Софт-line:
iRedSoft Image Resizer 5.43 -- "iRedSoft Image Resizer - програма для обробки колекцій цифрових ..." -- 19 вересня 2018
NonCompressibleFiles 2.83 -- "NonCompressibleFiles - невелика безкоштовна програма, яка дозволяє ..." -- 18 вересня 2018
SigmaCAD 1.1.0.646 -- "SigmaCAD - додаток яке призначене для виконання стандартних обчислень ..." -- 17 вересня 2018
VMware OS Optimization Tool b1094 -- "VMware OS Оптимізація Tool - безкоштовна програма для оптимізації ..." -- 15 вересня 2018
Movavi СлайдШОУ 4.2.0 -- "Movavi СлайдШОУ - проста і зручна у використанні програма, що ..." -- 13 вересня 2018
Steganos Safe 20.0.0 Rev 12366 -- "Steganos Safe - програма, яка дозволяє надійно захистити ..." -- 13 вересня 2018
ASAP Utilities 7.4 -- "ASAP Utilities - це, мабуть, одна з найпопулярніших надбудови MS ..." -- 13 вересня 2018
ReIcon 1.8 -- "ReIcon - не вимагає установки утиліта для управління іконками ..." -- 13 вересня 2018
Advanced TIFF Editor 4.18.6.25 -- "Advanced TIFF Editor - потужний переглядач і редактор для файлів ..." -- 13 вересня 2018
SysExporter 1.76 -- "SysExporter - проста утиліта для витягання даних з сторонніх ..." -- 12 вересня 2018


Ринок професійних процесорів, призначених для використання в серверах і робочих станціях досить давно і практично повністю належить Intel з її торговою маркою Xeon. Компанії AMD вдалося створити деякий ворушіння на цьому ринку за рахунок випуску багатоядерних монстрів EPYC, але слід розуміти, що сегментів тут більше одного — і новинки AMD конкурують зі старшим сімейством Xeon Scalable, а з більш доступних рішень «червоні» пропонують поки тільки вбудовані чіпи EPYC серії 3000. Intel ж у черговий раз розширила асортимент процесорів Xeon. Раніше ми розповідали читачам про те, що компанія відмовилася від старого найменування недорогих Xeon, і тепер замість E3 вони отримали суфікс E без цифр. Означає він Entry, що прямо вказує на позиціонування. До недавнього моменту в новій серії присутні тільки мобільні версії Xeon E, але тепер стали доступні і рішення, націлені на ринок настільних робочих станцій початкового рівня.

Даний анонс можна назвати що припав до часу, оскільки попередня серія Xeon E3 на базі архітектури Kaby Lake вже не нова — більша частина процесорів E3-1200 була представлена ще в першому кварталі минулого року. Незважаючи на непогану продуктивність і наявність у ряді моделей графічного ядра Intel HD P630 з апаратним кодером-декодером Quick Sync шостого покоління, кількість ядер було обмежено чотирма. За нинішніми мірками цього явно недостатньо, оскільки AMD Ryzen мають до 8 ядер з підтримкою SMT і вміють працювати з пам'яттю ECC. Останнє важливо, оскільки в сфері робочих станцій надійність і обсяг підсистеми пам'яті традиційно ставляться на перше місце. З проведеного нами тестування читачі знають, що шість сучасних ядер Intel цілком здатні змагатися з вісьмома ядрами AMD Ryzen, так що випуск шестиядерних моделей Xeon E-2100 виглядає цілком закономірним ходом з боку «синіх». Новинки базуються на архітектурі Coffee Lake S і використовують третю ітерацію техпроцесу Intel 14-nm, так звану 14++.

Зрозуміло, чіпи Xeon E-2100 отримали повноцінну підтримку пам'яті DDR4-2666 з корекцією помилок; правда, максимальний об'єм залишився тим самим — 64 Гбайт. Для робочих станцій початкового рівня цього повинно бути достатньо, а для більш ресурсоємних завдань передбачається використати Xeon W-2100 або Xeon Scalable. У новій серії представлено 10 процесорів у різних конфігураціях ядер і потоків — від 4/4 до 6/12. Цікаво, що старша модель, Xeon E-2186G, може дати невелику фору настільного Core i7-8700K: останній має частотною формулою 3,7/4,7 ГГц, а новий Xeon в базовому режимі працює на частоті 3,8 ГГц. Режим Turbo Boost 2.0, втім, залишився колишнім, і максимальне значення становить 4,7 ГГц. Конфігурація другого за потужністю Xeon E-2176G аналогічна Core i7-8700K, але теплопакет вдалося знизити з 95 до 80 ват, а моделі без графічного ядра і зовсім не виходять за рамки 71 вата. Нові процесори Intel отримали і вдосконалену графіку UHD P630. Вона повністю підтримує роботу з сучасними форматами відео 4К, включаючи 10-бітні HEVC-сумісні.

