Софт-line:
Sadovod 1.3.11_18 від 11.01.2020 -- "Додаток Sadovod створена на основі програми Cvetovod. Вона зберегла ..." -- 22 лютого 2020
LCircuit 1.3.1 -- "LCircuit - програма для моделювання роботи схем на основі булевої ..." -- 22 лютого 2020
Будильник 2.5.5.2 -- "Будильник - програма-годинник з безліччю корисних функцій.Дозволяє ..." -- 22 лютого 2020
fre:ac (BonkEnc) 1.0.33 -- "fre:ac (BonkEnc) - безкоштовний аудіо конвертер і CD ріппер з ..." -- 22 лютого 2020
PSPad 5.0.3 build 377 -- "PSPad - безкоштовний текстовий редактор для програмістів" -- 22 лютого 2020
EyeLeo 1.34 -- "EyeLeo - програма, яка допоможе вам піклуватися про своє здоров'я при ..." -- 22 лютого 2020
FlyingStars 1.1 -- "FlyingStar - програма для створення карти летючих зірок Феншуй, ..." -- 22 лютого 2020
Інтервальний таймер Табата Хікі 1.4 -- "Інтервальний таймер Табата Хікі - інтервальне тренування, ..." -- 22 лютого 2020
HelpNDoc 6.7.0.479 -- "HelpNDoc - потужна і зручна у використанні програма, за допомогою ..." -- 22 лютого 2020
База радіодеталей 1.0.4 -- "База радіодеталей - зручний додаток для всіх радіоаматорів і вивчають ..." -- 22 лютого 2020

На Землю потрапляють лічені відсотки випромінювання нашої зірки, але воно несе в кілька разів більше енергії, ніж виробляє людство за рік.

Але сучасні гаджети не можна просто виставити на сонце для підзарядки – це б частково вирішило питання про ємності батарей. Зате девайси розраховані на підключення до розетки. Виникає питання: якщо технології сонячного харчування перспективні, чому ми не бачимо бум відповідних гаджетів?

Історія сонячного харчування смартфонів

Samsung був першим виробником, який ще в 2009 році випустив смартфон з можливістю підзарядки від Сонця. Апарат Solar Guru призначався спеціально для індійського ринку, де стабільна подача електрики є мрією багатьох регіонів. Апарат давав від 5 до 10 хвилин розмови після однієї години під сонячними променями.

За кілька місяців після Solar Guru Samsung продемонстрував ще один пристрій на сонячних батареях. Смартфон під назвою Blue Earth позиціонувався як екологічно чистий продукт. Його випустили для великої кількості ринків, але його дуже швидко зняли з продажу. Точної кількості проданих апаратів виробник не назвав.

У 2010 компанія Puma спільно з Sagem випустила Puma Phone. Смартфон мав сонячну батарею, яка повинна була забезпечувати прийнятний час автономної роботи, незважаючи на постійно активні енергоємні GPS-модуль і крокомір. Його сонячна панель постійно заряждала батарею, ніж збільшувала автономність.

Чому Сонце залишилося прототипом

Так чому апарати з сонячними батареями так і залишилися експериментальними моделями? На це питання відповіли фахівці компанії Nokia, яка на той час також займалася подібними апаратами.

«Коли прототип смартфона з максимально продуктивною сонячною батареєю був готовий, в кращому випадку така панель могла зібрати достатньо енергії для того, щоб апарат перебував у режимі очікування, для розмови цього недостатньо, – писали інженери. – Ми повинні пройти певний шлях, перш ніж такий спосіб зарядки стане швидким, зручним і звичним для усіх».

Головною проблемою, за словами фахівців Nokia, є потужність фотоелектричних панелей. У невелику задню кришку телефону неможливо помістити потрібну панель.

Поточний стан сонячної зарядки

Сьогодні головними експериментаторами з сонячної зарядкою є компанії Kyocera і Sunpartner Technologies. Вони останні два роки на виставці Mobile World Congress в Барселоні демонструють свій прототип смартфона з фотоелектричними панелями. Останньої версії такого гаджета потрібно 3 хвилини перебування під прямими сонячними променями, щоб забезпечити 1 хвилину розмови.

Може здатися, що тільки хвилина розмови після 3 хвилин перебування під сонцем є мізерним досягненням. Але це краще, ніж 15 хвилин текстового спілкування після двох годин зарядки від сонця, які давала попередня модель. І набагато краще, ніж взагалі залишитися без зв'язку через відсутність поблизу розетки.

Головне досягнення Kyocera і Sunpartner Technologies в тому, що їх сонячна панель розміщується в екрані. Вона знаходиться нижче сенсорного шару і взагалі не впливає на дизайн пристрою. При цьому, за твердженнями Sunpartner, якість відображення картинки при цьому не погіршується.

Поки немає ніякої офіційної інформації про терміни появи дітища Kyocera і Sunpartner на вітринах магазинів. Але в пресі ходять чутки, що це відбудеться до кінця 2017 року. До речі, наступний рік взагалі повинен стати цікавим для мобільних гаджетів.

Хоча зараз ще не існує комерційного пристрою з сонячною панеллю, це не означає, що інші вендори не ведуть роботу в цьому напрямку. Наприклад, на сайті патентів Apple цій темі присвячений цілий розділ. Там говориться, що поява сонячної батареї iPhone є лише питанням часу.

Телефон від Kyocera може створити величезний потенціал для гаджетів на сонячних батареях. Якщо Sunpartner дасть можливість іншим вендорам використовувати фотоелектричні матеріали, то ця технологія безумовно стане дуже популярною серед виробників портативних пристроїв.

Загальний принцип роботи сонячної батареї всередині екрану досить простий. Основний її компонент – спеціальна плівка, яка поглинає невидимі людському оку промені. Як тільки на плівку потрапляють фотони такого світла, вони змушують рухатися електрони, які генерують електричний струм. Проблема полягає в складності і високої вартості виробництва таких батарей.

Плани на найближче майбутнє

У технології зарядки мобільних пристроїв за допомогою сонячної енергії великий потенціал. Але зараз ще рано мріяти про те, щоб купити мобільник з сонячною панеллю. Ця технологія має пройти ще довгий шлях від великих установок до крихітних гаджетів.

Основними регіонами, де поширяться сонячні панелі, стануть області з проблемами електропостачання, невисоким рівнем життя населення і великою кількістю сонячних днів у році. Одна з таких місцевостей – Індія, де на 100% харчування від Сонця вже переводять цілі установи.

Головне на ПК-манія

Класичні настільні ігри: цікаві та веселі

Настільні ігри, або настолки – цікавий та веселий спосіб провести час з рідними, або друзями. ...

Hard новини 2020-02-21 07:57:16

Samsung Galaxy Fold 2 вийде з новим стилусом S ...

Після недавніх новин про Galaxy Fold 2 настав час ще трохи розповісти про його дизайні. Згідно ...

IT новини 2020-02-19 18:00:29

AMD представила EPYC 7H12: найшвидший процесор ...

Сьогодні в Римі компанія AMD провела європейську презентацію процесорів EPYC Rome (символічно, чи ...

Hard новини 2020-02-19 17:48:14

Відео дня

Живі додатки

Управління бізнесом

Accounting in the car service 5.0

Accounting in the car service (Облік в автосервісі) - програма для автоматизації процесу документообігу автосервісу,

Мультимедіа

As Video Converter 7.4.0

As Video Converter - безкоштовний і простий у використанні відеоконвертер, який у своїй роботі може використовувати апаратні

  • Prev
  • software
Scroll to top