Софт-line:
Process Monitor 3.50 -- "Process Monitor - інструмент відстеження для Windows. У режимі ..." -- 13 листопада 2018
PersonaURL 1.7.8 -- "PersonaURL - безкоштовна програма для зберігання посилань і паролів. ..." -- 13 листопада 2018
cFosSpeed 10.26 -- "cFosSpeed - високопродуктивний мережний драйвер, призначений для ..." -- 13 листопада 2018
Радіо плеєр 2.1.1 -- "Радіо плеєр - невеликий і зручний радиопроигрыватель улюблених ..." -- 13 листопада 2018
Windows Word 1.2 -- "Windows Word - безкоштовний і зручний в експлуатації офісний редактор ..." -- 13 листопада 2018
Memtest86 7.5 build 1001 -- "Memtest86 - утиліта призначена для високоефективного тестування ..." -- 13 листопада 2018
Tab Mix Plus 0.5.0.4 для Mozilla Firefox -- "Tab Mix Plus - додаток до браузеру Firefox істотно розширює ..." -- 12 листопада 2018
File Governor 2.3 -- "File Governor - утиліта для зняття блокування файлів і папок без ..." -- 12 листопада 2018
PuTTY 0.66-RU-16 / 0.70 -- "Putty – безкоштовний Telnet/SSH клієнт. Це клієнтська програма для ..." -- 12 листопада 2018
Colors 2.4 -- "Colors - невелика портативна (не вимагає інсталяції), утиліта, яка ..." -- 12 листопада 2018


Ринок професійних процесорів, призначених для використання в серверах і робочих станціях досить давно і практично повністю належить Intel з її торговою маркою Xeon. Компанії AMD вдалося створити деякий ворушіння на цьому ринку за рахунок випуску багатоядерних монстрів EPYC, але слід розуміти, що сегментів тут більше одного — і новинки AMD конкурують зі старшим сімейством Xeon Scalable, а з більш доступних рішень «червоні» пропонують поки тільки вбудовані чіпи EPYC серії 3000. Intel ж у черговий раз розширила асортимент процесорів Xeon. Раніше ми розповідали читачам про те, що компанія відмовилася від старого найменування недорогих Xeon, і тепер замість E3 вони отримали суфікс E без цифр. Означає він Entry, що прямо вказує на позиціонування. До недавнього моменту в новій серії присутні тільки мобільні версії Xeon E, але тепер стали доступні і рішення, націлені на ринок настільних робочих станцій початкового рівня.

Даний анонс можна назвати що припав до часу, оскільки попередня серія Xeon E3 на базі архітектури Kaby Lake вже не нова — більша частина процесорів E3-1200 була представлена ще в першому кварталі минулого року. Незважаючи на непогану продуктивність і наявність у ряді моделей графічного ядра Intel HD P630 з апаратним кодером-декодером Quick Sync шостого покоління, кількість ядер було обмежено чотирма. За нинішніми мірками цього явно недостатньо, оскільки AMD Ryzen мають до 8 ядер з підтримкою SMT і вміють працювати з пам'яттю ECC. Останнє важливо, оскільки в сфері робочих станцій надійність і обсяг підсистеми пам'яті традиційно ставляться на перше місце. З проведеного нами тестування читачі знають, що шість сучасних ядер Intel цілком здатні змагатися з вісьмома ядрами AMD Ryzen, так що випуск шестиядерних моделей Xeon E-2100 виглядає цілком закономірним ходом з боку «синіх». Новинки базуються на архітектурі Coffee Lake S і використовують третю ітерацію техпроцесу Intel 14-nm, так звану 14++.

Зрозуміло, чіпи Xeon E-2100 отримали повноцінну підтримку пам'яті DDR4-2666 з корекцією помилок; правда, максимальний об'єм залишився тим самим — 64 Гбайт. Для робочих станцій початкового рівня цього повинно бути достатньо, а для більш ресурсоємних завдань передбачається використати Xeon W-2100 або Xeon Scalable. У новій серії представлено 10 процесорів у різних конфігураціях ядер і потоків — від 4/4 до 6/12. Цікаво, що старша модель, Xeon E-2186G, може дати невелику фору настільного Core i7-8700K: останній має частотною формулою 3,7/4,7 ГГц, а новий Xeon в базовому режимі працює на частоті 3,8 ГГц. Режим Turbo Boost 2.0, втім, залишився колишнім, і максимальне значення становить 4,7 ГГц. Конфігурація другого за потужністю Xeon E-2176G аналогічна Core i7-8700K, але теплопакет вдалося знизити з 95 до 80 ват, а моделі без графічного ядра і зовсім не виходять за рамки 71 вата. Нові процесори Intel отримали і вдосконалену графіку UHD P630. Вона повністю підтримує роботу з сучасними форматами відео 4К, включаючи 10-бітні HEVC-сумісні.

