Софт-line:
Ultra Adware Killer 7.5.0.0 -- "Ultra Adware Killer - потужний інструмент для пошуку і видалення ..." -- 16 липня 2018
Image for Windows 3.20 -- "Image for Windows - потужна програма для створення копій (знімків) ..." -- 16 липня 2018
Lim Anti Boss 1.0 -- "Lim Anti Boss - безкоштовна програма, за допомогою якої легко і ..." -- 16 липня 2018
Калькулятор розрахунку шлакобетонних блоків ... -- "Калькулятор розрахунку шлакобетонних блоків призначений для ..." -- 16 липня 2018
Windows Mail Restore Tool 2.1.1 -- "Windows Mail Restore Tool - засіб відновлення Windows Mail, який ..." -- 16 липня 2018
iClone Pro 7.21.1609.2 -- "iClone Studio - програма для створення 3D-анімації. У ній користувачі ..." -- 16 липня 2018
Ashampoo Photo Commander 16.0.3 / 11.2.0 -- "Ashampoo Photo Commander - універсальний набір засобів для роботи з ..." -- 14 липня 2018
Калькулятор розрахунку полістиролбетонних блоків ... -- "Калькулятор розрахунку полістиролбетонних блоків призначений для ..." -- 13 липня 2018
Калькулятор розрахунку керамзитобетонних блоків ... -- "Калькулятор розрахунку керамзитобетонних блоків призначений для ..." -- 12 липня 2018
YellowpileXXL 1.0.0.754 -- "YellowpileXXL - проста, але дуже ефективна програма для створення ..." -- 12 липня 2018


Ваче Давтян, президент компанії " Промкабель-Електрика, поділився у своєму блозі для "Київстар Бізнес" Дайджесту думкою про книгу Алекса Сучжон-Кім Пана "Приборкання цифровий мавпи. Як позбутися від інтернет-залежності".

У книзі відомого американського психолога мова йде про те, що сучасні технології (інтернет, всілякі гаджети), з одного боку, корисні, а з іншого - завдають серйозної шкоди. Коли людина думає, що технології полегшують життя, насправді вони її ускладнюють, породжуючи залежність, перевантаженість непотрібною інформацією і хворобливу пристрасть до володіння. В результаті - постійна нестача часу, падіння ефективності, безлад у справах.

Одним з основних шкідників при неправильному використанні автор вважає соцмережі. Він проводить аналогію, що коли ми пірнаємо в соцмережі, то стаємо схожими на мавп, які живуть тільки сьогоднішнім днем і просто реагують на зовнішні подразники: кидаються до їжі, б'ються, хапаються то за одне, то за інше.

Глибоке занурення в цю середу і нестримне поглинання уривчастою інформацією призводить до формування фрагментарного мислення. Людина в режимі нон-стоп переключається з однієї задачі на іншу, що сильно знижує ефективність, оскільки якісно мозок може працювати тільки над однією справою. Якщо ж він завантажений відразу двома-трьома - відбувається розфокусування. Коли людина постійно реагує, тобто відповідає на щось, що приходить ззовні, то стратегічне мислення, вміння планувати і вміння розставляти пріоритети повністю відключається. Залишається одне суцільне "реагування". Крім того, фрагментарне мислення не дозволяє читати серйозні книги, оскільки все сприймається в мозаїчному форматі. Якщо ви хочете пройтися по верхах, то соцмережі нададуть таку можливість. Але коли є бажання вникнути в суть питань глибше, потрібно серйозно обмежити час, проведений в них.

Ідея книги в тому, що людина буквально зростається зі своїми улюбленими гаджетами. Як хороший водій, сідаючи за кермо, зливається з машиною, або як людина, надягаючи одяг, перестає її помічати. І передаючи пристроїв частину функцій, сам втрачає здібності, які дозволяють ці функції виконувати. Наприклад, я помітив, що багато хто зараз не можуть без калькулятора виконати елементарні арифметичні дії.

Також автор зазначив, що життя в цифровому світі впливає на фізіологію: в очікуванні чергової порції зовнішніх подразників людина починає дихати поверхнево, що неприродно для організму.

У книзі наведено вісім кроків до споглядального компьютингу. Наводжу, на мій погляд, найбільш цікаві з них.

1. Не будьте залежними від соцмереж. Автор пропонує використовувати програми, які блокують соцмережі та інтернет на якийсь час. Але особисто я ними не користуюся, так як вважаю, що в першу чергу потрібно перебудувати власний мозок, і вихід в реальне життя відбудеться автоматично. На жаль, це доступно тільки людям з хорошою силою волі, які вміють керувати собою, своїми емоціями і бажаннями.

2. Зберігайте спокій, зосередженість, дихайте глибше, тому що безперервний потік інформації вводить в стресовий стан, а це згубно для здоров'я. Я медитую вже п'ять років і скажу, що після спорту це найкраще, що можу порадити абсолютно всім у будь-яких ситуаціях.

3. Дійте вдумливо. Не подібно мавпі, якій кинули горіх - і вона до нього біжить. Подумайте, чи потрібен вам цей "горіх" взагалі і саме зараз. Тобто виділяйте "на реакцію" спеціальний час. З особистого досвіду: досить реагувати два рази в день, в обід, коли є невеликий спад енергії. Скажімо, ви переглянули вранці листи, на найважливіші відповіли, решта відклали до обіду, коли за півгодини-годину можна вирішити всі поточні питання.

4. Розвивайте свої здібності, не перемикайтеся на технології повністю. Технології повинні стати інструментом для навчання і збагачення життєвого досвіду. Наприклад, коли я почав фотографувати, то став помічати таке, чого раніше не помічав - колір, структуру, обсяг, цікаві сюжети.

5. Відновлюйте сили. Завершуйте роботу, перемикайтеся.

Основний висновок, до якого підводить автор: не можна повністю сподіватися на технології, потрібно покладатися на здоровий глузд і розуміти, що технології потрібно використовувати обережно і продумано.

Все вищеописане можна перекласти з конкретної людини на бізнес. Наприклад, є керівники, які буквально живуть в email і соцмережах, тобто сьогоднішнім днем. Але в бізнесі важливо жити завтрашнім днем, мислити стратегічно. Так, на рівні виконавців важлива операційна робота, тому нон-стоп-реагування на email-повідомлення входить в їх обов'язки. Але для керівників, топ-менеджерів надзвичайно важливо дивитися вперед і розуміти, що відбувається в компанії з точки зору відносин, культури. І тут потрібно вміти вольовим рішенням "відключатися" від цифрових додатків. Ти або кидаєшся туди-сюди, або думаєш стратегічно.

Головне на ПК-манія

Продажу комутаторів виросли на 12 %

Світовий ринок Ethernet-комутаторів став рости швидше завдяки проектам оновлення дата-центрів та ...

Hard новини 2018-07-17 03:10:05

Apple представила оновлені MacBook Pro

Купертиновская компанія, без пафосних презентацій та анонсів, випустила оновлені версії ноутбуків ...

Hard новини 2018-07-16 22:18:42

Huawei працює над швидкою зарядкою Super Charge наступного покоління

В даний час більшість виробників смартфонів придумують швидкі технології зарядки, гарантуючи, що ...

IT новини 2018-07-16 21:51:22

Відео дня

Живі додатки

Системні програми

Calendar 2.36

Calendar - програма нагадує про наступаючих свят. Можливість встановлення строку, за який відбуватиметься нагадування,

Системні програми

Registry Corrector 1.5

  • Prev
  • software
Scroll to top