Софт-line:
VideoPad Video Editor 7.24 -- "VideoPad Video Editor - відмінний відео редактор, який працює з ..." -- 22 липня 2019
RarmaRadio 2.72.4 -- "RarmaRadio - програма для прослуховування і запису ..." -- 22 липня 2019
MiTeC System Information X 3.4.0 -- "MiTeC System Information X - додаток, що надає комплексну інформацію ..." -- 22 липня 2019
CintaNotes 3.13 -- "CintaNotes — простий і зручний менеджер заміток, заточений для ..." -- 22 липня 2019
AzTorrent 0.9.3 build 26 -- "AzTorrent - зручний торрент-клієнт, який пропонує користувачеві всі ..." -- 22 липня 2019
PuTTY 0.66-RU-16 / 0.72 -- "Putty – безкоштовний Telnet/SSH клієнт. Це клієнтська програма для ..." -- 22 липня 2019
QTranslate 6.7.3 -- "QTranslate - безкоштовна програма, яка перекладає текст на різні ..." -- 21 липня 2019
Soft4Boost Toolbar Cleaner 6.0.3.139 -- "Soft4Boost Toolbar Cleaner - інструмент для пошуку і видалення ..." -- 21 липня 2019
JoyToKey 6.3 -- "JoyToKey - невелика безкоштовна утиліта, яка дозволяє емулювати ..." -- 21 липня 2019
Explzh 7.83 -- "Explzh - простенький на вигляд, але досить функціональний архіватор, ..." -- 21 липня 2019

Допомога hi-tech

Все для чайників і не тільки.

 • Головна
  Головна Тут ви можете знайти всі повідомлення в блозі на сайті.
 • Категорії
  Категорії Відображає список категорій з цього блогу.
 • Блогери
  Блогери Пошук вашого улюбленого блогера з цього сайту.
 • Архіви
  Архіви Містить список блогів, які були створені раніше
 • Увійти
  Login Login form

Опублікував Автор: Створено: в Комп'ютерні штуки
 • Розмір шрифту: Більший Менший
 • Переглядів: 6489
 • Коментарів: 0
 • Поскаржитись

Як вибрати відеокарту

Як вибрати відеокарту Найчастіше люди купують відеокарту виходячи з реклами виробників, але з-за цього вони витрачають зайві гроші на непотрібні функції. При виборі потрібно в першу чергу визначитися зі своїми цілями, потрібно зрозуміти, для чого ви будете використовувати комп'ютер. Нижче ми розповімо про основні характеристики відеокарти, щоб ви могли заощадити і придбати дійсно якісну модель.
Сьогодні стаття буде складатися з:
 • Як вибрати відеокарту для комп'ютера по параметрам
 • Яку вибрати відеокарту для ігор
 • Як вибрати відеокарту для ноутбука

   Як вибрати відеокарту для комп'ютера по параметрам


 • Професійна або аматорська відеокарта
   На даний момент існують професійні та аматорські моделі, перші використовуються для роботи в програмах з високими системними вимогами, а другі для відеоігор і звичайних офісних додатків. В основному професійні моделі використовуються для якісного 3D моделювання і проектування інженерних програмах, наприклад - САПР. Завдяки відеокарті можна вести роботу на декількох моніторах, так як вони оснащуються продуктивними графічними процесорами. Подібні відеокарти проходять ретельну перевірку і сертифікацію розробником програмного забезпечення. Зрозуміло, коштують такі відеокарти недешево.

   Аматорські відеокарти для нових відеоігор мають високу продуктивність, порівнянну з професійними моделями. Щоб працювати у двовимірному режимі офісної програмі - стандартної відеокарти цілком вистачить. Купувати таку карту для 3D моделювання не варто. Будь-яка сучасна відеокарта гарантує вам відмінну якість в іграх, але вартість останніх моделей дуже висока.
   По вартості відеокарти можна розділити на три види: елітні, дешеві і дорогі моделі. Найдешевші відеокарти показують гарну продуктивність, але не гарантують гарну якість у нових іграх. Недолік відсутній у дорогих моделей, але знову ж - дозвіл екрану обмежена, і кількість FPS доведеться налаштовувати самому. Кращий варіант - елітна відеокарта, але коштує вона досить дорого, що є єдиним її недоліком.


 • Виробник відеокарти
   Зараз є лише два виробники, які вже десять років конкурують один з одним - NVIDIA і ATI. Вони випускають кращі відеопроцесори, які забезпечують високу якість у відеоіграх. Але на виробництві професійних моделей спеціалізується компанія Matrox.
 • Частота процесора
   Існують моделі з частотою графічного ядра 126-1215 МГц, саме від цього параметра залежить продуктивність відеосистеми. Але не варто забувати, що з-за високої частоти процесора збільшується нагрівання відеокарти. Вартість картки багато в чому визначається системою охолодження, яка пом'якшує нагрівання і займає невелике місце в системному блоці. Недолік цієї системи полягає в сильному шумі. Також потрібно пам'ятати, що частота графічного процесора не завжди визначає продуктивність відеокарти. Мікросхеми постійно модернізуються і поліпшуються, тому нові моделі відеокарт мають знижену частоту, але демонструють більш високу продуктивність.


