Софт-line:
F. lux 4.103 -- "F. lux - невелика утиліта, корисна для тих, хто багато часу проводить ..." -- 17 вересня 2019
BitTorrent Free 7.10.5 build 45312 -- "BitTorrent - Клиенская програма пірингової мережі, націленої на ..." -- 16 вересня 2019
Demagog 7.30.378 -- "Demagog - говорить текстовий редактор. SAPI4 і SAPI5-сумісний ..." -- 16 вересня 2019
NI Glaz 3.6.5 -- "NI Glaz - програма, що видає повідомлення (як звичайні діалогові ..." -- 16 вересня 2019
PortScan 1.75 -- "PortScan - безкоштовна утиліта, за допомогою якої можна знайти всі ..." -- 15 вересня 2019
Synchredible 5.304 -- "Synchredible - програма для автоматичної синхронізації файлів і ..." -- 14 вересня 2019
O&O DiskImage Pro 14.1.355 -- "O&O DiskImage Pro - потужний інструмент для створення резервних ..." -- 13 вересня 2019
NVIDIA Studio Driver 431.86 WHQL -- "NVIDIA Studio Driver - нова серія драйверів від NVIDIA, орієнтована в ..." -- 13 вересня 2019
Кадри Плюс 7.1.3 -- "Кадри Плюс - потужне професійне додаток для автоматизації роботи ..." -- 13 вересня 2019
Mumble 1.3.0 -- "Mumble - досить зручне і просунуте рішення для організації голосового ..." -- 13 вересня 2019

На Землю потрапляють лічені відсотки випромінювання нашої зірки, але воно несе в кілька разів більше енергії, ніж виробляє людство за рік.

Але сучасні гаджети не можна просто виставити на сонце для підзарядки – це б частково вирішило питання про ємності батарей. Зате девайси розраховані на підключення до розетки. Виникає питання: якщо технології сонячного харчування перспективні, чому ми не бачимо бум відповідних гаджетів?

Історія сонячного харчування смартфонів

Samsung був першим виробником, який ще в 2009 році випустив смартфон з можливістю підзарядки від Сонця. Апарат Solar Guru призначався спеціально для індійського ринку, де стабільна подача електрики є мрією багатьох регіонів. Апарат давав від 5 до 10 хвилин розмови після однієї години під сонячними променями.

За кілька місяців після Solar Guru Samsung продемонстрував ще один пристрій на сонячних батареях. Смартфон під назвою Blue Earth позиціонувався як екологічно чистий продукт. Його випустили для великої кількості ринків, але його дуже швидко зняли з продажу. Точної кількості проданих апаратів виробник не назвав.

У 2010 компанія Puma спільно з Sagem випустила Puma Phone. Смартфон мав сонячну батарею, яка повинна була забезпечувати прийнятний час автономної роботи, незважаючи на постійно активні енергоємні GPS-модуль і крокомір. Його сонячна панель постійно заряждала батарею, ніж збільшувала автономність.

Чому Сонце залишилося прототипом

Так чому апарати з сонячними батареями так і залишилися експериментальними моделями? На це питання відповіли фахівці компанії Nokia, яка на той час також займалася подібними апаратами.

«Коли прототип смартфона з максимально продуктивною сонячною батареєю був готовий, в кращому випадку така панель могла зібрати достатньо енергії для того, щоб апарат перебував у режимі очікування, для розмови цього недостатньо, – писали інженери. – Ми повинні пройти певний шлях, перш ніж такий спосіб зарядки стане швидким, зручним і звичним для усіх».

Головною проблемою, за словами фахівців Nokia, є потужність фотоелектричних панелей. У невелику задню кришку телефону неможливо помістити потрібну панель.

Поточний стан сонячної зарядки

Сьогодні головними експериментаторами з сонячної зарядкою є компанії Kyocera і Sunpartner Technologies. Вони останні два роки на виставці Mobile World Congress в Барселоні демонструють свій прототип смартфона з фотоелектричними панелями. Останньої версії такого гаджета потрібно 3 хвилини перебування під прямими сонячними променями, щоб забезпечити 1 хвилину розмови.

Може здатися, що тільки хвилина розмови після 3 хвилин перебування під сонцем є мізерним досягненням. Але це краще, ніж 15 хвилин текстового спілкування після двох годин зарядки від сонця, які давала попередня модель. І набагато краще, ніж взагалі залишитися без зв'язку через відсутність поблизу розетки.

Головне досягнення Kyocera і Sunpartner Technologies в тому, що їх сонячна панель розміщується в екрані. Вона знаходиться нижче сенсорного шару і взагалі не впливає на дизайн пристрою. При цьому, за твердженнями Sunpartner, якість відображення картинки при цьому не погіршується.

Поки немає ніякої офіційної інформації про терміни появи дітища Kyocera і Sunpartner на вітринах магазинів. Але в пресі ходять чутки, що це відбудеться до кінця 2017 року. До речі, наступний рік взагалі повинен стати цікавим для мобільних гаджетів.

Хоча зараз ще не існує комерційного пристрою з сонячною панеллю, це не означає, що інші вендори не ведуть роботу в цьому напрямку. Наприклад, на сайті патентів Apple цій темі присвячений цілий розділ. Там говориться, що поява сонячної батареї iPhone є лише питанням часу.

Телефон від Kyocera може створити величезний потенціал для гаджетів на сонячних батареях. Якщо Sunpartner дасть можливість іншим вендорам використовувати фотоелектричні матеріали, то ця технологія безумовно стане дуже популярною серед виробників портативних пристроїв.

Загальний принцип роботи сонячної батареї всередині екрану досить простий. Основний її компонент – спеціальна плівка, яка поглинає невидимі людському оку промені. Як тільки на плівку потрапляють фотони такого світла, вони змушують рухатися електрони, які генерують електричний струм. Проблема полягає в складності і високої вартості виробництва таких батарей.

Плани на найближче майбутнє

У технології зарядки мобільних пристроїв за допомогою сонячної енергії великий потенціал. Але зараз ще рано мріяти про те, щоб купити мобільник з сонячною панеллю. Ця технологія має пройти ще довгий шлях від великих установок до крихітних гаджетів.

Основними регіонами, де поширяться сонячні панелі, стануть області з проблемами електропостачання, невисоким рівнем життя населення і великою кількістю сонячних днів у році. Одна з таких місцевостей – Індія, де на 100% харчування від Сонця вже переводять цілі установи.

Головне на ПК-манія

LG готує планшет G Pad 5 на базі старого ...

Компанія LG готує до випуску новий планшет G Pad 5, «серцем» якого виявилася однокристальна ...

Hard новини 2019-09-16 11:58:47

783-дюймовий 16K телевізор Sony Crystal LED ...

Телевізори Sony Crystal LED, які спочатку призначалися тільки для кінотеатрів, тепер стають ...

IT новини 2019-09-16 09:39:38

Xiaomi додала в Google Play додаток Cleaner Lite

Китайська компанія Xiaomi регулярно додає в магазин Google Play свої фірмові програми, які до цих ...

Software новини 2019-09-16 07:19:00

Відео дня

Живі додатки

Мережа та інтернет

MozBackup 1.5.1

MozBackup - програма призначена для резервного копіювання всіх профілів програм Mozilla Firefox, Mozilla Thunderbird, Mozilla

Мережа та інтернет

Internet Count 1.0.1

Internet Count - дана програма призначена для обліку вартості з'єднань з мережею Інтернет при погодинної тарифікації та оплати по

  • Prev
  • software
Scroll to top