Софт-line:
M8 Free Clipboard 30.10 -- "M8 Free Clipboard - інструмент для зручної роботи з буфером обміну, ..." -- 22 жовтня 2019
Wise Force Deleter 1.51.52 -- "Wise Force Deleter - утиліта для видалення будь-якого файлу на Вашому ..." -- 22 жовтня 2019
Giada 0.15.4 -- "Giada - невелика портативна многотрековая аудиостудия з відкритим ..." -- 22 жовтня 2019
AirDroid 3.6.6.0 -- "AirDroid - програма для повноцінного управління Вашим ..." -- 22 жовтня 2019
File & Image Uploader 7.9.0 -- "File & Image Uploader - програма для завантаження файлів на ..." -- 22 жовтня 2019
Записна книжка 0.5.1 -- "Записна книжка (Notebook) - додаток для ведення записів, текстів, ..." -- 22 жовтня 2019
Directory Monitor 2.13.1.1 -- "Directory Monitor - програма для моніторингу обраних папок на ..." -- 22 жовтня 2019
Генератор відгуків 2.0 -- "Генератор відгуків - примітивний генератор створення відгуків ..." -- 22 жовтня 2019
TV Player Classic 7.2.5 -- "TV Player Classic - безкоштовна програма для перегляду і запису ..." -- 21 жовтня 2019
7 Taskbar Tweaker 5.8 -- "7 Taskbar Tweaker - невелика безкоштовна утиліта, що представляє ..." -- 21 жовтня 2019


На правах реклами

Давайте подивимося на сервер десятого покоління HPE ProLiant DL180 Gen10. У свій час моделі DL160/180 користувалися у наших замовників дуже великою популярністю. Але з десятим поколінням цих машин вийшла пауза. І ось довгоочікувана новина: ці моделі нарешті повертаються!

Що ж взагалі таке, ці DL160 і DL180? Це 1U - і 2U-сервери, орієнтовані на підприємства малого і середнього бізнесу. У них є все, що необхідно, немає нічого зайвого, і при цьому ціна максимально знижена. Ми бачимо лише кілька критеріїв, якими керуються компанії малого бізнесу при виборі серверного обладнання:

 • Низька ціна типових конфігурацій сервера;
 • Достатня розширюваність базових платформ;
 • Достатня надійність і прийнятний рівень обслуговування;
 • Готовність до початкової віртуалізації;
 • Зручність адміністрування обладнання.

Трохи історії

Взагалі, 100-я серія серверів НРЕ ProLiant по праву вважається легендарною. І особливо улюбленою серед малих підприємств, а також у середніх і навіть великих замовників. Чому? Все дуже просто. DL160 і DL180 — це повноцінні сервери, що відрізняються непоганою масштабованістю, легендарним сервісом HPE, зручністю впровадження та подальшої експлуатації і, мабуть, найкращою системою управління і моніторингу серед конкурентів. Все це дозволяє вирішувати основні завдання малого бізнесу і прекрасно підходить для окремих прикладних задач середнього і великого бізнесі. При цьому, як згадувалося вище, ціна на дані лінійки серверів досить приваблива. У чому фокус? У маркетингу вендора.

Процедура ціноутворення у сильних вендорів не секретна для їх клієнтів: під бізнес-завдання формується специфікація, яка потім підлягає дисконтуванню безпосередньо від виробника. Безумовно, знижка сильно залежить від обсягу такої специфікації — чим він більший, тим вагомішим знижка. У випадку ж з 100-ю серією вендор позбавляє споживачів від даної процедури, відразу ж застосовуючи хороший дисконт прямо з заводу. На наш погляд, це абсолютно здорова ідея, що дозволяє максимально спростити розрахунок і придбання серверів для різного типу завдань. Загалом, народному продукту – пролетарська ціна.

Так було до моменту появи 9-го покоління серверів DL160 і DL180. Можливо, 100-я лінійка стала настільки масовою, що почала витісняти більш просунуті сервери з 300-ї лінійки, або виробництво таких низькобюджетних серверів в якийсь момент виявилося економічно не вигідним для вендора. Факт залишається фактом — вартість серверів 100-ї серії в 9-му поколінні хоч і як і раніше вельми конкурентоздатна, але вже не такою привабливою, як раніше. І у замовника з'явився привід замислитися: чи варто купувати DL160 або DL180 Gen9, злегка економлячи, або краще заплатити трохи більше і купити більш просунуту модель з 300-ї серії? А якщо консолідувати завдання — віртуалізацію в маси?! Загалом, привід замислитися... І як показала практика наших продажів, все частіше замовники при виборі серверів 9-го покоління приходять до рішення про покупку саме 300-ї серії.

Яке воно, 10-е покоління?

Судячи по специфікаціям на сайті HPE, сервер HPE ProLiant DL180 Gen10 буває тільки у варіанті SFF (з відсіками для дисків 2.5"), однак в цьому році повинна з'явитися і модель з LFF (з відсіками для дисків 3.5"). Будемо описувати те, що бачимо на власні очі.