 • Кількість пам'яті
   Відеопам'ять враховує екранний кадр та інші елементи, які беруть участь у створенні тривимірного зображення. Тому для гарної продуктивності в сучасних іграх потрібен великий обсяг пам'яті. Звичайні відеокарти оснащені пам'яттю 128-256 мегабайт, дорогі - 256-512 мегабайт, а найкращі - 512 мегабайт, але іноді можна зустріти і більший обсяг пам'яті.
 • SLI і CrossFire
   Компанія NVIDIA випустила додаток - SLI, щоб підсумувати продуктивність двох відеокарт, вбудованих в одну материнську плату. Те ж саме є і в ATI, але називається по-іншому - CrossFire. Багато використовують дві відеокарти, щоб заощадити і не купувати найдорожчу професійну модель. Дві відеокарти дозволяють отримати високу якість у всіх сучасних іграх.
Щоб скористатися цією функцією, потрібно мати роз'єм на материнській карті під назвою PCI-E. В роз'ємі є два слоти для встановлення відеокарт, зазвичай в інструкції вказано, що є підтримка CrossFire і SLI. Не варто забувати, що для встановлення двох відеокарт від NVIDIA потрібно, щоб обидві вони були однаковими. Трохи інакше йдуть справи у ATI, для підтримки двох відеокарт потрібно, щоб одна з них належала до ATI CrossFire Edition.


 • TV-out
   На багатьох відеокартах є спеціальний TV-вихід. Потрібен він для того, щоб підключати телевізор до відеокарти. Підключення проводиться через кабель до роз'єму на відео карті під назвою S-Video. Також провести підключення можна через композитний сигнал - RCA роз'єм.
 • Підключення до HDMI
  Через цей інтерфейс можна проводити передачу відео та аудіо сигналу в цифровому форматі. Перевага HDMI в тому, що є захист від нелегального розповсюдження файлів (HDCP). Розробили інтерфейс в основному для ведення TV трансляції у високій якості. Тому можна підключити до відеокарти плазмові панелі та цифрові телевізори, що підтримують новітній стандарт якості TV трансляції. Також можна підключити монітор через роз'єм HDMI. Наприклад, можна підключити DVI монітор.


 • Розрядність шини пам'яті
   Даний параметр визначає кількість даних в бітах, які передаються протягом одного циклу. Простіше кажучи - це кількість даних, оброблених за певний проміжок часу. Продуктивність відеокарти визначається розрядністю шини і частотою пам'яті. Дешеві відеокарти підтримують шину з 128-256 бітами, але іноді буває і нижче - 64 біта. Кращі відеокарти оснащені шиною 256 біт, але і це далеко не межа.

Яку вибрати відеокарту для ігор

   Більшість гравців постійно сперечаються щодо того, який виробник краще: NVIDIA або ATI. За своїми характеристиками відеокарти NVIDIA GeForce і ATI Radeon дуже схожі, як по вбудованої пам'яті, так і по розрядності. Але якщо порівнювати дві відеокарти з підтримкою технології SLI або CrossFire, можна помітити, що в деяких іграх є відмінність в якості картинки і кількості кадрів в секунду.
   Так як більшою популярністю користуються відеокарти від NVIDIA, їх вартість значно перевищує моделі з такою ж продуктивністю від ATI. Підробки відеокарт зустрічаються досить часто, причому перевірити і виявити підробку дуже складно. Єдине, на що слід звернути увагу - карти від ATI з'явилися на ринку, і коштують вони набагато дешевше, що говорить про те, що виробник демонструє високу якість відеокарт довгі роки.

   Моделі від NVIDIA з вартістю 1000$ трохи перевершують такі ж моделі від ATI, також не варто забувати, що скачати драйвера можна набагато швидше. Відеокарти від NVIDIA підтримують технологію CUDA, яка підвищує продуктивність процесора, але для звичайних користувачів дана функція практично не потрібна. Інша функція - PhysX, використовується набагато частіше, тому що покращує якість візуальних ефектів у відеоіграх. На жаль, підтримка PhysX недоступна для багатьох ігор, тому переплачувати за додаткове збільшення якості немає сенсу.
   Треба дивитися не тільки на відмінність в додаткових функціях, але і на технічні характеристики тієї або іншої моделі. Заздалегідь потрібно сказати, що інтегрована (вбудована) відеокарта не може розглядатися як пристрій для професійних програм 3D моделювання. Але вартість вбудованої карти нижче, тому вона ідеально підходить для відеоігор. Відеокарта обробляє інформацію з процесора і перетворює її в тривимірне зображення на екрані, тому від якості її роботи залежить продуктивність в нових відеоіграх. Для роботи в Canopus ProCoder або Adobe Premiere PRO потрібно використовувати потужну та професійну модель, щоб успішно створювати графічні і відео файли.

