ГЛОНАСС стане точніше в два рази до кінця року
Софт-line:
YogaTimer 5.0 -- "YogaTimer - зручне у використанні додаток для PC. Являє собою таймер, ..." -- 14 серпня 2018
LogViewer 1.2.4.1 -- "LogViewer - Перегляд довгих логів. Особливість програми в ..." -- 14 серпня 2018
IECookiesView 1.79 -- "IECookiesView - невелика безкоштовна утиліта, яка відображає детальну ..." -- 14 серпня 2018
Квитки ПДР. Росія 1.5.1.2 -- "Квитки ПДР. Росія - програма спеціально розроблена і призначена для ..." -- 13 серпня 2018
LinkCollector 4.7 -- "LinkCollector - зручний і легкий у використанні менеджер закладок, ..." -- 08 серпня 2018
MvSysInfo 1.5 -- "MvSysInfo - компактна портативна (не вимагає установки) утиліта, яка ..." -- 07 серпня 2018
Reg Converter 1.1 -- "Reg Converter - безкоштовна портативна утиліта конвертації даних ..." -- 06 серпня 2018
Windows Firewall Control 5.4.0.0 -- "Windows Firewall Control - невелика безкоштовна утиліта, яка ..." -- 02 серпня 2018
Apowersoft Screen Recorder 2.3.4 -- "Apowersoft Screen Recorder - проста у використанні, але має досить ..." -- 02 серпня 2018
Absolute Uninstaller 5.3.1.23 -- "Absolute Uninstaller - безкоштовна і проста у використанні програма, ..." -- 02 серпня 2018


Підприємства Роскосмосу, які беруть участь у програмі ГЛОНАСС, обіцяють поліпшити точність визначення координат за допомогою системи ГЛОНАСС до 1,4 м вже до кінця цього року - зараз точність позиціонування вітчизняної навігаційної системи становить 2,7 м. Прогноз підвищення точності наведено в презентації начальника Інформаційно-аналітичного центру координатно-часового та навігаційного забезпечення ЦНИИмаша.

У ЦНИИмаше "Известиям" пояснили, що в даний час Роскосмос спільно з Міноборони Росії розробляють програму використання технічних рішень, закладених в космічних апаратах серії "Глонасс-М", результатом якої і стане заплановане підвищення точності.

Зокрема, у компанії "Російські космічні системи" розроблена бортова апаратура межспутниковых вимірювань і спеціальні наземні станції, які в сукупності дозволяють підвищити оперативність закладки эфемеридно-тимчасової інформації на борт вже знаходяться в космосі космічних апаратів, - пояснили в ЦНИИмаше. - Спільно з реалізацією програми розвитку зарубіжних станцій ГЛОНАСС це дозволить забезпечити підвищення тактико-технічних характеристик комплексу ГЛОНАСС.

За словами Миколи Тестоедова, генерального директора і генерального конструктора компанії "Інформаційні супутникові системи ім. академіка М. Ф. Решетньова" (виробник апаратів ГЛОНАСС), зараз закладка ефемерид (даних про місцезнаходження супутника) на борт здійснюється кожні 12 годин.

- Закладка точних даних про місцезнаходження супутника здійснюється в момент, коли апарат пролітає над територією Росії, - пояснює Тестоедов. - Дані закладені, і далі супутник летить 12 годин, протягом яких на нього впливають безліч факторів: сонячний вітер, вплив Місяця, нерівномірність земної поверхні і т. д. В супутнику закладена математична модель, всі ці фактори враховує, але все одно за 12 годин апарат накопичує певне відхилення від теоретичної траєкторії. Яке і дає похибку визначення координат. Якщо ми будемо частіше закладати на борт супутника точні ефемериди - не два, а чотири рази на добу, тоді похибка відходу від ідеальної траєкторії буде в два рази менше. Саме це ми і плануємо зробити, використовуючи межспутниковые лінії: ми завантажуємо ефемериди на супутник, летить над Росією, і він межспутниковой лінії передає дані іншим апаратам. Тим самим ми підвищуємо частоту закладки ефемерид, що і дає основний внесок у підвищення точності.

За словами Тестоедова, результати роботи, тобто суттєве підвищення точності, будуть помітні ближче до кінця року.

- GPS сьогодні демонструє точність визначення координат в районі 1 м. Різницю в точності між російською і американською системою ми знижуємо, - каже Тестоедов. - Підвищення точності, умовно кажучи, з 1 м до 0,5 м - це принципово більш складне завдання, ніж підвищення точності з 3 м до 1 м. Американці теж підвищують точність GPS, але ми поки проходимо той відрізок шляху, де зрозумілими рішеннями можна знімати великі шматки похибки. Тому ми їх і наздоганяємо. Як тільки ми наблизимося до метрової точності, нам буде вже дуже великою кров'ю даватися кожен новий сантиметр точності.

Цільові показники "Підтримання, розвиток і використання системи ГЛОНАСС на 2012-2020 роки" передбачають підвищення точності позиціонування до 60 см до 2020 року. За словами глави "ІСС імені Решетньова", такої точності дозволить досягти оновлена угруповання супутників "Глонасс-К" з більш точними бортовими годинами.

Атомні годинники - серце навігаційного супутника. Його передавачі випромінюють сигнал, що містить точний час і координати апарату в даний момент. Отримавши сигнали від декількох навігаційних супутників, чіп в користувальницькому приладі, будь то телефон або навігатор, обраховує свої координати. Чим більш точні дані він отримує, тим більш акуратно визначає координати.

Головне на ПК-манія

Fujitsu представила робочі станції Celsius

Fujitsu оновила сімейство робочих станцій Celsius, додавши в нього моделі, в яких, як стверджує ...

Hard новини 2018-08-14 16:06:42

Oppo R17 Pro отримає об'єктив зі змінною діафрагмою, як у Galaxy S9+

Китайський виробник Oppo опублікував на своїй офіційній сторінці в Weibo інформацію про смартфон ...

Hard новини 2018-08-14 12:58:35

Xiaomi випустить 10-дюймовий планшет Mi Pad 4

Не так давно китайська компанія Xiaomi випустила планшет Mi Pad 4, який зараз активно ...

Hard новини 2018-08-14 12:45:56

Відео дня

Живі додатки

Комп'ютерне навчання

TestTurn 1.0

TestTurn – безкоштовна, компактна і проста в застосуванні програма для проведення тестування. Може бути використана для

Мережа та інтернет

WhatsApp Web 1.0 для Google Chrome

WhatsApp Web - розширення для Google Chrome, за допомогою якого ви зможете отримати доступ до WhatsApp, одного з найбільш

  • Prev
  • software
Scroll to top