Софт-line:
Total Movie Converter 4.1.0.32 -- "Total Movie Converter - інструмент для конвертації відео файлів з ..." -- 14 червня 2019
Zer0 0.19.0.22 -- "Zer0 - зовсім невелика утиліта, яка допоможе видалити з жорсткого ..." -- 13 червня 2019
10-Strike LANState 9.1 -- "10-Strike LANState - програма для адміністраторів і простих ..." -- 12 червня 2019
XMedia Recode 3.4.6.5 -- "XMedia Recode - гідний уваги відеоконвертер з фунциями редактора ..." -- 12 червня 2019
PDF24 Creator 8.9.0 -- "PDF24 Creator - безкоштовна програма, яка дозволяє легко створювати ..." -- 12 червня 2019
Облік комп'ютерів 2.666 -- "Облік комп'ютерів - Програма призначена для обліку комп'ютерів, ..." -- 12 червня 2019
ShellExView 2.01 -- "ShellExView - невелика безкоштовна утиліта, яка відображає список ..." -- 12 червня 2019
World of Warships 0.8.4 -- "World of Warships - багатокористувальницька онлайн-гра в реальному ..." -- 11 червня 2019
ФотоШОУ PRO 14.2 -- "ФотоШОУ PRO - потужна програма для створення яскравих високоякісних ..." -- 11 червня 2019
World of Tanks 1.5.1.0 -- "World of Tanks - популярний багатокористувацький ММО-екшен, завдяки ..." -- 11 червня 2019


Науково-дослідний центр електронної обчислювальної техніки (НИЦЭВТ) не надто відомий обивателю. В СРСР він займався створенням комп'ютерів серії ЄС ЕОМ, і, що б не говорили злі язики, його робота зводилася не тільки до клонування і адаптації зарубіжних систем. Дивно, але останні машини цієї серії були випущені аж у кінці 1990-х років. В цьому ж інституті були створені перші вітчизняні ЕОМ «Стріла». У XXI столітті НИЦЭВТ продовжує займатися розробкою дійсно великих машин (суперкомп'ютерів і кластерів) та інфраструктури для них. На конференції ПаВТ 2016 компанія розповіла про свій продукт «Ангара», повна назва якого звучить як «високошвидкісна мережа для суперкомп'ютерів і кластерів» або «межузловая комунікаційна мережа», а серед фахівців такий тип мереж називають просто інтерконектом.

Інтерконнект відрізняється від всіх інших мереж зв'язку підвищеними вимогами до різним параметрам з'єднань і мережі в цілому: отказоустойчивось, низькі затримки, висока швидкість, висока інтеграція з компонентами вузлів кластера, оптимізація під конкретні типи даних і взаємодій і так далі. В силу своєї специфіки такі інтерконекти краще багатьох інших підходять для суперкомп'ютерів. Мало мати більшу обчислювальну потужність, треба ще й вміло задіяти її, вчасно подаючи і забираючи інформацію, дозволяючи безлічі вузлів працювати як єдине ціле. Не дивно, що великі розробники суперкомп'ютерів створюють і власні реалізації интерконнектов для них.

Наприклад, у рейтингу TOP500 вони обов'язково вказуються, а в першій десятці свіжого списку наразі лідирують мережі Cray і IBM. А про одну з новітніх розробок Intel в цій області — Omni Path — ми вже докладно розповідали в репортажі з SC15. Для будь-якої такої мережі важлива топологія — те, як саме вузли з'єднуються між собою. Зацікавленим можна порекомендувати короткий огляд розвитку топологій интерконнектов. «Ангара» підтримує на поточний момент топології від одновимірної ґратки до чотиривимірного тора. «Тори» вельми популярні серед сучасних виробників суперкомп'ютерів, так як для них добре опрацьовані алгоритми маршрутизації, а сама мережа легко адаптується до навантажень і витримує їх сплески. Крім того, така топологія відносно недорога — із зростанням числа вузлів витрати на інтерконнект ростуть не так стрімко.

Сама ж «Ангара» не вимагає використання комутаторів і підтримує до 8 каналів зв'язку з сусідніми вузлами. Мережа може об'єднувати близько 32 тисяч вузлів. Основою «Ангари» є розроблена в НИЦЭВТ НВІС серії ЕС8430, яка на даний момент виготовляється по 65-нм техпроцесу на фабриках TSMC. НВІС містить 180 млн транзисторів, тобто, за словами розробників, які по складності вона порівнянна з сучасними CPU — незважаючи на те, що в останніх число транзисторів обчислюється вже мільярдами, більша частина з них припадає на кеш і інші невычислительные блоки. ЕС8430 може бути інтегрована з іншими рішеннями (для цього є набори SDK/HDK), а НИЦЭВТ пропонує готове рішення у вигляді PCIe-карти з шістьма інтерфейсами HDLSP, хоча за бажанням замовника можуть бути використані і інші електричні/оптичні середовища передачі даних, включаючи рішення для установки в blade-сервери.

