Софт-line:
BitTorrent Free 7.10.5 build 45312 -- "BitTorrent - Клиенская програма пірингової мережі, націленої на ..." -- 16 вересня 2019
Demagog 7.30.378 -- "Demagog - говорить текстовий редактор. SAPI4 і SAPI5-сумісний ..." -- 16 вересня 2019
NI Glaz 3.6.5 -- "NI Glaz - програма, що видає повідомлення (як звичайні діалогові ..." -- 16 вересня 2019
PortScan 1.75 -- "PortScan - безкоштовна утиліта, за допомогою якої можна знайти всі ..." -- 15 вересня 2019
Synchredible 5.304 -- "Synchredible - програма для автоматичної синхронізації файлів і ..." -- 14 вересня 2019
O&O DiskImage Pro 14.1.355 -- "O&O DiskImage Pro - потужний інструмент для створення резервних ..." -- 13 вересня 2019
NVIDIA Studio Driver 431.86 WHQL -- "NVIDIA Studio Driver - нова серія драйверів від NVIDIA, орієнтована в ..." -- 13 вересня 2019
Кадри Плюс 7.1.3 -- "Кадри Плюс - потужне професійне додаток для автоматизації роботи ..." -- 13 вересня 2019
Mumble 1.3.0 -- "Mumble - досить зручне і просунуте рішення для організації голосового ..." -- 13 вересня 2019
BlueGriffon 3.0.1 -- "BlueGriffon - безкоштовний HTML-редактор, який пропонує всі необхідні ..." -- 13 вересня 2019


IBM представила новий мейнфрейм z15 — як повідомляє виробник, ця платформа призначена для виконання критично важливих завдань у гібридної хмарної середовищі і зроблена з прицілом на обробку мільярдів транзакцій в день.

На цей раз акцент зроблений на конфіденційність і безпеку. Справа в тому, що надання спільного доступу до даних у різних екосистемах пов'язане з високими ризиками. Наприклад, результати дослідження Ponemon показали, що 60 % компаній стикалися з витоком даних з вини третіх осіб.

Для підвищення безпеки IBM z15 використовує наскрізне шифрування. А після інтеграції нової системи гібридні хмари, клієнти IBM зможуть скористатися функціями миттєвого відновлення для мінімізації наслідків планових і нештатних простоїв. Також нова платформа покликана прискорити процес впровадження новацій за рахунок хмарних інструментів розробки.

У числі ключових показників продуктивності IBM виділила такі особливості z15 порівняно з z14:

 • на 14 % вище продуктивність на ядро;
 • на 25 % більше пам'яті;
 • до 190 ядер і до 40 Тбайт пам'яті;
 • прискорення шифрування в 2 рази;
 • виконання до 1 трлн безпечних транзакцій щодня;
 • запуск 2,4 млн Linux-контейнерів в одній системі;
 • рівень надійності понад 99,999 %;
 • поліпшені характеристики безперервної роботи завдяки функціям миттєвого відновлення, минимизирующим час простою і наслідки збоїв;
 • від 1 до 4 стандартних 19" стійок (замість 24" у z14), при цьому одностоечная система z15 займає на 75 % менше місця в порівнянні в серверами x86 і на 50 % — порівняно з IBM z14;
 • оптимізації під сучасні технології начебто блокчейна і штучного інтелекту.

У z15 використовуються суперскалярні процесори IBM, виготовлені з 14-нм техпроцесу FinFET. Ядра (Processing Unit, PU) здатні декодувати до 6 інструкцій та виконувати до 10 інструкцій за такт. Кожне ядро включає 128 Кбайт кеша інструкцій L1 128 Кбайт кеша даних L1, а також 6 Мбайт кеша L2 (4 Мбайт даних і 2 Мбайт для інструкцій).

До складу одного обчислювального модуля (Single Compute Module, SCM) можуть входити від 7 до 12 ядер, що працюють з частотою до 5,2 ГГц. Кожен SCM має власну внутрішню СЖО. Ядра доповнені загальним L3-кешом 256 Мбайт eDRAM і п'ятиканальним контролером пам'яті. Кожен канал підтримує установку одне модулі DRAM ємністю до 512 Гбайт. П'ятий канал потрібен для формування захищеного масиву пам'яті (свого роду аналог RAID), так що ефективна ємність пам'яті складає 4/5 від загальної.

