Софт-line:
Ashampoo Video Fisheye Removal 1.0.0 -- "Спотворення у вигляді риб'ячого ока – це основна проблема популярних ..." -- 23 січня 2019
EF StartUp Manager 18.11 -- "EF StartUp Manager - менеджер автозавантаження, який дозволяє ..." -- 23 січня 2019
Visual Similarity Duplicate Image Finder 6.7.0.1 -- "Visual Similarity Duplicate Image Finder - основною метою програми є ..." -- 22 січня 2019
friGate 3.0.12 для Chrome, Opera, Firefox -- "friGate - зручне розширення для популярних веб-браузерів Google ..." -- 22 січня 2019
KiTTY 0.70.0.6 -- "KiTTY - модифікація популярного Telnet SSH-клієнта PuTTY, але з ..." -- 21 січня 2019
AudioLava 2.0.2 -- "AudioLava - програмне забезпечення призначене для відновлення і ..." -- 21 січня 2019
Media Player Classic-Black Edition 1.5.2 / ... -- "Media Player Classic-Black Edition - відмінний мультимедійний ..." -- 21 січня 2019
Hosts File Editor 1.5.8 -- "Hosts File Editor - невелика безкоштовна утиліта, яка дозволяє легко ..." -- 21 січня 2019
4K Video Downloader 4.4.11 -- "4K Video Downloader - програма для завантаження відео, аудіо і ..." -- 20 січня 2019
Kaspersky Update Utility 3.0 (3.2.0.153) -- "Kaspersky Update Utility - офіційна утиліта оновлення антивірусних ..." -- 20 січня 2019


Ваче Давтян, президент компанії " Промкабель-Електрика, поділився у своєму блозі для "Київстар Бізнес" Дайджесту думкою про книгу Алекса Сучжон-Кім Пана "Приборкання цифровий мавпи. Як позбутися від інтернет-залежності".

У книзі відомого американського психолога мова йде про те, що сучасні технології (інтернет, всілякі гаджети), з одного боку, корисні, а з іншого - завдають серйозної шкоди. Коли людина думає, що технології полегшують життя, насправді вони її ускладнюють, породжуючи залежність, перевантаженість непотрібною інформацією і хворобливу пристрасть до володіння. В результаті - постійна нестача часу, падіння ефективності, безлад у справах.

Одним з основних шкідників при неправильному використанні автор вважає соцмережі. Він проводить аналогію, що коли ми пірнаємо в соцмережі, то стаємо схожими на мавп, які живуть тільки сьогоднішнім днем і просто реагують на зовнішні подразники: кидаються до їжі, б'ються, хапаються то за одне, то за інше.

Глибоке занурення в цю середу і нестримне поглинання уривчастою інформацією призводить до формування фрагментарного мислення. Людина в режимі нон-стоп переключається з однієї задачі на іншу, що сильно знижує ефективність, оскільки якісно мозок може працювати тільки над однією справою. Якщо ж він завантажений відразу двома-трьома - відбувається розфокусування. Коли людина постійно реагує, тобто відповідає на щось, що приходить ззовні, то стратегічне мислення, вміння планувати і вміння розставляти пріоритети повністю відключається. Залишається одне суцільне "реагування". Крім того, фрагментарне мислення не дозволяє читати серйозні книги, оскільки все сприймається в мозаїчному форматі. Якщо ви хочете пройтися по верхах, то соцмережі нададуть таку можливість. Але коли є бажання вникнути в суть питань глибше, потрібно серйозно обмежити час, проведений в них.

Ідея книги в тому, що людина буквально зростається зі своїми улюбленими гаджетами. Як хороший водій, сідаючи за кермо, зливається з машиною, або як людина, надягаючи одяг, перестає її помічати. І передаючи пристроїв частину функцій, сам втрачає здібності, які дозволяють ці функції виконувати. Наприклад, я помітив, що багато хто зараз не можуть без калькулятора виконати елементарні арифметичні дії.