Вид спереду

На передній панелі ми бачимо:

 • 10 відсіків для накопичувачів, в чотирьох з них — жорсткі диски SAS ємністю 4 Тбайт;
 • Відсік для установки оптичного приводу;
 • Роз'єм USB 3.0;
 • Роз'єм USB для iLO;
 • Ідентифікаційний світлодіод-кнопочку UID (який можна включати віддалено, щоб потім знайти потрібний сервер в шафі);
 • Кнопку і індикатор включення;
 • Світлодіодний індикатор активності мережі;
 • Світлодіодний індикатор стану сервера;
 • Табличку зі схемою розташування дисків.

На відміну від класичних серверів HPE, тут для дисків використовуються спрощені пластикові санчата з двома світловодами індикації стану — ніяких надмірностей немає, але у свої відсіки вони відмінно входять і виходять, та й коштують дешевше.

У нашому сервері 10 відсіків, але підтримується лише 4 накопичувача — розумний мінімум. Щоб встановити більше накопичувачів, по мірі необхідності додаються бэкплейны (об'єднавчі панелі). Причому, судячи по конструкції, це саме окремі бэкплейны на 4 або 2 диска, а не один новий великий, який встановлювався б замість наявного на фото можна розглянути, як це влаштовано.

Відповідні кабелі живлення вже прокладені. Такий підхід, коли елементи сервера не замінюються, а лише додаються по мірі необхідності, дозволяє оптимізувати вартість.

У нашому сервері диски підключені до окремого RAID-контролера HPE Smart Array E208i-p SR Gen10. Це недорогий 12Gb/s SAS RAID-контролер без кешу, який вміє все, що треба:

 • Одночасно підтримує SAS і SATA-накопичувачі, включаючи стрічки;
 • Працює з масивами RAID 0, 1, 5, 10;
 • Одночасно підтримує як логічні пристрої RAID, так і фізичні накопичувачі;
 • Валидирован для Windows Storage Spaces Direct;
 • Сертифікований для VMware Virtual SAN;
 • Конфігурується через UEFI System Utilities;
 • Підтримує HPE SSD Smart Path;
 • Має опції Rapid Parity Initialization (RPI) і Rapid rebuild;
 • Підтримує функції Drive Sanitize і Performance Optimization-Degraded Reads and Read Coalescing;
 • Дозволяє зробити «безшовний» перенесення накопичувачів з HPE Smart Array Software RAID і з контролерами HPE Smart Array P-class.

Також на системній платі є штатний програмний RAID-контролер HPE Smart Array S100i SR Gen10. Він підтримує до 14 SATA-пристроїв в RAID 0/1/5/10, але тільки під Windows. Для завантаження програмного RAID-1 під Linux HPE пропонує використовувати LSRRB (Linux Software RAID – Redundant Boot). Сервери будуть поставлятися тільки з цим інтегрованим контролером, а контролер SAS можна придбати окремо, якщо буде потрібно.

Зараз для цього сервера доступні, крім вже згаданого нами HPE Smart Array E208i-p, ще й HPE Smart Array E208e-p SR Gen10 з зовнішніми портами SAS для підключення, наприклад, стрічкового накопичувача, і HPE Smart Array P408i-a SR Gen10 — високопродуктивний RAID-контролер з 2 Гбайт кеш-пам'яті. Цей контролер разом з батареєю для захисту даних у кеш-пам'яті дозволяє використовувати сервер і для бізнес-критичних додатків.

Для завантаження операційної системи на системній платі також передбачено роз'єм USB 3.0, слот micro-SD.

В даний момент в специфікаціях нам не вдалося виявити ніяких накопичувачів для шасі LFF, але ми можемо точно стверджувати, що сюди підходять 4-Тбайт SATA-диски, які встановлені в машині. Колеги з HPE кажуть, що до моменту офіційного появи сервера у виконанні LFF всі потрібні опції для нього теж стануть доступні.

Для SFF-моделі, як зазначено в специфікаціях, зараз доступні такі накопичувачі:

 • Механічні 300, 600 і 1200 GB 12G SAS зі швидкістю обертання 10k rpm.
 • Твердотільні SAS 12G 400GB.
 • Твердотільні SATA 480GB.

Перераховані накопичувачі мають 3-річну гарантію.

У доступні моделі серверів в шасі SFF можна встановити один або два додаткових бэкплейна, що дозволить розміщувати від 16 до 24 накопичувачів.

Вигляд ззаду

На задній панелі ми можемо бачити:

 • Пару мідних гигабітних мережевих портів (1);
 • Окремий мережний порт iLO (2);
 • Слот для мезоніну mLOM (3);
 • Пару портів USB 3.0 (4);
 • Порт VGA (підтримується дозвіл до 1920 х 1200) (5);
 • Кришку гнізда послідовного порту (6);
 • Основний блок живлення без гарячою заміною на 500W (7);
 • 3 слота PCIe (8);
 • Заглушку другого райзера і резервний блок живлення (9).