Одна система підтримувати установку до п'яти обчислювальних вузлів, сполучених за схемою " кожен з кожним. Один вузол включає чотири SCM і 960 Мбайт загального L4-кеша eDRAM.

Хоча мейнфрейми вважаються старомодними в технологічній галузі, великі підприємства використовують їх для обробки транзакцій. Мейнфрейми IBM сьогодні як і раніше обслуговують банки, страховиків, транспорт, фінансові послуги і уряд.

А деякі галузі, особливо в країнах на кшталт Китаю, набувають такі системи, щоб зменшити займаний простір і енергоспоживання в центрах обробки даних. Система мейнфреймів може коштує від $250 тисяч і до повністю настроєний кластера вартістю від $4-5 млн. Кожна система IBM z створюється під замовника.

Мейнфрейми також дуже важливі для апаратного підрозділу IBM, яке демонструє значні успіхи саме в цій області. З придбанням Red Hat платформа IBM z15 і операційна система z/OS зможе працювати як з OpenShift, так і з контейнерами Kubernetes. Керівник відділу мейнфреймів IBM Росс Маурі (Ross Mauri) зазначив: «Додавання OpenShift в нову платформу — це лише початок. Стратегія полягає в тому, щоб використовувати OpenShift на всіх ключових платформах IBM».

Можливо, ключове нововведення z15 — Data Privacy Passports. Ця технологія, заснована на апаратному шифруванню, доданому ще в z14, означає, що будь-які дані, створені на z15, будуть зашифровані і захищені при відправці в загальнодоступне хмара або сторонню організацію. Ключі є тільки у відправника даних, і їх можна відстежувати.

Зважаючи пильної уваги до безпеки ця технологія дуже важлива, тому що дозволяє не тільки дотримуватися високі вимоги до конфіденційності (у тому числі правові), але й розширити сферу застосування систем. Також IBM z15 в поєднанні з z/OS, V2.4 забезпечує видалення конфіденційних даних з діагностичних файлів в цілях захисту від вразливостей і невиконання вимог.

«Автоматизоване відповідність вимогам, що пред'являються до безпеки, дуже радує керівників ІТ-підрозділів, тому що на це зараз йде часом маса людино-годин. Якщо все автоматизовано, це істотно спрощує життя для ІТ-фахівців і регулюючих органів», — підкреслив пан Маурі.

IBM також додала інструменти, що дозволяють клієнтам краще справлятися з плановими простоями серверів і швидше відновлювати системи після позаштатних простоїв. Прискорення цих процесів, за словами IBM, була пріоритетною вимогою клієнтів.

IBM Research вже продумує дизайн z16 і z17, аналізуючи відгуки і пропозиції клієнтів. Проектування z15 включало співпрацю з більш ніж 100 компаніями, і в процесі виробник отримав близько 3000 нових патентів. Процес проектування складний і включає в себе виявлення «больових точок» клієнтів і шляхів їх вирішення, створення дослідних зразків і прототипів, випробування їх серед клієнтів, аналіз досвіду використання та опитування. Також, йдучи назустріч клієнтам, IBM запропонувала нові, більш гнучкі схеми ціноутворення.

Головне на ПК-манія

LG готує планшет G Pad 5 на базі старого ...

Компанія LG готує до випуску новий планшет G Pad 5, «серцем» якого виявилася однокристальна ...

Hard новини 2019-09-16 11:58:47

783-дюймовий 16K телевізор Sony Crystal LED ...

Телевізори Sony Crystal LED, які спочатку призначалися тільки для кінотеатрів, тепер стають ...

IT новини 2019-09-16 09:39:38

Xiaomi додала в Google Play додаток Cleaner Lite

Китайська компанія Xiaomi регулярно додає в магазин Google Play свої фірмові програми, які до цих ...

Software новини 2019-09-16 07:19:00

Відео дня

Живі додатки

Мережа та інтернет

DomainHostingView 1.82

DomainHostingView - безкоштовна утиліта для Windows, яка збирає інформацію про домен з використанням серії DNS і WHOIS запитів,

Loading...
 • Prev
 • software
Scroll to top