Софт-line:
X-Proxy 6.1.0.17 -- "X-Proxy - одне з кращих додатків для анонімного серфінгу в мережі, ..." -- 18 лютого 2018
Win10 SpyStop 1.3.0 -- "Win10 SpyStop - додаток під Windows 10, яка захистить вас від ..." -- 18 лютого 2018
SeePlus 9.0.520 -- "Необхідність управляти, систематизувати, переглядати, редагувати і ..." -- 18 лютого 2018
Hetman Excel Recovery 2.5 -- "Hetman Excel Recovery інструмент для відновлення втрачених або ..." -- 18 лютого 2018
Intel Processor ID Utility 5.40 -- "Intel Processor ID Utility — це програмне забезпечення, що служать ..." -- 18 лютого 2018
Астрон Дизайн 3.0.0.26 -- "Астрон Дизайн - 3D моделювання Вашої кімнати. Програма дозволяє ..." -- 17 лютого 2018
NXPowerLite 7.1.14 -- "NXPowerLite - програма, що дозволяє до 95 % стискати документи ..." -- 17 лютого 2018
Filmora 8.5.1 -- "Filmora – функціональний редактор, який надає повноцінний набір ..." -- 17 лютого 2018
Folder Protect 2.0.4 -- "Folder Protect - програма, яка забезпечить безпеку важливих та ..." -- 17 лютого 2018
MyRun 4.0 -- "MyRun - невелика безкоштовна програма, за допомогою якої ви зможете ..." -- 17 лютого 2018


Підприємства Роскосмосу, які беруть участь у програмі ГЛОНАСС, обіцяють поліпшити точність визначення координат за допомогою системи ГЛОНАСС до 1,4 м вже до кінця цього року - зараз точність позиціонування вітчизняної навігаційної системи становить 2,7 м. Прогноз підвищення точності наведено в презентації начальника Інформаційно-аналітичного центру координатно-часового та навігаційного забезпечення ЦНИИмаша.

У ЦНИИмаше "Известиям" пояснили, що в даний час Роскосмос спільно з Міноборони Росії розробляють програму використання технічних рішень, закладених в космічних апаратах серії "Глонасс-М", результатом якої і стане заплановане підвищення точності.

Зокрема, у компанії "Російські космічні системи" розроблена бортова апаратура межспутниковых вимірювань і спеціальні наземні станції, які в сукупності дозволяють підвищити оперативність закладки эфемеридно-тимчасової інформації на борт вже знаходяться в космосі космічних апаратів, - пояснили в ЦНИИмаше. - Спільно з реалізацією програми розвитку зарубіжних станцій ГЛОНАСС це дозволить забезпечити підвищення тактико-технічних характеристик комплексу ГЛОНАСС.

За словами Миколи Тестоедова, генерального директора і генерального конструктора компанії "Інформаційні супутникові системи ім. академіка М. Ф. Решетньова" (виробник апаратів ГЛОНАСС), зараз закладка ефемерид (даних про місцезнаходження супутника) на борт здійснюється кожні 12 годин.

- Закладка точних даних про місцезнаходження супутника здійснюється в момент, коли апарат пролітає над територією Росії, - пояснює Тестоедов. - Дані закладені, і далі супутник летить 12 годин, протягом яких на нього впливають безліч факторів: сонячний вітер, вплив Місяця, нерівномірність земної поверхні і т. д. В супутнику закладена математична модель, всі ці фактори враховує, але все одно за 12 годин апарат накопичує певне відхилення від теоретичної траєкторії. Яке і дає похибку визначення координат. Якщо ми будемо частіше закладати на борт супутника точні ефемериди - не два, а чотири рази на добу, тоді похибка відходу від ідеальної траєкторії буде в два рази менше. Саме це ми і плануємо зробити, використовуючи межспутниковые лінії: ми завантажуємо ефемериди на супутник, летить над Росією, і він межспутниковой лінії передає дані іншим апаратам. Тим самим ми підвищуємо частоту закладки ефемерид, що і дає основний внесок у підвищення точності.

За словами Тестоедова, результати роботи, тобто суттєве підвищення точності, будуть помітні ближче до кінця року.

- GPS сьогодні демонструє точність визначення координат в районі 1 м. Різницю в точності між російською і американською системою ми знижуємо, - каже Тестоедов. - Підвищення точності, умовно кажучи, з 1 м до 0,5 м - це принципово більш складне завдання, ніж підвищення точності з 3 м до 1 м. Американці теж підвищують точність GPS, але ми поки проходимо той відрізок шляху, де зрозумілими рішеннями можна знімати великі шматки похибки. Тому ми їх і наздоганяємо. Як тільки ми наблизимося до метрової точності, нам буде вже дуже великою кров'ю даватися кожен новий сантиметр точності.

Цільові показники "Підтримання, розвиток і використання системи ГЛОНАСС на 2012-2020 роки" передбачають підвищення точності позиціонування до 60 см до 2020 року. За словами глави "ІСС імені Решетньова", такої точності дозволить досягти оновлена угруповання супутників "Глонасс-К" з більш точними бортовими годинами.

Атомні годинники - серце навігаційного супутника. Його передавачі випромінюють сигнал, що містить точний час і координати апарату в даний момент. Отримавши сигнали від декількох навігаційних супутників, чіп в користувальницькому приладі, будь то телефон або навігатор, обраховує свої координати. Чим більш точні дані він отримує, тим більш акуратно визначає координати.

 

Головне на ПК-манія

Відео: комп'ютер з 1959 року успішно запускає програми на Фортране

Ця новина буде інтересу любителям комп'ютерної історії та вінтажних обчислювальних систем в ...

Hard новини 2018-02-18 17:34:39

Samsung патентує смартфон з абсолютною «безрамочностью»

На ринку представлено вже як мінімум три-чотири десятки безрамкових смартфонів, у яких рамки ...

IT новини 2018-02-18 15:42:25

Концепт флагманського смартфона HTC U12

Самим останнім і актуальним флагманським смартфоном тайванського виробника НТС є HTC U11.Цей ...

Hard новини 2018-02-18 15:32:51

Відео дня

Живі додатки

Мережа та інтернет

Active WebCam 11.4

Active WebCam - Програма знімає сигнал з web - або відеокамери з максимальною частотою 30 кадрів в секунду. Трансляцію ви

Системні програми

Fast User Switch 0.1

Fast User Switch - зовсім крихітна утиліта, яка дозволить виконати швидке перемикання користувачів Windows. Ця програма буде

  • Prev
  • software
Scroll to top