Софт-line:
OfficeSuite 3.90.28872.0 -- "OfficeSuite - багатофункціональний пакет офісних додатків для ..." -- 26 січня 2020
Ashampoo Burning Studio 21.3.0 -- "Ashampoo Burning Studio - просте і зручне рішення для запису даних на ..." -- 24 січня 2020
First PDF 4.4.3.14 -- "First PDF - програма для конвертації PDF-файлів у формати Microsoft ..." -- 23 січня 2020
Калькулятор калорій HiKi 4.55 -- "Калькулятор калорій HiKi - багатоцільова система, що дозволяє стежити ..." -- 23 січня 2020
Wise Game Booster 1.54.78 -- "Wise Game Booster - безкоштовний інструмент для збільшення швидкодії ..." -- 22 січня 2020
Word Reader 6.0 2013 -- "Word Reader - безкоштовна програма для перегляду документів Microsoft ..." -- 22 січня 2020
Ashampoo Soundstage 2020 1.0.0 -- "Ashampoo Soundstage 2020 - програма конвертує звук 5.1, 6.1 і 7.1 в ..." -- 21 січня 2020
Gameplay Time Tracker 3.1 -- "Gameplay Time Tracker - безкоштовна програма, що веде статистику ..." -- 21 січня 2020
RS Word Recovery 2.7 -- "RS Word Recovery - програма для відновлення видалених текстових ..." -- 19 січня 2020
Bazatom 1.0.0.12 -- "Bazatom - програма призначена для зберігання і ведення бази даних ..." -- 19 січня 2020


IBM представила новий мейнфрейм z15 — як повідомляє виробник, ця платформа призначена для виконання критично важливих завдань у гібридної хмарної середовищі і зроблена з прицілом на обробку мільярдів транзакцій в день.

На цей раз акцент зроблений на конфіденційність і безпеку. Справа в тому, що надання спільного доступу до даних у різних екосистемах пов'язане з високими ризиками. Наприклад, результати дослідження Ponemon показали, що 60 % компаній стикалися з витоком даних з вини третіх осіб.

Для підвищення безпеки IBM z15 використовує наскрізне шифрування. А після інтеграції нової системи гібридні хмари, клієнти IBM зможуть скористатися функціями миттєвого відновлення для мінімізації наслідків планових і нештатних простоїв. Також нова платформа покликана прискорити процес впровадження новацій за рахунок хмарних інструментів розробки.

У числі ключових показників продуктивності IBM виділила такі особливості z15 порівняно з z14:

 • на 14 % вище продуктивність на ядро;
 • на 25 % більше пам'яті;
 • до 190 ядер і до 40 Тбайт пам'яті;
 • прискорення шифрування в 2 рази;
 • виконання до 1 трлн безпечних транзакцій щодня;
 • запуск 2,4 млн Linux-контейнерів в одній системі;
 • рівень надійності понад 99,999 %;
 • поліпшені характеристики безперервної роботи завдяки функціям миттєвого відновлення, минимизирующим час простою і наслідки збоїв;
 • від 1 до 4 стандартних 19" стійок (замість 24" у z14), при цьому одностоечная система z15 займає на 75 % менше місця в порівнянні в серверами x86 і на 50 % — порівняно з IBM z14;
 • оптимізації під сучасні технології начебто блокчейна і штучного інтелекту.

У z15 використовуються суперскалярні процесори IBM, виготовлені з 14-нм техпроцесу FinFET. Ядра (Processing Unit, PU) здатні декодувати до 6 інструкцій та виконувати до 10 інструкцій за такт. Кожне ядро включає 128 Кбайт кеша інструкцій L1 128 Кбайт кеша даних L1, а також 6 Мбайт кеша L2 (4 Мбайт даних і 2 Мбайт для інструкцій).

До складу одного обчислювального модуля (Single Compute Module, SCM) можуть входити від 7 до 12 ядер, що працюють з частотою до 5,2 ГГц. Кожен SCM має власну внутрішню СЖО. Ядра доповнені загальним L3-кешом 256 Мбайт eDRAM і п'ятиканальним контролером пам'яті. Кожен канал підтримує установку одне модулі DRAM ємністю до 512 Гбайт. П'ятий канал потрібен для формування захищеного масиву пам'яті (свого роду аналог RAID), так що ефективна ємність пам'яті складає 4/5 від загальної.