Також автор зазначив, що життя в цифровому світі впливає на фізіологію: в очікуванні чергової порції зовнішніх подразників людина починає дихати поверхнево, що неприродно для організму.

У книзі наведено вісім кроків до споглядального компьютингу. Наводжу, на мій погляд, найбільш цікаві з них.

1. Не будьте залежними від соцмереж. Автор пропонує використовувати програми, які блокують соцмережі та інтернет на якийсь час. Але особисто я ними не користуюся, так як вважаю, що в першу чергу потрібно перебудувати власний мозок, і вихід в реальне життя відбудеться автоматично. На жаль, це доступно тільки людям з хорошою силою волі, які вміють керувати собою, своїми емоціями і бажаннями.

2. Зберігайте спокій, зосередженість, дихайте глибше, тому що безперервний потік інформації вводить в стресовий стан, а це згубно для здоров'я. Я медитую вже п'ять років і скажу, що після спорту це найкраще, що можу порадити абсолютно всім у будь-яких ситуаціях.

3. Дійте вдумливо. Не подібно мавпі, якій кинули горіх - і вона до нього біжить. Подумайте, чи потрібен вам цей "горіх" взагалі і саме зараз. Тобто виділяйте "на реакцію" спеціальний час. З особистого досвіду: досить реагувати два рази в день, в обід, коли є невеликий спад енергії. Скажімо, ви переглянули вранці листи, на найважливіші відповіли, решта відклали до обіду, коли за півгодини-годину можна вирішити всі поточні питання.

4. Розвивайте свої здібності, не перемикайтеся на технології повністю. Технології повинні стати інструментом для навчання і збагачення життєвого досвіду. Наприклад, коли я почав фотографувати, то став помічати таке, чого раніше не помічав - колір, структуру, обсяг, цікаві сюжети.

5. Відновлюйте сили. Завершуйте роботу, перемикайтеся.

Основний висновок, до якого підводить автор: не можна повністю сподіватися на технології, потрібно покладатися на здоровий глузд і розуміти, що технології потрібно використовувати обережно і продумано.

Все вищеописане можна перекласти з конкретної людини на бізнес. Наприклад, є керівники, які буквально живуть в email і соцмережах, тобто сьогоднішнім днем. Але в бізнесі важливо жити завтрашнім днем, мислити стратегічно. Так, на рівні виконавців важлива операційна робота, тому нон-стоп-реагування на email-повідомлення входить в їх обов'язки. Але для керівників, топ-менеджерів надзвичайно важливо дивитися вперед і розуміти, що відбувається в компанії з точки зору відносин, культури. І тут потрібно вміти вольовим рішенням "відключатися" від цифрових додатків. Ти або кидаєшся туди-сюди, або думаєш стратегічно.

Головне на ПК-манія

OLED-дисплеї навчилися інтегрувати в тканину

Пересувна електроніка незабаром може вийти на абсолютно новий рівень завдяки розробці команди ...

IT новини 2019-01-24 07:35:11

Xiaomi показала відео робочий прототип свого складного смартфона

На початку цього року популярний інсайдер Еван Бласс повідомив про розробку компанією Xiaomi ...

Hard новини 2019-01-24 07:29:38

Темпи зростання бізнесу Konica Minolta в Росії потроїлися

Компанія Konica Minolta, великий постачальник ІТ-послуг, а також рішень в області управління ...

Software новини 2019-01-24 05:19:10

Відео дня

Живі додатки

Графіка та дизайн

Krita Desktop 3.3.3 / 4.0.0

Krita Desktop — безкоштовний растровий графічний редактор, який підтримує багатошарову обробку зображень і пропонує користувачу

Системні програми

Шпалери City_0045 1.0

Шпалери City_0045 - безкоштовні шпалери для робочого столу з карткою Лондона на фоні Букінгемського палацу.Прекрасний

  • Prev
  • software
Scroll to top