Софт-line:
Нагадувач TiMemory 1.1.2.4 beta -- "Нагадувач TiMemory - програма здійснює видачу нагадувань за ..." -- 19 січня 2020
SunsetScreen 1.32 -- "SunsetScreen - програма, за допомогою якої можна налаштувати ..." -- 18 січня 2020
EarthDesk 7.2.2 -- "EarthDesk - цікаве додаток для відображення на Вашому робочому столі ..." -- 17 січня 2020
RAD Studio 10.3.3 -- "RAD Studio - найбільш повна платформа розробки додатків для Windows ..." -- 17 січня 2020
Rainlendar Lite 2.15.2 -- "Rainlendar Lite - безкоштовний багатоплатформовий календар з функцією ..." -- 17 січня 2020
Brackets 1.14.1 -- "Brackets - легкий, але потужний, сучасний текстовий редактор від ..." -- 17 січня 2020
Сніг на робочому столі 1.4.1 -- "Сніг на робочому столі - невелика, безкоштовна програма, за допомогою ..." -- 17 січня 2020
InstallAware X11 (28.00.0.2020) -- "InstallAware - платформа для автоматичного створення інсталяційних ..." -- 17 січня 2020
CQtDeployer 1.3.2 -- "CQtDeployer - це програма призначена для вилучення всіх залежних ..." -- 17 січня 2020
Database Tour Pro 9.4.0.30 -- "Database Tour - потужний інструмент для роботи з базами даних, який ..." -- 17 січня 2020


Одна з причин, по якій у Китаю є непогані шанси виконати свою амбітну мету по досягненню экзафлопсных обчислень до 2020 року, полягає в тому, що уряд країни фінансує відразу три відрізняються по своїй архітектурі проекту зі створення надпотужного суперкомп'ютера. Національний університет оборонних технологій (National University of Defense Technology, NUDT), Національний дослідницький центр паралельної обчислювальної техніки (National Research Center of Parallel Computer, NRCPC) і компанія Sugon (також відома як Dawnning) зіткнуться у внутрішньому змаганні один з одним, щоб створити перший в країні (і, можливо, в усьому світі) суперкомп'ютер із швидкодією 1 экзафлопс.

На даний момент кожен з учасників змагання розробив і розгорнув прототип майбутньої високопродуктивної системи, що складається поки що тільки з 512 вузлів. Подальше їх масштабування в суперкомп'ютери з набором з більш ніж 100 000 вузлів буде непростим завданням не тільки тому, що це величезний стрибок, але також і тому, що Китай прихильний ідеї створення власних суперкомп'ютерів з використанням відносно незрілих вітчизняних процесорів.

На недавній презентації Руибо Ван (Ruibo Wang) з NUDT поділився подробицями про трьох прототипах, які були розгорнуті в 2018 році, і розповів про деякі деталі плану його організації стосовно їх майбутнього суперкомп'ютера Tianhe-3.

Прототип від NRCPC створено лише на базі мікропроцесорів без використання яких-небудь прискорювачів і тому, ймовірно, самий класичний в порівнянні з двома конкурентами. Фактично, це єдина «не експрес» архітектура, яка в даний час бореться за майбутнє звання топ 1 суперкомп'ютера в Піднебесній. Кожен з його вузлів оснащений двома процесорами ShenWei 26010 (SW26010), тим же чіпом, який використовується для суперкомп'ютера Sunway TaihuLight. 26010 має 260 ядер і забезпечує продуктивність близько 3 терафлопс. Імовірно, у проекту Sunway в розробці є більш потужний чіп ShenWei наступного покоління для майбутньої экзафлопсной системи NRCPC. На думку порталу The Next Platform, його продуктивність повинна скласти близько 10 терафлопс.

Прототип від компанії Sugon являє собою гетерогенну обчислювальну систему, що складається з вузлів, кожен з яких оснащений двома процесорами Hygon x86 і двома прискорювачами DCU, з'єднаних між собою за топологією 6D-тор, розробленою японською компанією Fujitsu. Процесор являє собою ліцензійну копію першого покоління EPYC від AMD, а DCU - фірмові прискорювачі, створені китайською компанією Hygon самостійно. У своїй презентації Депей Цянь (Depei Qian) з університету Сіань Цзяотун ще в 2017 році говорив, що продуктивність DCU у майбутньому складе до 15 терафлопс. Один з цікавих аспектів прототипу від Sugon полягає в тому, що він охолоджується імерсійної СЖО, що може вказувати на те, що чіп DCU розсіює просто величезна кількість тепла.