Загальна архітектура платформи залишилася колишньою. В якості процесорного роз'єму використовується добре знайомий всім LGA 1151, однак на зміну чіпсетів серії C23x прийшов новий системний хаб C246, про який ми згадували раніше як про напарника майбутніх восьмиядерних Xeon з архітектурою Coffee Lake. Цей чіп має підтримку всіх професійних технологій Intel, включаючи vPro і Software Guard Extensions (SGX), шин USB 3.1 Gen 2 (до 6 портів) і Thunderbolt 3, а також сумісний з накопичувачами Optane. На додаток до цього, він може обслуговувати до 10 портів USB 3.0 і має вбудований базовий контролер Wi-Fi 802.11 Wave 2 і Bluetooth 5, так званий модуль CNVi. Але це не означає автоматичної підтримки даних стандартів бездротового зв'язку: на системній платі повинен бути встановлений додатковий радіомодуль. Такий модуль в арсеналі Intel є, він називається Intel Wireless-AC 9560 і в залежності від версії має форм-фактор M. 2 2230 або 1216. Цей модуль забезпечує швидкість обміну даних по Wi-Fi до 1,73 Гбіт/с до 2 Мбіт/с по Bluetooth 5, так що комбінація C246 + Wireless-AC 9560 дійсно є помітним кроком вперед у порівнянні з попередньою серією системних хабів Intel. Деякі виробники, наприклад, Supermicro або iBase вже згадують про новому чіпсеті.

Що стосується конфігурації PCI Express, то вона не змінилася. Раніше використовується стандарт PCIe 3.0, хоча деякі розробники апаратного забезпечення вже пропонують рішення з підтримкою PCIe 4.0. 16 ліній традиційно обслуговуються самим процесором, а ще 20 створюються за рахунок PCH C246. Чотири лінії традиційно налаштована як інтерфейс DMI, що зв'язує системний хаб з чіпсетом, так що високошвидкісну периферію до чипсетным портів PCIe підключати немає сенсу — її продуктивність буде обмежено пропускною здатністю шини DMI, яка становить 32 Гбіт/с. Зрозуміло, підтримується і давно усталений стандарт SATA Gen 3. До C246 можна підключити до восьми накопичувачів з підтримкою цього стандарту. Є підтримка останньої версії Rapid Storage Technology, так що на допомогу повільним механічним накопичувачів може прийти кеширующий накопичувач на базі пам'яті Optane. Також слід згадати про наявність блоку дистанційного керування та діагностики Intel Manageability Engine v12, що важливо для робочих станцій. Зручне видалене управління істотно полегшує системним адміністраторам завдання обслуговування і підтримання в порядку великого парку таких систем.

Таким чином, нові процесори Intel Xeon E-2100 у поєднанні з системним хабом C246 являють собою закінчений сучасне рішення для створення недорогих, але досить продуктивних робочих станцій початкового рівня з підтримкою всіх сучасних технологій. Про підтримку нової платформи вже заявили такі гіганти, як Dell, HP і Lenovo. Наступним кроком Intel в цьому сегменті буде анонс Xeon вже на базі архітектури Coffee Lake.

Головне на ПК-манія

Western Digital пропонує розширювати оперативну пам'ять масивами SSD

Для несформованого ринку рішень і послуг «обчислень в пам'яті» (in-memory computing) компанія ...

Hard новини 2018-11-13 17:12:25

Новий рейтинг TOP500: перші системи на ARM і AMD Zen і домінування Китаю

Традиційно в листопаді був опублікований оновлений список найбільш продуктивних суперкомп'ютерів ...

Hard новини 2018-11-13 11:57:05

Intel розкрила подробиці про продуктивність 48-ядерних Cascade Lake-AP

Нещодавно компанія Intel анонсувала свої нові процесори Cascade Lake-AP (Advanced Performance), ...

Hard новини 2018-11-12 23:14:45

Відео дня

Живі додатки

Комп'ютерне навчання

Решалка 2.29

Решалка - Багатьом людям, особливо студентам і школярам, доводиться стикатися із завданням розв'язання квадратних, лінійних

Мультимедіа

DesktopWriter 1.0

DesktopWriter - це програма для запису відео з екрану. Все що вам потрібно, це вибрати папку для збереження роликів, встановити

  • Prev
  • software
Scroll to top