Софт-line:
VeralTest 2.7.1 Professional -- "VeralTest Professional - зручний пакет програм, що дозволяє легко і ..." -- 24 січня 2018
Internet Connection Counter 7.6-Rus -- "Internet Connection Counter - програма для обліку трафіку, часу і ..." -- 23 січня 2018
BonAView 1.9.0 -- "BonAView - безкоштовний менеджер фото і графічний редактор, що ..." -- 23 січня 2018
TweakNow RegCleaner 7.3.6 -- "TweakNow RegCleaner - Програма допомагає очистити реєстр від ..." -- 23 січня 2018
Cross+A 8.48 -- "Cross+A - програма призначена для вирішення кросвордів, сканвордів, ..." -- 23 січня 2018
Free Video Editor 1.4.54.606 -- "Free Video Editor - безкоштовна програма для простого і швидкого ..." -- 23 січня 2018
Hard Disk Sentinel 5.01 -- "Hard Disk Sentinel - програма для моніторингу і контролю стану ..." -- 23 січня 2018
Junkware Removal Tool (JRT) 8.1.4 -- "Junkware Removal Tool - проста, але ефективна утиліта, яка сканує ..." -- 23 січня 2018
TaskLayout 0.6.1.1 -- "TaskLayout - невелика утиліта для налаштування розташування вікон ..." -- 23 січня 2018
Вчіться швидко читати 0.9 -- "Вчіться швидко читати - курс навчання по книзі Андрєєв О. А. "Вчіться ..." -- 23 січня 2018

Ваче Давтян, президент компанії " Промкабель-Електрика, поділився у своєму блозі для "Київстар Бізнес" Дайджесту думкою про книгу Алекса Сучжон-Кім Пана "Приборкання цифровий мавпи. Як позбутися від інтернет-залежності".

У книзі відомого американського психолога мова йде про те, що сучасні технології (інтернет, всілякі гаджети), з одного боку, корисні, а з іншого - завдають серйозної шкоди. Коли людина думає, що технології полегшують життя, насправді вони її ускладнюють, породжуючи залежність, перевантаженість непотрібною інформацією і хворобливу пристрасть до володіння. В результаті - постійна нестача часу, падіння ефективності, безлад у справах.

Одним з основних шкідників при неправильному використанні автор вважає соцмережі. Він проводить аналогію, що коли ми пірнаємо в соцмережі, то стаємо схожими на мавп, які живуть тільки сьогоднішнім днем і просто реагують на зовнішні подразники: кидаються до їжі, б'ються, хапаються то за одне, то за інше.

Глибоке занурення в цю середу і нестримне поглинання уривчастою інформацією призводить до формування фрагментарного мислення. Людина в режимі нон-стоп переключається з однієї задачі на іншу, що сильно знижує ефективність, оскільки якісно мозок може працювати тільки над однією справою. Якщо ж він завантажений відразу двома-трьома - відбувається розфокусування. Коли людина постійно реагує, тобто відповідає на щось, що приходить ззовні, то стратегічне мислення, вміння планувати і вміння розставляти пріоритети повністю відключається. Залишається одне суцільне "реагування". Крім того, фрагментарне мислення не дозволяє читати серйозні книги, оскільки все сприймається в мозаїчному форматі. Якщо ви хочете пройтися по верхах, то соцмережі нададуть таку можливість. Але коли є бажання вникнути в суть питань глибше, потрібно серйозно обмежити час, проведений в них.

Ідея книги в тому, що людина буквально зростається зі своїми улюбленими гаджетами. Як хороший водій, сідаючи за кермо, зливається з машиною, або як людина, надягаючи одяг, перестає її помічати. І передаючи пристроїв частину функцій, сам втрачає здібності, які дозволяють ці функції виконувати. Наприклад, я помітив, що багато хто зараз не можуть без калькулятора виконати елементарні арифметичні дії.

Також автор зазначив, що життя в цифровому світі впливає на фізіологію: в очікуванні чергової порції зовнішніх подразників людина починає дихати поверхнево, що неприродно для організму.

У книзі наведено вісім кроків до споглядального компьютингу. Наводжу, на мій погляд, найбільш цікаві з них.