В слоти PCI-E, згідно специфікації, можна встановлювати всілякі 1/10/25-гігабітні адаптери HPE. Також можна підтримуються плати форм-фактору FlexibleLOM, але для них потрібно додати спеціальний райзер.

У представленому райзері є 3 слота PCIe 3.0 x8 повної висоти. Один з них повної довжини, а два інших — половинної. У нашому сервері один слот вже зайнятий RAID-контролером. При наявності другого процесора можна встановити і другий райзер такої ж конфігурації.

У нашому сервері встановлений 500-ватний блок живлення без можливості гарячої заміни, який підключається до системної плати кабелем.

Його ККД становить 92 %. До Росії поставляється варіант сервера тільки з одним блоком живлення, що допускає гарячу заміну. Другий 500-ватний блок живлення можна придбати окремо. Така комплектація виглядає розумною, так як можливість відмовостійкості електроживлення передбачена за замовчуванням, а додавати другий блок живлення — вирішує замовник.

Сервер оснащений двома процесорами. З специфікацій слід, що зараз є всього два варіанти процесорів — один швидше і дорожче, другий дешевше і простіше:

Підсумок та висновок

В цілому, за результатами побіжного огляду та аналізу доступної інформації можна припустити, що це дійсно дещо спрощена і здешевлена модель сервера, що підходить для невеликих підприємств, обмеженого бюджету або утилітарних завдань великих підприємств. Вона годиться для невеликого сервера все-в-одному, 1С, СКУД, невеликих або поштових файлових серверів. Загалом, для будь-яких не занадто вимогливих завдань, що укладаються в характеристики такої машини. Спектр моделей і можливих опцій сервера HPE ProLiant DL180 Gen10 навмисно скорочений для максимального зниження ціни, в тому числі і за рахунок логістики.

HPE ProLiant DL180 Gen10 за замовчуванням відразу забезпечений 3-річним гарантійним сервісом з обслуговуванням за місцем розташування обладнання.

І не забудемо про найважливіший критерій – що ж з ціною? Виробник до самого кінця зберігав інтригу, і ціни з'явилися в прайс-листах дистриб'юторів точно в день анонсу.

Ми взяли типову SMB-конфігурацію на базі 879514-B21: сервер HPE ProLiant DL180 Gen10 (2xXeon-S 4110, 2x16Gb RAM 2666V-R, Smart Array E208i (ZM/RAID 0/1/10/5), 2x1.2TB SAS 10K SFF (up to 16/24 HDD), 2x500W Hot Plug, 2x1GbE). І у нас виходить дуже «смачна» ціна: $4299 (включаючи ПДВ). У вартість включена гарантія виробника «3/3/3», а також стандартна передпродажна підготовка ITELON — доукомплектація і штатний тестування.

Для порівняння ми прикинули складської аналог з старшої 300-ї серії на базі промо-моделі P05524-B21: сервер HPE ProLiant DL380 Gen10 Silver 4110 Rack(2U)/2 х Xeon8C 2.1 GHz(11MB)/2x16GbR2D_2666/P408i-aFBWC(2Gb/RAID 0/1/10/5/50/6/60)/2x1.2TB SAS 10K SFF(8/24+6up)SFF/noDVD/iLOstd/ 4HPFans/4x1GbEth/EasyRK+CMA/2x500w). Підсумкова вартість даної конфігурації складає більше $7000 — майже вдвічі дорожче, ніж наша новинка.

З усього цього можна зробити висновок, що сервер десятого покоління HPE ProLiant DL180 Gen10 — це один з найбільш оптимальних продуктів на ринку серверних рішень для малого бізнесу. Він здатний максимально ефективно вирішувати поставлені перед даним сегментом бізнесу ІТ-завдання. Впевнені, що новинка буде по достоїнству оцінена ринком SMB в Росії.

На правах реклами

Головне на ПК-манія

Honor 20 Lite (Youth Edition) з 6,3-дюймовим ...

Суббренд Honor, що належить компанії Huawei, представив смартфон середнього рівня Honor 20 Lite ...

Hard новини 2019-10-23 01:04:16

SAP та Microsoft розширили співпрацю на хмарному ...

Software новини 2019-10-22 23:54:34

Представлений фітнес-браслет Honor Band 5i з ...

Як і було заплановано, суббренд Huawei офіційно представив новий фітнес-трекер під назвою Honor ...

IT новини 2019-10-22 22:32:12

Відео дня

Живі додатки

Хобі та захоплення

Kremlin Deluxe (Кремлівська дієта) 1.0

Kremlin Deluxe (Кремлівська дієта) - На сьогодні найпопулярнішою і швидко придбала популярність серед шанувальників дієт є

Системні програми

Скрінсейвер годинник ХК Авангард 2.1

 Скрінсейвер годинник ХК Авангард:СКАЧАТИ >>>

 • Prev
 • software
Scroll to top