   Складність мікросхем відеокарти приблизно така ж, як у чотирьохядерного процесора. Абсолютно кожен внутрішній елемент відеокарти важливий, і саме їх продуктивність вказують в системних вимогах до нових відеоігор. Всі ігрові відеокарти мають вбудовану пам'ять, причому продуктивність залежить від обсягу пам'яті. При запуску гри комп'ютер обробляє в цифровому форматі виведене на екран зображення, і щоб якість картинки була високою - потрібно вивести всі мікроелементи на екран. Швидкість виведення елементів залежить від кількості пам'яті, наприклад, на комп'ютері може міститися фільм, який займає певне місце. Також і в відеокарті кожен ефект і дію займають місце, і від місткості (кількості пам'яті) залежить якість відео.
   Відеоігри використовують дуже потужну динамічну пам'ять, що має широку смугу пропускання з доступом GDDR5, GDDR4 і GDDR3. Щоб грати в новинки ігрового світу на високих вимогах, потрібно мати обсяг відеокарти 1024-2048 мегабайт. Але для використання всього обсягу пам'яті потрібно мати високу розрядність, інакше шина пам'яті не зможе обробляти отриману інформацію повною мірою. Мінімальна пропускна здатність для ігор - 256 Біт, не можна купувати модель з пропускною здатністю 128 Біт, так як пам'ять відеокарти не буде використовуватися повною мірою. Щоб протестувати свою модель відеокарти, скористайтеся утилітою під назвою GPU-Z, вона виявить всі характеристики і параметри відеокарти за кілька хвилин.

   На купівлі відеокарти можна заощадити, тому що щорічно відбувається різке оновлення всіх пристроїв, комп'ютери і швидко знецінюються. Купуйте NVIDIA GeForce GTX 560, її вартість становить 6000 рублів. Даної відеокарти вистачить на один-два роки, після чого її характеристики стануть неактуальними.

Як вибрати відеокарту для ноутбука

   Колись люди не замислювалися над вибором відеокарти для ноутбука, так як всі вони оснащувалися виділеної відеопідсистемою з високою продуктивністю. Але далі була розроблена шина PCI-Express, і характеристики відеокарт значно розширилися. Купити гідну модель дуже складно, продавці-консультанти можуть користуватися необізнаністю клієнтів і розповідати лише про кращих сторонах відеокарти, приховуючи недоліки. Звичайно, якщо на ноутбуці зазначено, що встановлена «Turbo Cash 128 MB відеокарта - все зрозуміло і без пояснень продавця.

   Діляться відеокарти на вбудовані та дискретні, але як було сказано вище. Дискретні моделі оснащуються власним графічним процесором, відповідальним за опрацювання графічної інформації, і відеопам'яттю, яка містить шаблони і буфер глибини. Але вбудовані моделі (SMA) не оснащуються власним процесором і додатковим об'ємом відеопам'яті, тому функцію по обробці відео використовує материнська плата. Недолік даної функції в тому, що процесор отримує занадто високе навантаження. Доводилося задіяти оперативну пам'ять для обробки відео, зрозуміло, кількість пам'яті на роботу з відео було обмеженим. Основна перевага ноутбуків з подібною відеосистемою в тому, що їх вартість дуже занижена, але при цьому якість картинки у відеоіграх залишає бажати кращого. Дуже часто гри не просто «гальмують», але і не встановлюються зовсім.
   Нова шина PCI-Express швидко вирішила цю проблему, так як широка смуга пропускання пам'яті. З-за цього процес передачі даних прискорився, так як шина має два напрямки. З часом виробники почали використовувати цю перевагу для зниження вартості ноутбуків, наприклад, компанія NVIDIA внесла функцію «Turbo Cash», яка використовує не тільки пам'ять відеокарти, але і оперативну пам'ять.

Вдалої покупки друзі!

Ваш помошник

Оцінити цей запис:

Коментарі

 • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Вівторок, 23 липня 2019

Відео дня

Головне на ПК-манія

Складаний флагман Huawei Mate X сертифікований в ...

Складаний смартфон Huawei Mate X був офіційно представлений в лютому поточного року, але із-за ...

Hard новини 2019-07-22 19:40:43

Проект QMCPACK дозволить підвищити точність ...

В основі досліджень поведінки речовини і енергії у світі атомних і субатомних частинок лежить ...

Software новини 2019-07-22 17:07:17

Топ-3 бюджетних IP-камер зі звуком

Двостороння аудіо — не головна, але, безсумнівно, корисна функція IP-камер відеоспостереження. ...

IT новини 2019-07-22 16:14:49

Популярне в помічнику  

Як зареєструватися в Фейсбук? Реєстрація в Facebook
Інтернет
Я зареєструватися на Facebook  в недалекому 2010 році, і до речі, в контактах у мене цілих шість друзів! Чому так мало? Ні, не тому що я поганий друг. Я нормальна людина. Насправді я просто ніколи не був постійним користувачем соціальної мережі Facebook. Я заходжу туди раз в рік і два на великдень, саме тому у мене там практично немає друзів
Оцінити цей запис в блозі:

ТОП-3 блогерів

Петренко Віталій ще не створив свою біографію
Войтенко Костя
183 пост(ів)
Войтенко Костя ще не створив свою біографію
Якщо ти хочеш вийти заміж за розумного, красивого ...
 • Prev
 • software
Scroll to top