1. Не будьте залежними від соцмереж. Автор пропонує використовувати програми, які блокують соцмережі та інтернет на якийсь час. Але особисто я ними не користуюся, так як вважаю, що в першу чергу потрібно перебудувати власний мозок, і вихід в реальне життя відбудеться автоматично. На жаль, це доступно тільки людям з хорошою силою волі, які вміють керувати собою, своїми емоціями і бажаннями.

2. Зберігайте спокій, зосередженість, дихайте глибше, тому що безперервний потік інформації вводить в стресовий стан, а це згубно для здоров'я. Я медитую вже п'ять років і скажу, що після спорту це найкраще, що можу порадити абсолютно всім у будь-яких ситуаціях.

3. Дійте вдумливо. Не подібно мавпі, якій кинули горіх - і вона до нього біжить. Подумайте, чи потрібен вам цей "горіх" взагалі і саме зараз. Тобто виділяйте "на реакцію" спеціальний час. З особистого досвіду: досить реагувати два рази в день, в обід, коли є невеликий спад енергії. Скажімо, ви переглянули вранці листи, на найважливіші відповіли, решта відклали до обіду, коли за півгодини-годину можна вирішити всі поточні питання.

4. Розвивайте свої здібності, не перемикайтеся на технології повністю. Технології повинні стати інструментом для навчання і збагачення життєвого досвіду. Наприклад, коли я почав фотографувати, то став помічати таке, чого раніше не помічав - колір, структуру, обсяг, цікаві сюжети.

5. Відновлюйте сили. Завершуйте роботу, перемикайтеся.

Основний висновок, до якого підводить автор: не можна повністю сподіватися на технології, потрібно покладатися на здоровий глузд і розуміти, що технології потрібно використовувати обережно і продумано.

Все вищеописане можна перекласти з конкретної людини на бізнес. Наприклад, є керівники, які буквально живуть в email і соцмережах, тобто сьогоднішнім днем. Але в бізнесі важливо жити завтрашнім днем, мислити стратегічно. Так, на рівні виконавців важлива операційна робота, тому нон-стоп-реагування на email-повідомлення входить в їх обов'язки. Але для керівників, топ-менеджерів надзвичайно важливо дивитися вперед і розуміти, що відбувається в компанії з точки зору відносин, культури. І тут потрібно вміти вольовим рішенням "відключатися" від цифрових додатків. Ти або кидаєшся туди-сюди, або думаєш стратегічно.

Головне на ПК-манія

Купуєте б/у iPhone? Перевірте, чи не крадений він

Якщо ви мрієте про iPhone, але на новинку не вистачає коштів, є сенс придивитися до старих ...

Software новини 2014-10-04 00:42:23

Україна може закрити російські сайти, які допомагають терористам на Сході

Україна може закрити російські сайти, пособляющие терористам на Сході Українська влада розглядає ...

Новини інтернету 2014-04-29 19:24:47

У Мережі з'явилася карта підводних комунікацій інтернету

У Мережі з'явилася карта підводних комунікацій інтернету ...

Новини інтернету 2014-03-05 13:33:13

Google і Über працюють над створенням безпілотних таксі

Агентство Bloomberg повідомило, що компанія Google розробляє сервіс за викликом таксі через ...

Software новини 2015-02-04 15:42:07

У Росії запустять власну мережу інтернет "Чебурашка"

У Росії запустять власну мережу інтернет "Чебурашка" Росія може створити власну комунікаційну ...

Новини інтернету 2014-04-29 12:00:02

Інтимні фото голлівудських зірок потрапили в мережу

31 серпня соціальні мережі буквально підірвала новина про витік особистих фотографій ...

Software новини 2014-09-02 08:26:01

Відео дня

Живі додатки

Робота з текстом

Aiseesoft PDF to Image Converter 3.1.8

Aiseesoft PDF to Image Converter - проста у використанні програма, яка дозволяє здійснювати конвертування PDF документів в

Електронні книги

Електронна книга "1С підприємство 8.2" 1.6

Всі приклади і теорія самої останньої нової редакції дані в електронній книзі «1С підприємство 8.2», що має конфігурацію

Системні програми

Free Photo Frame 1.1

Free Photo Frame - безкоштовна програма, за допомогою якої ви зможете розмістити на робочому столі фоторамку, яка покаже

Мультимедіа

4Free Youtube to MP3 3.8

4Free Youtube to MP3 - програма, яка допоможе "витягнути" з відеоролика на YouTube звуковий файл і зберегти його .mp3-форматі.

  • Prev
  • software
Scroll to top