Прототип NUDT — це ще одна гетерогенна архітектура, в даному випадку використовує процесори невідомого походження, а також прискорювач Matrix-2000+, який представляє собою 128-ядерний DSP-чіп загального призначення. Можна припустити, що Matrix-2000+ є наступником Matrix-2000, прискорювача, використовуваного в суперкомп'ютері Tianhe-2A з продуктивністю 100 петафлопс, який в даний час є четвертим у рейтингу суперкомп'ютерів TOP500. На піку Matrix-2000+ забезпечує продуктивність в два терафлопса і споживає близько 130 Вт. Якщо б дані прискорювачі використовувалися для роботи суперкомп'ютера з продуктивністю 1 экзафлопс, то тільки вони зажадали б близько 65 мегават для своєї роботи.

Однак для майбутнього суперкомп'ютера Tianhe-3 NUDT планує використовувати розробляється на даний момент DSP-чіп Matrix-3000 разом з невідомим процесором. Очікується, що майбутній DSP буде мати не менше 96 ядер і продуктивність більше 10 терафлопс, а 64-ядерний процесор забезпечить додатково 2 терафлопса. Кожен вузол буде оснащений вісьмома парами таких прискорювачів і процесорів, забезпечуючи продуктивність 96 терафлопс в сумі.

Вся система буде складатися з 100 шаф, кожен з яких містить 128 блейд, що дає 1,29 экзафлопс в піке. Всі вузли будуть підключені до власної мережі з пропускною спроможністю 400 Гбіт/с, використовуючи топологію "3D-метелики" (3D butterfly). Дана топологія забезпечить максимум п'ять переходів між будь-якими двома вузлами. Охолодження буде забезпечуватися гібридної повітряно-водяною системою, яка, як очікується, забезпечить показник PUE менше 1,1.

Головною загадкою залишається походження процесорів Tianhe-3. Портал The Next Platform припускає, що це буде якийсь процесор на архітектурі Arm. І це цілком імовірно, оскільки Китай вже деякий час натякає на те, що одна з його супервычислительных систем буде використовувати цю архітектуру. Враховуючи очікувану продуктивність процесора 2 терафлопса, він може навіть виявитися реалізацією Armv8-A з масштабованим векторним розширенням (SVE).

Якщо NUDT вирішить піти по цьому шляху, одним з можливих варіантів буде ліцензування Fujitsu виробництва процесорів A64FX з технологією Arm SVE, що стоять за розробляються на даний момент японським суперкомп'ютером з экзафлопсной продуктивністю — Post-K. Ці процесори забезпечують 2,7 терафлопс продуктивності, а сама Fujitsu пропонує для них набір необхідних HPC-бібліотек. На користь цього варіанта свідчить і той факт, що раніше компанія вже заявляла про плани продати деякі технології, розроблені нею для Post-K.

У будь-якому разі, якщо розробка Tianhe-3 буде йти за графіком, скоро ми дізнаємося, який все-таки процесор в NUDT використовують для свого суперкомп'ютера.

Головне на ПК-манія

У магазин додатків Apple нарешті додали Xiaomi ...

Компанія Apple вирішила додати мобільний додаток Xiaomi Wear в свій офіційний магазин App ...

IT новини 2020-01-18 09:20:16

Представлено друге покоління найменшого в світі ...

Багато можуть пам'ятати крихітний мобільний телефон Zanco Tiny T1, представлений кілька років ...

Hard новини 2020-01-18 09:17:08

У TENAA з'явився невідомий смартфон Huawei

В базі даних китайського регулятора TENAA з'явилися загадкові телефони Huawei з номерами моделей ...

Hard новини 2020-01-17 15:38:37

Відео дня

Живі додатки

Програмування

Rainbow 1.0

Rainbow - невелика програма для перетворення кольорів і відтінків в коди. Містить Zoom (збільшувальне скло), для більш

Електронні книги

Корисні поради для Windows 7 4.11

Корисні поради для Windows 7 - довідник, який містить масу корисної інформації для швидкого вирішення різноманітних проблем і

  • Prev
  • software
Scroll to top