтернет на якийсь час. Але особисто я ними не користуюся, так як вважаю, що в першу чергу потрібно перебудувати власний мозок, і вихід в реальне життя відбудеться автоматично. На жаль, це доступно тільки людям з хорошою силою волі, які вміють керувати собою, своїми емоціями і бажаннями.

2. Зберігайте спокій, зосередженість, дихайте глибше, тому що безперервний потік інформації вводить в стресовий стан, а це згубно для здоров'я. Я медитую вже п'ять років і скажу, що після спорту це найкраще, що можу порадити абсолютно всім у будь-яких ситуаціях.

3. Дійте вдумливо. Не подібно мавпі, якій кинули горіх - і вона до нього біжить. Подумайте, чи потрібен вам цей "горіх" взагалі і саме зараз. Тобто виділяйте "на реакцію" спеціальний час. З особистого досвіду: досить реагувати два рази в день, в обід, коли є невеликий спад енергії. Скажімо, ви переглянули вранці листи, на найважливіші відповіли, решта відклали до обіду, коли за півгодини-годину можна вирішити всі поточні питання.

4. Розвивайте свої здібності, не перемикайтеся на технології повністю. Технології повинні стати інструментом для навчання і збагачення життєвого досвіду. Наприклад, коли я почав фотографувати, то став помічати таке, чого раніше не помічав - колір, структуру, обсяг, цікаві сюжети.

5. Відновлюйте сили. Завершуйте роботу, перемикайтеся.

Основний висновок, до якого підводить автор: не можна повністю сподіватися на технології, потрібно покладатися на здоровий глузд і розуміти, що технології потрібно використовувати обережно і продумано.

Все вищеописане можна перекласти з конкретної людини на бізнес. Наприклад, є керівники, які буквально живуть в email і соцмережах, тобто сьогоднішнім днем. Але в бізнесі важливо жити завтрашнім днем, мислити стратегічно. Так, на рівні виконавців важлива операційна робота, тому нон-стоп-реагування на email-повідомлення входить в їх обов'язки. Але для керівників, топ-менеджерів надзвичайно важливо дивитися вперед і розуміти, що відбувається в компанії з точки зору відносин, культури. І тут потрібно вміти вольовим рішенням "відключатися" від цифрових додатків. Ти або кидаєшся туди-сюди, або думаєш стратегічно.

Головне на ПК-манія

Безрамковий смартфон Huawei Honor 10 з подвійною камерою представлений офіційно

Компанія Huawei офіційно представила смартфон Honor 10. У нього – безрамковий дизайн, подвійна ...

Hard новини 2018-04-20 21:55:25

Уряд затвердив правила зберігання даних відповідно до «пакету Ярий»

З 1 жовтня російські оператори стільникового зв'язку будуть зобов'язані забезпечувати зберігання ...

Новини інтернету 2018-04-20 19:12:30

Commvault розширює інтеграцію з Microsoft Azure Stack

Розробник ПЗ для захисту даних і управління інформацією Commvault Software повідомив про ...

Software новини 2018-04-20 19:07:09

Відео дня

Живі додатки

Програмування

Збірник дизайнера: властивості CSS 1.0

Збірник дизайнера: властивості CSS - збірник містить опис властивостей CSS, доступних на даний момент. А крім того, опис

Безпека

Peeper Password 1.0

Peeper Password - Дуже корисна і необхідна всім програма. Показує приховані ****** паролі у своєму вікні при наведенні на

  • Prev
  • software
Scroll to top