Одна система підтримувати установку до п'яти обчислювальних вузлів, сполучених за схемою " кожен з кожним. Один вузол включає чотири SCM і 960 Мбайт загального L4-кеша eDRAM.

Хоча мейнфрейми вважаються старомодними в технологічній галузі, великі підприємства використовують їх для обробки транзакцій. Мейнфрейми IBM сьогодні як і раніше обслуговують банки, страховиків, транспорт, фінансові послуги і уряд.

А деякі галузі, особливо в країнах на кшталт Китаю, набувають такі системи, щоб зменшити займаний простір і енергоспоживання в центрах обробки даних. Система мейнфреймів може коштує від $250 тисяч і до повністю настроєний кластера вартістю від $4-5 млн. Кожна система IBM z створюється під замовника.

Мейнфрейми також дуже важливі для апаратного підрозділу IBM, яке демонструє значні успіхи саме в цій області. З придбанням Red Hat платформа IBM z15 і операційна система z/OS зможе працювати як з OpenShift, так і з контейнерами Kubernetes. Керівник відділу мейнфреймів IBM Росс Маурі (Ross Mauri) зазначив: «Додавання OpenShift в нову платформу — це лише початок. Стратегія полягає в тому, щоб використовувати OpenShift на всіх ключових платформах IBM».

Можливо, ключове нововведення z15 — Data Privacy Passports. Ця технологія, заснована на апаратному шифруванню, доданому ще в z14, означає, що будь-які дані, створені на z15, будуть зашифровані і захищені при відправці в загальнодоступне хмара або сторонню організацію. Ключі є тільки у відправника даних, і їх можна відстежувати.

Зважаючи пильної уваги до безпеки ця технологія дуже важлива, тому що дозволяє не тільки дотримуватися високі вимоги до конфіденційності (у тому числі правові), але й розширити сферу застосування систем. Також IBM z15 в поєднанні з z/OS, V2.4 забезпечує видалення конфіденційних даних з діагностичних файлів в цілях захисту від вразливостей і невиконання вимог.

«Автоматизоване відповідність вимогам, що пред'являються до безпеки, дуже радує керівників ІТ-підрозділів, тому що на це зараз йде часом маса людино-годин. Якщо все автоматизовано, це істотно спрощує життя для ІТ-фахівців і регулюючих органів», — підкреслив пан Маурі.

IBM також додала інструменти, що дозволяють клієнтам краще справлятися з плановими простоями серверів і швидше відновлювати системи після позаштатних простоїв. Прискорення цих процесів, за словами IBM, була пріоритетною вимогою клієнтів.

IBM Research вже продумує дизайн z16 і z17, аналізуючи відгуки і пропозиції клієнтів. Проектування z15 включало співпрацю з більш ніж 100 компаніями, і в процесі виробник отримав близько 3000 нових патентів. Процес проектування складний і включає в себе виявлення «больових точок» клієнтів і шляхів їх вирішення, створення дослідних зразків і прототипів, випробування їх серед клієнтів, аналіз досвіду використання та опитування. Також, йдучи назустріч клієнтам, IBM запропонувала нові, більш гнучкі схеми ціноутворення.

Головне на ПК-манія

SC16: ІІ скрізь, ІІ всюди. Репортаж

Головною темою виставки SC в цьому році став штучний інтелект (ШІ), а точніше його застосування ...

Новини інтернету 2020-01-26 17:28:08

Huawei і Yadro лідирують на російському ринку ...

Компанія International Data Corporation (IDC) підвела підсумки дослідження російського ринку ...

Hard новини 2020-01-25 03:31:34

Everspin починає серійний випуск 1-Гб чіпів ...

Компанія Everspin Technologies ― єдиний в світі виробник дискретних чіпів пам'яті STT-MRAM ― ...

Hard новини 2020-01-23 06:17:03

Відео дня

Живі додатки

Робота з текстом

Scanitto Pro 3.14

Scanitto Pro - швидка і не перевантажена масою непотрібних функцій програма для сканування, що забезпечує відмінну якість

Комп'ютерне навчання

Rapid Typing Tutor 4.6.6 / 5.0.85.46 beta

Rapid Typing Tutor - безкоштовний клавіатурний тренажер, який за допомогою ігрового сюжету дозволить Вам швидко освоїти сліпий

 • Prev
 • software
Scroll to top