Загальна архітектура платформи залишилася колишньою. В якості процесорного роз'єму використовується добре знайомий всім LGA 1151, однак на зміну чіпсетів серії C23x прийшов новий системний хаб C246, про який ми згадували раніше як про напарника майбутніх восьмиядерних Xeon з архітектурою Coffee Lake. Цей чіп має підтримку всіх професійних технологій Intel, включаючи vPro і Software Guard Extensions (SGX), шин USB 3.1 Gen 2 (до 6 портів) і Thunderbolt 3, а також сумісний з накопичувачами Optane. На додаток до цього, він може обслуговувати до 10 портів USB 3.0 і має вбудований базовий контролер Wi-Fi 802.11 Wave 2 і Bluetooth 5, так званий модуль CNVi. Але це не означає автоматичної підтримки даних стандартів бездротового зв'язку: на системній платі повинен бути встановлений додатковий радіомодуль. Такий модуль в арсеналі Intel є, він називається Intel Wireless-AC 9560 і в залежності від версії має форм-фактор M. 2 2230 або 1216. Цей модуль забезпечує швидкість обміну даних по Wi-Fi до 1,73 Гбіт/с до 2 Мбіт/с по Bluetooth 5, так що комбінація C246 + Wireless-AC 9560 дійсно є помітним кроком вперед у порівнянні з попередньою серією системних хабів Intel. Деякі виробники, наприклад, Supermicro або iBase вже згадують про новому чіпсеті.

Що стосується конфігурації PCI Express, то вона не змінилася. Раніше використовується стандарт PCIe 3.0, хоча деякі розробники апаратного забезпечення вже пропонують рішення з підтримкою PCIe 4.0. 16 ліній традиційно обслуговуються самим процесором, а ще 20 створюються за рахунок PCH C246. Чотири лінії традиційно налаштована як інтерфейс DMI, що зв'язує системний хаб з чіпсетом, так що високошвидкісну периферію до чипсетным портів PCIe підключати немає сенсу — її продуктивність буде обмежено пропускною здатністю шини DMI, яка становить 32 Гбіт/с. Зрозуміло, підтримується і давно усталений стандарт SATA Gen 3. До C246 можна підключити до восьми накопичувачів з підтримкою цього стандарту. Є підтримка останньої версії Rapid Storage Technology, так що на допомогу повільним механічним накопичувачів може прийти кеширующий накопичувач на базі пам'яті Optane. Також слід згадати про наявність блоку дистанційного керування та діагностики Intel Manageability Engine v12, що важливо для робочих станцій. Зручне видалене управління істотно полегшує системним адміністраторам завдання обслуговування і підтримання в порядку великого парку таких систем.

Таким чином, нові процесори Intel Xeon E-2100 у поєднанні з системним хабом C246 являють собою закінчений сучасне рішення для створення недорогих, але досить продуктивних робочих станцій початкового рівня з підтримкою всіх сучасних технологій. Про підтримку нової платформи вже заявили такі гіганти, як Dell, HP і Lenovo. Наступним кроком Intel в цьому сегменті буде анонс Xeon вже на базі архітектури Coffee Lake.

Головне на ПК-манія

IBM розробила інструменти для визначення об'єктивності рішень ІІ

Компанія IBM розробила інструменти, які дозволять аналізувати в режимі реального часу, як і чому ...

Software новини 2018-09-19 10:34:38

Кількість кіберзагроз у сегменті Інтернету речей стрімко зростає

Дослідження, проведене «Лабораторією Касперського», говорить про те, що мережеві зловмисники все ...

Новини інтернету 2018-09-18 17:34:11

Дата-центри втричі збільшили частку доходів від хмарних сервісів в Росії

Оператори комерційних центрів зберігання і обробки даних в Росії заробили на надання хмарних ...

Hard новини 2018-09-18 17:33:37

Відео дня

Живі додатки

Ігри та розваги

NFS Carbon Control Panel 1.2

NFS Carbon Control Panel - програма для гри Need for Speed: Carbon

Ігри та розваги

Oiynsoft Solutions 3.0

Oiynsoft Solutions - збірник проходжень java-ігор. У даній версії в базі містяться 57 проходжень java-ігор.

  • Prev
  • software
Scroll to top