Для підвищення продуктивності апаратно реалізовані підтримка часто використовуваних операцій, багатоядерних CPU (кожне ядро може працювати незалежно з адаптером), різних варіантів маршрутизації з захистом по відмовах окремих каналів зв'язку та вузлів, агрегація пакетів, RDMA. Основний упор при розробці був зроблений на сумісність з x86-процесорами. Тим не менш в НИЦЭВТ успішно провели випробування «Ангари» в парі з вітчизняними CPU «Ельбрус» і з GPU (за рахунок підтримки GPUDirect), а також з ПЛІС. Таким чином, мережа підтримує роботу з гібридними обчислювальними блоками, що складаються з пристроїв з різними архітектурами. За словами компанії, «мережа може застосовуватися в складі обчислювальних систем для потреб самих різних замовників».

Основна область застосування «Ангари» — це, звичайно, високопродуктивні обчислення (HPC). Втім, вона вміє працювати з TCP/IP і може застосовуватися в «класичних» ЦОДах або кластерах з модною нині BigData. Згідно з внутрішнім тестам НИЦЭВТ, «Ангара» помітно краще веде себе при роботі з короткими пакетами (та й довгими теж), ніж популярний інтерконнект InfiniBand FDR. У загальному і цілому «Ангара» є гідним конкурентом зарубіжних рішень, а за деякими параметрами і в ряді додатків навіть краще їх за рахунок обраної топології і, як наслідок, більш низької вартості. За словами розробників, часто використовувана для InfiniBand топологія fat tree на практиці виявляється занадто дорогою при великій кількості сайтів. На поточний момент в НИЦЭВТ вже розроблена власна реалізація MPI. Зараз ведуться роботи по її оптимізації, що дозволить збільшити продуктивність і ефективність при використанні мережі в реальних задачах. Крім того, йде робота над адаптацією стороннього ПЗ.

На жаль, як і скрізь в галузі, відчувається гостра нестача кваліфікованих кадрів. З метою підвищення інтересу до «Ангарі» і залучення аспірантів і викладачів компанія готова відкрити низькорівневих API і надати доступ до власного кластеру «Ангара-К1» для розробки та налагодження програм і бэкендов. Крім того, з 1 листопада 2015 року тестовий кластер публічно доступний для перевірки роботи на мережі «Ангара». На поточний момент два десятки технологічних компаній і наукових інститутів вже скористалися цією можливістю, причому багато з них запускали на кластері «важкі» завдання — тривалістю більше 12 годин з інтенсивним обміном даними по мережі. Зараз ведуться проекти по впровадженню «Ангари» для декількох обчислювальних кластерів і поставляються інтегровані рішення на базі замовний материнської плати розробки НИЦЭВТ, а незабаром з'являться ще кілька готових продуктів на базі НВІС ЕС8430. НИЦЭВТ надає послуги з адаптації системного та прикладного ПЗ для мережі «Ангара».

Зараз ведуться розробки наступного покоління інтерконекту, яке буде краще поточного і за рахунок доопрацювання архітектури НВІС, і за рахунок використання більш сучасних технологій виробництва та інтерфейсів. Друге покоління отримає підтримку нових топологій butterfly і dragonfly, поліпшення роботи MPI і колективних операцій, розширену підтримку нового «заліза» і реконфігурованих систем на його основі. З'явиться можливість створювати змінені рішення з «Ангарой» та іншими чіпами на одній підкладці. На фото вище показаний дослідний зразок з кристалами заводу «Мікрон» і підкладкою НИЦЭВТ. За рахунок такого підходу з'явиться можливість швидкого створення різнорідних продуктів – від просто адаптера з одним виходом PCIe до складних многокристальных систем. Надалі буде представлений варіант з НВІС і оптичними трансиверами на одній підкладці – це буде проміжний крок між другим і третім поколінням «Ангари», для якого зараз закладається науково-технічна база і яке буде активно використовувати технології оптичного зв'язку. Дослідно-конструкторські роботи над третім поколінням почнуться приблизно через два з половиною роки. Нам же залишається тільки побажати удачі вітчизняним розробникам!

Головне на ПК-манія

Огляд сервера HPE ProLiant DL180 Gen10: ...

На правах рекламиДавайте подивимося на сервер десятого покоління HPE ProLiant DL180 Gen10. У свій ...

Hard новини 2019-06-26 10:12:58

ServerCool анонсувала ADHX 35-6B для систем ...

ServerCool, дочірнє підприємство компанії Nortek Air Solutions, представило ADHX 35-6B — активний ...

Hard новини 2019-06-25 23:54:18

SemiAccurate: Intel спішно переглядає ...

З квітневої презентації Huawei відомо, що корпорація Intel готує до анонсу в 2020 році два ...

Hard новини 2019-06-25 12:42:09

Відео дня

Живі додатки

Мережа та інтернет

BlindScanner Pro 3.23

Мережа та інтернет

Multifox 3.2.3 для Firefox

Multifox - розширення для Mozilla Firefox, яке дозволяє підключатися до веб-сайтів, використовуючи кілька облікових записів

  • Prev
  • software
Scroll to top